Skocz do zawartości

Przed zakupem bądz rejestracją sprawdź czy domena ma bana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów
Sprawdzanie blokady w Adsense

Pewnie wiele razy zdarzyło się wam zarejestrować domenę internetową bądź odkupić np. na aukcji która ma bana w Adsense i nie można na niej wstawić reklam albo zaparkować. Wiele razy widziałem na forach bądź aukcjach domeny które ludzie sprzedawali nie informując o banie w Adsense. Jako że obecnie na parkingach nie mamy zbyt dużego wyboru reklamodawców to myślę że warto sprawdzić ten stan przed faktem dokonanym.

Uwaga, nie mylcie bana w wynikach wyszukiwania z banem w Adsense!

Przed rejestracją
Aby sprawdzić przed rejestracją czy domena jest zablokowana w programie reklamowym Google należy sprawdzić czy na stronie np. http://ndparking.com/nazwadomeny.pl bądź http://sedoparking.com/nazwadomeny.pl wyświetlają się reklamy. W przypadku gdy widzimy same kategorie a w nich brak polskich reklam - domena ma bana. Jeśli w kategoriach widzimy pojedyncze anglojęzyczne reklamy- domena ma bana a widzimy jedynie poboczny feed z parkingu.

Jeśli domena już istnieje
Gdy kupujemy domenę na aukcji, np. na której jest jakiś serwis, oprócz sposobu powyżej możemy sprawdzić jeszcze w jeden sposób. Instalujemy narzędzie do podglądania reklam Adsense wg tych istrukcji https://www.google.c.../...5&topic=160 (tylko dla Internet Explorer). Następnie wchodzimy na stronę której domenę chcemy zakupić, klikamy prawym przyciskiem i jeśli widzimy reklamy jest dobrze - jeśli widzimy napis "e:-2146697208" to jest 100% ban.

Tak więc sprawdzajcie takie rzeczy przed zakupem ;)

Ekspert

Ekspert
  • Advert

korneliusz.com

korneliusz.com

Najlepsze domeny na sprzedaż

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4609 postów
Przydatne, ale co się dzieje jak domena ma bana i przedłużę ją na opcję? Nie mogę napisać, że zmienił się właściciel? Ban się nie kasuje? Kasuje się po jakimś czasie? Chyba nie jest do końca świata?

FlashT

FlashT

Nie lubi domen

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1009 postów
Ostatnio z tmi probowalismy to rozgryzc, ale nie do konca sie udalo... okazuje sie ze czasem taki ban z niewiadomych przyczyn znika lecz zazwyczaj zostaje. Jesli chodzi o probe wyjasnienia sprawy z google to marne szanse, niestety...

Użytkownik FlashT edytował ten post 02 October 2008 - 09:44

Nie zgadzam sie!!!

fandomen

fandomen

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 256 postów
A co jeśli jest taki komunikat?

Załączone pliki

• Załączony plik  what.JPG   30.52 KB   382 Ilość pobrań

Chcesz skutecznie zarabiać na domenach? --> Sam zobacz
Oto przykład Polaka, który dzięki internetowi stał się milionerem --- > Ucz się od najlepszych!

fandomen

fandomen

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 256 postów
Dziwne to trochę...bo sprawdziłem swoją dawną domenę która spadła, nic na niej nie stało przez ten czas a na to wygląda że właśnie ma e - cyferki

Użytkownik fandomen edytował ten post 01 April 2009 - 02:20

Chcesz skutecznie zarabiać na domenach? --> Sam zobacz
Oto przykład Polaka, który dzięki internetowi stał się milionerem --- > Ucz się od najlepszych!

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
Czy kiedy wpiszemy komendę do Googla

site:domena.pl

I domeny nie ma, czy to oznacza, że domena jest zbanowana w Google ?

Cortez

Cortez

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów

Czy kiedy wpiszemy komendę do Googla

site:domena.pl

I domeny nie ma, czy to oznacza, że domena jest zbanowana w Google ?

Nie. Mogła po prostu zostać niezaindeksowana przez Google. B)

xsawery

xsawery

Praktyk

• Niezweryfikowany
  • PipPipPip
  • 217 postów

Nie. Mogła po prostu zostać niezaindeksowana przez Google. B)

Niezaindeksowana/wyindeksowana, bana G daje rzadko i nie sądzę żeby był problem ze zdjęciem bana na nowego właściciela w panelu webmastera.
♫.tk - chodzi pod Operą, Chrome i FireFoxem, a pod IE oczywiście NIE - absurdalnie proste.

blink

blink

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 595 postów

Niezaindeksowana/wyindeksowana, bana G daje rzadko i nie sądzę żeby był problem ze zdjęciem bana na nowego właściciela w panelu webmastera.

ja właśnie dzisiaj zgłaszałem, też nie chciało mi zindeksować domeny zobaczymy co z tego będzie

Cortez

Cortez

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 826 postów

ja właśnie dzisiaj zgłaszałem, też nie chciało mi zindeksować domeny zobaczymy co z tego będzie

Musisz uzbroić się w cierpliwość B) Ja na odpowiedź w sprawie bana czekałem prawie dwa tygodnie.

blink

blink

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 595 postów

Musisz uzbroić się w cierpliwość B) Ja na odpowiedź w sprawie bana czekałem prawie dwa tygodnie.

to ładnie ;/
dzięki za info :)

Kangur

Kangur

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6872 postów

to ładnie ;/
dzięki za info
B)

Blink - nie gniewaj się za mą szczerość - a inni niech wybaczą mi pisanie nie na temat - ale chyba nie tylko mi się marzy żebyś zaczął wreszcie pisać coś treściwego ... :)

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1253 postów
Mam pytanko...

