Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

8 godzin temu, Lateralus napisał:

Eh panowie coraz więcej amatorów się pcha do zabawy. Mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i domeny będzie można kupować tylko z licencją bo serio niektórzy nie mają ani doświadczenia ani wyobraźni i na przykład kupią domenę ze znakami diakrytycznymi.

#usunkonto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copypasta od copy / paste czyli kopiuj / wklej. 

A w skrócie to chodzi o to, że kolega Lateralus nie ma własnych opinii tylko wkleja czyjeś wypowiedzi z "internetów"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, przemowild napisał:

[...] 

[...] Lateralus nie ma własnych opinii tylko wkleja czyjeś wypowiedzi z "internetów"

 

Co nie wyklucza posiadania własnej opinii. Może okazać się bowiem, że wklejona czyjaś wypowiedź z "internetów" jest również jego opinią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już wszyscy wypowiadają się o komentarzu Lateralusa to powiem, że ja widzę w nim 100% ironii, niezależnie czy jest to pasta czy nie. 

 

Bazyli, nie zgadzam się Tobą ale nie będę teraz szukał po słownikach czy dana domena coś znaczy. Z resztą, nie musi znaczyć. Żeby było jasne, nie bronię baranów sprzedających te miny, a jedynie AM, które uważam oznaczyło te domeny wystarczająco dobrze. Dla spokoju mogliby je jedynie podpiąć pod kategorię literówek

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, Rumen napisał:

...Dla spokoju mogliby je jedynie podpiąć pod kategorię literówek...

 

Bo to są literówki....

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Bazyli napisał:

A mnie zastanawia czy na polskim rynku jest jeszcze miejsce na serwisy randkowe...

Szkoły uwodzenia i kursy flirtu są nadal popularne w sieci. Nadal jest wiele osób samotnych i nieśmiałych ;)

Edited by Kangur
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Bazyli napisał:

A mnie zastanawia czy na polskim rynku jest jeszcze miejsce na serwisy randkowe...

 

Jedne z najlepiej konwertujących kampanii jeżeli chodzi o afiliacje (flirt, randki).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Dnia 20.09.2018 o 17:03, mirekm napisał:

#usunkonto :)

 

#permdlamirekm
 

Dnia 20.09.2018 o 17:13, przemowild napisał:

A w skrócie to chodzi o to, że kolega Lateralus nie ma własnych opinii tylko wkleja czyjeś wypowiedzi z "internetów"

 

Jest dokładnie tak jak napisał Przemowild ponieważ, wg zasad chłopskiej logiki, jedno wynika z drugiego.

 

Pozdrawiam

Lateralus

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 20.09.2018 o 21:00, Rumen napisał:

Żeby było jasne, nie bronię baranów sprzedających te miny, a jedynie AM, które uważam oznaczyło te domeny wystarczająco dobrze. Dla spokoju mogliby je jedynie podpiąć pod kategorię literówek

 

Ale mogliby je usunąć z "INTERESUJĄCE AUKCJE" na stronie głównej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, abc napisał:

 

Ale mogliby je usunąć z "INTERESUJĄCE AUKCJE" na stronie głównej...

Dla nich to kasa z promocji aukcji wiec po co?

Edited by cannot

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, Domenatorix napisał:

Czego?

fìlmy.pl

Ja tu widzę jedna z liter włoskich,zgadza sie?

...........

Ìlitera występująca w języku włoskim, jednak nie umieszczana w jego alfabecie.

Używa jej się tylko w wyrazach, w których akcent pada na inną sylabę niż zwykle (a zwykle jest to przedostatnia sylaba). Występuje m.in. w wyrazach jak: tassì (taksówka), mìstico (mistyczny), (tak), spìrito (duch).

Edited by JayD

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, JayD napisał:

lmy.pl

Ja tu widzę jedna z liter włoskich,zgadza sie?

...........

Ìlitera występująca w języku włoskim, jednak nie umieszczana w jego alfabecie.

Używa jej się tylko w wyrazach, w których akcent pada na inną sylabę niż zwykle (a zwykle jest to przedostatnia sylaba). Występuje m.in. w wyrazach jak: tassì (taksówka), mìstico (mistyczny), (tak), spìrito (duch).

