Jump to content
Sign in to follow this  
Saint

"Promocja" Adreso.pl - czyli jak z trzech laptopów zrobić jeden

Recommended Posts

Wiadomo są różne konkursy i promocje w tym przypadku mamy do czynienia z "wyjątkową" promocją, która polegała nie tyle na przyciąganiu na trwałe użytkownika co napędzaniu koniektury i ruchu na stronie przez parę kliknięć. Nagrody wydały mi się atrakcyjne:

za miejsce 1: Laptop

 

za miejsce 2: Laptop

 

za miejsce 3: Laptop

 

za miejsca od 4 do 100 - atrakcyjna nagroda niespodzianka

Cały "bajer" polegał na tym aby ściągnąć jak najwięcej osób które zarejestrują się w konkursie i dokonają przynajmniej jednego wyszukania w tej przedziwnej wyszukiwarce, a następnie będą ściągały kolejne słowem piramida. Zrobiłem mały eksperyment i umieściłem w stopkach na kilku forach dyskusyjnych odnośnik do mojego profilu w "promocji". Ku mojemu zdziwieniu bardzo dużo osób wchodziło na linki i rejestrowało się w konkursie jednak bardzo mało weryfikowało swoje konto. Okazało się, że brak weryfikacji jest spowodowany potraktowaniem wiadomości potwierdzającej założenie konta jako spam, a to przez specyficzny mail generowany przez organizatora konkursu. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć w takim wypadku "promocja" nie spełniła oczekiwań organizatora więc ten pokusił się o zmianę jej regulaminu i usunięcie z niego nagród i w taki sposób z trzech laptopów zrobił się jeden, a z 94 nagród "niespodzianek" tylko osiem:

 

za miejsce 1: Laptop Acer Extensa + MS Windows Vista Home Basic

 

za miejsca od 2 do 10 - atrakcyjna nagroda niespodzianka

Zmianie uległ także § 2. Czas trwania promocji

 

Promocja trwa od dnia 08.10.2009 roku do dnia 31.12.2009r. godz. 0:00. Organizator może poinformować o zmianie zasad promocji bez podawania przyczyny na stronie internetowej www.adreso.pl poprzez opublikowanie informacji lub zmianę niniejszego regulaminu.

 

Abstrahując od tego co mają do rzeczy zmiany w regulaminie bez podawania przyczyn do czasu trwania promocji to w istocie uległa zmianie jego część, która brzmiała równie abstrakcyjnie:

 

Promocja trwa od dnia 08.10.2009 roku do dnia 31.12.2009r. godz. 0:00. Organizator może poinformować o zmianie zasad promocji bez podawania przyczyny na stronie internetowej www.adreso.pl

 

Swoją drogą po co zachęcać użytkowników do brania udziału w konkursie, który zacznie się dopiero za rok??

 

Gdzie została podana informacja o zmianie regulaminu? Nigdzie!

Czy ktokolwiek z uczestników "promocji" został o tym poinformowany w jakiś sposób? Nie!

Czy zasady to zmiana ilośći nagród proponowanych w trakcie rozpoczęcia? Moim zdaniem nie bardzo Wikipedia też ma zdanie na ten temat:

Reguła ? ogólnie: pewna zasada określająca sposób postępowania

Czy to jest zwyczajne oszustwo czy zwykła zmiana kosmetyczna regulaminu? Jako pytanie retoryczne pozostawiam odpowiedź na nie każdemu z Was :lol:

 

Tu można sobie pooglądać regulaminy:

http://www.adreso.pl/pp_regulamin.php

http://64.233.183.104/search?hl=pl&q=c...+Google&lr=

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem uczestnikiem tego "konkursu" ba nawet w nim prowadziłem, męczylem ludzi żeby sie rejestrowali a moje konto zostalo usuniete, tak jak tych ktorzy mieli sporo punktow, zostali glownie ci z niewielka iloscia, jaki z tego wniosek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×