Jump to content
swoj-chlop

IDN czy warto?

Recommended Posts

Badań nie ma, ale im mniej rozgarnięty użytkownik Internetu lub z mniejszym stażem - tym częściej odwiedza IDNy :)

 

DD

 

Położyłeś teraz cały MIT nt. IDN. A podobno to młodzież miała przyczynić się do rozwoju IDN. Rzeczywistość jest pewnie taka jak napisałeś, że na IDN wchodzą głównie osoby nieobeznane z internetem i nie mające pojęcia, że IDN wogóle istnieją.

 

EDIT:

Przypomina mi to pewnien film:

 

- Rozbił Pan bank !

- Nie ja tylko pociągnął :P

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Położyłeś teraz cały MIT nt. IDN. A podobno to młodzież miała przyczynić się do rozwoju IDN. Rzeczywistość jest pewnie taka jak napisałeś, że na IDN wchodzą głównie osoby nieobeznane z internetem i nie mające pojęcia, że IDN w ogóle istnieją.

No właśnie, przecież ta grupa wkrótce będzie miała największy udział w Internecie :)

 

I nie powiedziałbym, że to są osoby, które o istnieniu IDNów nie wiedzą - one po prostu nie wiedzą, że może być coś takiego jak nonIDN :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, przecież ta grupa wkrótce będzie miała największy udział w Internecie :)

 

I bardzo DOBRZE. Może w końcu zamiast pielić grządki działkowcy ruszą podbijać internet. Przydałby się jakiś ruch na domenach. :P

 

 

#dzialkowcy.pl :P

 

EDIT:

 

Twoja teoria niestety może dość szybko upaść. Młodzi, którzy znają internet wpisują pewnie nonIDN a starsi uczący się dopiero internetu nie długo się zapewne nim nacieszą :P Więc grupa docelowa IDN pomimo chwilowe wzrostu jest skazana na wymarcie.

 

 

#pogrzeb.pl

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
tzn ze taki świstak.pl złapie mniejszy ruch od serwisu aukcyjnego swistak.pl niż złapałby gdyby swistak.pl byl pusty ??

Procentowo wejść na IDN będzie mniej niż na nonIDN, gdyby pod tym ostatnim nie było serwisu. Oczywiście ilościowo wejść będzie więcej. Może trochę zagmatwałem :)

 

Przykład:

 

swistak.pl - 500 tys. wejść w miesiącu (strzelam)

świstak.pl - 5 tys. wejść w miesiącu, czyli 1% (pewnie trochę więcej)

 

Ale gdyby pod swieta.pl był parking i pod święta.pl też wtedy:

 

swieta.pl - 2000 wejść w miesiącu

święta.pl - 1000 wejść w miesiącu, czyli 50% tego co na swieta.pl

 

EDIT:

 

pójde dalej i zaryzykuje stwierdzenie ze na IDNy wchodzą osoby które nawet nie wiedza ze o tym ze

kiedyś nie istnialy

Dokładnie tak.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
tzn ze taki świstak.pl złapie mniejszy ruch od serwisu aukcyjnego swistak.pl niż złapałby gdyby swistak.pl byl pusty ??

hehe, myśle że obserwacje Daniela Dryzka są słuszne, ale wyciągnięte wnioski błędne :)

Większy ruch na domenie IDN w stosunku do nonIDN w przypadku gdy nonIDN jest niezagospodarowany(dokładniej mówiąc niepromowany) niż gdyby znajdował się tam (promowany) serwis wynika jednynie z przyczyn marketingowych. Dokładniej mówiąc gdy domena nonIDN jest reklamowana to bardziej utrwala się w pamięci Internautów, gdy jest pusta/zaparkowana ruch jest czysty type-in. Więc gdy nonIDN jest zagospodarowany, ruch na IDN jest odsetkiem ruchu serwisowego, gdy strona pod domeną nonIDN jest pusta to jej ruch jest czystym ruchem type-in, tak samo jak ruch pod jej IDNem.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykład:

 

swistak.pl - 500 tys. wejść w miesiącu (strzelam)

świstak.pl - 5 tys. wejść w miesiącu, czyli 1% (pewnie trochę więcej)

