Jump to content
Konrad

Co się dzieje z domenami, które nie zostały sprzedane?

Recommended Posts

Witam, wypatrzyłem w archiwum ciekawą domenę, która nie została wylicytowana. Co się z nią stało i gdzie dokładnie trafiła? Czy jest możliwość jej zakupu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli co konkretnie, bo dalej nie kumam :) Admin sam decyduje o tym kiedy aukcja staruje od nowa czy jak? Czytałem regulamin Złapane, ale nie ma tam o tym mowy, dlatego dopytuję tutaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli co konkretnie, bo dalej nie kumam :) Admin sam decyduje o tym kiedy aukcja staruje od nowa czy jak? Czytałem regulamin Złapane, ale nie ma tam o tym mowy, dlatego dopytuję tutaj ;)

 

Tzn. że nie wszystkie domeny trafiają na aukcje. Raczej logiczne skoro operator serwisu jest również domeniarzem ;)

 

EDIT:

Doczytałem Twój post i chodzi Ci o jakąś archiwalną aukcję? To w tym przypadku pewnie jest zwalniana albo jeśli spodoba się właścicielowi serwisu trafia do jego portfolio. Tutaj akurat nie ma nic dziwnego.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś Konrad co pokazuje whois domeny. Jeśli są dane pb, to już musisz się do niego zwrócić.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, wypatrzyłem w archiwum ciekawą domenę, która nie została wylicytowana. Co się z nią stało i gdzie dokładnie trafiła? Czy jest możliwość jej zakupu?

Sprawdź whois domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli co konkretnie, bo dalej nie kumam :) Admin sam decyduje o tym kiedy aukcja staruje od nowa czy jak? Czytałem regulamin Złapane, ale nie ma tam o tym mowy, dlatego dopytuję tutaj ;)

 

11. Operator zastrzega sobie prawo do dowolnego dysponowania domenami pochodzącymi z aukcji nieopłaconych w terminie, włączając w to ponowne wystawienie na aukcję, rejestrację na własną rzecz lub odsprzedaż innemu podmiotowi.

 

To samo dotyczy domen, których nikt nie licytował, bo jak by nie patrzeć, nie zostały one opłacone. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dla mnie serwis zlapane.pl jest wielkim naciąganiem żeby nie użyć słowa oszustwem.

Teraz właściel pisze że mu wyleciało z głowy i wystawia aukcje futeral.pl.

Gdyby się nikt nie upomniał, pewnie by trafiła domene do jego portfolia, mimo że kilka osób dało ją do przechwycenia.

 

 

Wcześniej kilkakrotnie korzytałam z tego serwisu, jednak dwa przypadki przekonały mnie aby omijac go z daleka.

 

Po dodaniu róznych domen do przechwycenia, za pierwszym razem otrzymałam informacje iż jestem jedyną osobą, która dała do przechwycenie domene.

Nie mogąc się doczekać rejestracji po ok 2 tygodniach napisałam do właściciela, i okazało sie ze wprawdzie była jedyną osobą, ale on ją zarejestrował dla siebie bo miał takie prawo, bo on równiez dał ją do przechwycenia i jest tak informacja na stonie i w regulaminie.

I co z tego ze dostałam zwrot pieniędzy ceny rejestracji, jak nie mam domeny którą sobie właścicel zarejestrował.

 

Choć teraz pewnie zmienił i jesteśmy informowani, że ktoś jeszcze dał do przechwycenia ale nigdy jej nie ujrzymy na aukcji bo miał na mysli siebie :)

TAk było za drugim razem kiedy otrzymałam informacje ( ok 3 tygodnie temu) że nie jestem jedyną osobą i domena trafi na aukcje publiczną - do dnia dzisiejszego tam nie trafiła, a jako abonament widnieje Varia.

 

Wiec reasumując - domeny które dajemy do przechwycenie wcale nie muszą trafić do nas po przechwyceniu. Zależy to tylko od " widzi mi się" właściciela.

