Jump to content
MasterofPoland

Gmail.pl - Intryga i ściema.

Recommended Posts

Postanowiłem przedstawić Wam wyrafinowaną, grę prowadzoną od początku przez właścicielkę domeny Gmail.pl , w którą wrobiły się także media, atakujące nieraz firmę Google. Przeprowadziłem w tym celu małe dochodzenie.

 

 

Najpierw wpadł mi w ręce artykuł w Dzienniku Internautów:

http://di.com.pl/news/15793,0,3,Gmailpl_-_...ska_domene.html

 

Oto co powiedziała p. Krawczyk :

Nikt z nas na nią nie polował, trafiliśmy przypadkiem. Szukalismy dobrego adresu dla naszej działalności. Nikt z grupy (młodych artystów i literatów - przyp. red.) nie liczył na to, że gmail.pl będzie wolne, więc zaplanowaliśmy, że poszukamy czegoś blisko, np. Klub....MAIL. Sprawdzaliśmy po kolei domeny typu ?mail, bo Klub brzmiało nieco staroświecko. Kiedy się okazało że gmail.pl jest wolna ucieszyliśmy się (kmail.pl także w końcu kupilismy).

Wniosek: Grupa Młodych (...) "Literatów" , doskonale wiedziała, co to jest GMAIL.

 

Teraz weźmy się za drugą domenę - kmail.pl. Okazuje się, że adres nigdy nie należał do "klubu literatów" - był używany dla firmy o nazwie Horizon Concept, identycznej jak nazwa uzytkownika sprzedającego aktualnie na allegro domenę gmail.pl : Oto link do archiwum: http://web.archive.org/web/20070523232756/...//www.kmail.pl/ ;)

 

Dalsza częśc wypowiedzi:

Po kilku dniach ktoś ze znajomych zaczął nas straszyć, że jak Google dowie się o naszej www, to trafimy do sądu, obciążą nas gigantycznymi odszkodowaniami itp. Przestudiowaliśmy przypadek microsoft.pl i dopadł nas blady strach. A raczej chyba mnie, bo domena jest wykupiona na mnie. Postanowiliśmy, że sprzedamy adres komuś kogo stać na proces z Google, a zarobione pieniądze przeznaczymy na dobry serwer dla kmail.pl.

Poza powyższymi , pomysł z wciskaniem bomby zegarowej na aukcji nie jest niczym nowym.

 

A tutaj trzecia częśc. :

Aukcję nam jednak usunięto (nie była wystawiana z konta, do którego był na stronie link). Adres był w tym czasie przekierowany na zaprzyjaźnioną stronę Giełdy Komputerowej, bo tam był licznik odwiedzin, który mogliśmy kontrolować.

Myślicie, że p. Krawczyk nie potrafiłaby zamontować licznika na stronę i potrzebowałą do tego giełdy komputerowej? :P O nie, jest zupełnie inaczej.

 

Prawdę demaskuje skopiowany opis aukcji domeny gmail.pl , ok. 15 listopada 2006, zanim została usunięta, (http://www.strajk.pl/kup-pan-gmail/aktualnoci/ :

 

Obecnie adres został przekierowany na stronę mojej firmy czyli Łódzkiej Giełdy Komputerowej,

gdzie dodałam informacje, dla osób, które pod tym adresem szukały swojej poczty.

Nim przekierowałam gmail na stronę mojej firmy mimo agresywnej reklamy i tysięcy rozdanych ulotek, oraz wielkiego bannera w centrum miasta z adresem - na moją stronę wchodziło średnio 17 osób dziennie!

PageRank mojej strony komputerowa.pl wynosi 2 !!! Jednak mimo to mięsięcznie odwiedzało mnie nie więcej niż 550 osób. Teraz w pół dnia mam tyle odwiedzin! Od początku listopada weszło już: 14.168 osób !!!

 

A teraz spójrzcie, jaki numer telefonu znajdziecie na tej stronie:

http://maszynyrolnicze.ag-bag.pl/index.php...t=102&typ=1

 

A jaki znajdziecie na stronie z aukcją:

Masz pytania? Zadzwoń: 0 888 59 59 58 (godz. 17.00-23.00) lub napisz: aukcja@gmail.pl

 

Numery są identyczne.

 

 

Tak więc Izabela Krawczyk nie jest "poetą".

 

Jest biznesmenem , właścicielem firm: Łódzka Giełda Komputerowa (dawny adres - komputerowa.pl ) oraz Horizon Concept.

Zarejestrowała domenę gmail.pl , aby zwiększyc ruch na swojej stronie i potem po prostu odsprzedać.

 

Gdy dalsze przekierowanie na giełdę komputerową , było zbyt ryzykowne, a aukcja została usunięta , wymyśliła sobie "Grupę Młodych Artystów i Literatów" , aby mieć jakies wytłumaczenie w sądzie.

 

Oczywiscie mistyfikacja z "grupą literatów" także nie udała się, bo jak twerdzi własciciel "Fabryki spamu" :

Grupa ludzi, choć niewykluczone, że stoi za tym tylko jeden spamer, postawiła kilka miesięcy temu serwis Grupa Młodych Artystów i Literatów gdzie znajdowały się treści pseudo-literackie, co do których zachodzi przypuszczenie, że były generowane automatycznie.

 

Tak więc gratuluję "sprytu" i jednoczesnie arogancji (zajrzyjcie tu http://www.di.pl/index.php?showtopic=18279 , jak odnosi się właścicielka do forumowiczy na Di.pl ).

 

Niestety nawet najlepsza intryga kiedyś wyjdzie na jaw.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc Izabela Krawczyk nie jest "poetą".

 

Tłumacząc na język blondynek:

 

"Tak więc dziewczynka ta nie jest "poetą"" ;)

 

pozdrawiam

Chłopczyk

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz mi jak sie nazywasz powiem Ci jak wygladsz.. ehh ;)

 

http://nasza-klasa.pl/profile/1270132 ;D

 

"O sobie

Jestem wspaniała, zdolna, wybitna, niezastąpiona, jedyna w swoim rodzaju, genialna, twórcza, (ile tu znaków można użyć?) Jeszcze chwila, a sama sobie kwiaty wyślę :P))"

 

"Czym się aktualnie zajmuję

Prowadzę w Łodzi Giełdę Komputerową. W tygodniu pracuję jako grafik komputerowy. W weekendy studiuję informatykę. Wieczorami administruję serwis gmail.pl... Czasami też sypiam, ale bardzo rzadko :P"

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Czym się aktualnie zajmuję

Prowadzę w Łodzi Giełdę Komputerową. W tygodniu pracuję jako grafik komputerowy. W weekendy studiuję informatykę. Wieczorami administruję serwis gmail.pl... Czasami też sypiam, ale bardzo rzadko ;) "

 

Nie ma się co dziwić dziewczynce. Każdy źle by sypiał mając w portfolio takie g.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie Ty widzisz reklamę? ;) Skłaniałbym się raczej ku antyreklamie pewnej aukcji na allegro. :P

 

Smieje sie z opisu i tagow na wykopie :P Jutro na glownej! :P

 

EDIT:

 

Master:

Sam to wrzuciles na wykop? :P

Edited by domaining.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Wątek czyta 357 gości, a na forum w sumie jest 544 gości. Przeżyją to serwery? ;)

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master, ty sie marnujesz ;) Zamiast zajmować się domenami, powinieneś śledzić niewierne żony i ujawniać międzynarodowe spiski :P

Ja szczerze mówiąc też dotarłem do tych materiałów ale nie chciało mi się już brnąć dalej w te dysputy. Śmieszy mnie po prostu amatorskie zachowanie te pani i cały ten allegrodramat :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cabona:

Tak, ja wrzucałem. Mam nadzieje, że trafi na głowną, a może i na onet! Już jest 80 wykopów.

 

Śmieszy mnie po prostu amatorskie zachowanie te pani i cały ten allegrodramat

Jeszcze nie wiemy co nam odpowie. ;)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie wiemy co nam odpowie. ;)

 

Nie zadzieraj z nią chłopczyku :P

 

Poza tym co ma odpowiedzieć. Może w końcu udało jej się usnąć z tych emocji więc pewnie nie odpisze dziewczynka

 

EDIT:

 

Prawda też jest taka, że jeśli jednakGoogle odbierze w arbitrażu domenę nabywcy to pozostanie mu sie jedynie cieszyć z :P dobryadres.pl za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Skoro gmail.pl jest tylko darmowym dodatkiem to innej domeny to w przypadku odebrania gmail.pl jego nowy abonent nie będzie mógł dochodzić od tej dziewczynki żadnych zwrotów. W końcu jeśli już nawet to "wadę prawną" posiada domena dodawana gratis a nie ta będąca przedmiotem aukcji :P Chyba licytujący powinni się o tym dowiedzieć.

 

Może by tak poprzesyłać linki do tych 2 tematów na di.pl licytującym w aukcji tego g... ? :P

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cabona:

Tak, ja wrzucałem. Mam nadzieje, że trafi na głowną, a może i na onet!

po co? zeby nadal podtrzymywac stereotyp domainera jako zlodzieja-kretacza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grzegorzu , wypraszam sobie nazywanie I.K. domainerem. Nikt o zdrowych zmysłach nie skojarzy ją z nami, bo zdemaskowano ją właśnie tutaj, na forum domenowym, nie gdzieś indziej. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

628 użytkownik(ów) przegląda ten temat (617 gości i 0 anonimowych użytkowników)

11 Użytkownicy: Dampo, Pan_Grzegorz, heden.pl, MasterofPoland, SELES, Jekert, bimas, FlashT, EDDy, nede, ire008

Oooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

No no Master aż pół tysiąca czytających Twój temat ;) aaaale reklamę zrobileś di.pl :P

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
No no Master aż pół tysiąca czytających Twój temat ;) aaaale reklamę zrobileś di.pl :P

 

 

Jeden temat a tyle ludu... Widać, że afery przyciągają, zwłaszcza ujawnione...

 

 

A tak ogólnie to: gmail.com.fr jest wolna...

 

Jak ktoś chce się pobawić w tą Panią...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak więc Izabela Krawczyk nie jest "poetą".

Jest biznesmenem , właścicielem firm: Łódzka Giełda Komputerowa (dawny adres - komputerowa.pl ) oraz Horizon Concept.

 

hmm wygląda na to, ze rok temu domena została przechwycona i właśnie.... spada sobie ;)

 

"komputerowa.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

wygasa: 2008.10.20 12:51:05 "

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak ogólnie to: gmail.com.fr jest wolna...

Jak ktoś chce się pobawić w tą Panią...

Nie można zarejestrować com.fr , jeżeli istnieje taka sama nazwa w .Fr Jak można zauważyć sex.com.fr też jest wolna i jakos nikt nie zarejestrował. ;)

 

 

"komputerowa.pl po zakończeniu okresu rozliczeniowego

wygasa: 2008.10.20 12:51:05 "

No to już załatwilismy Michałowi wakacje. :P

 

Master co Cie zmotywowalo do zdemaskowania dziewczynki?

Sam fakt zdemaskowania. :P

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki "pudelkowy" temat, intrygo - sensacja, sam jakbym mial ta domene to bym wymyslil grupe, powiedzmy" Grupa Milosnikow Akademikow i Libacji" i kto by powiedzial ze takiej grupy nie ma ;)

 

Liczy sie efekt w sadzie arb. bo i tak tam sprawa sie skonczy, a dla sadu kazda bajka dobra, byle by wiarygodna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sam jakbym mial ta domene to bym wymyslil grupe, powiedzmy" Grupa Milosnikow Akademikow i Libacji" i kto by powiedzial ze takiej grupy nie ma

Ale to nie byłoby uczciwe.

 

Liczy sie efekt w sadzie arb. bo i tak tam sprawa sie skonczy, a dla sadu kazda bajka dobra, byle by wiarygodna.

Nadal nie wiemy tak naprawdę, z jakiego powodu oddalono pozew Google.

 

EDIT:

Taki "pudelkowy" temat, intrygo - sensacja,

Słuchaj, w tym temacie ujawniamy poważne kłamstwo, a nie to, że jakiś aktor kupił sobie nowe kapcie. ;)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×