Skocz do zawartości
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Promowane odpowiedzi

13 godzin temu, abc napisał:

Naprawdę jest tak źle? Jak czytam takie opinie to przecieram oczy i zastanawiam się, czy aby wszyscy działamy na tym samym rynku domen. Z roku na rok rynek (wtórny) systematycznie się rozwija, jest coraz więcej zapytań o domeny, więcej transakcji, większe sprzedaże. Tyle tylko, że nie wszystko jest podane na tacy. Z resztą, gdyby było tak tragicznie pewnie nikt z nas nie zajmowałby się już domenami. Jedyne chyba co nie jest "cacy" to ceny przedłużeń domen.

Nie wiem skąd masz dane że rynek się rozwija skoro ilość rejestracji spada w każdym miesiącu? Czemu wolumen sprzedaży na rynku wtórnym w serwisach Premium i AM spada z każdym miesiącem? Skoro te dwa czynniki są w odwrocie to wedle ciebie świadczy o rozwoju?

Na tym forum znajdziesz bardzo mało osób które zanotowały wzrost zapytań i sprzedaży...

A wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli wolumen sprzedaży na AM/Premium spada (nie widziałem statystyk, nie wiem), to kurczy się jeden z segmentów rynku, prawdopodobnie D2D. My może 1 na 30 transakcji powyżej 1k dokonujemy przez giełdy, więc nie wyciągałbym daleko idących wniosków dotyczących całej branży na podstawie danych z giełd. A rynek D2D kurczy się dlatego, że stale rosną ceny spadów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, PiotrSz napisał:

A rynek D2D kurczy się dlatego, że stale rosną ceny spadów.

Ty tak poważnie?...

:)

A ilość rejestracji na rynku pierwotnym kurczy się bo?

Ceny spadów oraz odnowień by w niczym nie przeszkadzały gdyby był KK a ten pojawia się ostatnimi czasy sporadycznie niestety.

Pogadaj z tymi którzy w swoich portfoliach mieli po 1000 i więcej domen. Ile wyniosła korekta i ile posiadają dzisiaj.

Zapytaj o ilość ofert KK w porównaniu w poprzednimi latami.

Owszem, cześć transakcji odbywa się poza giełdami. Ale z roku na rok tych transakcji jest również coraz mniej.

Jednak nadal giełdy są odbiciem tego co się dzieje poza nimi.

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ewentualna mniejsza ilość sprzedanych domen nie oznacza z automatu mniejszych kwot uzyskiwanych przy sprzedaży dla kk.

Nie wiem czy rynek się kurczy. Nie robię duzo sprzedaży ale robię obecnie więcej i większe niż kiedyś. Z jednym może wyjątkiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bazyli, jako kolejna osoba z rzędu daję Ci znać, że nasz poziom sprzedaży jest wyższy niż rok temu - a rok temu był wyższy, niż dwa lata temu. Być może ogólny trend jest odwrotny, ale nie zachowuj się jakbyś miał na to poparcie w danych. Argument typu "popytaj się ludzi, którzy..." Ci nie przystoi. Chcesz przedstawić jakąś tezę jako fakt, to Ty ich popytaj i wróć do nas z wynikami ankiety.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak sięgnąć wzrokiem na kilka poprzednich stron w tym wątku czytam, że niemal każda za drogo sprzedana i jednocześnie, że rynek w zapaści. Czy to się ze sobą nie gryzie? Czyli rynek będzie się rozwijał wówczas kiedy cena na aukcjach będą niskie, a nie wysokie? :huh:

Wg mnie ostatnie lata były rzeczywiście gorsze na rynku wtórnym niż 2008-2009, ale czy to oznacza że tak będzie już zawsze. Może trend właśnie się zmienia?

• Like 3
  • Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie to trochę dziwne, że domena sprzedaje się na aukcji za 14k, a ktoś piszę, że w domenach kryzys ;) Może zdarzyć się jakiś przestój u każdego, tylko czy to oznacza kryzys ? nie wydaję mi się. Kiedyś sprzedaże były chętniej publikowane, teraz odnoszę wrażenie, że każdy woli to zachować dla siebie. Od kilku lat ilość wystawionych domen na AM jest mniej więcej w okolicy 270k, jeśli ten biznes byłby nie opłacalny to z pewnością byłoby ich teraz dużo mniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak sięgnąć wzrokiem na kilka poprzednich stron w tym wątku czytam, że niemal każda za drogo sprzedana i jednocześnie, że rynek w zapaści. Czy to się ze sobą nie gryzie? Czyli rynek będzie się rozwijał wówczas kiedy cena na aukcjach będą niskie, a nie wysokie? :huh:

Wg mnie ostatnie lata były rzeczywiście gorsze na rynku wtórnym niż 2008-2009, ale czy to oznacza że tak będzie już zawsze. Może trend właśnie się zmienia?

Oby, choć w sezonie ogórkowym ciężko wydawać jakiekolwiek osądy.

Edytowane przez szmiko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mysle, ze gdyby uzytkownicy czesciej chwalili sie swoimi sprzedazami to poglad na rynek bylby troche lepszy. Rozumiem, ze czesc transakcji jest objeta tajemnica ale wydaje mi sie, ze sporo jest tez krytych chociazby z pozniejszych "za tanio, za drogo". Z perspektywy nowego uzytkownika kazda sprzedaz cieszy oko chociazby dlatego ze cos dzieje sie na "cichym" forum ktore lubie sledzic i czytac.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co w niej dziwnego? Aukcja domeny przechwyconej, dołączyły do licytacji dwie firmy o takiej nazwie i poszła licytacja na noże. Dla producenta drzwi, parapetów itp. taka cena to jak splunięcie ;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
52 minuty temu, domanpw napisał:

Otóż to.

Większość zapewne nie zauważyła delikatnej różnicy w nickach obu licytujących....:D.

Oświeciłeś mnie....faktycznie nie zauważyłem różnicy. Dzięki !!!

Edytowane przez Bazyli

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem aukcji domeny poligrafia*pl:

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2228164

19666 PLN netto (24189,18 PLN z VAT)

Od kwoty 8500 PLN netto pociągnięta przez dwóch licytujących.

PS Domena utworzona 2017.06.21, obecny wpis o abonencie to Michau Enterprises Limited. Jaka była historia tej domeny. To spad z opcji zarejestrowanej przez Michaua? Domena była zarejestrowana w 2003 roku i miała opcję. Jeśli tak to zakup 500 opcji właśnie się zwrócił :)

DD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdyby nie dwóch ciągnących aukcje nie pomyliłbym się z wyceną tej domeny. A tak poślizg z mojej strony na 5k chociaż przedział cenowy wskazałem prawidłowo...

Gratuluje sprzedającemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pergole.pl - 2.522 PLN (3.102,06 PLN z VAT) Czy ktoś wie, czy to była aukcja domeny przechwyconej  ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, cannot napisał:

pergole.pl - 2.522 PLN (3.102,06 PLN z VAT) Czy ktoś wie, czy to była aukcja domeny przechwyconej  ?

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2235424

Nie, nie była to aukcja domeny przechwyconej, co wyraźnie widać po pierwszej ofercie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta