Jump to content
tmi

Życie z parkingu :)

Recommended Posts

Witam,

 

Jak zwykle badam opinie innych na temat parkingu co wg mnie jest bardzo wartościową informacją :)

 

Jak myślicie jakie warunki trzeba spełnić aby utrzymywać sie tylko z parkowania domen zaczynając wlasnie teraz i mając tysiac zlotych w portfelu? Czy wg was jest to mozliwe? Co taka osoba moze osiągnąć np w ciągu roku?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak myślicie jakie warunki trzeba spełnić aby utrzymywać sie tylko z parkowania domen zaczynając wlasnie teraz i mając tysiac zlotych w portfelu? Czy wg was jest to mozliwe?

 

Nie, chyba że ma już bagaż doświadczeń.

 

Co taka osoba moze osiągnąć np w ciągu roku?

 

Zainwestować jakieś 10k zanim zacznie się zwracać (jeśli mowa tylko o parkingu), zdobywając doświadczenie głównie na błędach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ja wlasnie zaczynam to wam powiem :) ale jeszce nie teraz ... Na razie kupilem 2 gowanine domeny zeby zobaczyc z czym to sie je :)

Bede czytal, obserwowal napisze pare skryptow ( jak obronie mgr za miesiac ) no i bede inwestowal ...

 

Ps

Jedna domena z literowka, druga domena z -> y

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co taka osoba moze osiągnąć np w ciągu roku?

 

Ja interesuję się tematem rok. Nie poświęcam temu zbyt dużo uwagi. Takich zarabiających domen więcej niż na przedłużenie mam kilkanaście. Do życia z tego długa droga, ale pierwszy raz od dłuższego czasu może pojadę na wakacje gdzieś za te pieniądze zamiast pracować :> Jeżeli mogę dać rade komuś b. początkującemu to taką, że im mniej wyda pieniędzy na domeny w ciągu pierwszych miesięcy tym szybciej odbije się od dna. Czytać forum i uczyć się na błędach innych. Do tego tysiąc złotych wystarczy w zupełności. Zresztą jeżeli ma się prawie-pewność, że domena będzie zarabiała to nawet można się zapożyczyć. Nie ma nic gorszego jak "podjarać" się na początku i zarejestrować stado żółwi. Co innego jak ktoś podchodzi poważnie do tematu. Wtedy 10k PLN może okazać się za mało. Żeby z tego żyć najlepiej na początek zainwestować w coś co będzie już zarabiało. Do tego polskie domeny są bardzo dobrym pomysłem bo w przyszłości ceny za polski ruch będą równały do poziomu europejskiego :) Pożyjemy, zobaczymy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do tego polskie domeny są bardzo dobrym pomysłem bo w przyszłości ceny za polski ruch będą równały do poziomu europejskiego :) Pożyjemy, zobaczymy...

Ja myślę że to równanie do poziomu UE to nie nastąpi tak szybko, bo znając polskich polityków to zanim będziemy mieli choć pensje w połowie takie jak w ue to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, no chyba, że nagle połowa kraju wyjedzie dfo pracy za granicę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktos zupelnie zielony z 1k w portfelu moim zdaniem nie ma szans na zycie z domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Życie z parkingu.. jak dla mnie pojecie względne. Myślę że należy je rozczłonowac na dwie grupy. Życie z parkingu w sensie; mam z tego na opłaty, gaz, woda, przedszkole, jedzenie, paliwo do samochodu, karton papierosów na miesiąc, jakieś browce przy takiej pogodzie. Czy tak jak jest napisane; życie w sensie mam na wakacje na Cyprze, co miesiąc stac mnie np. no nie wiem... na zapłacenie raty za nową pralkę czy lodówkę.

 

Napewno nawet 10k zainwestowane w domeny (pisze o osobach które wchodzą w rynek domen i nie rejestrują swieżych domen, tylko kupują domeny z ruchem odrazu) nie pozwala na takie życie "tylko" z parkingu. Natomiast może pozwolic na życie takie dodatkowe; raty, prezenty, piwo w knajpie za 7zł.

 

Można to przedstawic na podstawie symulacji.

Dysponujemy kwotą 10K ~ 3500$.

Kupujemy, załóżmy 35 domen po 100$ które mają ruch na poziomie 40uq dziennie ctr 30%.

Jedna domena przy takim ctr zarabia dziennie przy kliku za 0.02 około 0.24 centa razy 30 dni mamy wynik jakieś 7$ miesięcznie, razy 35 domen daje nam to 245$. Przeliczając na złotówki kwota na poziomie poniżej 1000zł dochodu miesięcznego.

 

Jeżeli mieszkamy z rodzina i mamy na utrzymaniu dom itp. to jest to kwota napewno nie wystarczajaca do życia na jakimś poziomie.

Starcza to natomiast na jakiś wojaż po świecie typowo turystyczny raz do roku z rodziną. Jeżeli ktoś nie odkłada to starcza mu na miesięczna ratę kredytową nowego samochodu średniej klasy.

 

Reasumując by anglik.

Jeżli ktos wchodzi w rynek domen i chce z tego życ na "full" to kwota 10k moim zdaniem musi byc potrojona.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

przy takim założeniu wydatkowania 10k brak miejsca na błędy, a w przypadku osób poczatkujących, i nie tylko, potrzeba przemnożyć przez jakiś współczynnik trafności inwestycji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
przy takim założeniu wydatkowania 10k brak miejsca na błędy, a w przypadku osób poczatkujących, i nie tylko, potrzeba przemnożyć przez jakiś współczynnik trafności inwestycji :)

Jasne mozna to przemnozyc, ale myślę że prawdopodobieństwo pomyłki jest chyba znikome( nie duże)

Oczywiście możemy kupic domene z 40uq dziennie i zrobic ctr 60%.

I zgadzam się że kupno domen już z określonym ruchem może skutkowac z tym że ruch będzie z czasem malał.

 

Przy uwzglednieniu tych dodatkowych czynników, moim zdaniem wartośc którą podałem, nie będzie się różniła w skali, że tak powiem "setek $". Bo nie ma takiej opcjii. Wachnięcia mogą byc kilku, góra kilkunastu $ miesięcznie.

 

Tak mi się zdaje, ale może się mylę.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wątpie aby ktoś sprzedał domenę np. com dającą 7$ msc za 100$...

 

Jeżeli się myle to czekam na oferty, chętnie takie i inne kupie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
wątpie aby ktoś sprzedał domenę np. com dającą 7$ msc za 100$...

 

Jeżeli się myle to czekam na oferty, chętnie takie i inne kupie ;-)

Wartości które podałem są liczbami szacunkowymi. Jak już kiedys powiedziałem; nikt nie zna szarej strefy.

 

Pozdrawiam.

Edit i nie odnoszą się tylko do com-ów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×