Jump to content
yaci

pytania początkującego

Recommended Posts

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum. :)

W temacie rejestracji i parkowania domen jestem raczej zielony, ale mimo to postanowiłem spróbować swoich sił. Zarejestrowałem na początek 10 domen, chcę zarejestrować kolejne 10. Nie nastawiam się na zyski chcę się po prostu czegoś nauczyć. Jeżeli chociaż jedna z tych domen mi się zwróci to będę się cieszył jak głupi ;) Zobaczę co generuje ruch a co nie, spróbuję wyciągnąć jakieś wnioski i za pół roku znowu spróbuję coś zarejestrować. Ale do rzeczy. ;) Mam kilka pytań, na które mam nadzieję, że mi odpowiecie.

1. Rejestruję głównie domeny europejskie, nie wiem czy to nie błąd bo są raczej mało popularne jak na razie. Jakie są wasze doświadczenia z nimi?

2. Czy warto rejestrować domeny postaci polski_rzeczownik.eu? Załóżmy, że polski_rzeczownik ma count powyżej 50 na Nichebot.

3. Załóżmy, że jest sobie serwis abc.pl. Serwis jest też dostępny pod adresem abc.eu, ale głównie funkcjonuje jako .pl. Czy opłaca się rejestrować literówki dla domeny .eu?

3. Teraz kilka pytań co do domen będących zbitką dwóch wyrazów (angielskich). Załóżmy, że mamy 2 wyrazy: abc i def. Nichebot dla zapytania abc def zwraca count powyżej 900, a dla abcdef count jest niewielki - 3. Czy opłaca się zarejestrować domenę abcdef.eu (tematyka dla dorosłych)?

4. Załóżmy ponownie, że mamy dwa wyrazy jak powyżej, a Nichebot zwraca tylko trochę lepsze wartości. Istnieją strony abc-def.com, abcdef.com, abcdef.net. Czy opłaca się rejestrować domenę abc-def.net (ponownie tematyka dla dorosłych)?

5. Tak w ogóle to czy domeny z myślnikami (abc-def.tld) mają jakąś wartość jeżeli istnieje już (abcdef.tld)?

6. Jeżeli dla abc def Nichebot zwraca wartości około 50, a dla abcdef - 0 to czy opłaca się rejestrować abcdef.com lub abc-def.com (nie są to literówki, liczę na wejścia type-in).

7. Czego szukać w serwisach typu exdomeny.pl? Bo nawet jeżeli widzę, że jest wolna jakaś fajna literówka to stwierdzam jednak, że skoro ktoś z niej zrezygnował to pewnie nie przynosiła mu dochodu. Na co należy zwracać uwagę przeszukując listę wygasłych domen?

8. Czy warto zainwestować w rejestrację w serwisach typu dropped.pl?

 

Trochę tego dużo, dziękuję, że znaleźliście siły aby dobrnąć do końca. :) Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

z .eu daj sobie spokój, w 99,9% są nic nie warte, tym bardziej literówki (znasz chociaż jakąś 1 dobrą stronę w domenie .eu? odpowiedz sobie).

jeśli kierujesz się KD przy szukaniu domen to nie sprawdzaj KD dla abc tylko dla abc.pl lub www.abc.pl (na przykład).

domeny z myślnikami są bardzo mało warte, no chyba, ze znajdziesz naprawdę świetne nazwy, ale nie potrafię podać nawet dobrego przykładu takiej domeny (znasz chociaż jakąś 1 dobrą stronę, która ma w nazwie myślnik? odpowiedz sobie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 odp jest na forum

2 odp jest na forum

3 nie

4 zależy od wielu innych czynników, raczej nie opłaca

5 raczej nie

6 nie

7 wartościowe domeny spadają non-stop, właściciele nie zdają sobie sprawy z jej wartości zostawiąjąc wartościowe domeny np z ruchem po byłym serwisie. Są też inne powody, brak $ na renew, skleroza, śmierć... :)

8 tak, jeżeli potrafisz wykorzystać to co w nim jest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie mozna sprawdzic ktore domeny spadaja?Sa jakies stronki albo programy?

Dropped.pl bądź Domenator, to jest dla domen .pl

Dla globalnych masz np. www.deactivatedon.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped.pl bądź Domenator, to jest dla domen .pl

Dla globalnych masz np. www.deactivatedon.com

 

 

Domain, mysle ze miales na mysli Domenadera!

A domenatora serdecznie pozdrawiamy! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domain, mysle ze miales na mysli Domenadera!

A domenatora serdecznie pozdrawiamy! biggrin.gif

Ups, zagalopowałem się :)

Domenatora również pozdrawiam, dedykując mu również piosenkę "Kiedyś cię znajdę" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domain, mysle ze miales na mysli Domenadera!

A domenatora serdecznie pozdrawiamy! :)

 

Nie zapominając o demonie24!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×