Jump to content
tmi

Nowy dział na forum

Nowy dział  

66 members have voted

  1. 1. Czy jesteś za utworzeniem nowego działu dotyczącego wykorzystywania domen?

    • Tak
      57
    • Nie
      9


Recommended Posts

W związku z dyskusją w tym temacie - http://www.di.pl/index.php?showtopic=21463 postanowiłem założyć nowy wątek.

 

Wiele z was nie raz zastanawiało się jak wykorzystać swoje domeny. Tworzenie serwisów, udział w programach partnerskich, czerpanie korzyści z Adsense itd. Z pewnością jest to powiązane z domenami i myślę ze potrzebujemy czegoś takiego na forum.

 

Jakie wg was powinny być nowe działy? Ich nazwy itd.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sposoby wykorzystania domen/ Wykorzystywanie Domen / Domain Developing / Użytkowanie domen / Tworzenie serwisów

EDIT:

Np.

Wykorzystywanie Domen (albo serwisowanie domen, ale to słowo jest rzadziej uzywane)

Dział poświęcony tworzeniu serwisów i zarabianiu na nich.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdzie ankieta? :) Działy mogą być nawet tak jak kolega wyżej zaproponował, byleby było miejsce do dyskusji na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje propozycje.

 

Forum Serwisy internetowe

 

podzielone na:

 

- Pierwsze kroki (* Tutaj może pojawić się problem "ukrytej" wyceny nieopłaconych domen)

Czy Twój pomysł na zagospodarowanie domeny na szansę na sukces? Skonfrontuj swoje założenia z innymi użytkownikami DI.

 

- Współpraca

Miejsce, w którym użytkownicy mogą nawiązać współpracę promującą ich serwisy. Wymiana linków, bannerów, etc. Sprzedaż, kupno powierzchni reklamowej.

 

- Nasze serwisy

Pochwal się swoim dziełem. Opisz jak powstała Twoja strona, jakie trudności musiałeś pokonać, aby osiągnąć sukces. Dowiedz się co inni myślą o Twoim projekcie. Zasięgnij rady nt. dalszego rozwoju serwisu.

 

- Reklama, marketing, pozycjonowanie

Jak trafić do ludzi i na tym wszystkim zarobić.

 

- Sprawy techniczne

Wszelkie aspetky techniczne dotyczące budowy stron internetowych. Wspólnie szukamy rozwiązań Twoich problemów.

 

- @ link do (nowego podforum w) Inne Ogłoszenia

 

-- edit --

- zmiana opisu 'Współpraca'.

- zmiana nazwy 'Reklama i marketing'

Edited by zaan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek można stworzyć jeden dział bez dzielenia, żeby nie było za pusto, z ogólną nazwą Development lub Development & Marketing , gdyż nie chodzi o same serwisy, tylko generalnie o rozwój domen oraz reklamę i marketing.

 

Można spotkać działy, co można dodać w opisie: Development (Rozwój domen), Serwisy, Marketing, Reklama, Biznes, PPC.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na początek można stworzyć jeden dział bez dzielenia, żeby nie było za pusto, z ogólną nazwą Development lub Development & Marketing , gdyż nie chodzi o same serwisy, tylko generalnie o rozwój domen oraz reklamę i marketing.

 

Można spotkać działy, co można dodać w opisie: Development (Rozwój domen), Serwisy, Marketing, Reklama, Biznes, PPC.

Wiadomo lepiej działać, niż nic nie robić, aczkolwiek później będą większe problemy z segregacją treści, dlatego uważam iż co najmniej w 80% powinien zawierać kategorie docelowe.

nazwę proponuję : Serwisy Internetowe, Web Pack, lub Strony Internetowe.

 

P.S. i jedną z pod kategorii: Informacje Internetowe - gdzie były by doniesienia z Polski i zagranicy :)

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje propozycje:

 

Serwisy internetowe (ogólne dyskusje)

Zarabianie na stronach (jak monetyzować ruch)

Marketing (reklama i pozycjonowanie naszych stron)

Współpraca (ogłoszenia)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje propozycje.

