Jump to content
DD

la.pl (LA.PL) na sprzedaż

Recommended Posts

a nie chcesz się zamienić na ny.la? :rolleyes:

Chyba jednak się nie skuszę :P Wymienię się tylko na banknoty emitowane przez NBP - mogą być w formie zdematerializowanej :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do zakończenia aukcji la.pl pozostały dwie godziny. Aukcję obserwuje 20 osób.

 

W przypadku braku ofert na 5-10 min przed końcem aukcji - może zostać ona zakończona kilka minut przed czasem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku braku ofert na 5-10 min przed końcem aukcji - może zostać ona zakończona kilka minut przed czasem.

A co jeżeli ustawiłem snajpera na 3 sekundy przed końcem ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To znaczy, że Daniel nie chce jej sprzedać za 17k. Tylko po co ta cena? :)

Zły wniosek. Jeśli ktoś teraz zalicytuje i nikt nie przebije tej oferty, to kupi domenę za 17k PLN brutto :)

 

Jeśli ktoś będzie czekał na "strzał" na 3 sekundy przed końcem aukcji, to może się zdziwić, że aukcji już nie będzie, bo zostanie zakończona przed czasem.

 

Dlaczego takie zasady - niestety Allegro nie przedłuża aukcji, jeśli wciągu ostatnich pięciu minut pojawi się bid a to może prowadzić do sytuacji, gdzie ktoś będzie chciał kupić domenę, ale nie będzie miał takiej możliwości, bo ktoś go przelicytuje w ostatniej sekundzie. Dlatego w przypadku Allegro nie można czekać do końca aukcji - przynajmniej nie tej aukcji :)

 

Aukcję obserwuje 20 osób a czy domena się sprzeda zależy tylko od licytujących - nie ode mnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak przy okazji - wiecie może czemu Allegro nie wprowadzi (np jako dodatkowo płatnej opcji) przedłużania aukcji jeśli w ostatnich minutach padła oferta?

To model biznesowy czy kwestie techniczne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby było bardziej interesująco dodaję elementy aukcji holenderskiej :)

 

Co to oznacza? Cena Kup Teraz będzie malała (w kilkuminutowych interwałach czasowych) o jakąś kwotę.

 

Zainteresowani nabywcy będą mogli wybrać - ryzykować i licytować od 17k PLN lub skorzystać z opcji KupTeraz i zagwarantować sobie zakup domeny.

 

Zaczynamy od obniżki ceny KupTeraz z 35k PLN na 28k PLN...

 

27k PLN

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli taka dwuliterowka nie sprzeda sie za 17000 to zle to bedzie swiadczyc o rynku domen w Polsce...

Jeszcze kilka minut i będzie wiadomo :) Wszystko wskazuje na to, że aukcja zakończy się przed czasem.

 

Cena KupTeraz - 26k PLN

 

25k PLN

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze kilka minut i będzie wiadomo :) Wszystko wskazuje na to, że aukcja zakończy się przed czasem.

 

Cena KupTeraz - 26k PLN

 

25k PLN

 

DD

Dopisz to w opisie aukcji

Np: Uwaga, Cena KUP TERAZ maleje z każdą minutą!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopisz to w opisie aukcji

Np: Uwaga, Cena KUP TERAZ maleje z każdą minutą!

Bystrzachy zauważą :) Poza tym jeśli zmaleje to już raczej nie za dużo.

 

Cena Kup Teraz 24k PLN

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To już teraz na spokojnie możesz Daniel napisać, czemu nie chciałeś jej sprzedać za 17k PLN?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem czy Daniel chciał czy nie chciał - ale to dobry sposób przeciw sniperom.

Podoba mi się ten znaczek w opisie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie wiem czy Daniel chciał czy nie chciał - ale to dobry sposób przeciw sniperom.

Podoba mi się ten znaczek w opisie :)

Ja dalej nie rozumiem sensu "blokowania" aukcji dla snajperów. Przecież on przychodzi strzelać z chęcią kupna.

