Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Godzinę temu, jacek1337 napisał:

moim skromnym zdaniem am powinno blokować tego typu transakcje dlaczego: 

 

- osoba która wystawia takie domeny jak poczuje łatwy pieniądz będzie wrzucała więcej takiego domenowego shitu na giełdę psując wizerunek innych domeniarzy i robiąc z nas kombinatorów, oszustów i ludzi żerujących na ludzkiej nieuwadze i niewiedzy (wcześniejszy przykład handlarza mirka "samochody") 
- am ostrzegając potencjalnego klienta przed zakupem takiej domeny buduje wizerunek solidnego rejestratora dbającego o interesy kupujących (lepiej nie zapłacić za bezwartościową domenę niż mieć poczucie kupna w super okazyjnej cenie generyka)


oczywiscie były oznaczone jako literówki, i 'widziały gały co brały' ale tak jak wyżej ktoś przytoczył wpisanie adresu filmy z włoskim znakiem jest nie możliwe i trzeba kopiować specjalnie literę żeby w ogóle wrzucić taki adres w przegladarkę, a wątpię ze kupujący miał taki adres zamiar kupić. 

Cóż wymagać, skoro AM nawet nie weryfikuje "interesujących aukcji". Tylko kwit się musi zgadzać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jacek1337 napisał:

..oczywiscie były oznaczone jako literówki, i 'widziały gały co brały'...

 

Doemna nie była oznaczona jako literówka tylko jako IDN...Być może gdyby ją oznaczono w sposób wyraźny że to domena której nie wpiszę się z klawiatury bylaby z nią inna sytuacja i nie byloby tej dyskusji. Moim zdaniem tego typu domeny nie powinny znajdować się w obrocie na giełdzie AM bo tylko psuje reputację. Oszukany w ten sposób klient już nie wróci.

Widziały gały co brały...przeważająca większość nie ma pojęcia co to domeny, jeszcze mniej ludzi wie co to IDN. Trudno zatem w ten sposób usprawiedliwiać oszustwo bo raczej nikt nie uwierzy że domenę kupił w pełni świadomy klient. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Bazyli napisał:

Moim zdaniem tego typu domeny nie powinny znajdować się w obrocie na giełdzie AM bo tylko psuje reputację. Oszukany w ten sposób klient już nie wróci.

 

O tym właśnie mówię, żerowanie na nieświadomości + niewystarczające oznaczenie.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
Dnia 7.10.2018 o 09:10, przemowild napisał:

Teoretycznie w tej sytuacji ma zastosowanie przepis:

 

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

W praktyce ciężko to byłoby udowodnić bo przecież widziały gały co brały. Problem w tym, że niedoświadczeni klienci nie widzą, że literka i wygląda trochę inaczej. Nikt tutaj chyba nie ma wątpliwości, że fìlmy.pl sprzedały wyłącznie dlatego że kupujący myślał, że kupuje filmy.pl.

 

To jest chamski wałek, polowanie na mniej doświadczonych użytkowników, licząc na ich pomyłkę by sprzedać im bezwartościową domenę. Scam.

 

Ani teoretycznie, ani praktycznie nie widzę możliwości zastosowaniu tutaj tego artykułu. W mojej opinii, żeby można było go tutaj podpiąć, należało by wykazać, że sprzedawca kontaktował się z kupującym i przedstawiał taką domenę jako filmy.pl lub ukrywał fakt że to domena IDN.

 

Klienci bez odpowiedniej wiedzy są wszędzie. Biorą pożyczki, kupują chłam ("bo tani hehe"), podpisują umowy nie czytając ich itp. Zdejmowanie odpowiedzialności z konsumentów to, wg mnie, niezdrowa praktyka, która doprowadza do tego, że ludzie przestają myśleć przy zawieraniu jakichkolwiek transakcji i potem mamy multum sytuacji typu "ola boga Pani Jaworowicz myśmy nie czytali a tera trza płacić. Ratunku". Starsze pokolenie ma z tym spory problem gdyż nie jest nauczone tego, że na rynku mogą istnieć tego firmy, które działają niemoralnie ale zgodnie z prawem.

Edited by Lateralus

Share this post


Link to post
Share on other sites

W temacie aukcji domen z literką "ì":

Traktujemy poważnie wszelkie sygnały o zdarzeniach, które mogą wprowadzać w błąd naszych użytkowników. Tuż po otrzymaniu pierwszej takiej wiadomości podjęliśmy decyzję o anulowaniu wszystkich trwających aukcji z tą literką oraz podjęliśmy prace nad systemowym zabezpieczeniem, aby takie aukcje były automatycznie blokowane.

