Jump to content
Sign in to follow this  
plw

IDN .net

Recommended Posts

Witam,

 

wszedłem w posiadanie domeny IDN pewnego prywatnego, nieoficjalnego portalu miejskiego, stojącego pod domeną non-NON

 

Portal ma postać: nazwategomiasta.net.

 

Istnieje w sieci kilka lat. Nie jest to nazwa zastrzeżona, chyba generyczna, o ile nazwy miast są generykami.

 

Chciałbym się upewnić, że właściciel non-IDN nie ma prawa odebrać mi tej domeny na drodze sądowej?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edited by plw

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikt nie wie?

Obawiam się, że tak.

Gdyby była to matematyka...

Wiem, że nic nie wniosłem do tematu, ale chciałem abyś nie czuł się osamotniony.

Inna sprawa, masz problem prawny - wtedy niektórzy userzy pośpieszyliby z radami a tak to tylko można teoretyzować...

Zaznaczam, że nie jestem biegły w prawie, dlatego też staram się (chociaż ostatnio zaliczyłem wpadkę) nie wkraczać na teren "śliskich" domen.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki maryuse za wsparcie :-) Rzeczywiście można się poczuć samotnie i obco, gdy nikt nie odpisuje :)

 

Jestem pewien, że są na forum osoby, które mają pojęcie o tym temacie - wszedłem w posiadanie domeny zupełnie przypadkowo, nie zamierzam użyć jej w złej wierze, a co najwyżej trochę zarobić, co sądzę, że jest logiczne w tym biznesie.

 

Przypomnę raz jeszcze - domena ma postać nazwamiasta.net w IDN, a serwis stoi pod domeną nazwamiasta.net nonIDN (dla przykładu: łódź.net-->lodz.net ). Serwis na oko jest dość świeżą inicjatywą, jak na razie niekomercyjną (zauważam brak reklam). Content to wiadomości o tym mieście, newsy itp itd. Taki typowy serwis miejski.

 

Co Wy na to?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co rozumiem - zarejestrowałeś nazwę miasta a nie nazwę portalu.

W kwestiach prawnych - musiałbyś sprawdzić prawo stanu w którym siedzibę ma rejestrator.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co rozumiem - zarejestrowałeś nazwę miasta a nie nazwę portalu.

 

Nie ukrywam, że odbieram to od samego początku w ten sam sposób - posiadam domenę miasta z końcówką .net. I tyle.

 

W kwestiach prawnych - musiałbyś sprawdzić prawo stanu w którym siedzibę ma rejestrator.

 

Stanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta...bezposrednie tlumaczenie UDRP :lol:

 

odnosnie nazw miast - jest sobie taki o to wyrok sądu powszechnego (nie pamietam, chyba okręgowego), iż nazwa miasta to dobro osobiste osoby prawnej. Tutaj chodzi o gminę. Sytuacja jest o tyle ciekawa, iz z roszczeniem de facto mogloby wystapic miasto - czy wystapi - raczej na 100% nie. Jesli chodzi o ten drugi portal - jesli zastrzegli sobie nazwe lodz.net w UPRP, to nie ma znaczenia ze to bedze łódź.net (podobienstwo znakow). Sprawdz czy tamten portal ma znak towarowy, czy jest reprezentowany przez urzad miasta, gminy, czy stoi za nim duza firma. druga sprawa to to, co bedzie pod ta domena

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta...bezposrednie tlumaczenie UDRP :)

 

odnosnie nazw miast - jest sobie taki o to wyrok sądu powszechnego (nie pamietam, chyba okręgowego), iż nazwa miasta to dobro osobiste osoby prawnej. Tutaj chodzi o gminę. Sytuacja jest o tyle ciekawa, iz z roszczeniem de facto mogloby wystapic miasto - czy wystapi - raczej na 100% nie. Jesli chodzi o ten drugi portal - jesli zastrzegli sobie nazwe lodz.net w UPRP, to nie ma znaczenia ze to bedze łódź.net (podobienstwo znakow). Sprawdz czy tamten portal ma znak towarowy, czy jest reprezentowany przez urzad miasta, gminy, czy stoi za nim duza firma. druga sprawa to to, co bedzie pod ta domena

 

Dzięki za odpowiedź.

Nie doczytałeś - wspomniałem, że stoi pod nią niekomercyjny, nieoficjalny portal miejski.

 

Nie ma TM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×