Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Ewentualna mniejsza ilość sprzedanych domen nie oznacza z automatu mniejszych kwot uzyskiwanych przy sprzedaży dla kk.

Nie wiem czy rynek się kurczy. Nie robię duzo sprzedaży ale robię obecnie więcej i większe niż kiedyś. Z jednym może wyjątkiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli, jako kolejna osoba z rzędu daję Ci znać, że nasz poziom sprzedaży jest wyższy niż rok temu - a rok temu był wyższy, niż dwa lata temu. Być może ogólny trend jest odwrotny, ale nie zachowuj się jakbyś miał na to poparcie w danych. Argument typu "popytaj się ludzi, którzy..." Ci nie przystoi. Chcesz przedstawić jakąś tezę jako fakt, to Ty ich popytaj i wróć do nas z wynikami ankiety.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sięgnąć wzrokiem na kilka poprzednich stron w tym wątku czytam, że niemal każda za drogo sprzedana i jednocześnie, że rynek w zapaści. Czy to się ze sobą nie gryzie? Czyli rynek będzie się rozwijał wówczas kiedy cena na aukcjach będą niskie, a nie wysokie? :huh:

 

Wg mnie ostatnie lata były rzeczywiście gorsze na rynku wtórnym niż 2008-2009, ale czy to oznacza że tak będzie już zawsze. Może trend właśnie się zmienia?

  • Like 3
  • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to trochę dziwne, że domena sprzedaje się na aukcji za 14k, a ktoś piszę, że w domenach kryzys ;) Może zdarzyć się jakiś przestój u każdego, tylko czy to oznacza kryzys ? nie wydaję mi się. Kiedyś sprzedaże były chętniej publikowane, teraz odnoszę wrażenie, że każdy woli to zachować dla siebie. Od kilku lat ilość wystawionych domen na AM jest mniej więcej w okolicy 270k, jeśli ten biznes byłby nie opłacalny to z pewnością byłoby ich teraz dużo mniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sięgnąć wzrokiem na kilka poprzednich stron w tym wątku czytam, że niemal każda za drogo sprzedana i jednocześnie, że rynek w zapaści. Czy to się ze sobą nie gryzie? Czyli rynek będzie się rozwijał wówczas kiedy cena na aukcjach będą niskie, a nie wysokie? :huh:

 

Wg mnie ostatnie lata były rzeczywiście gorsze na rynku wtórnym niż 2008-2009, ale czy to oznacza że tak będzie już zawsze. Może trend właśnie się zmienia?

Oby, choć w sezonie ogórkowym ciężko wydawać jakiekolwiek osądy.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze gdyby uzytkownicy czesciej chwalili sie swoimi sprzedazami to poglad na rynek bylby troche lepszy. Rozumiem, ze czesc transakcji jest objeta tajemnica ale wydaje mi sie, ze sporo jest tez krytych chociazby z pozniejszych "za tanio, za drogo". Z perspektywy nowego uzytkownika kazda sprzedaz cieszy oko chociazby dlatego ze cos dzieje sie na "cichym" forum ktore lubie sledzic i czytac.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co w niej dziwnego? Aukcja domeny przechwyconej, dołączyły do licytacji dwie firmy o takiej nazwie i poszła licytacja na noże. Dla producenta drzwi, parapetów itp. taka cena to jak splunięcie ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otóż to.

Większość zapewne nie zauważyła delikatnej różnicy w nickach obu licytujących....:D.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, domanpw napisał:

Otóż to.

Większość zapewne nie zauważyła delikatnej różnicy w nickach obu licytujących....:D.

 

Oświeciłeś mnie....faktycznie nie zauważyłem różnicy. Dzięki !!!

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem aukcji domeny poligrafia*pl:

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2228164

 

19666 PLN netto (24189,18 PLN z VAT)

 

Od kwoty 8500 PLN netto pociągnięta przez dwóch licytujących.

 

PS Domena utworzona 2017.06.21, obecny wpis o abonencie to Michau Enterprises Limited. Jaka była historia tej domeny. To spad z opcji zarejestrowanej przez Michaua? Domena była zarejestrowana w 2003 roku i miała opcję. Jeśli tak to zakup 500 opcji właśnie się zwrócił :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby nie dwóch ciągnących aukcje nie pomyliłbym się z wyceną tej domeny. A tak poślizg z mojej strony na 5k chociaż przedział cenowy wskazałem prawidłowo...

Gratuluje sprzedającemu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie zrobi. Nie posądzam AM, ale sprawa być może nie jest do końca taka, jak się niektórym wydaje :( Za dużo jest kolesi z tymi minusami...

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, rekino napisał:

Nic nie zrobi. Nie posądzam AM, ale sprawa być może nie jest do końca taka, jak się niektórym wydaje :( Za dużo jest kolesi z tymi minusami...

 

Kiedyś miałem podobna sytuację. Zgłosiłem reklamacje i ją uznali. Zapłaciłem kwotę która wynikała z mojej najnizszej oferty ( nie wzięto pod uwagę ofert złozonych przez zbanowanego kupujacego ). Byc może uznali dlatego ze kwota była duzo nizsza...Bodajże 200 zł

Ale kupujacy powinien takową reklamację złozyć. Bo skoro zbanowany został uzytkownik to i jego oferty także zbanowane byc powinny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×