Jump to content
attic

SUV.pl do wyceny

Recommended Posts

Ja myśle ze na samochod.pl wchodzi jednak troche ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
JamesBond:

 

Wazne, ze dealer bedzie wiedzial, co z taka domena zrobic i ze nazwe mysle znaja rowniez ludzie, ktorzy maja dosyc forsy na SUV-a. Przeciez ta domena nie nadaje sie na serwis o takich samochodach, tylko dla dealerow takich samochodow, stad cena! A jak dla ciebie jest warta 500 PLN to sprobuj odkupic, he he

 

Jasne, w badaniach może tak wyjść, że SUV znane jest tylko pewnej małej grupie społeczeństwa a mimo tego domena ma wartość z uwagi na siłę nabywczą tej grupy ludzi. Tu trzeba by przeprowadzić badania.

Aha, można oczywiście zainwestować i wypromować hasło SUV, np. niech Honda w reklamach TV podpisuje na dole SUV.pl

Ale wypromowanie nazwy, a jej wartość obecna to dwie różne bajki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Ta, na parking :) (to ze teraz tam jest to czysty przypadek ;) )

Zrzuty czy ilosc odwiedzin nie maja zadnego znaczenia, ... Liczy sie tu sama nazwa. Watpie ze na adres samochod.pl wchodzi multum ludzi... liczy sie nazwa i jej znaczenie (przynajmniej w tym przypadku)

A kazda firma motoryzacyjna mysle ze bedzie zainteresowana taka domena.

Pytanie tylko, od jakiej kwoty zaczac negocjacje...? Tak jak ktos kiedys ladnie powiedzial na tym forum:'jesli jestes jedynym, ktory cos posiada, ceń się' ... zastanawiam sie tylko na ile...

Przestan juz podskakiwac bo zaraz Cię zapedze w kozi róg i tak sie skończy historia Twojej wyceny.

Przypadkiem kolego jest to, że wogóle rozpętała sie taka dyskusja na temat domeny która jest warta nie więcej niż 500zł.

 

Pozdrawiam.

ps. nie dam się sprowokaowac (za dużo banów na koncie)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestan juz podskakiwac bo zaraz Cię zapedze w kozi róg i tak sie skończy historia Twojej wyceny.

Przypadkiem kolego jest to, że wogóle rozpętała sie taka dyskusja na temat domeny która jest warta nie więcej niż 500zł.

 

Pozdrawiam.

ps. nie dam się sprowokaowac (za dużo banów na koncie)

 

 

Twoje nerwy w tej sprawie swiadcza tylko o Twojej niewiedzy i nerwowosci... I jak sadze nie jestes zbyt kompetentna i obiektywna osoba, bo kieruja Toba emocje drogi uzytkowniku. Zycze troszke spokoju

 

PS podziwiam Twoja silne nerwy (na moja nieudana probe prowokacji)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Kali mówic, kali jesc. Z takim Kalim mi sie skojarzył Twój post.

 

Ja Ci życzę szybkiej rejestracji w jakiejś przychodni u odpowedniego specjalisty od zaburzeń emocjonalno-domenowych. Nie podchodze do tego tak emocjonalnie jak Ty, pytając się znowu o wycenę domeny jak już tyle zostało powiedziane na ten temat.

 

W mojej hierarchi emocjonalnej jesteś dla mnie ; jak parasol, ławka w parku.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta, na parking :) (to ze teraz tam jest to czysty przypadek :) )

Zrzuty czy ilosc odwiedzin nie maja zadnego znaczenia, ... Liczy sie tu sama nazwa. Watpie ze na adres samochod.pl wchodzi multum ludzi... liczy sie nazwa i jej znaczenie (przynajmniej w tym przypadku)

A kazda firma motoryzacyjna mysle ze bedzie zainteresowana taka domena.

Pytanie tylko, od jakiej kwoty zaczac negocjacje...? Tak jak ktos kiedys ladnie powiedzial na tym forum:'jesli jestes jedynym, ktory cos posiada, ceń się' ... zastanawiam sie tylko na ile...

