Jump to content
alicjon

Zakładanie firmy w USA, Delaware

Recommended Posts

Jeśli nią kierujesz, itd. z innego kraju, w którym mieszkasz, to pies pogrzebany.

 

Chodzi mi o sytuację tego pokroju: jesteś np. tłumaczem czy architektem i zarabiasz na wykonanych przez siebie usługach. Jeśli zakładasz firmę a mieszkasz w Polsce to nie możesz sobie prowadzić firmę zarejestrowaną w innym kraju i na nią faktury wystawiać.

 

Wiele osób pewnie tak robi, ale nie jest to zgodne z prawem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wyszedł nowy cennik za usługi w DE

http://corp.delaware.gov/fee.shtml

ktoś mi może powiedzieć w którą stronę ceny powędrowały??

 

również chciałbym uzyskać konkretną odpowiedz ile kosztowałoby mnie założenie firmy jeśli załatwiałbym wszystko osobiście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swagger, tego zupełnie nie rozumiem. Jeśli mieszkasz w USA to już w ogóle nie masz szans na JAKIEKOLWIEK obejścia podatkowe. Inaczej ryzykujesz odsiadkę w kraju, który bardziej ściga tego typu sprawy niż Arabia Saudyjska zajmuje się złamaniem praw Koranu... ;)

 

Delaware to pomyłka ponad wszelkie pomyłki. Nie ma żadnego logicznego powodu do działania tam, bo jeśli ktoś chce np. prowadzić swoje sprawy przez firmę offshore to jest kilkanaście o WIELE LEPSZYCH jurysdykcji, w których powinno się założyć biznes. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swagger, tego zupełnie nie rozumiem. Jeśli mieszkasz w USA to już w ogóle nie masz szans na JAKIEKOLWIEK obejścia podatkowe. Inaczej ryzykujesz odsiadkę w kraju, który bardziej ściga tego typu sprawy niż Arabia Saudyjska zajmuje się złamaniem praw Koranu... ;)

 

Delaware to pomyłka ponad wszelkie pomyłki. Nie ma żadnego logicznego powodu do działania tam, bo jeśli ktoś chce np. prowadzić swoje sprawy przez firmę offshore to jest kilkanaście o WIELE LEPSZYCH jurysdykcji, w których powinno się założyć biznes. ;)

 

Z tego co przeczytałem to mam nie prowadzić interesu z Amerykaninami/robić interesów na terenie USA, a nie - nie mieszkać tutaj. Wiele firm co ma siedzibę w DE to też amerykańskie firmy. Poza tym żaden ze mnie Amerykanin ;)

 

Tutaj miałbym wszystko pod kontrolą.

 

Gdzie proponowałbyś założyć firmę offshore i podaj stawki z opisem tak jak tutaj

http://valisinternational.com/delaware-cor...d-llc-formation

 

Dziękuję

 

p.s. Dziwi mnie to, ze mnóstwo firm i osób miało tutaj firmy i ma je dalej a Ty tak narzekasz na ten Delaware.

Inna sprawa, że ja potrzebuje firmę do tego żeby podpisać tylko i wyłącznie umowę z NASK, a nie coś sprzedawać. To teżbardzo ważna kwestia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego pamiętam to miałeś zakładać firmę, udało się? ;)

 

Nie założyłem firmy w Delaware. Z braku czasu.

Przysiądę pewnie nad tym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Delaware to pomyłka ponad wszelkie pomyłki. Nie ma żadnego logicznego powodu do działania tam, bo jeśli ktoś chce np. prowadzić swoje sprawy przez firmę offshore to jest kilkanaście o WIELE LEPSZYCH jurysdykcji, w których powinno się założyć biznes. ;)

To napisz gdzie się prowadzi łatwo, przyjemnie i bez biurokracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Yarowa prosił mnie o wypowiedź gdyż założoną mam firmę w DE.

To będzie tylko skrót dopiero więcej napiszę za o. 1,5 tygodnia ( siedzę na urlopie ) i nie mam tutaj wszystkich danych, linków itp. tylko z pamięci będą pisał najważniejsze sprawy.

Moją firmę założyłem na szkolenia ( zakres rynki Forex ) oraz zyski z giełd miedzy-walutowych ( Forex )

i w moim wypadku bardzo się to opłaca.

