Jump to content
heden.pl

posrednictwonieruchomosci.pl + IDN

Domenę wyceniam na:  

56 members have voted

  1. 1. posrednictwonieruchomosci.pl

    • 0 - reg fee
      8
    • 100 - 500 zł
      18
    • 500 - 1000 zł
      11
    • 1000 - 3000 zł
      6
    • 3000 - 5000 zł
      6
    • 5000 - 10000 zł
      3
    • > 10000 zł
      4
    • ninja totalna
      0


Recommended Posts

Nie trzeba opierać biznesu tylko na jednej domenie. Może sobie heden zarejestrować np. domenę pn.pl i używać maila typu kowalska@pn.pl, czy biuro@pn.pl.

W tym momencie zrobiłeś założenie, że posrednictonieruchomoci.pl ( ups znowu szybki błąd ) domena jest dla kolegi HEDEN-a to po pierwsze ...a dwa pojawia się dodatkowy zakup dwu literówki pn.pl- czyli jak to ktoś wspomniał...można zaoszczędzić te powyżej 10 k.

 

Dla Hedena może ta domena być warta i 50 k, skoro sam ma otworzyć biuro pośrednictwa nieruchomości.

 

Podtrzymuję swoją wycenę: jeżeli byłbym ( a nie jestem ) zaintersowany więcej niż za 300 zł bym nie kupił.

Pojawia się jeszcze wątek jak ludzie reagują na słowo pośrednik..:) a coś już liznąłem tematu. Zazwyczaj w drugiej minucie rozmowy- oferty nieruchomości pada pytanie..." A jaka jest Pana prowizja ???Jaki jest procent??? - skoro jest Pan pośrednikiem....Słowo pośrednik w tym wypadku nie jest odbierane jako zawód z licencją Ministerstwa Infrastruktury i kogoś kto ma być fachowcem, doradcą etc...tylko raczej kojarzy się z kolesiem , który za darmoche bierze całkiem fajną kaskę liczoną w malutkim % od kwoty xxx xxx, xx:)))

A teraz pytanie...w samym wrocławiu jest ponad 200 biur nieruchomości...i żadna podkreślę żadna nie była zainteresowana taką nazwą i nie wpadła na taki genialny pomysł, że jest domena wolna, ktora przez samo to, że zostanie zarejestrowana zyska 10 k min?????????????

200 biur pomnóżmy razy powiedzmy 5 miast typu Wrocław ( Łodź, Poznań , Warszawa , Katowice ) wyjdzie ileś tam....zaokrąglijmy 800 i nikt nie wpadł na taką świetną ale trooooooooszku długą domenę. Normalnie mam wrażenie , że Pan prezes Kruka Nieruchomości, lub Pan prezes WGN to jakieś matoły. Ale może znajdzie się kolejny matoł , który wyda 10 k za takie cudo.

 

Heden - to nic osobistego, tylko czysta moja opinia. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A teraz pytanie...w samym wrocławiu jest ponad 200 biur nieruchomości...i żadna podkreślę żadna nie była zainteresowana taką nazwą i nie wpadła na taki genialny pomysł, że jest domena wolna, ktora przez samo to, że zostanie zarejestrowana zyska 10 k min?????????????

200 biur pomnóżmy razy powiedzmy 5 miast typu Wrocław ( Łodź, Poznań , Warszawa , Katowice ) wyjdzie ileś tam....zaokrąglijmy 800 i nikt nie wpadł na taką świetną ale trooooooooszku długą domenę.

Ale się uparłeś na rejestrację tej domeny. Naprawdę myślałeś, że leżała i czekała aż ją ktoś łaskawie zarejestruje? :) Została przechwycona kilka miesięcy temu więc to tłumaczy fakt, że nikt jej nie zarejestrował. Po prostu nie mógł bo już była zajęta :)

 

Heden - to nic osobistego, tylko czysta moja opinia. :)

 

I bardzo dobrze. O to w tym chodzi :)

 

 

Dla siebie mam zostawioną willa.pl :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jonatan, masz sporo racji w tym wszystkim co piszesz. Dla mnie ta domena tez nie jest wiele warta i nie ma sie o co zabijac. Jednak w naszej branzy mozna miec czasem duzego farta i puszczac byle jakie domeny za fajna kase. Tak samo moze byc z ta domena, a moze byc tez tak, ze w ogole sie nie sprzeda. Loteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale się uparłeś na rejestrację tej domeny. Naprawdę myślałeś, że leżała i czekała aż ją ktoś łaskawie zarejestruje? :) Została przechwycona kilka miesięcy temu więc to tłumaczy fakt, że nikt jej nie zarejestrował. Po prostu nie mógł bo już była zajęta :P

 

 

 

I bardzo dobrze. O to w tym chodzi :)

 

 

Dla siebie mam zostawioną willa.pl :)

 

Pytanie o pierwszą rejestrację jest na miejscu...:)

ba...skoro spadła o czym to może świadczyć?:)

a- gapiostwo abonenta

b- może nie taka fajna?:) zrobić ankietę ?:)

 

Ale widzę że willa.pl - fiu fiu tutaj sądzę że od 25 k za takie cudeńko. Wiec proszę, nie karm nas tutaj dluuuuuuuuuuuuugimi tworami tylko jak już rzucasz to rzucaj.