 

Podsumowując - złóż ofertę tej domeny firmom związanym z tematyką SUV. Zacznij negocjacje od 20.000 PLN, jeśli taka kwota Cię satysfakcjonuje. Ewentualnie ustaw sobie jakieś minimum np. 10.000 PLN poniżej którego nie zejdziesz. Powyższe kwoty dostosuj do swoich oczekiwań (+- parę tysięcy), ale myślę, że na 20k PLN za tą domenę rynek jeszcze nie jest gotowy ;) 10k PLN jest za to jak najbardziej do zaakceptowania przez kogoś, komu taka domena może się przydać.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
To kup ją od obecnego właściciela za 1000 PLN a ja ją od Ciebie odkupię za 2000 PLN - ok? To jest poważna oferta.

 

Jeżeli uważam ze domena jest warta 1000zł i to jest MOJA wycena, to nie znaczy, że obecny właściciel będzie chciał ja za tyle sprzedać, więc niby o czym ma świadczyć Twój post?

 

To może ja zarejestruje zaraz ergeger34g.pl wycenisz mi ją na 0zł a ja udowodnie, że jest warta 10 000zł bo za mniej niż 10 k jej Ci nie sprzedam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli uważam ze domena jest warta 1000zł i to jest MOJA wycena, to nie znaczy, że obecny właściciel będzie chciał ja za tyle sprzedać, więc niby o czym ma świadczyć Twój post?

 

To może ja zarejestruje zaraz ergeger34g.pl wycenisz mi ją na 0zł a ja udowodnie, że jest warta 10 000zł bo za mniej niż 10 k jej Ci nie sprzedam?

 

Nie róbmy OT. To było uproszczenie. A Twoje porównanie nie jest odpowiednie. Masz prawo twierdzić, że domena jest warta 500 zł - to Twoja wycena. Ja mam prawo twierdzić, że jest warta od 10k PLN wzwyż. A ile jest warta okaże się jak ktoś ją faktycznie kupi. Nie ma się chyba o co kłócić.. W tej wycenie na forum to chodzi chyba o pomoc właścicielom domen :-) I myślę, że każda wycena odpowiednio argumentowana pomoże właścicielowi w jego własnej wycenie domeny :)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Ja nadal Panie Danielu proponuję rozwiązanie z aukcją na Allegro, wcześniej zawiadamiając zainteresowane strony. Aukcja bez opisów, tylko suche stwierdzenie 'sprzedam domene suv.pl' i koniec.

Myślę że zorganizowanie takiej aukcji może jeszcze nawet podnieśc cenę minimlną ustawioną na 10k, jeżeli dla speców od marketingu sieciowego pracujących w tych wielkich firmach motoryzacyjnych ta domena rzeczywiscie przedstawia taką wartośc. Mówię o wielkich firmach, bo bardzo wątpie żeby własciciel dobrze prosperującego warsztatu samochodowego wywalił 10k na taką domenę.

 

Panie Danielu, nie przekonują mnie Pańskie stwierdzenia, że rynek nie jest jeszcze gotowy, proszę o więcej argumentów, bo takie puste stwierdzenia to możemy pisac pod każdą domeną.

Jak bym się miał stosowac do retoryki jaką Pan stosuje to bym napisał pod domeną że "rynek nie jest jeszcze gotowy, więc poczekaj jeszcze osiem lat i sprzedaż za 50k'.

 

Podsumowując.

Proszę o argumenty które mnie przekonają do wyceny na poziomie 10k.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja wycena i moje argumenty nie muszą nikogo do niczego przekonywać :-) Patrz post jeden wyżej. To nie moja domena przecież :) A właściciel jak będzie chciał to może ją wystawić na Allegro - nikt mu nie broni, nikt nie zmusza.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Moja wycena i moje argumenty nie muszą nikogo do niczego przekonywać :-) Patrz post jeden wyżej. To nie moja domena przecież :) A właściciel jak będzie chciał to może ją wystawić na Allegro - nikt mu nie broni, nikt nie zmusza.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Panie Danielu ale mogą byc ważne dla początkującego usera np. takiego jak ja.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Danielu ale mogą byc ważne dla początkującego usera np. takiego jak ja.