 

Czy się mylę? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dalej nie rozumiem sensu "blokowania" aukcji dla snajperów. Przecież on przychodzi strzelać z chęcią kupna.

 

Czy się mylę? :-)

Jak widać w przypadku domen wszystkie znane mi domy aukcyjne uniemożliwiają taki praktyki - widać jest jakiś powód :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja dalej nie rozumiem sensu "blokowania" aukcji dla snajperów. Przecież on przychodzi strzelać z chęcią kupna.

 

Czy się mylę? :-)

IMO to takie podkręcanie atmosferty na zasadzie "licytuj od razu, bo jak nie to zakonczę aukcje" - w tym wypadku bez sukcesu, ale może nastapi "drugi etap zabawy" i może wtedy oferty już padną na początku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak jakby Ci ktoś przed nosem zamknął sklep 5 min wcześniej.

 

Tak jak pisze ala.pl - sztuczne nakręcanie.

 

 

Ale nie ma tego złego, na następnej aukcji będzie lepiej. Powodzenia w sprzedaży :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMO to takie podkręcanie atmosferty na zasadzie "licytuj od razu, bo jak nie to zakonczę aukcje" - w tym wypadku bez sukcesu, ale może nastapi "drugi etap zabawy" i może wtedy oferty już padną na początku :)

Mnie się osobiście aukcja podobała :) Chociaż domena nie została sprzedana, to przynajmniej mam przećwiczonych parę ciekawych sposobów przeprowadzania aukcji :) Zresztą sama aukcja też cieszyła się sporym zainteresowaniem, jak i sam wątek na di.pl tej sprzedaży poświęcony.

 

Jeszcze dziś odsłona druga aukcji, ale tym razem z innymi domenami w roli głównej :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snajper jest o tyle zły, że jeśli bidder nr1 wpisał swój max na powiedzmy 20k PLN, a bidder nr2 używający snajpera wpisał max na 21k to snajper wygrywa aukcję. Tutaj niestety poszkodowanych jest dwóch, a jeden się cieszy (cieszy się ten, który korzystał z automatu, natomiast poszkodowany jest i bidder nr1 i sprzedający, ponieważ mógł defakto uzyskać wyższą kwotę za wystawiony przedmiot). Chodzi o to, że bidder'owi nr1 zależało na przedmiocie i mógł za niego dać nawet i te 22k, ale nie zdołał tego zrobić gdyż było to fizycznie dla niego nie możliwe.

 

Rozwiązania są dwa, albo uniemożliwienie korzystania z jakichkolwiek automatów podbijających w ciągu powiedzmy ostatniej godziny aukcji, albo lepsza metoda czyli automatyczne przedłużanie trwania aukcji, myślę, że allegro powinno się zastanowić nad wprowadzeniem tego jako powiedzmy usługi dodatkowej.

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
Snajper jest o tyle zły, że jeśli bidder nr1 wpisał swój max na powiedzmy 20k PLN, a bidder nr2 używający snajpera wpisał max na 21k to snajper wygrywa aukcję. Tutaj niestety poszkodowanych jest dwóch, a jeden się cieszy (cieszy się ten, który korzystał z automatu, natomiast poszkodowany jest i bidder nr1 i sprzedający, ponieważ mógł defakto uzyskać wyższą kwotę za wystawiony przedmiot). Chodzi o to, że bidder'owi nr1 zależało na przedmiocie i mógł za niego dać nawet i te 22k, ale nie zdołał tego zrobić gdyż było to fizycznie dla niego nie możliwe.

 

Sniper zabija całą radość z aukcji i szanse dania 22 chociaż początkowo planowało się 20. Żeby wygrać :)

 

Tak naprawdę to bid1 mógł od razu ustawić cenę na 22.

 

Natomiast ciekaw jestem czy DD mógł złapać górny pułap tak ustawionej aukcji obniżając cenę kup teraz.

W takim przypadku wystawienie ceny kup teraz byłoby błędem - bo licytujący może się obawiać obniżania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się w zupełności, bidder pierwszy nie wiedział, że tak potoczy się sytuacja i może zmienić zdanie już w trakcie trwania aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×