 

Heden- Nie obniżaj lotów skoro już tutaj każdego podjarałeś nie raz:)

 

pozdrowionka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jonatan, masz sporo racji w tym wszystkim co piszesz. Dla mnie ta domena tez nie jest wiele warta i nie ma sie o co zabijac. Jednak w naszej branzy mozna miec czasem duzego farta i puszczac byle jakie domeny za fajna kase. Tak samo moze byc z ta domena, a moze byc tez tak, ze w ogole sie nie sprzeda. Loteria.

 

Zgadzam się. Ale jak już widzę nick HEDEN a tutaj nagle...10 k 5 k....to już zaczynam szukac w google kto to jest ten Heden..:))może nie ma kumpla...???:)zadzwonię do niego...może pojdziemy na piwko...i mi sypnie parę nazw z rękawa..kóre ja zarejestruję ..a później na dropped lub aftermarket sprzedam:)...ale to jeszcze bym musiał hedena prosić o hasło na di:)

bo pod moim nickiem to lipa:) hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się. Ale jak już widzę nick HEDEN a tutaj nagle...10 k 5 k....to już zaczynam szukac w google kto to jest ten Heden.. :) )może nie ma kumpla...???:)zadzwonię do niego...może pojdziemy na piwko...i mi sypnie parę nazw z rękawa..kóre ja zarejestruję ..a później na dropped lub aftermarket sprzedam:)...ale to jeszcze bym musiał hedena prosić o hasło na di:)

bo pod moim nickiem to lipa:) hehe

 

Powinieneś się zakolegować z kilkoma innymi osobami :) Mają zdecydowanie lepsze portfolia. Ja się dopiero uczę. Z drugiej strony może patrzę na domeny czasami inaczej niż każdy "stary" domeniarz. :)

Proponuję już nie ciągnąć tematu tej domeny. Wystarczający długo go ciągniemy więc kto chciał ten już zagłosował. Reszta osób tylko czyta o jakiejś "grupie trzymającej władzę" więc wchodzimy na tematy polityczne a to może być już pole minowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinieneś się zakolegować z kilkoma innymi osobami :) Mają zdecydowanie lepsze portfolia. Ja się dopiero uczę. Z drugiej strony może patrzę na domeny czasami inaczej niż każdy "stary" domeniarz. :)

Proponuję już nie ciągnąć tematu tej domeny. Wystarczający długo go ciągniemy więc kto chciał ten już zagłosował. Reszta osób tylko czyta o jakiejś "grupie trzymającej władzę" więc wchodzimy na tematy polityczne a to może być już pole minowe :)

Skoro zakładasz , że jednak jest pole minowe..może znajdźmy kilka krasul jak w samych swoich.

 

Heden - ale w gruncie rzeczy dzięki Twojemu tematowi zarejestrowałem coś ....nieruchomości.pl

Jak dostanę licencję na łapę to wtedy prywatnie Ci napisze co, i mozemy podyskutować , która lepsza. Oczywiście na argumenty słowne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro zakładasz , że jednak jest pole minowe..może znajdźmy kilka krasul jak w samych swoich.

 

Heden - ale w gruncie rzeczy dzięki Twojemu tematowi zarejestrowałem coś ....nieruchomości.pl

Jak dostanę licencję na łapę to wtedy prywatnie Ci napisze co, i mozemy podyskutować , która lepsza. Oczywiście na argumenty słowne :)

To mamy puente. :) Komentowałeś

żeby taaaaaaaaaaaaaaaaaką domenę ktoś zarejestrował to nikt nie wpadł. Wiec proszę, nie karm nas tutaj dluuuuuuuuuuuuugimi tworami tylko jak już rzucasz to rzucaj. nikt nie wpadł na taką świetną ale trooooooooszku długą domenę
, aż w końcu sam zarejestrowałeś taką długą i się cieszysz, że z palca. :) Ale jak mi kiedyś ojciec chrzestny mafii domenowej powiedział.
Tylko krowa nie zmienia zdania
:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedziesz sobie samochodem z napisem na tylnej klapie PośrednictwoNieruchomości.pl i wszystko jest jasne ... Ten który będzie się za Tobą wlókł na pewno zapamięta domenę i może za jakiś czas na nią wejdzie :)

Bardzo dobra i trafna uwaga. Długość domeny to nie jedyny wyznacznik jej atrakcyjności. Mi osobiście podobają się domeny, po których od razu wiadomo o co chodzi, same w sobie mogą stanowić szyld reklamowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dobra i trafna uwaga. Długość domeny to nie jedyny wyznacznik jej atrakcyjności. Mi osobiście podobają się domeny, po których od razu wiadomo o co chodzi, same w sobie mogą stanowić szyld reklamowy.

To taka oczywista oczywistość, to jest właśnie główny czynnik decydujący o wartości domeny a nie wszyscy o tym pamiętają. Nie potrzeba rozbuchanej reklamy - wystarczy tylko billboard przy drodze z samą domeną np. TanieMieszkania.pl i już. Dlatego domeny są tak ważne i wartościowe, bo często dokładają swój spory wkład w sukces biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To mamy puente. :) Komentowałeś , aż w końcu sam zarejestrowałeś taką długą i się cieszysz, że z palca. :) Ale jak mi kiedyś ojciec chrzestny mafii domenowej powiedział. :)

 

tylko nie posrednictwonieruchomosci.pl tylko xxxxnieruchomosci.pl - czyli o osiem literek czytaj uderzeń w klawiaturę krócej. Wyraz - słowo jakie użyłem sądzę, że bedzie łatwo do zareklamowania...nawet pod tą 4 literową nazwą mogę zarejestrowac własną działalnośc gospodarczą opartą na licencji pośrednika; nie będzie się kojarzyć z pośrednikiem...i jeszcze kilka innych punktów na + widzę w tym momencie własnej domeny.

 

I zdania nie zmieniłem kolego sylyx.com :) - tylko wyciagnąłem wnioski z tego tematu , że każdy badziew z koncówką nieruchomo(ś)sci.pl jest już zarejestrowany bądź lada chwila będzie.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie będzie się kojarzyć z pośrednikiem...

 

i będziesz udawać, że nie jesteś pośrednikiem, cwane, no to prowizja też będzie udawana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i będziesz udawać, że nie jesteś pośrednikiem, cwane, no to prowizja też będzie udawana :)

 

Pośrednikiem będę na końcu, na początku będę doradcą , fachowcem , przedstawicielem klienta :) - a to jest również w cenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pośrednikiem będę na końcu, na początku będę doradcą , fachowcem , przedstawicielem klienta :) - a to jest również w cenie :)

 

A świstak siedzi i zawija sreberka. :):):)

Uwierz mi doradcą, fachowcem i przedstawicielem klienta będziesz tylko do momentu aż nie "poczujesz kasy" albo będziesz już miał dość "doradzania" za darmo . Później już będziesz tylko pośrednikiem nastawionym na to, żeby cokolwiek klientowi wcisnąć i skasować prowizję. Nie wierzę, że powiesz klientowi "tego mieszkania niech Pan nie kupuje bo lepiej poczekać aż trafi się lepsze". Klient Cię poklepie po ramieniu, powie dziękuję za poradę (ciekawe co za to kupisz :)) i pójdzie kupić mieszkanie do drugiego pośrednika, który akurat ma inne i ciekawsze dla klienta, akurat takie jakie mu doradziłeś.

Sorki ale wypisujesz głupoty w tym momencie. Każdy pośrednik wciska klientowi to co akurat ma i na czym zarobi. Mało tego oczywiście jak ma jakieś różne rozwiązania dla klienta to wciska to na czym zarobi najwięcej. Jeśli tego nie rozumiesz to się po postu nie nadajesz do tego zawodu. Zresztą właśnie dlatego zawód jest nazywany "pośrednik nieruchomości" a nie "doradca nieruchomości". Cała branża to "pośrednictwo nieruchomości" a nie "doradztwo nieruchomości". Z doradztwem to to ma niewiele wspólnego. Sprowadza się do pozyskania oferty, zweryfikowania prawidłowości dokumentów i wystawieniu faktury za "pośrednictwo". Podkreślę jeszcze raz "pośrednictwo" nie "doradztwo". Powinieneś to już wiedzieć skoro rzeczywiście "robisz licencję".

Share this post


Link to post
Share on other sites
A świstak siedzi i zawija sreberka. :):):)

Uwierz mi doradcą, fachowcem i przedstawicielem klienta będziesz tylko do momentu aż nie "poczujesz kasy" albo będziesz już miał dość "doradzania" za darmo . Później już będziesz tylko pośrednikiem nastawionym na to, żeby cokolwiek klientowi wcisnąć i skasować prowizję. Nie wierzę, że powiesz klientowi "tego mieszkania niech Pan nie kupuje bo lepiej poczekać aż trafi się lepsze". Klient Cię poklepie po ramieniu, powie dziękuję za poradę (ciekawe co za to kupisz :)) i pójdzie kupić mieszkanie do drugiego pośrednika, który akurat ma inne i ciekawsze dla klienta, akurat takie jakie mu doradziłeś.

