Jump to content
yarowa

Analfabetyzm na forum

Recommended Posts

Piszesz chyba o dysortografii.

 

Chyba o lenistwie. Ta cała dysortografia to jedna wielka ściema. Kiedy ja chodziłem do szkoły to za robienie byków dostawało się pały na kartkówkach i trzeba było po prostu _nauczyć_ się ortografii i poprawnej polszczyzny. Nie słyszałem o ani jednej osobie "chorej" na dysortografię. W LO był chyba jeden taki przypadek i był to ewenement na całą szkołę. Teraz słyszę, że 50% maturzystów ma "papier", że może sobie pisać jak i co chce.

Niedługo na maturach będą tematy w stylu "napisz jedno poprawne zdanie po polsku".

Wkrótce modna zacznie być dyskalkulia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskalkulia), bo są plany przywrócenia na maturze obowiązkowego egzaminu z matematyki. I znowu ta banda baranów będzie przychodzić do szkoły z papierem od lekarza, że nie potrafią rozwiązać równania z dwoma niewiadomymi.

Społeczeństwo idiocieje przez te wszystkie debile seriale i tańce łamańce.. żal...

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
bo są plany przywrócenia na maturze obowiązkowego egzaminu z matematyki. i znowu ta banda baranów będzie przychodzić do szkoły z papierem od lekarza, że nie potrafią rozwiązać równania z dwoma niewiadomymi.

Nie ma planów, od roku 2010 matura z matematyki będzie obowiązkowa, niestety się na nią załapię.

Domenator, mam nadzieję że rozpoczynanie przez Ciebie zdania z małej litery jest celowym protestem przeciwko analfabetom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenator, mam nadzieję że rozpoczynanie przez Ciebie zdania z małej litery jest celowym protestem przeciwko analfabetom :)

 

Nie wiem o czym mówisz ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja mam odmienne zdanie mnie się nie podoba.Jedynie ta domena może miec wartośc jeżeli będą profesjonlane zawody w tej odmianie zabawy.I wypronowane w mniej lub wiekszym stopiniu jak formuła.Narazie nie słyszłem aby to był modny sport i popularny.Wogóle zawodów o pieniądze jeszcze nie widziałem i niesłyszałem o takich zawodach.Jest forma zabawy i nie wiadomo czy sie przerodzi w sport medialny.W którym będzie wynagrodzenie i zainteresowanie kibiców.Nie rozumie wyceny 1k dla zainteresowanego.Jedynie moze sie nadac na forum o tej nowej relaksującej zabawie.A warości raczej nie ma żadnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapewne "świeżo zerwany" kwiatek. Mistrz Świata :). Majstersztyk.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ja wrzuce caly watek. Ostrzegam jest jak u Hitchcocka, zaczyna sie od trzesienia ziemi (tytul), a pozniej jest juz tylko

gorzej :)

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=8910&hl=

 

 

Na koniec swojego posta, użytkownik zwraca się o pomoc. Może to podświadome wołanie do Świata ;), o pomoc,

przy werbalizacji swoich myśli ;)?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
że nie potrafią rozwiązać równania z dwoma niewiadomymi.

 

dwiema :)

 

Poza tym się zgadzam. „Za moich czasów” nie było żadnych dys-ów, to jakaś nowa moda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dwiema :)

 

No i właśnie za podobny błąd ocenę z matury z polskiego obniżono mi z 5 na 4. A przecież mogłem sobie załatwić papier i miałbym 5 :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i właśnie za podobny błąd ocenę z matury z polskiego obniżono mi z 5 na 4. A przecież mogłem sobie załatwić papier i miałbym 5 :-)

 

O, to już nawet dają zaświadczenie na nieodróżnianie płci? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma planów, od roku 2010 matura z matematyki będzie obowiązkowa, niestety się na nią załapię.

 

Dlaczego "niestety"? Ja bym na Twoim miejscu dziękował niebiosom! Jak myślisz dlaczego Polacy głosują na Lepperów i innych palantów? Dlaczego dają sobie wmawiać, że lepiej np. oddłużać w nieskończoność państwowe szpitale (za pieniądze z podatków, które my płacimy), zamiast je sprzedać i oddać w prywatne ręce? Dlaczego są ludzie (a są!), którzy wolą jechać samochodem (czy tramwajem) na drugi koniec miasta, tylko po to, żeby kupić śmietanę o 30 groszy taniej niż w sklepie pod blokiem? Przykłady można by mnożyć.