Jeżeli jemu się spodoba domena to informuje Cię, że domena była wczesniej na jego " hipertajnej liście" i możesz mu skoczyć....

 

I wcale nie musi jej znaleść na liście spadów- wystaczy, że ty odwalisz całą czarną robotę, przeglądniesz tysiące spadów a on przeglądnie kto dodał jaką domene do przechwycenia.

 

Są też "normalne" aukcje i przechwycenie i być może traktuje osoby z dużym portfoliem i " swoich znajomych" z forum, w normaly sposób, jednak osoby zaczynające swoją przygode z domenami powinny "uważać" na ten serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dla mnie serwis zlapane.pl jest wielkim naciąganiem żeby nie użyć słowa oszustwem.

Teraz właściel pisze że mu wyleciało z głowy i wystawia aukcje futeral.pl.

Gdyby się nikt nie upomniał, pewnie by trafiła domene do jego portfolia, mimo że kilka osób dało ją do przechwycenia.

 

Drogi anonimie. ;-)

Domena futeral.pl była na aukcji: http://zlapane.pl/auction.php?id=1032

Wyleciało mi z głowy jej *ponowne* wystawienie na prośbę użytkownika, którego wówczas nie było i nie mógł zalicytować. Ot, taka subtelna różnica.

 

Po dodaniu róznych domen do przechwycenia, za pierwszym razem otrzymałam informacje iż jestem jedyną osobą, która dała do przechwycenie domene.

Nie mogąc się doczekać rejestracji po ok 2 tygodniach napisałam do właściciela, i okazało sie ze wprawdzie była jedyną osobą, ale on ją zarejestrował dla siebie bo miał takie prawo, bo on równiez dał ją do przechwycenia i jest tak informacja na stonie i w regulaminie.

I co z tego ze dostałam zwrot pieniędzy ceny rejestracji, jak nie mam domeny którą sobie właścicel zarejestrował.

 

Proszę o informację o jaką domenę chodzi. Z opisu wynika, że po otrzymaniu informacji o przechwyceniu domeny przed dwa tygodnie zwlekałeś z jej opłaceniem, podczas gdy jest na to pięć dni. A więc po tych pięciu dniach miałem prawo zrobić z domeną cokolwiek. Trzymajmy się konkretów, bo nie wiem na co mam odpowiadać.

 

Choć teraz pewnie zmienił i jesteśmy informowani, że ktoś jeszcze dał do przechwycenia ale nigdy jej nie ujrzymy na aukcji bo miał na mysli siebie :)

TAk było za drugim razem kiedy otrzymałam informacje ( ok 3 tygodnie temu) że nie jestem jedyną osobą i domena trafi na aukcje publiczną - do dnia dzisiejszego tam nie trafiła, a jako abonament widnieje Varia.

 

Ponownie proszę o nazwę domeny. Jakiś czas temu straciliśmy niewielką część bazy, być może ta domena akurat miała pecha się tam znaleźć. A jeśli nie, cóż, wiele jest czynników które mogły zaważyć, najważniejszym jest to że aukcje wystawiam ręcznie, więc raz na jakiś czas może mi się zdarzyć pominięcie jakiejś domeny bez takiej intencji. Jeśli był mail że domena trafi na aukcję, to powinna trafić na aukcję, proszę o podanie nazwy, a sprawdzę dlaczego tak się nie stało.

 

Wiec reasumując - domeny które dajemy do przechwycenie wcale nie muszą trafić do nas po przechwyceniu. Zależy to tylko od " widzi mi się" właściciela.

Jeżeli jemu się spodoba domena to informuje Cię, że domena była wczesniej na jego " hipertajnej liście" i możesz mu skoczyć....

 

Dodanie możliwości przechwytywania na zlecenie było na prośbę użytkowników, sam nie rwałem się do tego, bo wcale nie podoba mi się sprzedawanie tylu fajnych domen po 24,40 lub za grosze na aukcjach. Wcześniej sam decydowałem co łapać i co wystawiać, i dobrze mi z tym było. Ale jak widać nie można dogodzić wszystkim. Trudno. ;-)

 

Na zakończenie ponownie proszę o podanie nazw domen i umożliwienie mi ustosunkowania się do zarzutów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie do konca rozumiem zapis w regulaminie Zlapane.pl....

 

"11.Operator zastrzega sobie prawo do dowolnego dysponowania domenami pochodzącymi z aukcji nieopłaconych w terminie, włączając w to ponowne wystawienie na aukcję, rejestrację na własną rzecz lub odsprzedaż innemu podmiotowi.końca rozumiem zapis w regulaminie Zlapane.pl......"

 

Czy to znaczy, ze jesli wystawiam domene na aukcje i jesli ktos zlozy oferte a nie zaplaci mi za domene to Operator (wlasciciel Zlapane.pl) ma prawo robic co chce z moja domena....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co niektórzy jakos na siłę szukają problemów. ;)

Ten zapis odnosi sie chyba wyłącznie do domen "złapanych", nie?

Nikt nie może ci odebrać twojej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie do konca rozumiem zapis w regulaminie Zlapane.pl....

 

"11.Operator zastrzega sobie prawo do dowolnego dysponowania domenami pochodzącymi z aukcji nieopłaconych w terminie, włączając w to ponowne wystawienie na aukcję, rejestrację na własną rzecz lub odsprzedaż innemu podmiotowi.końca rozumiem zapis w regulaminie Zlapane.pl......"

 

Czy to znaczy, ze jesli wystawiam domene na aukcje i jesli ktos zlozy oferte a nie zaplaci mi za domene to Operator (wlasciciel Zlapane.pl) ma prawo robic co chce z moja domena....?

 

Zapis dotyczy oczywiście tylko domen należących do operatora serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziekuje za odpowiedz. Jednak jest to zapis bardzo nieprecyzyjny. Na moje zapytanie pojawily sie dwie rozne odpowiedzi. Na sile nie szukam problemow. Chcialbym miec tylko jasnosc. Mysle, ze dla spokoju i nie pojawiania sie kolejnych zapytan warto byloby uscislic ten zapis w regulaminie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale on jest bardzo precyzyjny i jasny ;)

 

A z czego wynika ta jasnosc?

Dla mnie nie jest jasny w stosunku do tego co piszecie. Rozumiem go jako prawo Operatora do dysponowania domena (nalezacych do operatora lub pozostalych) po tym, jak zostanie wylicytowana cena za domene a zwyciezca aukcji nie zaplaci. Konsultowalem to przed chwila z prawnikiem i dla niego rowniez zapis nie jest jasny.

 

Nie jest moim celem czepianie sie za wszelka cene. Staram sie czytac dokladnie regulamin i niestety ten punkt przykul moja uwage.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z czego wynika ta jasnosc?

Dla mnie nie jest jasny w stosunku do tego co piszecie. Rozumiem go jako prawo Operatora do dysponowania domena (nalezacych do operatora lub pozostalych) po tym, jak zostanie wylicytowana cena za domene a zwyciezca aukcji nie zaplaci. Konsultowalem to przed chwila z prawnikiem i dla niego rowniez zapis nie jest jasny.

 

Nie jest moim celem czepianie sie za wszelka cene. Staram sie czytac dokladnie regulamin i niestety ten punkt przykul moja uwage.

 

Wezmę to pod uwagę przy najbliższej aktualizacji regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak pisal pb:

 

"Zapis dotyczy oczywiście tylko domen należących do operatora serwisu. "

 

Umieszczenie informacji na forum nie ma umocowania prawnego. Chyba lepiej to umiescic w regulaminie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wezmę to pod uwagę przy najbliższej aktualizacji regulaminu.

 

Dziekuje.

Chcialbym wystawic kilka domen. Kiedy mozliwa jest aktualizacja regulaminu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×