Jump to content
swoj-chlop

IDN czy warto?

Recommended Posts

IDN czy nonIDN ?

 

Wierze ze IDN to pomyłka... W interecie używamy skrótów, pisząc na GG, czatach czy mailach nie zastanawiamy się nad ę, ą, ó, ż, ź ... klepiemy e, a, o, z Tak było od poczatku i tak bedzie dalej...

 

Poza tym, nawet jeśli ktoś rozreklamuje sobie IDN-a w stylu samochód.pl i umieści to na 1000 bilbordach, większosc wejsc przejmie non IDN... Dlatego uważam że lepiej mieć 1 non IDN niż 10 IDN

 

pzdr

 

 

Dlatego wierzę że powstające stowarzyszenie, zajmie się też po części promocją polskich znaków diaktrycznych wśród internautów. :-) To może być pewnego rodzaju misja edukacyjna, jak w przypadku TVP.

Edited by romek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego wierzę że powstające stowarzyszenie, zajmie się też po części promocją polskich znaków diaktrycznych wśród internautów. :-)

Ciekawe co na to Kilofek? :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego wierzę że powstające stowarzyszenie, zajmie się też po części promocją polskich znaków diaktrycznych wśród internautów. :-) To może być pewnego rodzaju misja edukacyjna, jak w przypadku TVP.

Raz, że stowarzyszenie to imaginacja. Dwa, pozegnaj sie z marzeniami, stowarzyszenie bedzie promowac to, co jest zgodne z interesami Kilofka. Aby stowarzyszenie promowało idny musiałaby być w nim jakaś silna osobowość będąca zwolennikiem polskich znaków, a dla dwóch takich silnych osób mających sprzeczne interesy nie będzie tam miejsca.

 

Na koniec dobra wiadomość: Idny obronią się same, wystarczy trochę poczekać.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego wierzę że powstające stowarzyszenie, zajmie się też po części promocją polskich znaków diaktrycznych wśród internautów. :-) To może być pewnego rodzaju misja edukacyjna, jak w przypadku TVP.

 

Ja myślę, że to nie rola Stowarzyszenia a NASKu. W końcu to NASK ma z tego kasę a nie Stowarzyszenie. Edukacja tak ale bardziej w kierunku zmiany naszego PR. Żeby domeniarz nie kojarzył się ze "spekulantem" czy też innym "złodziejem", wykradającym komuś domenę, która kiedyś do niego należała. I co z tego, że jej nie opłacił na kolejny okres abonamentowy? Ważne, że przecież kiedyś ją kupił za 10 zł :o Więc jeśli kiedyś ją kupił to teraz powinna "leżeć" i czekać aż ją łaskawie ponownie zarejestruje. Na tym powinna polegać edukacja. Na uświadamianiu, że domeny to taki sam towar jak każdy inny, że można nimi w sposób legalny handlować. Wierzcie czy nie ale nadal wiele osób uważa, że handel domenami jest zabroniony. Sam kilkakrotnie spotkałem się z takim stwierdzeniem. Więc dopóki ludzie będą mieli takie pojęcie o domenach, dopóty będą nas uważać za margines. Za ludzi gorszych wręcz przestępców. I nie ma tutaj znaczenia czy chodzi o IDN czy o nonIDN. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to imaginacja, ale jeżeli temat był przedmiotem panelu na MD to chyba coś się dzieje w tym kierunku :-). Nie może być tak, że stowarzyszenie posiada tylko jeden bardzo zawężony głos w stosunku do interesów domeniarzy, oraz rynku na którym się funkcjonuje. Znam tylko jedno stowarzyszenie (partię) gdzie reprezentowana jest linia tylko jednej osoby, takim tworem jest PIS, które działa jak "pudło rezonansowe" ;-). Nie można dopuścić do tego, aby stowarzyszenie działało w identyczny sposób. Takie działanie doprowadza do głębokich podziałów, a przecież misją takiego stowarzyszenia jest krzewienie "kultury domenowej", która nie polega na stawianiu wykrzykników częściej niż kropki i przecinka :-). Dlatego uważam, że pomysł ze stowarzyszeniem jest dobry, ale stowarzyszenie powinno się otworzyć na "elyty", a "elyty" mówią i piszą w języku polskim używając ą, ó, ż...:-)....no ale, jeżeli komuś zależy na kształceniu i promowaniu niedołęgów internetowych to już jego sprawa.

Edited by romek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy to imaginacja, ale jeżeli temat był przedmiotem panelu na MD to chyba coś się dzieje w tym kierunku :-). Nie może być tak, że stowarzyszenie posiada tylko jeden bardzo zawężony głos w stosunku do interesów domeniarzy, oraz rynku na którym się funkcjonuje. Znam tylko jedno stowarzyszenie (partię) gdzie reprezentowana jest linia tylko jednej osoby, takim tworem jest PIS, które działa jak "pudło rezonansowe" ;-). Nie można dopuścić do tego, aby stowarzyszenie działało w identyczny sposób. Takie działanie doprowadza do głębokich podziałów, a przecież misją takiego stowarzyszenia jest krzewienie "kultury domenowej", która nie polega na stawianiu wykrzykników częściej niż kropki i przecinka :-). Dlatego uważam, że pomysł ze stowarzyszeniem jest dobry, ale stowarzyszenie powinno się otworzyć na "elyty", a "elyty" mówią i piszą w języku polskim używając ą, ó, ż...:-)....no ale, jeżeli komuś zależy na kształceniu i promowaniu niedołęgów internetowych to już jego sprawa.