Kupiłem ciekawą domenę lepiej pasującą pod mój obecny serwis internetowy. Planowałem zrobić przekierowanie htaccess, ale domena ta jest na 100% zbanowana w Adsense (gość się potem przyznał, że zablokowali mu całe konto GA, a w nim miał tylko tą domenę)... Czy jeżeli zrobię przekierowanie to Google zbanuje moje konto w Adsense przez tą domenę? Jest jakiś formularz do zgłoszenia nowego właściciela domeny czy coś tym podobne w Adsense? Czy jedynym wyjściem jest olanie tej domeny i szukanie innej, a kasa poszła w błoto?

Użytkownik CzarnyElo edytował ten post 25 February 2010 - 18:15

Saint

Saint

GDI.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1644 postów
W panelu webmastera należy dodać domenę i poprosić o ponowne zindeksowanie uzasadniając odkładnie jakie zmiany zaszły (w tym przypadku zmiana właściciela). Po wszystkim należy czekać od 2 tygodni do 3 miesięcy.

Moje domeny na sprzedaż w aftermarket.pl.

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1253 postów
Saint nie pisałeś o banie w wyszukiwarce Google, tylko w Google Adsense tak?

Jakbym od tak podłączył ją pod mój serwis i podpiął reklamy ze swojego konta Google Adsense to ban i strata konta raczej pewna?

ArturZ

ArturZ

DomenyDoKupienia.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1885 postów

Saint nie pisałeś o banie w wyszukiwarce Google, tylko w Google Adsense tak?

Jakbym od tak podłączył ją pod mój serwis i podpiął reklamy ze swojego konta Google Adsense to ban i strata konta raczej pewna?

Ban domeny na AdSense nie oznacza blokady konta, na innych domenach podpiętych pod konto reklamy będą dalej się ukazywały a zarobki będą naliczane.

DomenyDoKupienia.pl
Domeny na sprzedaż | Portfolio w premium.pl
Aukcje:   | LARWA.pl

CzarnyElo

CzarnyElo

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1253 postów
ArturZ wiem, tyle, że gościowi zbanowali całe konto w obrębie którego była tylko ta domena. Sprawdzałem i reklamy z mojego konta Adsense normalnie się na niej wyświetlają. Więc wygląda na to, że gość dostał bana na konto, ale nie na domenę i nic mi nie grozi umieszczając w jej obrębie swoich reklam??

Renek

Renek

Ireneusz S. Wierzejski

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1422 postów
A weź testowo kliknij we własną reklamę (pamiętaj: raz, z innego komputera i z innego nr IP, najlepiej poproś kogoś z innej miejscowości) i wtedy się przekonasz czy kliki są opłacane czy nie.
Poza tym czasami klik jest wynagradzany poniżej 1 eurocenta więc wyświetla się 0 ale kilka takich klików już daje wartość powyżej 1. I jeszcze jedno: jak google ma o coś pretensję to przestaje wyświetlać reklamy. Osobiście nigdy nie widziałem jeszcze konta w którym reklamy się wyświetlają a pieniądze nie są naliczane.
Pozdrawiam!

Ireneusz Wierzejski

@pb: Możesz być z siebie dumny. Pozbyłeś się kolejnego trolla ze swojego forum. Gratuluję!

ArturZ

ArturZ

DomenyDoKupienia.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1885 postów

ArturZ wiem, tyle, że gościowi zbanowali całe konto w obrębie którego była tylko ta domena. Sprawdzałem i reklamy z mojego konta Adsense normalnie się na niej wyświetlają. Więc wygląda na to, że gość dostał bana na konto, ale nie na domenę i nic mi nie grozi umieszczając w jej obrębie swoich reklam??

Konto mogą Ci zablokować za klikanie we własne reklamy, także ja bym odradzał robić nawet jedno kliknięcie dla testów. Może na tej nowej domenie wstaw trochę unikalnej treści lub zrób prostą ministronę i umieśc tam reklamy. Jak przez miesiąc będzie OK, to spokojnie możesz przenosić starą stronę pod nową domenę.

DomenyDoKupienia.pl
Domeny na sprzedaż | Portfolio w premium.pl
Aukcje:   | LARWA.pl

scav

scav

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 283 postów
a jak wytlumaczyc takie zjawisko: domena ma bana od google'a w ND i Sedo natomiast nie ma bana w adsense ? (sprawdze jeszcze czy nie ma bana w google for domains bo jesli nie ma to czemu ma na parkingach ?). Ban w ND nie jest na pewno od ND tylko od google. ND przelaczylo domene na alternatywny feed(yahoo).

Użytkownik scav edytował ten post 13 March 2010 - 23:04

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych