Jump to content
mikepolarny

.eu-jaka wartosc?

Recommended Posts

Niższa niż .com i dużo niższa niż .pl.

 

Weźmy na poprawkę. Wartość .eu z polskimi słowami jest ZDECYDOWANIE wyższa od .com. W sytuacji gdy słowo kluczowe jest w jezyku angielskim jest dokładnie na odwrót. Sylyx juz niedługo te .comy odbiją Ci się czkawką :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weźmy na poprawkę. Wartość .eu z polskimi słowami jest ZDECYDOWANIE wyższa od .com.

 

Tak nie do końca. Od jakiegoś już czasu posiadam gotowka.eu i jakoś nikt o nią się nie dobija :)

Nie wspominając o innych .eu - jakieś 300-400 szt.

Wydaje mi się, że poza .pl nic więcej jak na razie się nie liczy.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weźmy na poprawkę. Wartość .eu z polskimi słowami jest ZDECYDOWANIE wyższa od .com. W sytuacji gdy słowo kluczowe jest w jezyku angielskim jest dokładnie na odwrót. Sylyx juz niedługo te .comy odbiją Ci się czkawką :)

Jak chcesz prowadzić ze mną dyskusję to proszę rzeczowo. Podaj przykłady, bo ja nie znam żadnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak nie do końca. Od jakiegoś już czasu posiadam gotowka.eu i jakoś nikt o nią się nie dobija :)

Nie wspominając o innych .eu - jakieś 300-400 szt.

 

Moim zdaniem to tylko kwestia czasu ;)

 

 

Wydaje mi się, że poza .pl nic więcej jak na razie się nie liczy.

 

Tu się zgodzę, choć trzeba wspomnieć , że .eu to druga siła w kraju obecnie pod względem zarejestrowanych domen . Fakt, że sporo z nich znajduje się wśród nas, domeniarzy, ale prognozuje w najbliższym czasie szybki start serwisów postawionych pod .eu (końcówka tańsza od .pl, a w porównaniu do .com zdecydowanie lepiej określa położenie firmy w Polsce, a mogę nawet zaryzykować, że i kreowanie wizerunku z tą końcówka jest i będzie łatwiejsze)

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstępie dodam iż mówie o rynku domen w Polsce

 

1. Na wstępie pytanie czy Ty Sylyx chcesz porównywać ceny sprzedanych domen z końcówką .eu i .com?Ta pierwsza jest obecna na rynku od 3 lat, druga od ponad 20. Poczekajmy zatem, Dropped.pl startuje z przechwytywaniem .eu. Dzięki największym polskim portalom internetowym i darmowej poczcie w domenie .eu (np. onet.eu) stopniowo zaczyna się zakorzeniać nawet wśród laików

 

2. Co chcesz jeszcze ciekawego zarejestrować w domenie .com ? Ja już widze tam tylko jakieś wolne ochłapy, których nikt nie chce, ale i tak znajdzie się osoba naiwna, która zarejestruje zlepek słów z .com i będzie liczyć na zysk bo to "światowa końcówka" z największą ilością zarejestrowanych domen

 

3. Czas płynie...jest jeszcze sporo interesujących domen z końcówką .eu. Jaka jest przyszłość .com? Będzie to nadal oczywiście najlepiej opłacaną końcowką, ale na Zachodzie. Jakoś nie sądzę, by polskie firmy wywalały w błoto pieniądze na odkupienie nazwy/słowa kluczowego z końcówką .com Dlaczego ? patrz pkt. 4.

 

4. Domeny .eu kojarzą się jednoznacznie, to europejska domena, a dwie literki są intuicyjne. A .com? Polakowi nic nie mówi poza nielicznymi, którzy skojarzą rozszerzenie z działalnością komercyjną. Większośc za to określi tą końcówkę jako źródło pochodzenia spamu. A jeśli już ludzie skojarzą z działalnością to i tak dopisza za tym .pl, tworząc com.pl, która jest bardziej zakorzeniona w polskich umysłach niż .com Zrób sondę na ulicy i popytaj jak ludzie wpiszą to (.com) rozszerzenie w internecie. "Dzięki" działalności takich systemów aliasowych jak kom.pl podejrzewam, że będzie wesoło :)

 

5. Poza naprawdę silnymi generykami rejestracja polskich słów z .com mija się z celem i są to pieniądze wyrzucone w błoto. Domena.com to obecnie trzecia końcówka po .pl. i .eu w Polsce. I to się już nie zmieni...

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie wszystkie te spory o wyższośc domen .eu nad .com są bez sensu. POwinno sie zrobić jakies badania marketingowe, np rozpoznwalanosci domen .eu i .com przez ankietowanych zwyklych Kowalskich i tyle. Wtedy mozna cos powiedziec, a tak kazdy sobie gdyba, nawet jesli przeanalizujemy iles tam sprzedazy tych domen w ostatnim okresie czasu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wstępie dodam iż mówie o rynku domen w Polsce

 

1. Na wstępie pytanie czy Ty Sylyx chcesz porównywać ceny sprzedanych domen z końcówką .eu i .com?Ta pierwsza jest obecna na rynku od 3 lat, druga od ponad 20. Poczekajmy zatem, Dropped.pl startuje z przechwytywaniem .eu. Dzięki największym polskim portalom internetowym i darmowej poczcie w domenie .eu (np. onet.eu) stopniowo zaczyna się zakorzeniać nawet wśród laików

Prosiłem Cię żebyś pisał rzeczowo, a Ty mi opisujesz swoje życzeniowe marzenia. Najpierw piszesz, że

Wartość .eu z polskimi słowami jest ZDECYDOWANIE wyższa od .com
, a później odpisujesz, że będzie kiedyś wyższa. :)

 

Farmazonem jest też to:

Domena.com to obecnie trzecia końcówka po .pl. i .eu w Polsce. I to się już nie zmieni...
i to:
.eu to druga siła w kraju obecnie pod względem zarejestrowanych domen.
, a sam stwierdzasz, że:
3. Czas płynie...jest jeszcze sporo interesujących domen z końcówką .eu.
;)

 

Nie pal tyle! ;) Chyba, że to nie od palenia tylko za bardzo zachłysnąłeś się tą europejską propagandą. ;)

 

PS: błażej.pl i błażej.com są zajęte, ale jeszcze możesz sobie zarejestrować błażej.eu!

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że sytuacja na "Aftermarket.pl", odzwierciedla - w pewnym zakresie - obraz polskiego rynku domen.

Widać tam, jak na dłoni: "pl", "eu". "Com", policzyć można na palcach jednej ręki, no ..., chyba,

że bierzemy pod uwagę "com.pl" ;).

 

Mówię tutaj przede wszystkim, o domenach z polskimi słowami kluczowymi ...

 

Edit:

I nawet, jeśliby założyć, iż "Aftermarket.pl" to aktualnie swoisty "kanalizator" (przepraszam Michau za określenie,

ale to w sensie pozytywnym ;) ...), dla domen "eu", i stąd taki "wysyp" tych domen, bo dopiero od niedawna można je tam wystawiać - to jednak o domenach "com" na "Aftermarket" jest cicho ...

Nie chcę przeceniać roli "Aftermarket" , bo poza tym serwisem, również istnieje życie :),

ale też nie mogę nie doceniać tej roli. Każdy widzi. Rola niepoślednia.

 

Wszystko powyżej, jest umocowane w kontekście takim, że domeny "eu" w porównaniu do "com", dopiero "raczkują" ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że aftermarket nie odzwierciedla stanu faktycznego z tego względu, że większość .eu jest w rękach domeniarzy i aftermarket łapie te domeny, a .com nie. Zresztą różnica jest tak mała, że zaraz dodam parę moich .com i będzie ich więcej niż .eu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że aftermarket nie odzwierciedla stanu faktycznego z tego względu, że większość .eu jest w rękach domeniarzy i aftermarket łapie te domeny, a .com nie. Zresztą różnica jest tak mała, że zaraz dodam parę moich .com i będzie ich więcej niż .eu. :lol:

 

 

Całkowicie nie odzwierciedla, co też wcześniej zaznaczyłem.

Poza tym, "Aftermarket" od niedawna łapie te domeny .., ale kiedy jeszcze ich nie przechwytywał,

to domen "eu" było tam bez liku.

Fakt, że na samym początku jedynie, i dla próby, wystawiał je jedynie ryskadow. Później, przybyło innych.

Właśnie, miałem Ci zaproponować ;): wystaw Swoje "com"-y, i zobaczymy co się "stanie" :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Com niestety odchodzi w przeszlosc i nie zakorzeni sie juz na rynku polskim - przede wszystkim dlatego ze nie ma wolnych nazw lub sa kosmicznie wyceniane przez spekulantów (włascicieli). Koncowka eu powoli sie przyjmie gdyz z kolei domeny pl beda bardzo drogie :lol: takze moje rokowania na najblizsze kilka lat : pl oczywiscie najmocniejsza koncowka - ceny beda szybowac w gore :) eu - ceny pojda w gore lecz moze do wartosc 20-30% pl (caly czas mowa o polskich slowach). Co do domeny com niestety ich cena bedzie malec wrecz nikt nie bedzie chcial miec firmy w domenie .com

To moje glebokie przemyslenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na przyszłość - to kwestia wyczucia rynku, i to dopiero zobaczymy

 

na dzisiaj - liczą się tylko transakcje sprzedaży, i tutaj króluje pl, gdzie jest lista sprzedaży eu z polskimi keywordami ?

 

odróżnijmy dwie rzeczy - w co opłaca sie inwestować, od tego co dobrze wygląda, być może eu dobrze wygląda, ale czy warto inwestować, to sprawa bardziej skomplikowana

 

co do eu - pewne argumenty wskazują na spory potencjał, tylko dlaczego wokół tej domeny jest tyle zamieszania na forum, dlaczego wymaga ona tyle propagandy i reklamy, a to dlatego, że część osób kupuje te domeny, a nie da się czegoś robić, nie wierząc w sens tych działań, i to jest powód, poza tym im więcej zostanie domen eu wykupionych, tym wartość tych domen ma szanse wzrosnąć

 

co działa na niekorzyść eu - akcja darmowych domen, aby nie spadła liczba rejestracji, co mogłoby zagrozić domenie, to jest bardzo duży minus, kwestia druga - zbyt duża liczba domen na parkingu, m.in. wynika z błędnej polityki na starcie tej domeny, to nie pozwala zaistnieć poważnie tej domenie w internecie, realnie pewnie na dzisiaj nawet domen com.pl jest więcej w użyciu niż eu,

 

więc jedynym argumentem za domenami eu, który powie na dzisiaj coś konkretnego - jest lista zawieranych transakcji, można stworzyć tematy, dla com i eu, i tam wpisywać dokonane sprzedaże,

 

a więc czekamy na listę transakcji, a nie na propagandę :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Com niestety odchodzi w przeszlosc i nie zakorzeni sie juz na rynku polskim - przede wszystkim dlatego ze nie ma wolnych nazw lub sa kosmicznie wyceniane przez spekulantów (włascicieli). Koncowka eu powoli sie przyjmie gdyz z kolei domeny pl beda bardzo drogie :) takze moje rokowania na najblizsze kilka lat : pl oczywiscie najmocniejsza koncowka - ceny beda szybowac w gore ;) eu - ceny pojda w gore lecz moze do wartosc 20-30% pl (caly czas mowa o polskich slowach).

Domenami .com handlują spekulanci, a .pl inwestorzy?

Co do domeny com niestety ich cena bedzie malec wrecz nikt nie bedzie chcial miec firmy w domenie .com

To moje glebokie przemyslenia ;)

Zapomniałeś dodać, że tylko na wiosce. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Farmazonem [...] Nie pal tyle! [...]

 

No rzeczywiście Sylyx, potrafisz prowadzić merytoryczną dyskusję :lol:

 

 

PS: błażej.pl i błażej.com są zajęte, ale jeszcze możesz sobie zarejestrować błażej.eu!

 

Uprzedził mnie już Pan Grzegorz, ale wydaje mi się że jeśli chcesz zabierać głoś na temat domen .eu to trzeba się troszkę lepiej orientowac i wiedzieć, że IDNów w .eu nie ma (i bardzo dobrze, mniej nindż skaże tą końcówkę) A co do rejestracji mojego imienia w . eu to domenę blazej.eu mam już od ponad roku, więc ze swą poradą znacznie się spóźniłeś Sylyx :)

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites
No rzeczywiście Sylyx, potrafisz prowadzić merytoryczną dyskusję :lol:

Argumenty do dyskusji były wyżej. Nie chcesz się do nich ustosunkować?

Uprzedził mnie już Pan Grzegorz, ale wydaje mi się że jeśli chcesz zabierać głoś na temat domen .eu to trzeba sie troszkę lepie orientowac i wiedzieć, że IDNów w .eu nie ma (i bardzo dobrze, mniej nindż skaże tą końcówkę) A co do rejestracji mojego imienia w . eu to domenę blazej.eu mam już od ponad roku, więc ze swą poradą znacznie się spóźniłeś Sylyx :)

Wiem, że nie ma IDN-ów .eu, a Pan Grzegorz to Ciebie uprzedził i raczej Ty o tym nie wiedziałeś. Widziałem, że czytałeś tego posta wcześniej i nic nie napisałeś. ;) Napisałem to tylko dlatego, że niedawno spadała domena błażej.pl (zakup kosztował mnie 30zł) i nawet tego nie zauważyłeś ekspercie od domen! Domeny .eu odpuściłem sobie po roku jak zobaczyłem, że nic z tego nie będzie, ale może do nich wrócę jak więcej osób się przekona do tej propagandy i będą z tego jakieś pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Argumenty do dyskusji były wyżej. Nie chcesz się do nich ustosunkować?

 

Wiem, że nie ma IDN-ów .eu, a Pan Grzegorz to Ciebie uprzedził i raczej Ty o tym nie wiedziałeś. Widziałem, że czytałeś tego posta wcześniej i nic nie napisałeś. :lol: Napisałem to tylko dlatego, że niedawno spadała domena błażej.pl (zakup kosztował mnie 30zł) i nawet tego nie zauważyłeś ekspercie od domen! Domeny .eu odpuściłem sobie po roku jak zobaczyłem, że nic z tego nie będzie, ale może do nich wrócę jak więcej osób się przekona do tej propagandy i będą z tego jakieś pieniądze.

 

Otwarty temat nie oznacza, że cały czas go śledzę, mam również inne rzeczy na głowie, ale widzę, że nie masz już się do czego przyczepić, zarzucając mi bezpodstawnie niewiedzę. Potwierdza to, że słaby z Ciebie dyskutant. Nigdy nie twierdziłem, że jestem ekspertem od domen, ale wystarcza iż orientuję się dobrze w tym temacie... A błażej.pl ? Wybacz, ale nindż-IDN-ów nie przechwytuję i nie rejestruję (mam w portfoliu tylko jeden polski IDN i to mi wystarczy). Domeny błażej.pl za dopłatą bym nie wziął, pomimo iż to moje imię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Andro' date='śro, 15 paź 08' post='126729']

[...]

 

na dzisiaj - liczą się tylko transakcje sprzedaży, i tutaj króluje pl [...]

 

Sprawa bezdyskusyjna.

 

 

[...] co do eu - pewne argumenty wskazują na spory potencjał, tylko dlaczego wokół tej domeny jest tyle zamieszania na forum, dlaczego wymaga ona tyle propagandy i reklamy, a to dlatego, że część osób kupuje te domeny, a nie da się czegoś robić, nie wierząc w sens tych działań, i to jest powód, poza tym im więcej zostanie domen eu wykupionych, tym wartość tych domen ma szanse wzrosnąć [..]

 

 

Nie odbieram tego, jako robienie propagandy wokół "eu". Myślę, że na di.pl, po prostu mówi się o niej, i to pewnie

odpowiednio proporcjonalnie, w stosunku do poruszanej tutaj tematyki wokół domen "pl". Odzwierciedla to również,

niejako,"siłę" domeny "pl" oraz pozycję "eu" wobec niej.