 

Żeby już nie robić OT w temacie IDN.

 

Oczywiście takich Stowarzyszeń może powstać kilka więc nie ma co narzekać tylko trzeba zabrać się do tworzenia własnego jeśli komuś tamto nie będzie odpowiadało. Najlepiej wszystko zrzucić na kogoś a samemu tylko marudzić i wymyślać.

 

Ode mnie to wszystko w temacie Stowarzyszenia.

 

Wracając do zakupu Sylyxa wierzę, że wiedział co robi :lol: Jest to jeden z ciekawszych keywordów chociaż ja osobiście nie jestem przekonany do IDN. .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście takich Stowarzyszeń może powstać kilka więc nie ma co narzekać tylko trzeba zabrać się do tworzenia własnego jeśli komuś tamto nie będzie odpowiadało. Najlepiej wszystko zrzucić na kogoś a samemu tylko marudzić i wymyślać.

Popieram :lol: To znaczy - nie zrzucanie wszystkiego na kogoś, tylko właśnie branie spraw w swoje ręce, bo na samym doradzaniu innym, jak mają coś robić, to daleko się nie zajedzie.. chyba, że się ma taki zawód - doradca :o

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaznaczam, ze nie chce sie z nikim klócic :lol: ale śmiesznie wygląda ten dialog :o

 

Propozycja:

Dlatego wierzę że powstające stowarzyszenie, zajmie się też po części promocją polskich znaków diaktrycznych wśród internautów. :-) To może być pewnego rodzaju misja edukacyjna, jak w przypadku TVP.

 

i odpowiedź:

trzeba zabrać się do tworzenia własnego jeśli komuś tamto nie będzie odpowiadało. Najlepiej wszystko zrzucić na kogoś a samemu tylko marudzić i wymyślać.
nie zrzucanie wszystkiego na kogoś, tylko właśnie branie spraw w swoje ręce, bo na samym doradzaniu innym, jak mają coś robić, to daleko się nie zajedzie..

 

Czyli wychodzisz z pomysłem - źle, zacznij działać; zaczynasz działać - źle, siedź cicho. I tak w kółko. Klasyka. :o

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

GaduGadu uruchomiło nowy serwis - zrodziną.pl. Twórcy serwisu zadbali tym razem o obie wersje domeny (IDN i nonIDN). Na swojej stronie w tytule promują domenę IDN, również logo zawiera "ogonek". Myślę, że teraz już tak będzie :lol: Firmy zdają sobie sprawę z istnienia IDNów, użytkownicy dostrzegli to już jakiś czas temu, ale nie zawsze byli wspierani przez developerów, przez co czasami byli odprawiani z kwitkiem, kiedy wpisali odpowiednik serwisu w IDN.

 

Im więcej jednak takich serwisów, które zadbały o IDN, tym więcej osób będzie się przekonywało do wpisywania domen IDN, bo znajdą tam to, czego szukają.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może te największe firmy, domenowo "zorientowane" faktycznie dbają o IDN'y, ale w większości przypadków tak nie jest. Z drugiej strony widzę, że liczba wejść na IDN'y jest fatalnie niska.

Mam kilka IDNów swoich i na testach

 

marzę.pl

porażka.pl

smoczygłód.pl

mólksiążkowy.pl

podmień.pl

radiowóz.pl

nabłędach.pl ...itp

 

pod Non IDN'ami działają jakieś tam serwisy, mniej lub bardziej popularne, ale klików w IDN mam kilka na tydzień. Generalnie nie warte rejestracji :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może te największe firmy, domenowo "zorientowane" faktycznie dbają o IDN'y, ale w większości przypadków tak nie jest. Z drugiej strony widzę, że liczba wejść na IDN'y jest fatalnie niska.

Mam kilka IDNów swoich i na testach

 

marzę.pl

porażka.pl

smoczygłód.pl

mólksiążkowy.pl

podmień.pl

radiowóz.pl

nabłędach.pl ...itp

 

pod Non IDN'ami działają jakieś tam serwisy, mniej lub bardziej popularne, ale klików w IDN mam kilka na tydzień. Generalnie nie warte rejestracji :lol:

 

Jeśli dobre lub pod nonIDN działają serwisy to moim zdaniem warto, właściciel nonIDNa pewno prędzej czy później się zgłosi - a że zarobki małe.. przedłużenia za to dużo tańsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
....pod Non IDN'ami działają jakieś tam serwisy, mniej lub bardziej popularne, ale klików w IDN mam kilka na tydzień. Generalnie nie warte rejestracji :lol:

 

5870667.gif

 

Mam podobną sytuację, ale mój IDN zarabia jakieś tam grosze. Pod nIDN nie działa duzy serwis i właściwie nigdzie się nie reklamuje, ale na szczęście mam jakieś tam wejścia i parę klików. U góry statystyka od początku listopada czyli 9 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam podobną sytuację, ale mój IDN zarabia jakieś tam grosze. Pod nIDN nie działa duzy serwis i właściwie nigdzie się nie reklamuje, ale na szczęście mam jakieś tam wejścia i parę klików. U góry statystyka od początku listopada czyli 9 dni.

