Jump to content
Saint

Czy masz dziarę (tatuaż)?

Tatuaż  

113 members have voted

  1. 1. Czy masz tatuaż?

    • Nie mam
      86
    • Mam jeden
      14
    • Mam więcej niż jeden
      13


Recommended Posts

Tak z ciekawości bo sam jestem delikatnie wydziergany chciałem zapytać ilu/ile z Was ma też jakiś ciekawy tatuaż?

 

Ja na prawym ramieniu od ładnych paku lat mam wydzierganego człowieka witruwiańskiego jako symbol swojego uniwersalizmu i humanizmu oraz renesansu jako epoki, z którą się identyfikuje. Nie był to chwilowy kaprys, ani pójście za modą lecz swojego rodzaju próba uzewnętrznienia swojego poglądu na świat. Jeśli macie równie ciekawą historię swoich tatuaży zapraszam do opisania ich.

 

426px-Vitruvian.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze nie mam, ale tej zimy planuję sobie zrobić. Projekt już jest, moja łydka już czeka. W przyszłym roku zrobię sobie łopatkę i starczy. Chociaż rozmawiałem z kilkoma osobami i sama chwila tatuowania się i ten ból mogą być uzależniające. Podobno :)

 

Tatuaże

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmieniam swój bezmyślny wpis na: Nie mam, ale kto wie co przyniesie przyszłość...

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też nie będe mial nigdy. Tatuaże są po prostu ohydne... no i do niczego niepotrzebne..Juz lepiej pomalowac sobie sciane w pokoju...

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

domainer: jako absolwent wydziału teologicznego pozwolę sobie zagrać rolę eksperta w tej dziedzinie i powiedzieć, że jesteś w błędzie, gdyż zbyt dosłowna interpretacja PŚ prowadziłaby nas do tego samego co podobne interpretowanie Koranu przez ekstremistów islamskich. Chciałbym także zwrócić Twoją uwagę na to, że PŚ było tłumaczone wielokrotnie z różnych źródeł, które też były tłumaczone z innych języków, a nawet najnowsze tłumaczenia na język polski zawierają bardzo dużo błędów i nieścisłości w porównaniu do orginalnych pism.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
domainer: jako absolwent wydziału teologicznego pozwolę sobie zagrać rolę eksperta w tej dziedzinie i powiedzieć, że jesteś w błędzie, gdyż zbyt dosłowna interpretacja PŚ prowadziłaby nas do tego samego co podobne interpretowanie Koranu przez ekstremistów islamskich. Chciałbym także zwrócić Twoją uwagę na to, że PŚ było tłumaczone wielokrotnie z różnych źródeł, które też były tłumaczone z innych języków, a nawet najnowsze tłumaczenia na język polski zawierają bardzo dużo błędów i nieścisłości w porównaniu do orginalnych pism.

 

Saint:

Korzystajac z okazji :) Jak bylem maly, to mi rodzice zasponsorowali chrzest, pozniej komunie, bo tak wszyscy robili, wiec jestem katolikiem. Ostatnio chcialbym przejsc na Islam. Czy z punktu widzenia kosciola i prawa kanonicznego etc zostane wyklety? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam na lewej ręce (nadgarstek) przekształcony kwiat lotosu. Tatuaże podobały mi się od zawsze. Tak jak napisał Saint, jego kształt i miejsce może trochę pomóc określić człowieka lub coś wyrazić.

 

Jednak od razu powiem, że w mojej ocenie 95%osób ma beznadziejne tatuaże, które raczej przedstawiają człowieka w złym świetle. Bardzo nie lubią pospolitych (nieoryginalnych) tatuaży w pospolitych miejscach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint:

Korzystajac z okazji :) Jak bylem maly, to mi rodzice zasponsorowali chrzest, pozniej komunie, bo tak wszyscy robili, wiec jestem katolikiem. Ostatnio chcialbym przejsc na Islam. Czy z punktu widzenia kosciola i prawa kanonicznego etc zostane wyklety? :)

 

Kościół Katolicki nie zna obecnie takiego pojęcia jak "wyklęcie", a jeśli masz na myśli ekskomunikę to taka praktyka jest stosowana jedynie w skrajnych przypadkach naruszenia doktryn wiary. Przejście na inną wiarę nie łączy się zatem z ekskomuniką lecz wyłączeniem z Kościoła Katolickiego na życzenie samego zmieniającego wyznanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kościół Katolicki nie zna obecnie takiego pojęcia jak "wyklęcie", a jeśli masz na myśli ekskomunikę to taka praktyka jest stosowana jedynie w skrajnych przypadkach naruszenia doktryn wiary. Przejście na inną wiarę nie łączy się zatem z ekskomuniką lecz wyłączeniem z Kościoła Katolickiego na życzenie samego zmieniającego wyznanie.

 

Dzieki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak od razu powiem, że w mojej ocenie 95% osób ma beznadziejne tatuaże, które raczej przedstawiają człowieka w złym świetle. Bardzo nie lubią pospolitych (nieoryginalnych) tatuaży w pospolitych miejscach.

Zgadzam się w 100% często są wybierane z katalogów co jest pogonią za modą. Ja sam nie widziałem podobnego wzoru u nikogo, a nawet jeśli ktoś go ma z całą pewnością nie doszedł do niego moją drogą co łączyło się z pewnymi przemyśleniami i czytaniu o rytuałach stosowanych w Ameryce Południowej, a także ze źródłami pochodzenia samego tatuażu i jego znaczeniu jako elementu wielu kultur.

 

Dodam jeszcze, że "Robienie" tatuażu nie należy do rzeczy przyjemnych w wielu miejscach ludzkiego działa skóra czy mięśnie są tak cienkie, że ból jest duży, ale ból przy tatuowaniu jest jednym z elementów tego rytuału.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domainer: jako absolwent wydziału teologicznego pozwolę sobie zagrać rolę eksperta w tej dziedzinie i powiedzieć, że jesteś w błędzie, gdyż zbyt dosłowna interpretacja PŚ prowadziłaby nas do tego samego co podobne interpretowanie Koranu przez ekstremistów islamskich. [...]

 

 

Saint, muszę zauważyć, że Pismo Święte, interpretowane jest na różne sposoby ...

To (dobre mam nadzieję) pokłosie, szkół - o ile pamiętam - antiocheńskiej i aleksandryjskiej :).

 

Wiele wyznań chrześcijańskich, m.in. odłamów protestantyzmu, interpretuje Biblię dosłownie. I mają oczywiście do tego prawo. Nikt im nie odbiera prawa bycia chrześcijanami. Myślę, że są dobrymi chrześcijanami.

Wyznanie katolickie, podchodzi do "tematu" w sposób alegoryczny (w pewnych punktach) - i również ma do tego prawo. Paradoksalnie, to właśnie wyznanie chrześcijańskie, uważa się, za - jakoby - "konserwatywne" ...

To wszystko, jest kwestią położenia nacisku na konkretne kwestie. Jednakże, oprócz różnicy w "szczegółach", dla każdego chrześcijanina bardziej "ogólne" kwestie są przecież oczywiste: Jezus umarł, zmartwychwstał, zbawił Świat, nieśmiertelność duszy, Trójca Święta.

 

 

[...]Jak bylem maly, to mi rodzice zasponsorowali chrzest, pozniej komunie, bo tak wszyscy robili, wiec jestem katolikiem. Ostatnio chcialbym przejsc na Islam. Czy z punktu widzenia kosciola i prawa kanonicznego etc zostane wyklety? :)

 

 

Pytanie skierowane jest do Sainta, ale korzystając ze swojej dzisiaj obecności, wtrącę "trzy grosze" :) , że:

nie zostaniesz wyklęty. Staniesz się "tylko" tzw. odstępcą od wiary, czyli apostatą, inaczej - heretykiem ;), jakich na przestrzeni ostatnich 2000 lat, była cała masa.

Pozytywna sprawa takiego "ruchu": na pewno "poszukujesz" ;), a to zawsze coś dobrego, lepszego, niż stanie w miejscu ...

Oczywiście, w Koranie, nie "uciekniesz" od Biblii (Starego Testamentu), gdyż podstawy tych dwóch religii chcąc nie chcąc wywodzą się z Judaizmu (a Biblia była najpierw ... Szmat czasu później, urodził się Mahomet), a do Judeochrześcijaństwa islam nawiązuje choćby Osobą Jezusa jako jednego z proroków.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

yarowa: Proponuję przenieść dyskusję na ten temat na PM lub do innego tematu bo brniemy w OT trochę ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
yarowa: Proponuję przenieść dyskusję na ten temat na PM lub do innego tematu bo brniemy w OT trochę ...

