Jump to content
rafcw

Za domene zaplacilem ale domeny nie mam :/

Recommended Posts

Siemka, sprawa wyglada nastepujaco:

Rejestrowalem domene, pieniadze z inteligo mi odjeli, a domeny w panelu az.pl nie ma :/

 

Co teraz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E-mail wysłałem, ale dziś jest sobota, więc jeżeli coś załatwią to w poniedziałek. A co jak do tego czasu domene ktoś zarejestruje? Domena jest cały czas wolna. Będę rządał odszkodowania od az.pl... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
E-mail wysłałem, ale dziś jest sobota, więc jeżeli coś załatwią to w poniedziałek. A co jak do tego czasu domene ktoś zarejestruje? Domena jest cały czas wolna. Będę rządał odszkodowania od az.pl... :/

 

zdecydowanie mozesz im naskoczyc :)

kup ja dzis u innego rejestratora ktory ci ja dzis zarejestruje, w poniedzialek az.pl zobaczy ze domena zajeta i ci odda pieniadze.

pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będę rządał odszkodowania od az.pl... :/

Ja tam bym żądał odszkodowania, no ale jak chcesz to rządaj

 

Miałem podobną sytuację na Nazwa.pl - przelew z mBanku od razu, a tu domeny nie ma... wieczorem patrzę, maila od nich niet a domenka zarejestrowana, no ale nie przeze mnie. Tydzień musiałem się do nich dobijać, potem jeszcze z dwa następne czekać na przelew. Nie życzę Ci takiej sytuacji w Az, i wielce wątpię że wyciągniesz od nich chociaż złamanego grosza 'odszkodowania' ...

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Własnie, co to za domena?

 

Ten temat już tyle razy był poruszany na forum, że zaczyna już byc smutny i ciagnie się jak smród po gacaich. Juz milion razy to było powtarzane żeby zasilic np. stówka konto w panelu i takich pilnych przypadkach (bo myślę że to pilny przypadek i domena jakaś fantastyczna) nie bedzie problemu.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja krótko...

 

Człowiek jest niedoskonały, oprogramowanie jest zawodne. Jeśli wam zależy na domenie, to zadbajcie o nią, a nie potem płaczecie i szukacie winnych. Trudno zarezerwować domenę? W panelu zajmuje to sekundę – a potem można zasilić panel i ją opłacić. Jeśli panel danego rejestratora akurat nie działa, to nie czekamy aż ktoś inny ją weźmie, tylko zaciskamy zęby i idziemy do innego, nawet jeśli potem wymagają ksero dowodu przy cesji (co, swoją drogą, jest niezbyt legalne) albo pobierają 80 zł za authinfo – no bo skoro domena jest warta płaczu, to jest warta i poświęceń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli panel danego rejestratora akurat nie działa, to nie czekamy aż ktoś inny ją weźmie, tylko zaciskamy zęby i idziemy do innego, nawet jeśli potem wymagają ksero dowodu przy cesji (co, swoją drogą, jest niezbyt legalne) albo pobierają 80 zł za authinfo – no bo skoro domena jest warta płaczu, to jest warta i poświęceń.

 

 

To jest nielegalne i ktoś powinien wreszcie sie za to zabrać. Kiedyś wysłałem skan dowodu z zakrytymi informacjami których nie maja prawa wiedzieć (zdjecie, imiona rodziców itd) i oczywiscie dostałem emaila z informacją "co Pan tu nam wysyła, chcemy normalny cały dowód". Zostawie to bez komentarza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie mogę się dodzwonić ani do admina, ani do działu pomocy technicznej... :/ Przecież tam powinien być support 24/7...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie mogę się dodzwonić ani do admina, ani do działu pomocy technicznej... :/ Przecież tam powinien być support 24/7...

http://az.pl/contact.action:

W sprawach technicznych mogą się Państwo z nami kontaktować po numerami telefonów +48 91 424 37 84 oraz +48 91 424 37 92 do godziny 20
Jeśli masz pytania zadzwoń do działu obsługi Klienta pod nr. tel. (91) 424-37-80 lub wyślij pytanie pocztą elektroniczną na adres bok@az.pl, odpowiemy w ciągu 24 godzin (z wyjątkiem dni wolnych od pracy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzwonic, a sie dodzwonic to dwie rozne rzeczy ... tak samo jak napisac maila, a doczekac sie odpowiedzi z tej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DawPi - dzwonilem dziś kilka razy już i nikt nie odbierał :/ Maila wysłałem, jak znam życie odpowiedź dostanę po weekendzie... Support kiepski mają ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo kiepski, wg mnie to niedopuszczalne zeby rejestrator nie miał supportu 24/h 7 dni w tygodniu. Być może dlatego że polscy rejestratorzy wydaje mi sie nie są nastawieni na ludzi zajmujacymi sie domenami tylko na firmy które potrzebują kilku domen i je opłacają, przykładem właśnie rejestratorów u których ty wyraźnie idzie odczuć to NetArt.pl i home.pl gdzie potrzeba do wszystkiego ksera dowodu osobistego i mase podpisów. Być może to jest właśnie dobre dla firm ale dla mnie bynajmniej nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NetArt.pl
Szybka i rzeczowa odpowiedź na maile.

 

 

home.pl

 

Prawie-zawsze jest ktoś na czacie. Nawet teraz w niedzielne przedpołudnie. Do tego dzwonią jak coś zapomnisz opłacić. Jak przychodzi faktura dostaję magazyn Webhosting :) Mnie się podoba.

 

Takie mam doświadczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No na szczęście nie ma problemów z odyzskaniem pieniędzy... Dali mi 3 opcje - zasilenie panelu, rejestracja innej domeny lub zwrot na konto bankowe. No ale niestety domena przepadła...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No na szczęście nie ma problemów z odyzskaniem pieniędzy... Dali mi 3 opcje - zasilenie panelu, rejestracja innej domeny lub zwrot na konto bankowe. No ale niestety domena przepadła...

No ale dalej nie wiemy o jaka domenę chodziło?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nastepnym razem nie rób obietnic, sam powiedziałeś, ze jak sprawa sie wyjasni to napiszesz o jaka domene tyle zgrzytu było

Share this post


Link to post
Share on other sites

No racja, skoro obiecałem... privatebanking24.pl - nic wielkiego :) na allergo by poszła...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No racja, skoro obiecałem... privatebanking24.pl - nic wielkiego :) na allergo by poszła...

 

Nie warta zachodu, moim zdaniem. Już lepiej pb24.pl ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×