Jump to content
Sign in to follow this  
TomNice

Ile wyświetleń miesięcznie generują polskie domeny

Recommended Posts

Jestem ciekawy na ile wyświetleń miesięcznie szacujecie ruch z wszystkich parkowanych polskich domen?

będę wdzięczny za rzeczowe dane i opinie, nie musicie zdradzać ilości kliknięć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myśle że obecnie to jakieś kilkanaście milionów miesiecznie. Co do zdradzania ilości kliknięć to nie wiem o co chodzi, troche to nie jest logiczne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myśle że obecnie to jakieś kilkanaście milionów miesiecznie. Co do zdradzania ilości kliknięć to nie wiem o co chodzi, troche to nie jest logiczne :D

 

 

dzięki, jesli chodzi o CTR parkowanych domen, to nie chciałem aby temat się rozmydlił.

chciałbym się skoncentrować tylko nad oszacowaniem ruchu polskiego parkingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzięki, jesli chodzi o CTR parkowanych domen, to nie chciałem aby temat się rozmydlił.

chciałbym się skoncentrować tylko nad oszacowaniem ruchu polskiego parkingu.

 

Myślę, że nie jest wielką tajemnicą, że CTR średnio powinien wynosić około 20%.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że nie jest wielką tajemnicą, że CTR średnio powinien wynosić około 20%.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

 

 

zgadzam się ze śrCTR,

dodam jeszcze dwa pytania - jaki % polskich domen z wszystkich ponad 600 000 zarejestrowanych jest obecnie parkowanych?

i do jakiej ilości docelowo może ten % wzrosnąć biorąc pod uwagę rosnącą ilość inwestorów.

 

proszę trochę wylewniej, zbieram materiały na artek do gazetki, może uda nam się wspólnie określić ten rynek.

oczywiście wspomnę w artku o naszym DI forum oraz o tych których wypowiedzi wykorzystam, chyba że zastrzeżecie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co to znaczy powinien wynosić 20%? :D

 

Pewnie pytanie odnosi się do mnie :P Więc powiem tylko, że z mojego doświadczenia i moich obserwacji tyle właśnie wynosi. Badanie jest wykonywane na dość dużej próbie, więc powinno być w miarę wiarygodne :D

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
dodam jeszcze dwa pytania - jaki % polskich domen z wszystkich ponad 600 000 zarejestrowanych jest obecnie parkowanych?

 

aktualnie na dnsy SEDO i ND jest skierowane 1,35%, biorąc pod uwage ilosc domen zarejestrowanych do wrzesnia 2006 (mogą być wyjątki). Jeżeli szacować 600 000 to jest to 8100 domen. Myślę że ruch to góra 2-3 mln.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aktualnie na dnsy SEDO i ND jest skierowane 1,35%, biorąc pod uwage ilosc domen zarejestrowanych do wrzesnia 2006 (mogą być wyjątki). Jeżeli szacować 600 000 to jest to 8100 domen. Myślę że ruch to góra 2-3 mln.

 

Myślę, że od 09.2006 sporo się zmieniło a liczba zaparkowanych domen przynajmniej się podwoiła. Ale jeśli we wrześniu faktycznie było tych domen tak mało, to nawet po wzroście nie ma więcej odsłon niż kilka milionów.

 

A skąd masz takie dane swoją drogą - od ND i Sedo?

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane pewnie tak jak mówi Mikołaj z 2006 roku - top100.pl. 4223 domeny .pl maja ustawione dnsy na sedoparking.com a 2562 na fastpark.net co daje w sumie 6785 zaparkowanych domen .pl poprzez zmiane dnsow, nalezy uwzglednic jeszcze ile jest domen zaparkowanych poprzez przekierowanie, na moje oko jest to jakies 30% ilosci zaparkowanych poprzez zmiane dnsow. Co daje nam powiedzmy w sumie ~8800.

 

A teraz dane nie poparte zadnymi statystykami, jedynie moimi szacunkami :D

Zakladajac ze kazda domena ma dziennie srednio 20 uq (realne) to daje nam 176k uq/dzien czyli miesiecznie jakies 5 mln. Osobiscie mysle ze tego ruchu jest wiecej ale to tylko moja opinia. Dla ciekawosci zobaczmy ile .pl'ki generują zysku miesiecznie przy CTR tak jak to mówił Pan Daniel 20%. Nie trudno obliczyc ze jest to ~milion klikow co przy stawce 0.03 przynosi nam ~1 tys PLN dziennie i ~30 tys PLN miesiecznie. Mowa o wszystkich plkach. Tak wiec dalej upieram sie ze ruchu jest o wiele wiecej i nie ma czegos takiego jak CTR powinien wynosić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dane pewnie tak jak mówi Mikołaj z 2006 roku - top100.pl. 4223 domeny .pl maja ustawione dnsy na sedoparking.com a 2562 na fastpark.net co daje w sumie 6785 zaparkowanych domen .pl poprzez zmiane dnsow

 

Widzę, że wziąłeś dane z top100.pl, jednak w związku z tym, że NASK nie udostępnia już bazy, nie ma tam nowo rejestrowanych domen, a jest ich zapewne sporo (sam w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zarejestrowałem jakieś 100 domen, z których większość nie była wcześniej rejestrowana).