Zgadza się. Zajrzałem do włoskiego alfabetu i to mnie zmyliło.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

fìlmy.pl  

 

Przecież owa nazwa była z premedytacją i ewidentnie w złej wierze wymyślona a później zarejestrowana. 

Nazwa miała przypominać do złudzenia słowo - filmy. Nazwy nie da się wpisać z polskiej klawiatury. Ten kto ją rejestrował musiał albo skopiować tą literę specjalnie z internetu, bo w polskim alfabecie jej nie ma,  albo podłożyć (wgrać do komputera ten alfabet czy jakiś inny myk z kombinacją klawiatury wykonać). 

Nie sprzedawał zatem domeny jako domeny coś wartej a tylko z zamiarem oszustwa sprzedawał wcześniej przygotowany i zaplanowany wałek w oczywistym celu.... nabrania potencjalnego nabywcy na tę nazwę i wyłudzenia od niego pieniędzy.

 

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to... skąd taka litera znalazła się w NASKu skoro polskie IDNy nie posiadają kreski nad i. 

...i tu się zgadzam z tym co wcześniej pisał Bazyli, to podchodzi pod paragrafy. I tyle w temacie. 

Polskie IDNy to np: ćma, samochód, nieruchomości itd a nie jakieś i z kreskami.

 

Userów zachwyconych tym pomysłem i broniącym tego ("widziały gały co brały") życzę, aby nigdy nie dały się na to nabrać i nie tylko w temacie domen ale i na podobne rzeczy w życiu codziennym. W sumie chyba w waszych głowach też takie pomysły jak powyżej skoro tego bronicie. 

 

Dzięki za uwagę. To tylko moje zdanie :)

Zdrówka.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@epson

Domena była sprzedawana na giełdzie AM z wyraźną adnotacją, że jest to domena IDN i każdy kto brał udział w aukcji, widział co kupuje. Co innego jeżeli ta domena byłaby sprzedawana na alledrogo jako filmy.pl a po opłaceniu dowiadujemy się, że kupiliśmy IDNa.

I żeby sprawa była jasna, nie staje murem za sprzedającym ale do jasnej cholery do złudzenia przypomina mi to aferę frankową - mam kredyt we frankaj i jestem cwaniak bo płacę mniej a jak frank do góry o ola Boga oszukali mnie.

 

Na koniec co to jest IDN -

(ang. internationalized domain name) – rodzaj domeny internetowej, zawierającej znaki spoza ASCII, czyli m.in. litery ze znakami diakrytycznymi (np. w języku polskim są to litery: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Ponieważ system nazw domenowych opiera się na siedmiobitowych znakach standardu ASCII, wielojęzyczne nazwy domen internetowych są przekształcane z formy zapisanej w Unikodzie do znaków siedmiobitowych, opierając się na sposobie zapisu zwanym Punycode, opisanym w RFC 3490 ↓.

Technicznie nazwa domeny IDN składa się z alfabetu łacińskiego (bez znaków narodowych) i rozpoczyna się prefiksem "xn--", jest to informacja dla przeglądarki, że w nazwie znajdują się zakodowane znaki spoza ASCII. Jeśli wpiszemy taki adres do przeglądarki obsługującej IDN, wyświetli się nazwa domeny zawierająca znaki międzynarodowe. Podobnie jeśli wpiszemy do przeglądarki nazwę domeny wraz ze znakami międzynarodowymi, to zostaną one wewnętrznie przekodowane i poprawnie zinterpretowane, dzięki czemu wyświetli się zawartość strony www.

Gdy domeny IDN nie były jeszcze popularne, do ich obsługi konieczna była instalacja dodatkowych rozszerzeń w programach. Obecnie wszystkie nowe przeglądarki internetowe, a także inne programy (np. pocztowe) standardowo obsługują domeny IDN.

Standard IDN pozwolił nie tylko na używanie polskich znaków w domenach, można stosować także inne, m.in. arabskie, chińskie, greckie itp.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, epson napisał:

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to... skąd taka litera znalazła się w NASKu skoro polskie IDNy nie posiadają kreski nad i.

