Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

ZV.pl 5431.68zł z vat

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2163329

 

Kwatery.pl sprzedały się poza aukcją, w przeciwieństwie do Motele.pl. Dodatkowo Kwatery.pl jest dużo lepsza niż motele.pl.

Wiem, że sprzedały się poza aukcją. Z tego co pamiętam, to na samej aukcji też było niezłe xx xxx zł. Później już się dogadali w pokoiku. Motele to nie kwatery, ale 3600 z vat to lekko mówiąc przepaść. 10k z haczykiem to bym rozumiał...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może by tak ujednolicić przekazywanie informacji o sprzedaży i podawać albo ceny netto albo brutto...Bo się bajzel robi...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może by tak ujednolicić przekazywanie informacji o sprzedaży i podawać albo ceny netto albo brutto...Bo się bajzel robi...

Nie wiem po co zamieszczać tu ceny bez VAT. Przecież kwota jaką musi zapłacić klient jest kwotą brutto. Moim zdaniem powinny być podawane tylko kwoty brutto

 

paf.pl 2749.05 PLN z VAT

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2164615

Edited by cannot
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież kwota jaką musi zapłacić klient jest kwotą brutto...

 

paf.pl 2749.05 PLN z VAT

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2164615

 

Twoim zdaniem każdy klient płaci brutto?

 

Kwoty były podawane netto ( w nawiasach z VAT-em) i było ok. A teraz jedni podają netto drudzy brutto stąd też moja uwaga żeby to ujednolicić i nie robić bajzlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co zamieszczać tu ceny bez VAT. Przecież kwota jaką musi zapłacić klient jest kwotą brutto. Moim zdaniem powinny być podawane tylko kwoty brutto

 

paf.pl 2749.05 PLN z VAT

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2164615

 

Jeśli jesteś w VIES i zaznaczysz odpowiednią opcję na Aftermarket, VAT nie jest doliczany do kwoty zakupu.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś w VIES i zaznaczysz odpowiednią opcję na Aftermarket, VAT nie jest doliczany do kwoty zakupu.

 

Co prawda pytanie nie było skierowane do Ciebie ale myślę że Twoja odpowiedź uświadomiła koledze że nie ma racji...

 

 

I byłoby zapewne więcej, gdyby w ciągu ostatnich kilku minut aukcji można było nadal składać oferty...

Miałem kilkukrotnie podobną sytuację iż coś się dzieję kiedy licytuje "mobilnie".
Nie można złożyć oferty.
Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

I byłoby zapewne więcej, gdyby w ciągu ostatnich kilku minut aukcji można było nadal składać oferty...

 

W ostatnim czasie aukcje na AM to istny wehikuł czasu. Byłem nawet świadkiem sytuacji gdzie aukcja została już zamknięta, by po kilku minutach znowu powróciła do aktywnych - ale już z dodatkowymi ofertami widmo, których przed momentem nie było. Ciężko stwierdzić czy są to problemy z serwerem czy może jakaś nowa strategia firmy. Fakt jest taki, że złożenie oferty potrafi mielić nawet kilka minut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W ostatnim czasie aukcje na AM to istny wehikuł czasu. Byłem nawet świadkiem sytuacji gdzie aukcja została już zamknięta, by po kilku minutach znowu powróciła do aktywnych - ale już z dodatkowymi ofertami widmo, których przed momentem nie było. Ciężko stwierdzić czy są to problemy z serwerem czy może jakaś nowa strategia firmy. Fakt jest taki, że złożenie oferty potrafi mielić nawet kilka minut.

 

Taak.. Ja tez bylem swiadkiem jak aukcja domeny zakonczyła się moją wygraną (ja zwycięzcą - aukcja zakończona), po czym sprawdzam maila i ktos mnie przelicytował. Odświeżam zakończoną aukcję - i faktycznie. Ponoć to była moja wina, bo powinienem cały czas odświeżać..