 

Forum Serwisy internetowe

 

podzielone na:

 

- Pierwsze kroki (* Tutaj może pojawić się problem "ukrytej" wyceny nieopłaconych domen)

Czy Twój pomysł na zagospodarowanie domeny na szansę na sukces? Skonfrontuj swoje założenia z innymi użytkownikami DI.

 

- Współpraca

Miejsce, w którym użytkownicy mogą nawiązać współpracę promującą ich serwisy. Wymiana linków, bannerów, etc. Sprzedaż, kupno powierzchni reklamowej.

 

- Nasze serwisy

Pochwal się swoim dziełem. Opisz jak powstała Twoja strona, jakie trudności musiałeś pokonać, aby osiągnąć sukces. Dowiedz się co inni myślą o Twoim projekcie. Zasięgnij rady nt. dalszego rozwoju serwisu.

 

- Reklama, marketing, pozycjonowanie

Jak trafić do ludzi i na tym wszystkim zarobić.

 

- Sprawy techniczne

Wszelkie aspetky techniczne dotyczące budowy stron internetowych. Wspólnie szukamy rozwiązań Twoich problemów.

 

- @ link do (nowego podforum w) Inne Ogłoszenia

 

-- edit --

- zmiana opisu 'Współpraca'.

- zmiana nazwy 'Reklama i marketing'

 

te by mi odpowiadały.. i nareszcie dział "Nasze serwisy" - póki co wrzucamy wszystko na jedną kupę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje propozycje.

 

Forum Serwisy internetowe

 

podzielone na:

 

- Pierwsze kroki (* Tutaj może pojawić się problem "ukrytej" wyceny nieopłaconych domen)

Czy Twój pomysł na zagospodarowanie domeny na szansę na sukces? Skonfrontuj swoje założenia z innymi użytkownikami DI.

 

- Współpraca

Miejsce, w którym użytkownicy mogą nawiązać współpracę promującą ich serwisy. Wymiana linków, bannerów, etc. Sprzedaż, kupno powierzchni reklamowej.

 

- Nasze serwisy

Pochwal się swoim dziełem. Opisz jak powstała Twoja strona, jakie trudności musiałeś pokonać, aby osiągnąć sukces. Dowiedz się co inni myślą o Twoim projekcie. Zasięgnij rady nt. dalszego rozwoju serwisu.

 

- Reklama, marketing, pozycjonowanie

Jak trafić do ludzi i na tym wszystkim zarobić.

 

- Sprawy techniczne

Wszelkie aspetky techniczne dotyczące budowy stron internetowych. Wspólnie szukamy rozwiązań Twoich problemów.

 

- @ link do (nowego podforum w) Inne Ogłoszenia

 

-- edit --

- zmiana opisu 'Współpraca'.

- zmiana nazwy 'Reklama i marketing'

 

 

 

To najlepszy pomysł podziału

 

Co do zmiany Współpraca na Reklama i marketing to dla mnie współpraca to jakieś oferty nawiązania współpracy a Reklama i marketing to jeszcze inna działka która ze współpracą chyba nie ma niewiele wspólnego.

 

Proponuje dwa podtematy współpraca w którym znajdą się ogłoszenia odnośnie współpracy

Marketing i reklama ................

 

Nie ma co tłumaczyć są to dwa różne tematy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo lepiej działać, niż nic nie robić, aczkolwiek później będą większe problemy z segregacją treści, dlatego uważam iż co najmniej w 80% powinien zawierać kategorie docelowe.

nazwę proponuję : Serwisy Internetowe, Web Pack, lub Strony Internetowe.

 

P.S. i jedną z pod kategorii: Informacje Internetowe - gdzie były by doniesienia z Polski i zagranicy :)

 

to, że robić jest już ustalone, ale na pewno nie głupio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się średnio podoba ten pomysł. Nie mam pewności czy będą tam posty.

 

Jeżeli już, kierował bym się słowem monetaryzacja domen.

 

Ponadto mówimy o nowym dziale czyli subforum tak? Nowe forum (ta główna kategoria) chyba w ogóle nie wchodzi w grę. Podział na subfora, w którym będzie jedna dyskusja na rok nie ma moim zdaniem sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje propozycje.

