Jump to content
przemowild

24 czy Online

  

34 members have voted

  1. 1. 24 czy Online

    • 24
      21
    • OnLine
      13


Recommended Posts

Interesuje mnie która końcówka jest lepsza, popularniejsza waszym zdaniem 24 czy online. Wiadomo, jesli nie da się mieć generyka to trzeba sobie jakoś radzić. Podam przykład domeny turystycznej. Kuba24.pl czy KubaOnline.pl?

 

Zdaję sobie sprawę, że do niektórych domen pasuje bardziej 24 do innych Online. Np. o tyle o ile Naprawy24.pl maja wg. mnie sens to już NaprawyOnLine.pl niezbyt.

Jakie jest wasze zdanie?

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepiej bedzie jesli podasz jaki to wyraz ma byc upiekony tym24/online. Wtedy bedzie mozna cos sensownego powiedziec bo narazie to tak jak zaznaczyles.

a Twoja sonda jest nieprzemyslana i nie powinienes sie nia kierowac

Edited by zyzak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie jamajkaonline.pl lepsza natomiast np. lokale24.pl .

Są takie domenki co pasuje to i to np. poradnia24 i poradniaonline .

Moim zdaniem zależy to od rodzaju domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
A skąd właściwie wzięła się ta liczba 24?

 

Tyle godzin ma doba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 czy online

Do jednego zastosowania pasuje 24, do drugiego online. Moim zdaniem wszystko zależy od użytego wcześniej słowa. Nie wszystko może być 24 godziny i nie wszystko może być online.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle godzin ma doba.

Zgadza się, ale to nie rozwiewa moich wątpliwości, do których dołożyła pavka. Dlaczego nie 12 (miesięcy), 365 (dni) czy 7 (dni tygodnia).

 

Ktoś kiedyś dobrze wypromował własnie 24? Jak to się zaczęło?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadza się, ale to nie rozwiewa moich wątpliwości, do których dołożyła pavka. Dlaczego nie 12 (miesięcy), 365 (dni) czy 7 (dni tygodnia).

Ktoś kiedyś dobrze wypromował własnie 24? Jak to się zaczęło?

 

Masz naprawdę dziwne pytania. "24" to synonim "doby" i oznacza non-stop, internet jest dostepny non-stop, wiec po prostu oznacza to, ze informacje na ten temat mozna caly czas niezaleznie od strefy czasowej pobierac, przegladac, dzielic sie nimi itd. (najlepiej pasuje oczywiscie do serwisow informacyjnych, alertowych, sklepow internetowych rowniez np. Otwarte24.pl, Alert24.pl, ale juz nie za bardzo pasuje do np. Mięso24.pl czy HusteczkiHigieniczne24.pl) Mam nadzieje, że teraz juz rozumiesz

 

W USA, ale nie tylko tam, jest jeszcze popularne 247 od "24/7" czyli "open twenty-four-seven" dwadziescia cztery godziny na dobe przez siedem dni w tygodniu

 

Mam nadzieje, ze przyblizylem tobie nieco magię liczby "24" w adresach internetowych i ze teraz juz rozumiesz. jesli natomiast nie, mozesz stworzyc sobie swoj wlasny system i sprobowac go nauczyc innych, jednak wtedy musialbys sprawic, aby doba miala np. 30 godzin, a rok mial np. 13 miesiecy. Domyslam sie, ze takiej mocy sprawczej nie masz, wiec musisz sie dostosowac do takiego systemu, aby domeny mialy potencjalnie jakas wartosc ;)

 

A kto uzyl tego pierwszy, nobody knows.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie słyszeliście nigdy o sklepach 24h? To jest po prostu chwyt marketingowy. Sklep może być czynny przez 7 dni, 365 dni, 12 miesięcy, ale niekoniecznie przez 24 godziny na dobę.

