Jump to content
domeny.pl

Ruch na aftermarket

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnosnie kolumny "ruch" na aftermarket.

Jakiego okresu on dotyczy? bylem pewien ze 30 dni (wczesniej myslalem, ze "w sumie") ale teraz spadla mi ilosc odslon o kilkaset w przeciagu kilku dni wiec moje pytanie JAKIEGO OKRESU DOTYCZY TA INFORMACJA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to ruch z ostatnich 30 dni, ale może być naliczony oczywiście tylko wtedy, gdy domena jest skierowana na DNSy Dropped.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytałem już dwa razy w innym wątku, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Dlaczego ruch jest niezgodnie ze stanem faktycznym naliczany dla domen skierowanych na inne dns-y i wynosi zero?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie dlatego, ze nie da sie go zmierzyc ? :(

To jest pytanie czy stwierdzenie?

 

Skoro nie da się zmierzyć to można napisać "nieznane" albo "-". Zero wprowadza kupującego w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tym ruchem? Przypisałem domenę do ns1.dropped.pl, ns1.dropped.pl oraz dodatkowo w customdns.php dodałem wpisy Hekko. Skoro łączy się przez *.dropped.pl, to powinno zliczać wejścia na stronę, tak?

 

Typ	Nazwa hosta	Data	MX
A	da	91.203.133.90	
A	ftp	91.203.133.90	
NS	xxxxxxx.pl		ns1.hekko.net.pl.	
TXT	xxxxxxx.pl		"v=spf1 a mx ip4:91.203.133.82 ip4:91.203.133.90 ip4:91.203.133.91 ~all"	
NS	xxxxxxx.pl		ns2.hekko.net.pl.	
A	xxxxxxx.pl		91.203.133.90	
CNAME	xxxxxxx.pl	91.203.133.90	
A	localhost	91.203.133.90	
A	mail	91.203.133.90	
MX	mail	91.203.133.90	10
A	pop	91.203.133.90	
A	smtp	91.203.133.90	
A	www	91.203.133.90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch nie jest zliczany gdy masz własne wpisy DNS, bo domena nie działa wtedy z naszego serwera WWW, tylko z Twojego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jest nadal przypięta pod DNSy dropped. To niczego nie zmienia?

 

xxxxxxx.pl > ns1/ns2.dropped.pl > ns1/ns2.hekko.net.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, bo nie zliczane są odpytania DNS, tylko wejścia na stronę WWW albo na skrypt przekierowujący. Same odpytania DNS nie mają często przełożenia na ruch (o czym wiedzą wszyscy studiujący listę NXDOMAIN) więc nie ma sensu ich liczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to lipa. W takim razie, aby nie wprowadzać kupujących w błąd (o czym pisał już Sylyx), można gdzieś wyłączyć ten licznik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zlicza ruch w przypadku ustawionych ns1/2.dropped.pl i przekierowania przez rekord A na IP zewnętrznego serwera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

necik, no właśnie nie bardzo, bo "nie zliczane są odpytania DNS, tylko wejścia na stronę WWW albo na skrypt przekierowujący".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam domeny kierujące na swoje serwery i ruch się zwiększa. Co w ogóle oznacza ten ruch? Że bezposrednio ktoś tak wpisał nazwę domeny w pasku przegkądarki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×