 

 

Masz rację :). Tak się zagalopowałem, że nawet tego nie zauważyłem.

I przepraszam Autora tematu. - czyli Ciebie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint:

Korzystajac z okazji :) Jak bylem maly, to mi rodzice zasponsorowali chrzest, pozniej komunie, bo tak wszyscy robili, wiec jestem katolikiem. Ostatnio chcialbym przejsc na Islam. Czy z punktu widzenia kosciola i prawa kanonicznego etc zostane wyklety? :)

Wpadniesz z deszczu pod rynnę - nie polecam. Przyjęcie wiary łaczy się ze świadomą decyzją człowieka, więc te wszystkie komunie i chrzesty w KK są groteską i nie gwarantują Ci czegokolwiek, łącznie z czymś takim jak jak wyklęcie...Zresztą to KK mógł tylko wymyślić takie czary mary - czym oczywiście Bóg się brzydzi.

Saint jestem pod wrażeniem Twojego wykształcenia. Pamiętam jaki miałeś poprzedni avatar, co może sugerować że zszedłeś z drogi, ale przy indoktrynacji KK i mylnej interpretacji PŚ nie jest to takie dziwne ani nieprawdopodobne.

 

No i zrobił się OT, poza tym, to nie miejsce na takie dyskusje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio chcialbym przejsc na Islam.

Mam fajny zestaw dla Ciebie :)

 

bomber.jpg

 

Taki żarcik. Mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony.

Sorki za OT.

 

--> tatuaże

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam fajny zestaw dla Ciebie :)

 

bomber.jpg

 

Taki żarcik. Mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony.

Sorki za OT.

 

To jest fajny patent na dziare na brzuchu :) Pomyslimy, pomyslimy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpadniesz z deszczu pod rynnę - nie polecam. Przyjęcie wiary łaczy się ze świadomą decyzją człowieka, więc te wszystkie komunie i chrzesty w KK są groteską i nie gwarantują Ci czegokolwiek, łącznie z czymś takim jak jak wyklęcie...Zresztą to KK mógł tylko wymyślić takie czary mary - czym oczywiście Bóg się brzydzi.

Saint jestem pod wrażeniem Twojego wykształcenia. Pamiętam jaki miałeś poprzedni avatar, co może sugerować że zszedłeś z drogi, ale przy indoktrynacji KK i mylnej interpretacji PŚ nie jest to takie dziwne ani nieprawdopodobne.

 

No i zrobił się OT, poza tym, to nie miejsce na takie dyskusje.

Kolega pytał o kwestię PK jeśli chodzi o zmianę wiary więc poinformowałem. Kwestie moralno / etyczne są jego prywatną sprawą i nie zamierzam robić współczesnej inkwizycji i indoktrynować go na sposób o. Rydzyka :), gdyż jest to jego wybór. Oczywiście zmiana wyznania łączy się z konsekwencjami, ale nie z ekskomuniką ponieważ człowiek błądzi, a Kościół czy też - idąc Twoim torem rozumowania - Bóg wybacza zabłąkanym "owieczką". Pozwolę sobie tu też na jeden cytat "Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym".

 

Chciałbym też abyśmy zakończyli dyskusje związane z wiarą w tym temacie jeśli ktoś potrzebuje tego typu konsultacji niech założy inny temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem przeciw takim dygresjom, zwłaszcza, że apostata.pl było kilka chwil temu wolne :P

 

Jeśli chodzi o tatuowanie swojego ciała, to szkoda mi mojego ciała na uzewnętrznianie swoich przekonań,

wspomniana większość robi to bo chce się lepiej poczuć, bądź chce nadążyć za modą, ale moda się zmienia, przekonania czasem też ...

gdyby osoba chcąca się wytatuować pochodziła z kultury, gdzie jest to naturalne, to na pewno nie było by tego tematu.

 

Tomek, czekam na ripostę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem ludzi, ktorzy wzory biora z albumow, a pozniej wielkie zdziwienie, gdy na miescie latem widza osobe (albo kilka osob) z taka sama dziara ;) Moje tatuaze sa unikatowe, ich znaczenie znam tylko ja, dzieki czemu podkreslam swoja indywidualnosc. Nigdy w zyciu nie zrobie sobie dziary z katalogu albo ze zdjecia w sieci :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×