 

edit: Można spotkać jeszcze z *360.pl - Interia360.pl. A wiadomo, co ma 360 ;)

Edited by rocker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie głosowałem, bo te dodatki bardzo psują domeny. Lepiej wybrać synonim, albo sensowną dwuwyrazową frazę, którą ludzie szukają. Np: wycieczkikuba.pl lub wczasykuba.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej wybrać synonim, albo sensowną dwuwyrazową frazę, którą ludzie szukają. Np: wycieczkikuba.pl lub wczasykuba.pl

 

Też mi się tak wydaje.

 

Natomiast osobiście wolałbym kuba24.pl :P Oczywiście będę nieobiektywny. Domena jest krótsza i z tego co pamiętam to niektóre biura podróży również używają *24.pl zamiast *online.pl.

Jeśli chodzi o ogólne zastosowanie tych 2 dodatków to wszystko zależy od od domeny. Mam zarówno finanseonline.pl jak i porada24.pl. Obydwie wydają mi się ciekawe.

Natomiast z tego co pamiętam po aukcji wczasy24.pl zwróciłem się z zapytaniem o cenę do abonenta nieruchomosci24.pl i cena jakiej oczekiwał za tą domenę to średnie xx xxx. ;)

 

 

 

#kuba24.pl ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdanie do Twojego przykładu , czyli Kuba, nie pasuje ani 24 ani online. Chyba, że chodzi o imię Kuba, wówczas pasują oba dodatki.

 

# Informujemy24.pl

# OlimpiadaOnline.pl

# IgrzyskaOnline.pl

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie głosowałem, bo te dodatki bardzo psują domeny. Lepiej wybrać synonim, albo sensowną dwuwyrazową frazę, którą ludzie szukają. Np: wycieczkikuba.pl lub wczasykuba.pl

 

To nie chodzi o psucie....tylko o dostępność nazw jakie pozostały . Sądzę, że jesteś pod dużym wpływem Pana z klapniętym uszkiem. ;) i jego teorii, że to archeologia.

 

www.orbisonline.pl - jakoś nie wymyślił synonimu ani sensownej dwuwyrazowej nazwy. Oczywiście słowo orbis jest marką brendem znanym stąd też taka domena, ale uważam że w dziale marketingu, PR Orbisu nie ma jakiś łosi , którzy nie znają się szeroko pojętej promocji firmy w każdym dostępnym medium.

Uważam , że fama że online lub 24 są złe to wyłącznie psucie rynku przez domainerów, tych którzy trzymają w ręku fajne generyki i windują ceny a jak się pojawi taki już generyk z 24 lub online to już kupa i tyle. Oczywiście nie mówię , że dom.pl jest gorszy niż domonline.pl ...ale jak się chce coś jeszcze wyczesać to akurat te końcówki są do zaakceptowania...według mnie.

 

Dobór czy 24 czy online to już od odczucia ...od frazy.

 

Przedrostki e, e- , i, i- nie przemawiają do mnie zupełnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałem wypowiedzi Poprzedników, ale pewnie ktoś już to napisał. Do jednych domen lepiej pasuje 24, do innych online, a do jeszcze innych żadne z powyższych ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz naprawdę dziwne pytania. "24" to synonim "doby" i oznacza non-stop, internet jest dostepny non-stop, wiec po prostu oznacza to, ze informacje na ten temat mozna caly czas niezaleznie od strefy czasowej pobierac, przegladac, dzielic sie nimi itd. (najlepiej pasuje oczywiscie do serwisow informacyjnych, alertowych, sklepow internetowych rowniez np. Otwarte24.pl, Alert24.pl, ale juz nie za bardzo pasuje do np. Mięso24.pl czy HusteczkiHigieniczne24.pl) Mam nadzieje, że teraz juz rozumiesz
Ja rozumiem od początku. Po prostu byłem ciekaw skąd ten dopisek 24 się właściwie wziął (kto zapoczątkował ten trend).

Sam piszesz, że Internet jest dostępny non-stop, więc po co dopisek 24? Takie masło maślane i cofanie się do tyłu mi z tego wychodzi. Ale zostawiam temat, bo zaczyna trącić filozofią.