Z użytkownikiem, który zakupił omawianą tutaj domenę fìlmy.pl, również znaleźliśmy satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Edited by AfterMarket.pl
  • Like 8
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, AfterMarket.pl napisał:

W temacie aukcji domen z literką "ì":

Traktujemy poważnie wszelkie sygnały o zdarzeniach, które mogą wprowadzać w błąd naszych użytkowników. Tuż po otrzymaniu pierwszej takiej wiadomości podjęliśmy decyzję o anulowaniu wszystkich trwających aukcji z tą literką oraz podjęliśmy prace nad systemowym zabezpieczeniem, aby takie aukcje były automatycznie blokowane.

Z użytkownikiem, który zakupił omawianą tutaj domenę fìlmy.pl, również znaleźliśmy satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Zablokowaliście możliwość sprzedaży tylko domen z "ì" ?

 

To może w trosce o klienta zablokujcie wszystkie IDN'y i literówki ! 

 

Przecież literówki to też wprowadzanie w błąd i sam kupiłem takich kilka przez "pomyłkę" - mi też znajdziecie "satysfakcjonujące rozwiązanie"? 

 

Ludzie, mamy wolny rynek a wyręczanie kogoś w myśleniu go najzwyczajniej zabija. 

 

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, cannot said:

Zablokowaliście możliwość sprzedaży tylko domen z "ì" ?

 

To może w trosce o klienta zablokujcie wszystkie IDN'y i literówki ! 

 

Przecież literówki to też wprowadzanie w błąd i sam kupiłem takich kilka przez "pomyłkę" - mi też znajdziecie "satysfakcjonujące rozwiązanie"? 

 

Ludzie, mamy wolny rynek a wyręczanie kogoś w myśleniu go najzwyczajniej zabija. 

 

 

 

 

Czyżby ci to popsuło "biznes"? Nie chodzi o wyręczanie w myśleniu ale wykorzystywanie braku doświadczenia i znajomości domen. Takie numery psują opinię całej branży.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, przemowild napisał:

 

Czyżby ci to popsuło "biznes"? Nie chodzi o wyręczanie w myśleniu ale wykorzystywanie braku doświadczenia i znajomości domen. Takie numery psują opinię całej branży.

Nie popsuło bo go nie było. 

Poważnie brak doświadczenia i znajomości danej branży ma być podstawą do unieważnia transakcji i blokowania rynku?

 

Panie Januszu kupiłem od pana samochód ale się nie znałem więc go zwracam a na przyszłość nie pozwalaj pan kupować samochodów, ludziom którzy się na nich nie znają. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, makumbaSKA napisał:

Akurat po zakupie samochodu jeśli znajdziesz w nim ewidentne ukryte wady typu miał być bezwypadkowy (zwykłe i) a jest wykrzywiony jak to podrabiane i i nałożone kilo szpachli to masz sprawę w sądzie wygraną - Ty się nie znasz ale komis ma prawo podawać prawdę i i to samo robi AM - nie sprzedaje SZROTU. Jeszcze raz SZAPO BA!

A powiedz mi proszę, jakie wady UKRYTE ma domena z "ì" że transakcja została unieważniona a ich sprzedaż zablokowana? Wchodzisz na aukcję AM, widzisz co kupujesz - nie ma tu mowy o ukrywaniu czegokolwiek!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

14 godzin temu, AfterMarket.pl napisał:

W temacie aukcji domen z literką "ì":

Traktujemy poważnie wszelkie sygnały o zdarzeniach, które mogą wprowadzać w błąd naszych użytkowników. Tuż po otrzymaniu pierwszej takiej wiadomości podjęliśmy decyzję o anulowaniu wszystkich trwających aukcji z tą literką oraz podjęliśmy prace nad systemowym zabezpieczeniem, aby takie aukcje były automatycznie blokowane.

Z użytkownikiem, który zakupił omawianą tutaj domenę fìlmy.pl, również znaleźliśmy satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

 

 

BRAWO !!!

Stop domenowym oszustom i naciągaczom !!!

Jesli domenowy biznes ma być poważnym biznesem MUSI być też uczuciwym.

I fajnie że AM ma podobne zdanie na temat tego domenowego śmiecia.

 

Mam nadzieję że PREMIUM ich nie przyjmie pod swój "dach"

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
15 godzin temu, AfterMarket.pl napisał:

Traktujemy poważnie wszelkie sygnały o zdarzeniach, które mogą wprowadzać w błąd naszych użytkowników. Tuż po otrzymaniu pierwszej takiej wiadomości podjęliśmy decyzję o anulowaniu wszystkich trwających aukcji z tą literką oraz podjęliśmy prace nad systemowym zabezpieczeniem, aby takie aukcje były automatycznie blokowane.

 

AfterMarket obrońcy moralności i uczciwości.

 

Szkoda, że AM nie było takie prawe kiedy na AM był wysyp kont podbijaczy z rankingiem -100 i więcej.

 

Podobnie rzecz się miała z aukcjami domeny z nabitym ruchem (który po opłaceniu aukcji magicznie znikał) - to też mieliście daleko w poważaniu i nie zrobiliście nic by takim sytuacjom zapobiec. 

 

Co za obłuda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus
1 minutę temu, makumbaSKA napisał:

Oj widzę, że ktoś tu zarejestrował taśmę tego syfu i popłynał :ph34r:

 

Oj widzę, że ktoś tutaj próbuje mi coś imputować i tym samym nie odnieść się do hipokryzji AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brawo dla AM za interwencję i próbę rozwiązywania problemu. 

 

Z tego co pamiętam AM starało i stara się naprostowywać "nieścisłości" na ich giełdzie. Nie były to może szybkie i zdecydowane reakcje ale były i są. Oczywiście sprawy nagłośnione szybko zostają załatwione.

 

Dla przykładu na szybko z pamięci:

Kiedyś ktoś źle odznaczył swojego mocnego generyka na sprzedaż a ktoś inny go kupił za śmieszną kwotę chyba 10K. AM jakoś dogadało się z "pokrzywdzonym"  (finansowo) - bo, niezbyt jasno wtedy te funkcje sprzedażowe wyglądały od strony panelu użytkownika.

Pamiętam też, że wielu użytkownikom zostaly przedłużone domeny w końcówce .eu bez ich wiedzy (w tym jedna moja). Nie pamiętam dokładnie co było przyczyną, ale jednak nikt nie protestował a AM wziął na siebie koszt przedłużeń. Pomijając już kwestie krytyczne w AM (zablokowanie konta bankowego itd...) Przez które przechodzili kryzysik - delikatnie mówiąc. Firma działa jak Bóg przykazał, tylko cwaniaków dużo ;-) 

 

ps. Ludzie!... nauczcie się jednego, jeśli rozmawiamy o domenie z kreską nad"i" to rozmawiamy tylko i wyłącznie o tym. 

Dawanie (nie trafionych) przykładów, to tylko schodzenie z tematu i późniejsze bredzenie o pupie maryni.

Co ma wspólnego -  fizyczny  zakup auta z kupnem domeny "na odległość" (bo, teraz tak się to określa kupując przez internet i chyba też przez tel.) To żyje swoimi osobnymi prawami i paragrafami. Podawanie przykładu z kredytami we frankach szwajcarskich?

Czy, wytykając to że, kiedyś był wysyp kont, które podbijały aukcje, zresztą były i jest tego coraz mniej jak widać, znaczy że są usuwani - ale, jak to się ma do tematu tej i wyłącznie tej domeny z kreską nad "i" i całego tego wałka?

 

Ta domena to nawet nie jest literówka - tego się nie da przecież wpisać z klawiatury. Więc jak można popełniając literówkę z poprawnej nazwy "filmy"  na nią wejść? 

itd... itp..

 

To było tylko moje zdanie :)

Zdrówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Bazyli napisał:

 

 

 

BRAWO !!!

Stop domenowym oszustom i naciągaczom !!!

Jesli domenowy biznes ma być poważnym biznesem MUSI być też uczuciwym.

I fajnie że AM ma podobne zdanie na temat tego domenowego śmiecia.

Brawo Bazyli. Pisz tak ładnie, pisz. Niech się indeksuje :) A wszyscy, którzy mają mamy choć ciut brudku za pazurkami, nie będziemy protestować ;)

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

AlleCeny.pl

1500,00 PLN ( 1845,00 PLN z VAT )

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2377452&newsletter=1

 

Trochę mnie zaskoczyli że "umarli" a tak dobrze żarli...Wie kto może czemu przestali istnieć ???