Dlaczego by nie mówić o domenach "eu"? Nawet dziwnie byłoby milczeć, skoro jesteśmy piątym (?) rynkiem Europy,

w zw. z rejestracją tego rozszerzenia ...

 

 

[...]

gdzie jest lista sprzedaży eu z polskimi keywordami ?

[...]

 

jedynym argumentem za domenami eu, który powie na dzisiaj coś konkretnego - jest lista zawieranych transakcji, można stworzyć tematy, dla com i eu, i tam wpisywać dokonane sprzedaże [...]

 

W odniesieniu do "eu", chociaż podobny temat był ..:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=16175&hl=rekordy

 

Wiem, że były sprzedaże i z drugiej strony, zakupy domen "eu" za dosyć spore pieniądze.

Niektóre osoby nie chcą, z różnych względów, mówić o swoich transakcjach, i oczywiście mają do tego prawo.

 

Oczywiście, uczestnicy transakcji, gdzie przedmiotem były domeny "com", także przecież mają prawo milczeć :lol:.

Z bardzo dużą powagą i bez uszczypliwości wobec inwestorów w domeny "com" z polskimi keywordami, powiem,

że również z ciekawością przypatrzyłbym się jakiejś liście sprzedanych "com-ów" z polskimi słowami kluczowymi.

Wszak, już tyle lat upłynęło z "com-ami" na polskim rynku, a ja jestem tak ubogi o wiadomości, iż w głowie utkwiła mi tylko ta, dotycząca manufaktura.com :).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otwarty temat nie oznacza, że cały czas go śledzę, mam również inne rzeczy na głowie, ale widzę, że nie masz już się do czego przyczepić, zarzucając mi bezpodstawnie niewiedzę. Potwierdza to, że słaby z Ciebie dyskutant. Nigdy nie twierdziłem, że jestem ekspertem od domen, ale wystarcza iż orientuję się dobrze w tym temacie... A błażej.pl ? Wybacz, ale nindż-IDN-ów nie przechwytuję i nie rejestruję (mam w portfoliu tylko jeden polski IDN i to mi wystarczy). Domeny błażej.pl za dopłatą bym nie wziął, pomimo iż to moje imię :lol:

Wypowiadasz się w temacie, którego nie śledzisz? Nie przyczepiam się aż tak mocno, jak Ty się przyczepiłeś do moich .com pomimo, że dyskusja dotyczy .eu. Cytowałem tylko Twoje wypowiedzi w których sam sobie zaprzeczasz i które nie są prawdą. Trudno się przyznać do błędu?

 

Jak błażej.pl nic nie jest warta to się super orientujesz. :)

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wypowiadasz się w temacie, którego nie śledzisz?

 

Przeczytaj jeszcze raz mój post, bo masz jakieś kłopoty ze zrozumieniem go...

 

Cytowałem tylko Twoje wypowiedzi w których sam sobie zaprzeczasz i które nie są prawdą. Trudno się przyznać do błędu?

 

[...]wszędzie na świecie domeny .com uważane są za bardziej prestiżowe tylko nie w naszym zaścianku[...]

 

Ja mam się przyznać do błedu??? Jakiego :lol: Zacytowałem przy okazji Twoją wypowiedź z równoległego tematu "profesjonalna wycena domen". Sam przyznajesz, że w Polsce ( a cały czas mówię o rynku domen w Polsce), określonej przez Ciebie jako zaścianek, są domeny bardziej prestiżowe od .com , wiec naprawdę nie rozumiem już twojego bełkotu w tym temacie :)

 

Jak błażej.pl nic nie jest warta to się super orientujesz. :P

 

Jeśli mówi Ci to osoba o tym imieniu, to z pewnością jest nic nie warta, ale może jakiś napalony maniak IDNów się skusi (oczywiście powątpiewam czy da 30 zł) Wybacz ja wolę swoją blazej.eu ;) A co do orientacji, spójrz w swoją stopkę: .info.pl, net z polskim słowem kluczowym. Brawo !!! ;)

 

 

Więcej w polemikę z Tobą nie wchodzę, bo szkoda mojego czasu na osobę, która sama nie wie czego chce...

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×