 

Mam nadzieje, ze przyblizylem tobie nieco magię liczby "24" w adresach internetowych i ze teraz juz rozumiesz.
Powiedzmy. Magii żadnej w tym nadal nie widzę, ale dziękuję za odpowiedź.

 

jesli natomiast nie, mozesz stworzyc sobie swoj wlasny system i sprobowac go nauczyc innych, jednak wtedy musialbys sprawic, aby doba miala np. 30 godzin, a rok mial np. 13 miesiecy. Domyslam sie, ze takiej mocy sprawczej nie masz, wiec musisz sie dostosowac do takiego systemu, aby domeny mialy potencjalnie jakas wartosc ;)
Wycieczki tego typu pod moim adresem zostaw proszę dla siebie.

 

Chyba mogę mieć raczej mieszane uczucia co do końcówki 24 w domenach umberto i jednocześnie nie tworzyć nic nowego z dopisków czy zmieniać kalendarza?

Edited by kreatiff

Share this post


Link to post
Share on other sites
...ale Wycieczki24 czy WycieczkiOnline?

 

;)

 

Biorąc pod uwagę przykład Kuby, widze jednak, że OnLine chyba bardziej będzie pasował :P

 

logokubagotowiecbialetlqz8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadza się, ale to nie rozwiewa moich wątpliwości, do których dołożyła pavka. Dlaczego nie 12 (miesięcy), 365 (dni) czy 7 (dni tygodnia).

 

 

Sprobuj zarejestrowac jakiegos ciekawego generyka z "7" w domenie .com. Dla mnie nie ma roznicy pomidzy 7, a 24. A nawet czasem 7 bardziej pasuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
;)

 

Biorąc pod uwagę przykład Kuby, widze jednak, że OnLine chyba bardziej będzie pasował :P

 

logokubagotowiecbialetlqz8.jpg

 

 

Widząc taką reklamę na bilbordzie sądzę że byś miał dobre wejścia na swój portal , który mam nadzieję że zrealizujesz. Napoczątku sama domena w sobie przedstawia wartość liczoną w złotych. Ale jak już zawiśnie na necie jej wartośc może wzrosnąść wprost proporcjonalnie do jej "klikalności " a wtym wypadku sądzę że online pasuje jak ulał. Jakbyś tam jeszcze umieścił jakąś kamerkę live z Kuby - sam bym wchodził z drinem w ręku i z cygarem by chociaż udać, że jestem na Kubie. ;)

 

Życzę powodzenia w projekcie.

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie chodzi o psucie....tylko o dostępność nazw jakie pozostały . Sądzę, że jesteś pod dużym wpływem Pana z klapniętym uszkiem. ;) i jego teorii, że to archeologia.

 

www.orbisonline.pl - jakoś nie wymyślił synonimu ani sensownej dwuwyrazowej nazwy. Oczywiście słowo orbis jest marką brendem znanym stąd też taka domena, ale uważam że w dziale marketingu, PR Orbisu nie ma jakiś łosi , którzy nie znają się szeroko pojętej promocji firmy w każdym dostępnym medium.

Uważam , że fama że online lub 24 są złe to wyłącznie psucie rynku przez domainerów, tych którzy trzymają w ręku fajne generyki i windują ceny a jak się pojawi taki już generyk z 24 lub online to już kupa i tyle. Oczywiście nie mówię , że dom.pl jest gorszy niż domonline.pl ...ale jak się chce coś jeszcze wyczesać to akurat te końcówki są do zaakceptowania...według mnie.

 

Dobór czy 24 czy online to już od odczucia ...od frazy.

 

Przedrostki e, e- , i, i- nie przemawiają do mnie zupełnie.

Nie jestem pod wpływem Uszatka, znam to z autopsji. Każdy dodatek online, 24, e, itp. psuje domeny pod względem pozycjonowania i straty ruchu na rzecz domen bez dodatków. Ważna jest też sprawa wizerunkowa, dla mnie to domeny dla kombinatora-biedaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×