 

#

jakby kto chciał do  kompletu :

AlleOferty.pl

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Rumen napisał:

iPhony.pl  - 2105 PLN netto.

 

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2377327

 

Oczywiście do opłacenia nie doszło, brakuje możliwości usuwania przez sprzedającego wybranych licytujących.

Domena wystawiona na aukcji ponownie.

 

 

Skoro domena nie została sprzedana to po co zaśmiecasz ten wątek?

  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Bazyli napisał:

 

Skoro domena nie została sprzedana to po co zaśmiecasz ten wątek?

 

Nie uważam, żebym zaśmiecał wątek. AM ujmuje w statystykach nieopłacone domeny jako domeny sprzedane, a do tego myślę, że aukcja była na tyle ciekawa że warto było się nią podzielić.  Natomiast gdybyś Bazyli pomyślał, ugryzł się w język i nie rozpoczynał dyskusji to temat byłby lżejszy o dwa niepotrzebne komentarze, a chyba przecież o to chodziło w Twojej zgryźliwej uwadze, żeby nie zaśmiecać wątku.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rumen napisał:

 

Nie uważam, żebym zaśmiecał wątek. AM ujmuje w statystykach nieopłacone domeny jako domeny sprzedane, a do tego myślę, że aukcja była na tyle ciekawa że warto było się nią podzielić.  Natomiast gdybyś Bazyli pomyślał, ugryzł się w język i nie rozpoczynał dyskusji to temat byłby lżejszy o dwa niepotrzebne komentarze, a chyba przecież o to chodziło w Twojej zgryźliwej uwadze, żeby nie zaśmiecać wątku.

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Tytuł tego wąku mówi wszystko.

Poza tym to nie jest dział do promocji własnych aukcji !!!

Nadal czegoś nie rozumiesz ???

To zajrzyj do regulaminu bo złamaleś go conajmniej dwukrotnie.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Bazyli napisał:

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Tytuł tego wąku mówi wszystko.

Poza tym to nie jest dział do promocji własnych aukcji !!!

Nadal czegoś nie rozumiesz ???

To zajrzyj do regulaminu bo złamaleś go conajmniej dwukrotnie.

 

Tak, nie rozumiem po co się spinasz. Grono forumowiczów narzeka, że nikt nie ujawnia negocjacji, transakcji itp. że wpływa to niekorzystnie na rynek. Wstawiłem moim zdaniem ciekawą sprzedaż, bo tak określa to AM, a Tobie zaczęła pulsować żyłka. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, wstawiając obce aukcje pytasz za każdym razem sprzedających czy aukcja została opłacona? Bo jak nie to bój się Boga, być może nieświadomie ŁAMIESZ REGULAMIN.

 

Dnia 19.11.2018 o 22:09, Bazyli napisał:

 

#

jakby kto chciał do  kompletu :

AlleOferty.pl

 

Nie wieje hipokryzją?

 

Na kolejny Twój komentarz nie odpiszę, wystarczy tych uszczypliwości. 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Rumen napisał:

 

Tak, nie rozumiem po co się spinasz. Grono forumowiczów narzeka, że nikt nie ujawnia negocjacji, transakcji itp. że wpływa to niekorzystnie na rynek. Wstawiłem moim zdaniem ciekawą sprzedaż, bo tak określa to AM, a Tobie zaczęła pulsować żyłka. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, wstawiając obce aukcje pytasz za każdym razem sprzedających czy aukcja została opłacona? Bo jak nie to bój się Boga, być może nieświadomie ŁAMIESZ REGULAMIN.

 

 

Nie wieje hipokryzją?

 

Na kolejny Twój komentarz nie odpiszę, wystarczy tych uszczypliwości. 

 

Poczytaj siebie. Piszesz że domena nie została opłacona a jednocześnie wstawiasz informację o jej sprzedaży ???

Sprzedałeś  ją? Nie !!! Zatem, co robi informacja o niesprzedanej domenie w dziale domen sprzedanych ???

To był główny powód napisania przeze mnie pierwszego posta. 

Jeszcze czegoś nie rozumiesz ???

 

Z AlleOferty.pl masz całkowitą rację. Również nie powinienem ale chodziło mi w Twoim przypadku o coś innego.

 

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×