 

Zakladajac ze kazda domena ma dziennie srednio 20 uq (realne) to daje nam 176k uq/dzien czyli miesiecznie jakies 5 mln. Osobiscie mysle ze tego ruchu jest wiecej ale to tylko moja opinia. Dla ciekawosci zobaczmy ile .pl'ki generują zysku miesiecznie przy CTR tak jak to mówił Pan Daniel 20%. Nie trudno obliczyc ze jest to ~milion klikow co przy stawce 0.03 przynosi nam ~1 tys PLN dziennie i ~30 tys PLN miesiecznie

 

Trochę mało moim zdaniem. Myślę, że z tych zaparkowanych, wychodzi więcej niż 20 uq dziennie na domenę. 25 najmniej. Co do stawki, ja mam u siebie średnią 0,04 euro (licząc od początku roku, przy 99,5% domen .pl), no i chyba waluty pomyliłeś. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, pomyliłem waluty :D Co do stawek to najbardziej boli mnie to że wieksze ma Rumunia czy Litwa. To że niektóre parkingi myślą ze żyjemy w Azji Środkowej. Wystarczy wypróbować kampanie w Google Adwords aby zobaczyć że dostajemy ostatecznie w niektorych przypadkach tylko z 10%. Przykladowo mam domene kredytową, gdzie są same reklamy banków i ich ofert kredytowych, w Google Adwords taka kampania kosztuje srednio $1 za klik a ja dostaje 4 centy. Można zrobić strone pod Adsense o tym samym targecie co nasza zaparkowana domena, aby dowiedzieć sie że z Adsense za te same (identyczne) reklamy dostajemy nawet 5x wiecej, nawet nie chce myśleć gdzie idzie reszta. Mam nadzieje ze niedługo się to zmieni, że polski traffic bedzie postrzegany za bardziej wartosciowy niż traffic z Ukrainy. Myśle że prawda jest nieprzyjemna dla właścicieli portfolio. To wszystko daje do myślenia.

 

PS. Pamiętacie dwa lata temu kiedy to srednia na Sedo za polski ruch wynosiła 8 eurocentów?

(W załączniku przykładowe plki zaparkowane w 2005 roku w Sedo)

plki.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myśle że prawda jest nieprzyjemna dla właścicieli portfolio. To wszystko daje do myślenia.

 

porażka.. nie dość, że stawki są niskie to jeszcze ostatnio tragicznie pospadały (przynajmniej w ND). każdy kolejny update jest gorszy od poprzedniego. na domenach, na których normalnie miałem po 3-4 centy ostatnio mam 1 cent! dlatego odpuściłem .pl'ki ostatnio i szukam innych.

 

PS. tmi - widzę, że masz goolgle*pl w ND... hm, ciekawe, bo mi literówki googli zablokowali po 1 dniu parkowania ;-) jak to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem pod niektórymi domenami umieścić proste strony + AdSense, ale efekty były dużo gorsze niż z parkingu. Myślę, że jest to wynik blokowania reklam przez wiele osób. Stawki za ruch z Polski rosną, ale bardzo powoli. W tamtym roku było średnio .03 euro, w tym mam .04 euro. Zdarzają się kliki po parę euro, ale sporo jest też po dwa eurocenty (przynajmniej nie ma takich numerów jak w ND, gdzie miałem kliki po $0,00).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle ze goolgle to jest zbyt ekstremalna literowka i pewnie dlatego system ja akceptuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem pod niektórymi domenami umieścić proste strony + AdSense, ale efekty były dużo gorsze niż z parkingu. Myślę, że jest to wynik blokowania reklam przez wiele osób. Stawki za ruch z Polski rosną, ale bardzo powoli. W tamtym roku było średnio .03 euro, w tym mam .04 euro. Zdarzają się kliki po parę euro, ale sporo jest też po dwa eurocenty (przynajmniej nie ma takich numerów jak w ND, gdzie miałem kliki po $0,00).

 

 

 

mam podobne doświadczenia z adsense googla, porównanie kliknięć z polski i z UK to zarobki ok 1 do 10-40,

wracając jednak do parkingu polskich domen, czy obecne parkingi ND, Sedo itp są dla nas satysfakcjonujące i czy ich polityka sprzyja inwestowaniu w polskie domeny? pomijam kwestię rosnącej wartości złotych nazw domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam podobne doświadczenia z adsense googla, porównanie kliknięć z polski i z UK to zarobki ok 1 do 10-40, wracając jednak do parkingu polskich domen, czy obecne parkingi ND, Sedo itp są dla nas satysfakcjonujące i czy ich polityka sprzyja inwestowaniu w polskie domeny?

 

Obecne stawki za kliknięcie na parkingach raczej zniechęcają do rejestracji domen typowo parkingowych (literówek). Ja raczej rejestruję domeny, których wartość tkwi w nazwie, a parkuję po to, żeby mieć pieniądze na przedłużenie i nowe inwestycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle ze goolgle to jest zbyt ekstremalna literowka i pewnie dlatego system ja akceptuje.

 

myślisz, że googhle i googtle to są mniej ekstremalne literówki? :-) czegoś tu nie jarze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×