Jump to content
Sign in to follow this  
krystekm

Proszę o wycenę

Recommended Posts

Witam

Proszę o wycenę i opinie na temat domeny:

 

Jachty.eu

 

„Polska to producent najlepszych jachtów, o które biją się najwybredniejsi klienci ! Polska jest europejskim liderem w produkcji jachtów średniej wielkości (8 m) ! roczne obroty przemysłu jachtowego w Europie przekraczają 23 mld EUR. Co roku produkcja rośnie o 5 %. Polskie stocznie notują wielkie sukcesy - co roku z Polski wyjeżdża 23 tys. jachtów wartych 110 mln EUR !!! Żeglarstwem i sportami wodnymi interesuje się już prawie 2 mln Polaków”

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Mi się podoba. Napewno Reg Fee, może do kilku stówek.

Mam inny dylemat. Szperam za nowymi domenami od dwóch dni i zwracam dośc pilną uwagę na EU-ki. Wydaję mi się że domeny eu będą miały najlepsze branie w wersji anglojęzycznej. Może nie w każdym przypadku, ale chyba w większości.

Jakie macie zdanie na ten temat?

 

Pozdrawiam.

ps. pierwszy raz w zyciu chyba wyceniłem EU na takim poziomie, dla mnie to już jest szok, ale domena jest taka z 'Lazurowego Wybrzeża'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się podoba. Napewno Reg Fee, może do kilku stówek.

Mam inny dylemat. Szperam za nowymi domenami od dwóch dni i zwracam dośc pilną uwagę na EU-ki. Wydaję mi się że domeny eu będą miały najlepsze branie w wersji anglojęzycznej. Może nie w każdym przypadku, ale chyba w większości.

Jakie macie zdanie na ten temat?

 

Pozdrawiam.

ps. pierwszy raz w zyciu chyba wyceniłem EU na takim poziomie, dla mnie to już jest szok, ale domena jest taka z 'Lazurowego Wybrzeża'.

Anglik, tak tez mnie sie wydaje. Co prawda, j.polski jest oficjalnym jezykiem w UE, ale kto tam sie bedzie naszymi ogonkami przejmował. Poza tym angielski jest ANGIELSKI i wszedzie (może we Francji nie i u Arabów) sie dogadamy. Poza tym z całego swiata ludzie beda przgladac strony w domenie .UE traktujac jak jedno państwo i raczej angielskim będą operować. Reasumujac, jesli juz rejestracja we wspomnianej domenie to chyba tylko nazwa firmy jako znak rozpoznawczy. Oto moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szperam za nowymi domenami od dwóch dni i zwracam dośc pilną uwagę na EU-ki.
Ja również od kilku dni intensywnie poluję na ciekawe domeny „EU”. Jak dotychczas zarejestrowałem ich około 20-stu i nadal szukam. Osobiście uważam domeny „EU” za atrakcyjne i myślę ze za 1-2 lata będą bardzo popularne i o wiele więcej warte niż teraz.

 

Wydaję mi się że domeny eu będą miały najlepsze branie w wersji anglojęzycznej.

 

Oczywiście, że domeny anglojęzyczne są lepsze tylko, że te dobre jest już dość trudno trafić. Z drugiej strony zależy do kogo kierowana jest strona , o czym, na jaki rynek itp.

Co do Polsko-brzmiących nazw domen „EU” to uważam, że za kilka lat będzie to druga siła po „PL”. Z przeznaczeniem tych domen do polskich odbiorców to bardzo dobra inwestycja ( tak jak z działkami budowlanymi- im dłużej trzymasz –tym więcej zarobisz :) )

 

Co do ceny to uważacie ,że domena jachty.eu jest warta kilka stówek dla producentów luksusowych jachtów którzy mają kilkumilionowe obroty rocznie ? wszystkie domeny tego typu jak jacht, jachty, yacht, yachts są pozajmowane a na większości z nich są stronki z tematyką żeglarską itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jestem zwolenniczką domen EU i przyszłościowego myślenia. Ta domena będzie sporo warta - branżówka, artykuły ekskluzywne. A tymczasem - hibernacja na minimum 3 lata (choć mamy takie tempo masowych rejestracji domen, że może krócej ?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anglik:

zaprzeczasz sam sobie, najpierw piszesz "Napewno Reg Fee, może do kilku stówek." a dwóch godzinach piszesz zupelnie cos innego :)

 

Ogolnie fajna domenka, sam nie dawniej jak wczoraj rozglądałem się za jakas podobna (jednak w jezyku angielskim)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Anglik:

zaprzeczasz sam sobie, najpierw piszesz "Napewno Reg Fee, może do kilku stówek." a dwóch godzinach piszesz zupelnie cos innego :)

 

Ogolnie fajna domenka, sam nie dawniej jak wczoraj rozglądałem się za jakas podobna (jednak w jezyku angielskim)

A Tobie kolego nigdy nie zdarzyło się zmienic zdania??? Wyceń najpierw kilka domen to pogadamy. Nie chcę się kłócic, i nie rozwijaj dalej tego wątku. Dzisiaj masz szczęście, bo jest kobieta na forum.

 

Pozdrawiam.

ps.już nie będę mógł przeklinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jachty ,,, zabawki dla ludzi z kasą.

Jeśli zrobisz jakis dobry serwis o tej tematyce to od 5k wzwyż

Sama domena ok. 1k-1,5k

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podepnę się do wątku. Co sądzicie o:

 

PolishYachts.com

PolishYachts.eu

 

mam podobne domeny,

rzecz w tym, że "polish" w angielskim ma przynajmniej dwa znaczenia:

Polski- jako pochodzacy z Polski oraz

czysty, wyszlifowany, wygładzony

Podsuwam pod uwagę, może byc ciekawie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się Panie Danielu.

Jak Pan podchodzi do domen EU? Tak jak jedyna kobieta na forum?

 

Pozdrawiam.

 

W przypadku EU istnieje pewne ryzyko, ale jak na razie wszystko wskazuje, że będzie raczej OK. Choć to chyba zawsze będą raczej domeny bez ruchu, który powstaje z intuicyjnego wpisywania nazw w przeglądarkę. W Polsce od tej funkcji jest domena .pl

 

EU będą się dobrze nadawać na dobre nazwy serwisów, które będą promowane przez reklamy.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jachty ,,, zabawki dla ludzi z kasą.

Jeśli zrobisz jakis dobry serwis o tej tematyce to od 5k wzwyż

Sama domena ok. 1k-1,5k

 

Az sie prosi zrobic serwis branzowy i zarabiac na reklamie, z czasem można sprzedac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A teraz proszę pomyśleć o jakimś Francuzie albo Niemcu który wpisuje "jachty" w Google? Taka domena będzie adresowana tylko do Polaków i może jakiegoś innego narodu słowiańskiego który ma w swoim słowniku taką odmianę (ma któryś?) Brytyjczycy wpiszą yachts, a inni albo to samo albo w swoich językach. To, że Polska stała się producentem niezłych żaglówek wcale nie znaczy, że wszyscy zaczną mówić na nie jachty...

500 PLN max. I tak uważam, że zawyżam wartość, co nie znaczy, że są to pieniądze utopione. Bo na pewno nie jest to zła inwestycja... Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×