 

Forum Serwisy internetowe

 

podzielone na:

 

- Pierwsze kroki (* Tutaj może pojawić się problem "ukrytej" wyceny nieopłaconych domen)

Czy Twój pomysł na zagospodarowanie domeny na szansę na sukces? Skonfrontuj swoje założenia z innymi użytkownikami DI.

 

- Współpraca

Miejsce, w którym użytkownicy mogą nawiązać współpracę promującą ich serwisy. Wymiana linków, bannerów, etc. Sprzedaż, kupno powierzchni reklamowej.

 

- Nasze serwisy

Pochwal się swoim dziełem. Opisz jak powstała Twoja strona, jakie trudności musiałeś pokonać, aby osiągnąć sukces. Dowiedz się co inni myślą o Twoim projekcie. Zasięgnij rady nt. dalszego rozwoju serwisu.

 

- Reklama, marketing, pozycjonowanie

Jak trafić do ludzi i na tym wszystkim zarobić.

 

- Sprawy techniczne

Wszelkie aspetky techniczne dotyczące budowy stron internetowych. Wspólnie szukamy rozwiązań Twoich problemów.

 

- @ link do (nowego podforum w) Inne Ogłoszenia

 

-- edit --

- zmiana opisu 'Współpraca'.

- zmiana nazwy 'Reklama i marketing'

 

 

Popieram.Taki dzial napewno sie przyda.Nie sadze ze bedzie to martwa strefa tego forum.Coraz wiecej osob mysli o uruchamianiu serwisow na swoich domenach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ma szans na wydzielenie działu jako osobną kategorię główną to może jako subforum w Parkingu Domen? - Parkowanie i Monetaryzacja Ruchu? Na razie nawet bez poddziału na subfora, tylko po to, by sprawdzić czy ta idea zda egzamin. :)

 

Jeśli dział zawali się postami można zawsze je wydzielić do osobnego forum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze propozycje dla nazwy działu:

Marketing i Serwisy

Marketing i Rozwój Domen

Serwisy i Zarabianie

Development & Marketing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to teraz do mnie doszło, że monetaryzacja ruchu to nie tak za bardzo :) monetaryzacją naturalnego ruchu jest właśnie parking, podczas gdy rozbudowa serwisów polega nie tylko na samej monetaryzacji ruchu, ale również na jego pozyskiwaniu. :)

 

Rozwój Domen z propozycji Andro - ta nazwa dokładnie oddaje to, co się robi z domenami co jest przeciwieństwem leniwego ich leżenia na parkingu, może by nią się sugerować przy tworzeniu tego działu / subforum. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Monetaryzacja to jakiś parkingowy twór :)

 

Aha i cały czas chodzi mi o nowe forum a w nich działy. Niech ktoś przekona tego apze ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subfora mają mało wyświetleń, tj. mówi Apze, więc nie ma potrzeby ich robić. Może później.

 

Ja skłaniałbym się do nazwy Serwisowanie Domen. Mój sposób rozumienia tego słowa jest dwuznaczny bo:

 

A) Jest to budowa stron internetowych, zwanych serwisami.

B ) Setki domen (nawet najlepsze generyki) "psują" się na śmietnikach parkingowych, dlatego przydałoby się je "naprawić" i "wziąść do serwisu" ("serwisować").

 

Czekam na Wasze opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis czy prosta strona, moim zdaniem zawsze będą bardziej wartościowe niż parking.

Oczywiście są takie domeny, które generują miesięcznie ok 100k uu i tu parking jest OK, ale dla świeżych domen lub ciekawie brzmiących, mały portalik + zdobywanie ruchu + AS + PP + wymiana linkami z innymi forumowiczami - bezcenne :-)

 

Pozdrawiam i czekam na decyzję administracji.

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dobry pomysł. Aż 42 osoby myślą podobnie, więc chyba możemy spodziewać się nowości na forum.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli na początek nowe forum z jedną kategorią czy od początku podział na inne kategorie byłby lepszy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×