 

Pozdrawiam.

 

Ależ ja nie przeczę, ale już tyle tutaj postów zostało popełnionych. Ja się zgadzam z tymi, które wysoko wyceniają domenę. Nie ma sensu, żeby jeszcze raz pisał to samo. Ile można rozmawiać o jednej domenie suv.pl... zresztą o wycenach domen napisał już Domain King, że w zasadzie nie mają sensu.. i w zasadzie się z nim zgadzam :)

 

To mój ostatni post w tym wątku ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Niech będzie Panie Danielu, że wyceny domen nie maja sensu. Chyba oboje wiemy na jakim poziomie kształtują się ceny dwuliterówek i różnego rodzaju trzyliterówek.

Wycena takiej domeny poparta odpowiednią argumentacją jest domenową lekturą w wieku przedszkolnym.

 

To mój ostatni post w tym wątku.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, wycena jakiejkolwiek domeny to tylko zabawa. Prawidłowo wycenić domenę może tylko kupujący.

 

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Panowie, wycena jakiejkolwiek domeny to tylko zabawa. Prawidłowo wycenić domenę może tylko kupujący.

 

pozdr.

Jak mu naopawiadasz bajek to sobie pewnie wyceni. To jest standardowa trzyliterówka i napewno nie warta ceny dwuliterówki.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suvy to takie quasi-terenówki. Najczęściej limuzyny tylko wyżej zawieszone. Limuzyny czyli dla nadzianego klienta. Mimo to domenę wyceniam na 2-3k. Każda marka ma przeważnie jednego suva. Nie sądzę, żeby ktoś uruchamiał pod tą domeną stronę o jednym modelu. Zastosowanie tej domeny widzę może na jakiś przegląd/porównywarkę suvów.

 

 

To mój przed ostatni post w tym temacie :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

attic no widzisz jaką burzę zrobiłeś na forum swoją domeną :)

Kolejny post zwiększa wartość twojej trzy literówki o 1k ;) i już teraz pewnie wiesz że rozmowy możesz zaczynać od 7-8k

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
attic no widzisz jaką burzę zrobiłeś na forum swoją domeną :)

Kolejny post zwiększa wartość twojej trzy literówki o 1k ;) i już teraz pewnie wiesz że rozmowy możesz zaczynać od 7-8k

Zapomniałes podac walutę. Forinty, bedze idealna.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anglik się spienił :) no widzisz szanowny angliku tak jest już jest że ludzie mają fajne i cenne domeny, kto mógłby przewidzieć że modaślubna.pl wskoczy na aż taką cenę? Ja za swoje portfolio które przez przypadek nazywam domenami nie dostanę pewnie na rower z supermarketu ale wystarczy mieć domenę suv.pl aby zarobić na wypasione wakacje i taki jest lajf...Dlatego domeny są tak pociągające wystarczy jeden złoty strzał...Domeny chyba są pewną formą hazardu - po prostu nie można przestać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super domena. Nie dość, że 3literowa, to jeszcze z sensem :) i jasną, klarowną nazwą. I nie zgadzam się tu bynajmniej ze stwierdzeniem niektórych osób, że termin SUV jest znany tylko gryzipiórką branży motoryzacyjnej... Dla mnie takie samo określenie jak kombi, sedan, kaszlak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena, potwierdzam wycenę Pana Daniela, od 10k zł wzwyż - chociażby dlatego ze zwykły rabat przydzielany czasami przez dealerów jest wyższy niż wyceny niektórych z Was :)

Nie rozumiem czemu niektórzy userzy idą w zaparte i uparcie forsują swoja wycene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×