Jump to content
Saint

Oferty kupna i ich nie opłacanie

Recommended Posts

JEstem za opcją zadaj pytanie - co ma zrobic osoba, jesli chce troszkę potargowac (a nie oszukujmy sie w tym biznesie to podstawa).

 

Może złożyć ofertę.

Natomiast nie widzę podstaw do tego, żeby przy minimalnej ustawionej przez właściciela np. na 2k klikała "złóż ofertę" na 2k a w uwagach wpisywała, że proponuje 50 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co wymyslac kolo - trzeba wprowadzic kaucje( zadatek?) . Np min 50 zl lub 10% oferty jezeli to wyzsza kwota. Jak sprzedajacy zatwierdzi oferte to kwota kaucji przechodzi na jego konto, reszta kwoty do rozliczenia jak zwykle.

 

Jak sprzedajacy nie przyjmie oferty kaucja moze przechodzic na 'normalne' konto kupujacego albo czekac na kolejne oferty wydzielona na konto 'kaucyjne' . W takim przypadku dropped moglby zrezygnowac z ew prowizji przy wyplacie zeby nie zniechecac nowych klientow.

Edited by geronimo

Share this post


Link to post
Share on other sites
A A co jak kupujacy nie opłaci domeny w terminie?

Kaucja(zadatek) zostaje u sprzedajacego jako rekompensata za nieudana transakcje, sprzedajacy moze szukac nowych klientow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naj.... w tym wszystkim, że ten szum i te wszystkie rozwiązania powstają, że tak się wyrażę w misce wody, tzn. nie dla prawdziwych sprzedaży i klientów, tylko kilku pojedynczych wypadków, podawania śmiesznie niskich ofert, pomimo ustawienia dużo wyższej ceny minimalnej. Zbyt dużo pomysłów pod wpływem tych zdarzeń doprowadzi do karykatury giełdy, która będzie odpowiedzią dla tych niepoważnych klientów, a nie miejscem prawdziwych sprzedaży.

 

Wyjściem jest podanie czytelnej formułki, w momencie potwierdzania składanej oferty, że jej złożenie jest zobowiązujące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andro: nie są to pojedyńcze przypadki tylko częste gdyby bylo ich 1 /3 w miesiącu to by nie było problemu, alejeśli jest ich na pęczki to staje się to problemem i to dość dużym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mnie nie oplacilo domen ok 10% licytyjacych ...wiec az tak zle nie jest.

 

 

Mam nadzieje ze to mialo miec tylko humorystyczny wydzwiek.

Trzeba probowac wyeliminowac wszystkie przypadki nieoplacania domen niewazne czy jest ich kilka czy kilkaset.

Nieoplacanie sprzedawanych domen i domen w aukcjach pojawia sie coraz czesciej.

W moim przypadku sprawa dotyczyla tylko aukcji uzytkownikow z krotkim stazem.

Rozwiazanie nie jest proste ale uwazam ze trzeba dla nowicjuszy podniesc wysokosc kaucji (30PLN to zbyt malo) i wprowadzic dodawanie klauzuli ktora informuje lub przypomina o konsekwencjach prawnych. Ta klauzula jest oczywista dla nas ale ma byc przestroga dla tych ktorzy tego nie wiedza lub wiedziec o niej nie chca.

Zgadzam sie tez z propozycja blokady kont na pewien okres.

Sprobujmy razem z MICHALEM (duze zeby zauwazyl) zrobic lepszy serwis niz zabawy chlopcow na allegro. Moze przydalaby sie pokazowa sprawa karna oczywiscie zakonczona sukcesem uzytkownika dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem w tym ze o kilkaset czy tysiąc zł nie opłaca się sprawy robic, ktora sie dlugo ciagnie i niejednokrotnie wiecej wydaje sie na bilety podrozujac do sadu niz jest to warte, nie mowiac o nerwach i braku spokoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie masz racje, ale wlasnie na tym buduja swoja bezkarnosc ci nieuczciwi. Kiedys musi byc pierwszy raz!

Poza tym co ze stowarzyszeniem, ktore mialo powstac i ktore mogloby pomagac w takich sprawach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwiększyć kaucje do 50-80% wartości licytowanych domen oraz zaostrzyć rating w celu zmniejszenia/uniknięcia kaucji.

 

I gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kolejnego kupujacego, ktory nie oplacil mojej aukcji. Co ciekawe w dwoch przypadkach w statystykach tych kupujacych nie ma informacji o nieoplaconych aukcjach. Moze wreszcie nalezaloby cos usprawnic w tym serwisie. Michal napisal, ze wkrotce bedzie weryfikacja uzytkownikow droppedu, ciekawe czy cos to zmieni.

