Jump to content
DD

strefabiznesu.pl

Recommended Posts

Do mnie się zgłaszają, ale w ostatnim momencie wycofują oferty. Również na aukcjach.

Licytują i nie opłacają :). Jak pech, to pech :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnia oferta (po drobnych negocjacjach) to 12 tys. PLN.

 

DD

 

 

do 1k...

 

#planetabiznesu.pl

 

 

nie wiem czy dalsza wycena ma sens.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy dalsza wycena ma sens.

Chyba faktycznie nie ma sensu ;)

 

W każdym bądź razie transakcja tak czy inaczej na razie nie przeszła. Zawsze mówię, że wolę nawet dostać mniej za domenę, ale przeprowadzić transakcję z elastyczną małą firmą niż z dużym koncernem, z którym można utknąć na procedurach i przelewach trwających miesiące ;) Do tego wkurza mnie to, że taka firma zgłasza się do mnie sama a następnie wymaga ode mnie, żebym najpierw zrobił na nich cesję a później czekał na przelew, bo mi nie ufają a przecież oni są wielką i pewną firmą. Nie powiem nawet co myślę o takim traktowaniu partnera w biznesie. Dlatego widzę przyszłość dla małych elastycznych firm i wróżę powolną agonię dużym korporacjom, które nie są w stanie odpowiednio szybko reagować na zmiany zachodzące na dynamicznym rynku - szczególnie tym internetowym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba faktycznie nie ma sensu ;)

 

W każdym bądź razie transakcja tak czy inaczej na razie nie przeszła. Zawsze mówię, że wolę nawet dostać mniej za domenę, ale przeprowadzić transakcję z elastyczną małą firmą niż z dużym koncernem, z którym można utknąć na procedurach i przelewach trwających miesiące ;) Do tego wkurza mnie to, że taka firma zgłasza się do mnie sama a następnie wymaga ode mnie, żebym najpierw zrobił na nich cesję a później czekał na przelew, bo mi nie ufają a przecież oni są wielką i pewną firmą. Nie powiem nawet co myślę o takim traktowaniu partnera w biznesie. Dlatego widzę przyszłość dla małych elastycznych firm i wróżę powolną agonię dużym korporacjom, które nie są w stanie odpowiednio szybko reagować na zmiany zachodzące na dynamicznym rynku - szczególnie tym internetowym.

 

DD

 

Sądzę, że Twoja decyzja jest słuszna. Najpierw cesja...hehe :) bym wybuchnął śmiechem na taki tekst .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sądzę, że Twoja decyzja jest słuszna. Najpierw cesja...hehe ;) bym wybuchnął śmiechem na taki tekst .

Tak czy inaczej wszystko jest poprzedzone stosowną umową i fakturą. Ale ja nie zamierzam tracić czasu na prawników i firmy windykacyjne jak pani księgowa zapomni u nich zrobić przelew.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, ja przy swojej ostatniej sprzedaży najpierw zrobiłem cesję ale miałem podpisaną umowę. Może to też jest jakieś wyjście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm, ja przy swojej ostatniej sprzedaży najpierw zrobiłem cesję ale miałem podpisaną umowę. Może to też jest jakieś wyjście.

Jest, ale jak ktoś mi wprost mówi, że mi nie ufa a on reprezentuje duża firmę, której oczywiście trzeba zaufać, to dla zasady nie zgodzę się na takie warunki. Jeszcze bym zrozumiał, gdybym to ja się do nich zgłosił z ofertą sprzedaży - wtedy no problem - mógłbym się zgodzić na umowę i cesję przed zapłatą. Ale nie jeśli to oni sami się zgłaszają.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest, ale jak ktoś mi wprost mówi, że mi nie ufa a on reprezentuje duża firmę, której oczywiście trzeba zaufać, to dla zasady nie zgodzę się na takie warunki. Jeszcze bym zrozumiał, gdybym to ja się do nich zgłosił z ofertą sprzedaży - wtedy no problem - mógłbym się zgodzić na umowę i cesję przed zapłatą. Ale nie jeśli to oni sami się zgłaszają.

 

Między innymi, z tego właśnie powodu, pryncypialnie informuję zgłaszające się do mnie firmy, zainteresowane nabyciem domeny o wymogu przeprowadzenia transakcji poprzez Sedo (co do wysokości prowizji, z Sedo zawsze się można dogadać) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie robię cesji/nie daję authinfo, dopóki nie mam przelewu na koncie.

 

Moim kupującym wystarcza umowa kupna sprzedaży, gdzie jest wszystko jasno napisane lub tez wystawiam fakturę pro-forma.

 

Aczkolwiek zawsze znajdą się klienci typu: A jakie ja mam gwarancję lub jak mi Pan udowodni, ż jest Pan abonentem domeny ;) Jestem wyrozumiały, bo nie każdy jest biegły "w domenach".

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę to trwało, ale transakcja nareszcie dobiegła końca. Domena strefabiznesu.pl została sprzedana za 24 tys. PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę to trwało, ale transakcja nareszcie dobiegła końca. Domena strefabiznesu.pl została sprzedana za 24 tys. PLN.

 

DD

 

gratulejszyn

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trochę to trwało, ale transakcja nareszcie dobiegła końca. Domena strefabiznesu.pl została sprzedana za 24 tys. PLN.

 

DD

 

nie chcieli mojej "byłej" do kompletu? ^_^

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio staneło na 12k, jak ci sie udało zrobić z tego 24k?

 

a wodę w wino tez umiesz zamieniać? ;)

^_^

 

Oferta 12k była ograniczona czasowo.. tak to ujmę ;)

 

@Jarek17 - nie pytali :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupujący to firma, czy osoba prywatna? ^_^

WHOIS prawdę Ci powie... ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byle kto to tego nie kupił. ^_^

 

http://www.tarnaski.eu/blog/media-regionalne-rosna-w-sile/

 

Gratuluję sprzedaży, a sam tak bardziej prywatnie jestem ciekaw co powstanie pod tą domeną i czy ta inwestycja nie pójdzie im na zmarnowanie. Ciebie na szczęście, Daniel to już nie musi obchodzić, ale cena mocno z kosmosu wzięta, faktycznie umiesz sprawiać cuda w kwestii domen. ;)

 

@Bert

 

Wysokość kapitału zakładowego: 42 977 500,00
Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
o rany ... ;)

gratuluję.

Kupujący to firma, czy osoba prywatna? ;)

 

http://www.mediaregionalne.pl/o-nas/Menu03,18,4/

DD należą ci się wielkie gratulacje!

 

#magicznie.pl :P

 

Wysokość kapitału zakładowego: 42 977 500,00

 

taaak.. teraz po głębszym zastanowieniu zdecydowanie dochodzę do wniosku, że poszła za grosze. Nie żal ci DD wyprzedawać domen za psie pieniądze? ^_^

 

:P

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie gratulacje.

Trzeba przyznać, że masz dar negocjatora - u mnie przy negocjacjach zazwyczaj kupujący wypina d*** ^_^

A jak już się zgodzi to na przelew trzeba poczekać co najmniej pół roku albo nigdy nie dojdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja w ogóle nie jestem zaskoczony, bo sprzedawać domeny to trzeba umić :-)

 

Gratulacje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×