Jak dla mnie to świetny wynik - w miesiąc domena na siebie zarabia a w pozostałe 11 miesięcy zarabia na Ciebie lub na inne domeny :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to świetny wynik - w miesiąc domena na siebie zarabia a w pozostałe 11 miesięcy zarabia na Ciebie lub na inne domeny :lol:

 

DD

oh Daniel, juz tak nie promuj idnow, bo znowu sie domeniarze na nie rzuca, a przez chwile byl spokoj :lol:

 

jak potrafia zarabiac idny http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...ost&p=89438

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=103360

 

PS. U mnie najlepiej zarabiajaca domena na sedo jest wlasnie idn :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo takie bajki powymyślali starzy domeniarze, którzy stwierdzili, że IDN-y są be i nie potrafią przyznać, że nie mieli racji. :lol:

te kilka osób będących tzw "starymi domeniarzami" z ciekawymi portfoliami potrafi przyznać się do błędu, ale jeszcze lepiej potrafi dbać o swoje interesy. Najlepsze portfolia były budowane kiedy IDNów jeszcze nie było i stąd są jakie są, a ich właściciele mają świadomość dwóch rzeczy. Pierwsza to, że w biznesie liczy się konsekwencja, a druga to wiedza, że ich wypowiedzi w dużym stopniu kształtują ten rynek i że mają wpływ na wiele osób w nich zapatrzonych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
te kilka osób będących tzw "starymi domeniarzami" z ciekawymi portfoliami potrafi przyznać się do błędu, ale jeszcze lepiej potrafi dbać o swoje interesy. Najlepsze portfolia były budowane kiedy IDNów jeszcze nie było i stąd są jakie są, a ich właściciele mają świadomość dwóch rzeczy. Pierwsza to, że w biznesie liczy się konsekwencja, a druga to wiedza, że ich wypowiedzi w dużym stopniu kształtują ten rynek i że mają wpływ na wiele osób w nich zapatrzonych.

 

 

Nie no chyba nikt tu w nikogo nie jest zapatrzony. :)

Gołym okiem na forum widać, że na IDN-ach można zrobić, czy to na sprzedaży, czy na parkingu. Jest tak jak kiedyś napisałeś "IDN-y bronią się same".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie potwierdzicie ze IDN to ok 10 % ruchu z serwisu, który takiego IDNa nie wykupił ?

Raczej dużo mniej.

 

Jeśli jest serwis pod nonIDNem to zwykle IDN ma jakiś ułamkowy ruch. Jeśli zarówno IDN jak i nonIDN to np. tylko zaparkowane domeny - wtedy odsetek ruchu na IDN może dochodzić nawet do 50%.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na przykładzie:

twarzawtwarz.pl - 833 odsłony

twarząwtwarz.pl - 88 odsłon

Powyższy wynik to liczba wyświetleń strony w dniu emisji serialu (wtorek). Wynika z tego że sylyx chyba trochę przesadza :)

 

to mnie zastanowiło

Edited by pakrol

Share this post


Link to post
Share on other sites
to mnie zastanowiło

Różne domeny różnie się zachowują. To czy ludzie wpisują IDNa czy nie zależy od wielu rzeczy. Tak czy inaczej odsetek wejść na IDNa, jeśli pod nonIDNem funkcjonuje serwis jest jeszcze niższy niż w przypadku, który podałeś.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Różne domeny różnie się zachowują. To czy ludzie wpisują IDNa czy nie zależy od wielu rzeczy. Tak czy inaczej odsetek wejść na IDNa, jeśli pod nonIDNem funkcjonuje serwis jest jeszcze niższy niż w przypadku, który podałeś.

 

DD

 

no tego to juz wogole nie rozumiem, ale dobra musze sam sprawdzic,

tzn ze taki świstak.pl złapie mniejszy ruch od serwisu aukcyjnego swistak.pl niż złapałby gdyby swistak.pl byl pusty ??

sa jakies badania kto częściej wpisuje idny ?

Edited by pakrol

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tego to juz wogole nie rozumiem, ale dobra musze sam sprawdzic,

 

sa jakies badania kto częściej wpisuje idny ?

Badań nie ma, ale im mniej rozgarnięty użytkownik Internetu lub z mniejszym stażem - tym częściej odwiedza IDNy :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Badań nie ma, ale im mniej rozgarnięty użytkownik Internetu lub z mniejszym stażem - tym częściej odwiedza IDNy :)

 

Skąd wiesz, przedstawiają się przy wejściu? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd wiesz, przedstawiają się przy wejściu? :)

Metodologia moich badań jest tajna, ale sprawdzona :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×