Jump to content
ein

balice.pl

Recommended Posts

Witam, nie sposób zauważyć interesującej aukcji obecnie na allegro. Interesuje mnie wasza opinia o tej domenie. Na ile ja cenicie i za ile może być sprzedana.

 

Według mnie warta o wiele więcej niż obecna cena. Balice to nie tylko port lotniczy(lotnisko ma obsługiwać podobno miliony pasażerów) ale i podobno urocza mała miejscowość która ma wysokie walory turystyczne - np. park krajobrazowy.

Jeśli skaner.pl doszedł na Allegro do 8k to Balice.pl ( nazwa która może być zrozumiała dla gościa z zagranicy) pewnie przekroczy bez trudu 5k, chociaż na jakiej kwocie skończy się licytacja to już nie można tego stwierdzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jest warta dużo więcej niż obecna cena na aukcji. Chętnie wziąłbym udział w aukcji, gdybym miał taki fundusz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wartosc to na pewno więcej niż 5k, a za ile pójdzie ciężko powiedzieć...

 

Zwłaszcza jak gmina Balice sie o nią upomni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

co wy bredzicie :]] nie mam pytan do takich rrozmow ... jakos na allegro wielkich miast tj. lublin.com.pl i jeszcze 4 inne poszy za laczona kwote 10k kazda po 2.5k a domeny byly zarejstrowane w 1999 r i jakos sie nikt nie upominal :] nie odbiora ich i nie beda sie upominac

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
co wy bredzicie :]] nie mam pytan do takich rrozmow ... jakos na allegro wielkich miast tj. lublin.com.pl i jeszcze 4 inne poszy za laczona kwote 10k kazda po 2.5k a domeny byly zarejstrowane w 1999 r i jakos sie nikt nie upominal :] nie odbiora ich i nie beda sie upominac

 

.com.pl to nie .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balice.pl - 4 250,00 zł (plus ewentualne koszty transportu) :P

 

No i jednak domenka nie przekroczyła 5k - myliłem się...Kupującemu można pogratulować dobrej inwestycji za dobrą cenę....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również gratuluje nabycia świetnej domeny za przystępną cenę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Moim zdaniem jeżeli Balice zainteresują się domeną, bez problemu ją odbiorą. Zgodnie z regulaminem NASK, cytuję:

 

"6.

NASK może odmówić przyjęcia Oferty w szczególności, gdy:

 

c. Oferta dotyczy Nazwy Domeny odpowiadającej nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości**(moje) w Domenie .pl, chyba że Oferentem jest właściwa jednostka samorządu terytorialnego albo Skarb Państwa reprezentowany przez właściwy organ administracji ; Oferta dotycząca Nazwy Domeny odpowiadającej nazwie województwa, powiatu, gminy lub miejscowości w Domenie .pl może być złożona tylko bezpośrednio w NASK"

 

źródło: http://dns.pl/regulamin.html

 

**- Rodzaje miejscowości:

 

* miasto

* osiedle

* wieś

* osada

* kolonia

* przysiółek

* a także ich części.

 

źródło: Wikipedia

 

Jak sie na to zapatrujecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. Moim zdaniem jeżeli Balice zainteresują się domeną, bez problemu ją odbiorą. Zgodnie z regulaminem NASK, cytuję:

 

"6.

NASK może odmówić przyjęcia Oferty w szczególności, gdy:

 

(....)

 

Jak sie na to zapatrujecie?

 

Bardzo racja :)

Nawet nie można zarejestrować nowej domeny o nazwie regionalnej.

Domena *.pl nie jest dostępna, zarejestrowanie domeny o nazwie regionalnej jest zabronione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynym obejsciem ot tej reguły jest rejestracja np. balice.com przez zagranicznego rejestratora obsługiwanego bezposrednio przez ICANN.

Wtedy regulamin NASK nie ma żadnej mocy, ale odnosi się to tylko do końcówek innych niż .pl

 

Co do balice.pl to oczywisci gmina jak zwykle zaspała. Biurokracja daje o sobei znac ;) lol

ale jak się obudzą to będa w stanie odebrać tą domenę bez trudu.

 

Tym bardziej gratulacje dla sprzedajacego ze pozbył się kłopotu i przy tym zarobił pare złotych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×