Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Doszły mnie słuchy, że domena została sprzedana za bardzo wysokie XX.xxx ponownie, i to własnie na przeciągu ostatniego tygodnia. Po wygraniu aukcji whois pokazywał nowego własciciela jako:

Polskapresse Sp. z o.o. teraz whois pokazuje innego właściciela.

 

A może po drodze ktoś po prostu "miał zarobić" tę różnicę w kwotach...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może po drodze ktoś po prostu "miał zarobić" tę różnicę w kwotach...

 

Tak to właśnie wygląda ewentualnie "pralnia".

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

l.mn byłaby odpowiedniejsza, nieźle sprzedana domena w l.poj która tak naprawdę jest tutaj akurat słaba...

Nie uwazam zeby generyczna laptop.pl byla słaba, ale może ja żyje w innym świecie.

Wg mnie gdyby nie walka 2 osob cena byla by o polowe nizsza , fajnei ze poszla za te pieniadze, mimo wszystko wydaje mi sie ze Daniel nie jest zadowolony.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazywanie tej domeny słabą to mocna przesada. :) Jest to świetna domena, pewnie, że liczba mnoga byłaby lepsza, nikt tu Ameryki nie odkrył. Ale czy poda ktoś lepszy przykład domen pod biznes z laptopami? :) Ta domena to inwestycja albo w tego typu biznes, albo w odsprzedaż i kupujący na pewno nie straci.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

po 1 jest alternatywa w postaci notebooka

po 2 w tej chwili ten segment staje się bardzo rozproszony.

 

po 3 domena dobra, ale moim zdaniem jak na d2d przepłacona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli przez 2-3 lata domena nie zostanie odsprzedana z jakimś tam zyskiem to potem trudno będzie odzyskać pełny wkład w tą inwestycję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak to jest z tymi aukcjami? Uczestnicy licytują do jakiejś kwoty (np.: 6 - 6,5K), a potem dwie osoby ciągną aukcję do poziomu w granicach 2, 3 lub 4-krotnie wyższego (np.: 17K). Nadzwyczaj nieracjonalne, ale takie bywają zachowania inwestycyjne. Lepiej by było się wcześniej dogadać. Chyba, że ktoś po prostu ustawia sztywno kwotę za jaką maksymalnie może nabyć daną domenę na aukcji i potem "zamyka oczy"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to właśnie jest z aukcjami i to nie tylko domen. Wystarczy, żeby spotkało się dwóch kupujących, którym zależy na zakupie, nawet jeśli wydaje się, że zapłacą powyżej wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jesteście znowu nieco zbyt troskliwi, martwiąc się o czyjeś pieniądze ?

 

 

To Bazylemu się często zdarza, ale jak chciał wypromować alinę to miał trochę odmienne zdanie

 

A jak to jest z tymi aukcjami? Uczestnicy licytują do jakiejś kwoty (np.: 6 - 6,5K), a potem dwie osoby ciągną aukcję do poziomu w granicach 2, 3 lub 4-krotnie wyższego (np.: 17K). Nadzwyczaj nieracjonalne, ale takie bywają zachowania inwestycyjne. Lepiej by było się wcześniej dogadać. Chyba, że ktoś po prostu ustawia sztywno kwotę za jaką maksymalnie może nabyć daną domenę na aukcji i potem "zamyka oczy"...

 

i co w tym dziwnego, jeden i drugi chciał kupić za więcej niż 6k

 

bardzo dobra domena, czy liczba mnoga zdecydowanie lepsza, nie wiem (mi podoba się lp)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jesteście znowu nieco zbyt troskliwi, martwiąc się o czyjeś pieniądze ?

 

Ciekawi mnie ile było nieopłaconych aukcji po przeczytaniu co niektórych komentarzy:

 

Na co to komu w tej cenie ?

Strach sprzedać cokolwiek drogo na aukcji bo zaraz pojawiają się niesprzyjające komenty które mogą się przyczynić do tego, że kupujący po ich przeczytaniu, zmieni zdanie i nie opłaci takiej aukcji... może ograniczmy się tylko do tego aby wrzucić link do aukcji z ciekawą ceną ale już bez komentarzy typu: "wg mnie przepłacona" ? przecież to nie dział wyceny...

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie ile było nieopłaconych aukcji po przeczytaniu co niektórych komentarzy:

 

Strach sprzedać cokolwiek drogo na aukcji bo zaraz pojawiają się niesprzyjające komenty które mogą się przyczynić do tego, że kupujący po ich przeczytaniu, zmieni zdanie i nie opłaci takiej aukcji... może ograniczmy się tylko do tego aby wrzucić link do aukcji z ciekawą ceną ale już bez komentarzy typu: "wg mnie przepłacona" ? przecież to nie dział wyceny...

 

Zapomniał wół jak cielęciem buł..

Masz najwidoczniej bardzo krótką pamięć skoro już zapomniałeś o paru swoich komentarzach w tym dziale.

Uważam że jeśli domena została kupiona jako inwestycja to kupujący przepłacił.

Obawiam się też, że pomimo negatywnych komentarzy nie następuje wzrost nieopłaconych aukcji. Bo ten kto na prawdę chce kupić i licytował z tym zamiarem, opłaci aukcje bez względu na to kto i co tutaj napisze.

Bo tak czynią ludzie poważni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniał wół jak cielęciem buł..

Masz najwidoczniej bardzo krótką pamięć skoro już zapomniałeś o paru swoich komentarzach w tym dziale.

Uważam że jeśli domena została kupiona jako inwestycja to kupujący przepłacił.

Obawiam się też, że pomimo negatywnych komentarzy nie następuje wzrost nieopłaconych aukcji. Bo ten kto na prawdę chce kupić i licytował z tym zamiarem, opłaci aukcje bez względu na to kto i co tutaj napisze.

Bo tak czynią ludzie poważni.

 

Bazyli prawdziwy Master of disaster !!! Polać chłopakowi bo dobrze prawi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd wiedział o aukcji?

 

Domena przekierowywała na aukcję przez około miesiąc, więc sporo potencjalnych zainteresowanych miała okazję się dowiedzieć o licytacji :) Dobrze, że nazwa trafiła we właściwe ręce i zostanie zagospodarowana.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie tam bardziej interesuje, czy badania robiliście... konwersja ruchu, analiza wrażliwości... bo chyba nie robi się zakupów za 20K z kapelusza...

 

___

Edit: Tak sobie jeszcze pomyślałem, że w tym przypadku miało się chyba więcej potencjalnych kupców dowiedzieć o aukcji...

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×