Jump to content
krystekm

Domeny.pl: "przedsądowe wezwania do zapłaty" dla tysiąca osób

Recommended Posts

Tylko mam pytanie czym się różni zakup telefonu za 1 PLN z umową na 2 lata od zakupu domeny za 1 PLN również ze zobowiązaniem na 2 lata?

niczym ^_^

pozdrowienia dla pomarańcza*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do tych faktur........ z domeny.pl

 

 

Wystawili mi fakture na 950zł, heh. 125zł/121zł za przedłużenie!? heh, mam u nich swoje pierwsze domeny, wysłałem pytanie czemu wysłali mi fakture skoro ja nie mam zamiaru ich przedłużać? Odpowiedzi jeszcze nie mam.

 

Pamietam, że zmienili regulamin w trakcje, jak rejestrowałem w promocji nie było zapisu o przymusowym opłaceniu różnicy, później się pojawił, niestety nie mam skanu/druku/printscreena czegokolwiek, a myśle że będzie potrzebny. Zachowało się to komuś z zeszłego roku?

 

mam podobną sytuację, tylko że kwota nieco większa

rozmawiałem z supportem, pani powiedziała mi że w przypadku gdy nie chcę przedłużać domen muszę opłacić karę za niedotrzymanie umowy opisanej w regulaminie - kwota nieco niższa niż w przypadku przedłużenia

 

oczywiście w umowie, którą mam przy domenach jasno pisze, że albo przedłużam albo mogę odstąpić i wtedy płacę różnicę ceny promocyjnej i normalnej - nie mniej podobnie jak Krystiansmg nie pamiętam, żeby taki zapis widniał w regulaminie podczas gdy rejestrowałem domeny.

 

co radzicie zrobić? Opłacać? Czy nie opłacać? Co mi grozi jeśli nie opłace?

Share this post


Link to post
Share on other sites
co radzicie zrobić? Opłacać? Czy nie opłacać? Co mi grozi jeśli nie opłace?

 

nie opłacać, porozmawiać z właścicielem domeny.pl na MD (jeśli będzie) - ja bym tak "próbował"

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety archiwum odpada - z 2008 roku wpis jest tylko z lutego, a ja rejestrowałem we wrześniu

dodatkowo pliki .pdf chyba nie są ujmowane w archiwum :/

 

a czy ktoś ma kontakt do właściciela ? :blink: trochę naiwne pytanie, ale kto wie... ;)

póki co odstąpiłem od opłacania faktury pro forma i pewnie przyślą mi nową za złamanie regulaminu

 

taki regulamin znajduje się teraz przy domenach

Edited by rastuch

Share this post


Link to post
Share on other sites
oczywiście w umowie, którą mam przy domenach jasno pisze, że albo przedłużam albo mogę odstąpić i wtedy płacę różnicę ceny promocyjnej i normalnej - nie mniej podobnie jak Krystiansmg nie pamiętam, żeby taki zapis widniał w regulaminie podczas gdy rejestrowałem domeny.

Ja skorzystałem z tego w kwietniu 2008 roku, więc wtedy na pewno można było tak zrobić. Może ta data coś wam pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba zdecyduję się zapłacić - nie chcę mieć żadnych sądowych nieprzyjemności, a nawet jeśli wynajmę obrońcę, to i tak na to samo wyjdzie

 

pytanie do zorientowanych (czyt. doświadczonych przez tą "firmę") - zapłacę i już mnie z nimi nic nie łączy? uprzejma pani przez telefon zapewnia, że tak, ale chcę zasięgnąć opinii użytkowników

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×