Sorki ale wypisujesz głupoty w tym momencie. Każdy pośrednik wciska klientowi to co akurat ma i na czym zarobi. Mało tego oczywiście jak ma jakieś różne rozwiązania dla klienta to wciska to na czym zarobi najwięcej. Jeśli tego nie rozumiesz to się po postu nie nadajesz do tego zawodu. Zresztą właśnie dlatego zawód jest nazywany "pośrednik nieruchomości" a nie "doradca nieruchomości". Cała branża to "pośrednictwo nieruchomości" a nie "doradztwo nieruchomości". Z doradztwem to to ma niewiele wspólnego. Sprowadza się do pozyskania oferty, zweryfikowania prawidłowości dokumentów i wystawieniu faktury za "pośrednictwo". Podkreślę jeszcze raz "pośrednictwo" nie "doradztwo". Powinieneś to już wiedzieć skoro rzeczywiście "robisz licencję".

 

Za dużo czekolady tej niemieckiej Heden chyba jadasz...bo coś ze świstakiem ciągle tu wyjezdrzasz :)

 

a propo- Gdyby to miało być ( a nie jest bo jeszcze nie skonczyłem ) jedno źródło dochodu..może może bym tak zrobił i zachowywał sie tak jak opisałeś. :) ale coś innego robie jeszcze.... i tyle o moim sposobie na życie.

 

A po drugie...jak bym miał działać tak w branży nieruchomości jak Ty opisałeś....to nie widzę sensu rozpoczęcia tego co postanowiłem.

Na szczęście w poście swoim opisałeś zwykłego pośrednika i potwierdziłeś tylko z czym kojarzy sie słowo pośrednik jak i również pośrednictwonieruchomości.pl

 

I sądziśz że taki pośrednik( opisany przez Ciebie ) da Ci Heden za taką domenę 10 k????:) ups...

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites

to taki fach, albo ty jego, albo on ciebie :)

 

ps. a dokumentów za bardzo nie musisz sprawdzać, bo od tego jest ubezpieczenie :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to taki fach, albo ty jego, albo on ciebie :)

 

ps. a dokumentów za bardzo nie musisz sprawdzać, bo od tego jest ubezpieczenie :) :)

 

to fach, w którym nie ma zmiluj, ale dokumenty posprawdzac trzeba - wartosci nieruchomosci i ewentualne szkody zwykle przewyzszaja wartosc ubezpieczenia - zwykle posrednicy na tym oszczedzaja i wykupuja takie na 25tys euro

Poza tym nie sprawdzajac domumentow zwiekszasz szanse na trafienie do KOZ-y i ewentualna utrate licencji

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a dokumentów za bardzo nie musisz sprawdzać, bo od tego jest ubezpieczenie :):)

 

Musisz jeśli chcesz się utrzymać w zawodzie.

Ubezpieczenie ubezpieczeniem ale są również inne bardziej dotkliwe środki jak np. pozbawienie licencji :)

 

Wracając do domeny to chyba nigdzie nie napisałem, że chcę ją sprzedać i chcę za nią 10k.

Domena reprezentuje całą branżę "pośrednictwa nieruchomości" więc raczej jej nie wypuszczę bez zagospodarowania.

Kilka osób nie doczytało też chyba w google, że po zniesieniu obowiązku składanie egzaminu państwowego powstały na uczelniach kierunki "pośrednictwo nieruchomości" więc adresatem domeny nie musiałby być wcale jakiś pośrednik. Będę się upierał przy słowie pośrednik bo osobiście nie widzę w nim nic negatywnego. Sam kupując kiedyś kilka mieszkań wolałem zrobić to przez pośredników ponieważ nie miałem czasu na bieganie i sprawdzanie dokumentów. I wcale nie musiał mi w niczym doradzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka osób nie doczytało też chyba w google, że po zniesieniu obowiązku składanie egzaminu państwowego powstały na uczelniach kierunki "pośrednictwo nieruchomości" więc adresatem domeny nie musiałby być wcale jakiś pośrednik.

To że powstaly takie kierunki nie wplywa jakos istotnie, bo studia podyplomowe z posrednictwa byly juz wczesniej... Na serwis zwiazany z posrednictwem (obrotem) nieruchomosci moga wchodzic praktycznie wszyscy zaintersowani branżą, sprzedaza, kupnem i najmem nieruchomości

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×