 

NASK obsługuje nie tylko polskie znaki diakrytyczne - dostępne są wszystkie wariacje liter alfabetu łacińskiego (a więc np. umlauty, ale też z kropkami/kreskami/daszkami nad i pod literkami, np. ė, ô), a także alfabet grecki, hebrajski oraz cyrylica. Nie można jedynie mieszać alfabetów, czyli np. nie przejdzie domena sеx.pl (xn--sx-nlc.pl) gdzie е jest znakiem z cyrylicy, otrzymamy błąd "Niepoprawna składniowo nazwa domeny" - ma to zapobiec atakom homograficznym, natomiast używanie różnych, niekoniecznie pasującycj "ozdóbek" jest już jak najbardziej ok (z technicznego punktu widzenia), np. prėmium.pl :-)

 

Ps. Kto jeszcze pamięta? :-)

Edited by pb
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Dnia 5.10.2018 o 20:48, szmiko napisał:

Co by tu kto nie napisał, praktyka ta jest żałosna i nieetyczna.

Taki typowy handlarz Mirek....

 

A ja napiszę, że nie widzę w tym nic żałosnego czy nieetycznego. Wiadomo co się kupuje przecież.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm tak na cito to na myśl mi przychodzi kupno samochodu z cofniętym licznikiem.

Niby wiesz co kupujesz, ładnie pięknie a szrot.

Czemu ktoś nie sprzedaje np. dìpspxfy.pl   Bo ta domena nic nie znaczy - jest bezwartościowa.

 

A fìlmy.pl udają filmy.pl, pięknego diesla z 2014 r. przebiegiem 15k km.

Ja tak to widzę.

 

Pzdr cìepło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, szmiko napisał:

hmm tak na cito to na myśl mi przychodzi kupno samochodu z cofniętym licznikiem.

Niby wiesz co kupujesz, ładnie pięknie a szrot.

Czemu ktoś nie sprzedaje np. dìpspxfy.pl   Bo ta domena nic nie znaczy - jest bezwartościowa.

 

A fìlmy.pl udają filmy.pl, pięknego diesla z 2014 r. przebiegiem 15k km.

Ja tak to widzę.

 

Pzdr cìepło ;)

 

Tyle, że w tym przypadku w ogłoszeniu widniałaby nieskrywana informacja, że uwaga ale licznik był cofany. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretycznie w tej sytuacji ma zastosowanie przepis:

 

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

W praktyce ciężko to byłoby udowodnić bo przecież widziały gały co brały. Problem w tym, że niedoświadczeni klienci nie widzą, że literka i wygląda trochę inaczej. Nikt tutaj chyba nie ma wątpliwości, że fìlmy.pl sprzedały wyłącznie dlatego że kupujący myślał, że kupuje filmy.pl.

 

To jest chamski wałek, polowanie na mniej doświadczonych użytkowników, licząc na ich pomyłkę by sprzedać im bezwartościową domenę. Scam.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim skromnym zdaniem am powinno blokować tego typu transakcje dlaczego: 

 

- osoba która wystawia takie domeny jak poczuje łatwy pieniądz będzie wrzucała więcej takiego domenowego shitu na giełdę psując wizerunek innych domeniarzy i robiąc z nas kombinatorów, oszustów i ludzi żerujących na ludzkiej nieuwadze i niewiedzy (wcześniejszy przykład handlarza mirka "samochody") 
- am ostrzegając potencjalnego klienta przed zakupem takiej domeny buduje wizerunek solidnego rejestratora dbającego o interesy kupujących (lepiej nie zapłacić za bezwartościową domenę niż mieć poczucie kupna w super okazyjnej cenie generyka)


oczywiscie były oznaczone jako literówki, i 'widziały gały co brały' ale tak jak wyżej ktoś przytoczył wpisanie adresu filmy z włoskim znakiem jest nie możliwe i trzeba kopiować specjalnie literę żeby w ogóle wrzucić taki adres w przegladarkę, a wątpię ze kupujący miał taki adres zamiar kupić. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×