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie rozwiązania muszą być przemyślane, by nie zaszkodzić w ogóle sprzedażom. Powinna być większa elastyczność wystawiania aukcji i wyboru sposobu aukcji przez sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po raz kolejny byla sytuacja kiedy pojawil sie kupujacy nowy-uzytkownik-niewiadomo-skad skladajac oferte XXXX za domene i jej nie oplacil. Dodatkowo poniewaz po 1wszej ofercie wystawilem ja na aukcje przy okazji dostalem od innego kupujacego sugestie ze to jakas ustawka. W regulaminie jest kara 25% za nieoplacenie domeny ale to fikcja - na moje pytanie dostalem z dropped odpowiedz ze zadnej rekompensaty nie dostane.

Efekt to strata czasu i potencjalnie innego kupujacege. Pod tym wzgledem dropped jest dla mnie niestety mocno niedopracowany, nie rozumiem dlaczego przy wyzszych ofertach nie ma kaucji/wadium zeby odstraszyc niepowaznych kontrahentow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...W regulaminie jest kara 25% za nieoplacenie domeny ale to fikcja - na moje pytanie dostalem z dropped odpowiedz ze zadnej rekompensaty nie dostane.

To przykre co się stało ale czy w w/w regulaminie jest informacja, że kara zasili konto sprzedającego czy (domyślnie) konto Michau Enterprises, LLC ?

Jest w nim mowa o rekompensacie dla sprzedającego ?

Cygana ukarano, kowal stracił a sędzia swoje i tak dostanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy w w/w regulaminie jest informacja, że kara zasili konto sprzedającego czy (domyślnie) konto Michau Enterprises, LLC ?

Jest w nim mowa o rekompensacie dla sprzedającego ?

Nie ma takiej informacji - przydaloby sie to wyjasnic. Ale podstawowy problem jest taki ze dropped nie moze sciagnac tej kasy bo nie bylo przedplaty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideałem, byłoby "wymuszenie" kaucji (lub po prostu zapłaty), przed złożeniem oferty. Kupujący, musiałby mieć po prostu już wcześniej "zasilone pieniążkami konto w Dropped/Aftermarket (kwotą, za jaką chce kupić domenę).

W momencie, kiedy sprzedający zgadza się na sprzedaż, kasa jest automatycznie przelewana na jego konto. I po sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma takiej informacji - przydaloby sie to wyjasnic. Ale podstawowy problem jest taki ze dropped nie moze sciagnac tej kasy bo nie bylo przedplaty

Jeśli chodzi o reklamacje w tym serwisie, to zapis jest wyjątkowo ogólny i niezobowiązujący:

Reklamacje użytkowników będą rozpatrywane przez właściciela w terminie 14 dni roboczych od daty otrzymania reklamacji.

 

Nie wiem jak i czy Michau ściąga kasę za nieopłacone domeny bo za wszystkie płacę ale przedpłata nie jest jedyną formą zapłaty w tym serwisie więc jej brak nie musi być w tym przypadku przeszkodą w windykacji należności.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj rozwiązanie jest proste. Dla nowego uzytkownika kaucja 50%. Nie zapłaci, przepada. Dla starego użytkownika, brak kaucji, ale jak nie zapłaci, ściaga mu sie z konta 50%.

rozwiązanie dobre zarówno dla sprzedających jak i dla dropped.pl które przy braku transakcji i tak jest do przodu.

 

aha + 50 % dla mnie za rozwiązanie problemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio otrzymałem średnią ofertę na domenę, ale zdecydowałem się ją sprzedać. Bojąc się że nie zdążę przenieść domeny do dropped.pl od razu opłaciłem ją na rok w home.pl i wystąpiłem z wnioskiem o wydanie authinfo. Sprzedający zrezygnował, a ja straciłem tylko czas i około 80zł. Nie rozumiem dlaczego sprzedający w przypadku gdy nie zdąży przenieść domeny jest karany, a kupujący nie jest. Myślę, że czas na wydanie domeny jest zbyt krótki. Kupujący zaś powinien mieć na koncie przynajmniej 10% na zadatek dla sprzedającego.

 

Miałem też taki przypadek, że oferta kupującego była odwołana ze względu na to, że domena była literówką. Troszkę wcześniej dodałem ją do przechwytywania i musiałem ją opłacić. Uważam, że zasady powinny być identyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koleja admin@netstel.pl zlozyl mi propozycje kupna 3 domen i nie oplacil ich w terminie. Jedna z domen przedlużyłem żeby ją sprzedać mimo założonej wcześniej opcji.

 

A dropped nie robi nic zeby nie mozna bylo skladac ofert bez pokrycia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×