 

 

DD

 

ok podałes 1 % czy ktos poda wiekszą skalę ?

napewno ktoś juz zainwestował w ten segment

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, myśle że obserwacje Daniela Dryzka są słuszne, ale wyciągnięte wnioski błędne ;)

Moje wnioski są dokładnie takie same jak Twoje ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok wlasnie reg IDN 2 serwisow ktore maja po 5 k wejsc dzienie ( przynajmniej tyle podaja w dziale reklama)

zobacze, zbadam i podziele sie statystykami ruchu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje wnioski są dokładnie takie same jak Twoje ;)

 

DD

zwracam honor, zanim napisałem swój post Ty już rozwinąłeś problem i rzeczywiście nasze wnioski są takie same ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch typein jest istotny tylko w punktu widzenia domeniarza i zarobku z parkingu. Dla osoby, która stawia na domenie serwis nie jest to tak istotne, gdyż ruch z wyszukiwarek to jest on taki sam na obydwu typach domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch type-in jest cenny niczym pierwsza pozycja w Google, bo automatycznie wyklucza konkurencję, a w wynikach są ich dziesiątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie jak jest, ale do pierwszej pozycji nie ma porównania.

Tylko, że pierwszą pozycję w Google dużo łatwiej stracić niż domenę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie pierwsza pozycja w google jest bradziej bezpieczna niż domena zarządzana przez NASK. ;)

?? możesz rozwinąć ?? chcesz powiedzieć, że bezpośrednio utrzymując domeny w nask możesz je stracić i bezpieczniejsi są partnerzy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli jest serwis pod nonIDNem to zwykle IDN ma jakiś ułamkowy ruch. Jeśli zarówno IDN jak i nonIDN to np. tylko zaparkowane domeny - wtedy odsetek ruchu na IDN może dochodzić nawet do 50%.

 

DD

 

Sa rowniez IDNy, na ktorych ruch jest wiekszy niz na odpowiednikach bez ogonkow.

Za chwile dostaniesz "proof" na "priv" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na razie badam te IDNy i wychodzi mi ze ruch zalezy tez od literki jaka ma ogonek a najlepiej gdy literkę z ogonkiem poprzedza litera która jest bardzo blisko niej na klawiaturze qwerty np siatkówka, koszykówka

a moze to bliskosc prawego alta

Share this post


Link to post
Share on other sites
?? możesz rozwinąć ?? chcesz powiedzieć, że bezpośrednio utrzymując domeny w nask możesz je stracić i bezpieczniejsi są partnerzy?

Nie ma znaczenia czy trzymasz u partnera, czy w NASK i tak możesz ja łatwo stracić. Poczytaj sobie o piłkanożna.pl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
na razie badam te IDNy i wychodzi mi ze ruch zalezy tez od literki jaka ma ogonek a najlepiej gdy literkę z ogonkiem poprzedza litera która jest bardzo blisko niej na klawiaturze qwerty np siatkówka, koszykówka

a moze to bliskosc prawego alta

 

To raczej tylko filozofia to co piszesz.

 

Skoro jednak stawiasz tezę, iż wklepywanie w pasek adresu IDNów zależy od położenia na klawiaturze - ponieważ każdy internauta już od urodzenia ma w głowie obraz rozmieszczonych na klawiaturze znaków - (a nie od tego, co wpisujący chciałby ujrzeć) to zapraszam do udowodnienia tej tezy empirycznie. Z chęcią poczytam wyniki. Mogą być naprawdę rewolucyjne, jeśli to prawda.

 

A jeśli chodzi o zasadnicze pytanie, to oczywiście, że warto IDN. Tak sobie przeglądam Allegro, oferta sprzedaży serwisów www, a tam jeden pod domeną nonIDN, pomimo, że wyraz ma polski znak, a w logo sprzedawanego serwisu również IDN.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszyscy sa przyzwyczajeni wpisywac w adres zwrot bez idn (nie raz slysze ze ktos to podkresla typu "oczywiscie bez polskich znakow") i dlatego nonidn nie maja przyszlosci jako serwisy, jedynie uzupelnienie non-idn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×