Otóż dlatego, że nie potrafią liczyć i logicznie myśleć. Powodów tego jest oczywiście kilka, ale jednym z nich jest między innymi brak matematyki na maturze i w ogóle zbyt mały nacisk na nauki ścisłe w szkołach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram w całości wywód domenatora.

Strach pomyśleć, co by było, gdyby zabrakło wyszukiwarki na G, z której - o zgrozo - coraz więcej osób nie umie już nawet skorzystać.

Najlepiej joystick w łapę i... poodbijamy świat, po co jakieś tam litery, cyfry.

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW, najczęstsze błędy, na jakie można się natknąć, to pisownia wyrazów z partykułą - "by" oraz partykułą "nie". Masakra. Nieraz czytać się nie chce po prostu.

Na forum jeszcze aż tak źle z tym nie jest, ale w ogóle w realu zauważyłem, że największa masakra jest z pisownią wyrazów z "ę" na końcu:

 

"Sprzedam ziemie" (jak rozumiem, liczne ziemie)

"Zatrudnie" (co to jest zatrudeń?)

"Chce zarobić" (ktoś tam sobie chce)

"Przyjme do pracy"

 

Na każdym kroku tak. Brrrr.

 

[edit] że :)

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na forum jeszcze aż tak źle z tym nie jest, ale w ogóle w realu zauważyłem że największa masakra jest z pisownią wyrazów z "ę" na końcu:

Mnie natomiast razi brak przecinka przed 'że' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie natomiast razi brak przecinka przed 'że' ;)

A mnie denerwuje, że bardzo wiele osób na tym forum pisze wyraz na pewno razem.

Ten błąd jest popełniany tak często, że pewnie niedługo zostanie uznany za formę poprawną w naszym języku :)

Bardzo proszę zapamiętać sobie pisownie takich wyrazów:

"na pewno"

"naprawdę"

"przede wszystkim"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje wszystkich, którzy źle piszą poddać kastracji farmakologicznej, a najlepiej wpisać to do konstytucji aby nie było wątpliwości :). Panowie nie popadajmy w obłęd z błahych powodów bo nie piszemy też tu encyklopedii lub literatury z wyższej półki. Wydaje mi się, że wystarczy zwracać uwagę na wyjątkowe kwiatki poza tym należy to olać lub nie czytać czy też dodać takiego artystę do ignorowanych i będzie po problemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Saint: czekałem na wypowiedź osoby, która czasem robi takie błędy, że ... :) I jak widać nie myliłem się co do tonu wypowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Saint: czekałem na wypowiedź osoby, która czasem robi takie błędy, że ... :) I jak widać nie myliłem się co do tonu wypowiedzi ;)

Skoro jesteś taki doskonały to może przytoczysz nam kilka zdań, w których sam popełniłeś jakieś błędy?

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm, jak można na forum rozpoznać dysgrafię? ;-P

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysgrafia

 

 

Będziemy ją rozpatrywać, w kontekście afazji motorycznej :lol::o :o.

 

(tamże ;))

 

[...] Dysgrafia jest powiązana z afazją motoryczną, czyli utratą zdolności produkowania mowy zrozumiałej dla innych. [...]

Może występować jako tzw. dysgrafia głęboka, w której osoba dotknięta tym zaburzeniem ma kłopoty z zapisywaniem słów nieistniejących lub nieznanych, a także może popełniać błędy semantyczne. [...]

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym się zgadzam. „Za moich czasów” nie było żadnych dys-ów, to jakaś nowa moda.

Moda jest, to fakt. Dysgrafie i dysleksje istnieją, tyle że z o rząd wielkości (albo i dwa) mniejszą częstotliwością niż się to nam dzisiaj wmawia. Moja Agnieszka ma dysortografię, ale dzięki pracy włożonej w dzieciństwie praktycznie w ogóle nie robi błędów. Dawanie dzieciom papierków zwalniających od wszelkiego wysiłku, zamiast pracy nad ograniczeniem skutków zaburzenia, uważam za głęboką patologię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze w kwestii analfabetyzmu niekoniecznie na tym forum

 

normalnie rekordzista jak do tej pory u mnie:

 

 

antywebbledy1qd4.jpg

antywebbledy2ua8.jpg

antywebbledy3yf6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×