Edited by novitz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taak.. Ja tez bylem swiadkiem jak aukcja domeny zakonczyła się moją wygraną (ja zwycięzcą - aukcja zakończona), po czym sprawdzam maila i ktos mnie przelicytował. Odświeżam zakończoną aukcję - i faktycznie. Ponoć to była moja wina, bo powinienem cały czas odświeżać..

 

Najgorsze jest to, że jak już zgłaszam coś takiego jako klient do Aftermarket.pl to sugerują, że to wina łącza internetowego, z którego korzystam... A jak widać po Waszych wypowiedziach, to nie jest jednostkowy przypadek.

 

Podobnie jak novitz widziałem taki desynchr serwera Aftermarket.pl w ostatnich minutach aukcji, że aukcja została zakończona, na stronie widnieje informacja, że wygrałem aukcję, więc odświeżam raz, drugi... cały czas to samo: Gratulujemy, wygrałeś aukcję. Po czym za chwilę okazuje się, że aukcja trwa dalej i ktoś złożył nową ofertę.

 

W drugim przypadku, przez dobre 5-6 minut na Aftermarket.pl trwała sytuacja, w której na stronie aukcji była informacja, że "Twoja oferta jest w tej chwili najwyższa", a tymczasem na maila przychodziła wiadomość "Twoja oferta w aukcji została przebita", więc odświeżam kilka razy stronę aukcji, a tam nadal - "Twoja oferta jest w tej chwili najwyższa". No więc już sam nie wiem, ale na wszelki wypadek próbuję złożyć wyższą ofertę i podnieść maksimum na aukcji... nie da się. Zatwierdzam wysokość złożonej oferty, strona przeładowuje się... i przeładowuje się... i tak bez końca. Co ciekawe, inne strony Aftermarket.pl w tym czasie otwierają się bez problemu, czyli nie jest to jakiś ogólny, globalny pad serwera.

 

Może zatem zgłaszajmy wszyscy takie przypadki do Aftermarket.pl, bo może np. ktoś wziął się na sposób i próbuje wygrywać aukcje jakiegoś rodzaju DDOS'em lub innym atakiem na serwis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha.. a ja ją spuściłem w listopadzie'14 bo nie wierzyłem że się kiedykolwiek sprzeda

 

 

Podejrzewam że gdybyś jej nie puścił to i tak by się nie sprzedała...Magia AM działa...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że gdybyś jej nie puścił to i tak by się nie sprzedała...Magia AM działa...

;)

 

Wyjąłeś mi to z ust :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no niemożliwe :) com.pl się sprzedał

i co więcej za jaką kwotę ....

no i jeszcze w D2D :)

Fakt jest taki, że com'y w peel schodzą i to czasami bardzo ładnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myślę że to generalizowanie nie ma sensu , że com.pl nie działa . Racja .pl lepsze ale ..

..jak firmie/ prezesowi/ właścicielowi/informatykowi bo ma budżet do końca roku / itd pasuje kopic com.pl bo nic innego sie nie wyświetla po wpisaniu generyka na giełdzie to go kupuje i czuje że zawładnie internet albo że spełnił swój obowiązek i zredukował swój budżet do minimum na koniec roku.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem dobra domena w tej branży, do tego klient końcowy, dobry zakup.

Co najważniejsze był to klient świadomy wartości domen dla swojego biznesu. Cena dla kk okazyjna.

Cieszą oczy i kieszeń coraz częstsze zakupy domen generycznych do kk pod pozycjonowanie i portale.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co najważniejsze był to klient świadomy wartości domen dla swojego biznesu. Cena dla kk okazyjna.

Cieszą oczy i kieszeń coraz częstsze zakupy domen generycznych do kk pod pozycjonowanie i portale.

 

Patrząc po ilości zakupionych domen można stwierdzić że to nie tylko świadomy klient ale bardzo świadomy...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×