 

1 : Założenie firmy w DE, można zrobić samodzielnie i nie ruszając kuperka z domu ( no prawie ale o tym potem ) i nie potrzebujesz ŻADNYCH pośredników w PL, oferty założenia firm w DE za 8-10k PLN to śmiech na sali, tak naprawdę przez pośrednika to minimum 4000 EURO ale w to wchodzi pomoc prawna, c tu jest bardzo istotna, ale to też można obejść, tylko trzeba mieć głowę na karku.

 

2 : Firma w DE nie opłaca się każdemu, wszystko zależy od profilu działalności, im firma bardziej usługowa tym bardziej ie opłaca, zwłaszcza jak są to sprawy które są załatwiane przez internet ( czyli w waszym wypadku strony www, domeny itp )

 

3 : Wszystkie sprawy z założeniem firmy w DE robisz nie wychodząc z domu.

700-1000 USD jest to koszt w pierwszym roku łącznie z założeniem i podatkiem ( ryczałt 250 USD niezależnie od obrotu ) w zależności od wyborów pakietów u residant agent ( czy jak to się pisze ) Największe koszty to wbrew pozorom nie podatek tylko koszty korespondencji. Potem coś koło 500-700 USD rocznie

 

4 : Szanowny pan Saint wmawia ludziom że to problem założyć taką firmę a najbardziej mi się śmiać chce z założenia konta bankowego w USA, jest to totalna bzdura. !!!!!

Nie trzeba zakładać konta bankowego w USA !! nie ma takiego wymogu prawnego, jeśli komuś nie jest potrzebne konto w USA to go nie trzeba zakładać ( no chyba że ktoś chce ) Ja osobiście nie mam, mam tylko z PL i gdzieś jeszcze ( ale nie w USA )

 

5 : Nie mam głowy do pisania, napiszcie w punktach co chcecie wiedzieć to jak wrócę z urlopu to odpiszę.

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. Nie jestem żadnym pośrednikiem, nie pobieram za to żadnej opłaty.

Wszystkie informacje są podawane w celach informacyjnych, nie pobieram ŻADNEJ odpowiedzialności ze skutki wyrządzone w przypadku wykorzystanie w/w wiadomości. Zanim założysz firmę sprawdź informacje tu zawarte i przede wszystkim czy to Ci sie opłaca pod względem finansowym jak i podatkowym

Jeśli komuś informację się przydadzą to proszę o wpłatę dowolnej kwoty na schronisko dla zwierząt.

 

http://www.toz-myslowice.neostrada.pl/

PKO BP II o/KATOWICE 39 1020 2313 0000 3102 0121 3677

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce

Schronisko dla Bezdomnych Zwierzat

Ul. Sosnowiecka 16

41-400 Mysłowice

Edited by MrYogi

Share this post


Link to post
Share on other sites
To napisz gdzie się prowadzi łatwo, przyjemnie i bez biurokracji.

 

Jeśli chcesz bez biurokracji to są nawet kraje, w których księgowości nie musisz prowadzić. ;) Tu jest fajna tabelka porównująca różne miejsca:

 

http://www.ocra.com/documents/comparisonch...rison-Chart.xls

 

Na tej stronie można też poczytać o nich:

 

http://www.ocra.com/jurisdictions/index.asp?LeftFrameName=1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chcesz bez biurokracji to są nawet kraje, w których księgowości nie musisz prowadzić. ;) Tu jest fajna tabelka porównująca różne miejsca:

 

http://www.ocra.com/documents/comparisonch...rison-Chart.xls

 

Na tej stronie można też poczytać o nich:

 

http://www.ocra.com/jurisdictions/index.asp?LeftFrameName=1

 

 

Fajna tabelka ...

 

Osobiście wybieram tam, gdzie jest najmniej ograniczeń, czyli najwięcej zaznaczonych opcji "no", "not applicable", "anywhere". Mnie wyszło, ze to USA ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajna tabelka ...

 

Osobiście wybieram tam, gdzie jest najmniej ograniczeń, czyli najwięcej zaznaczonych opcji "no", "not applicable", "anywhere". Mnie wyszło, ze to USA ...

 

Najlepiej na Wyspach Marshalla mieć firmę, w większości innych miejsc jest wymóg "Requirement to prepare accounts", "Requirement to file annual return".

 

Najmniej bym się przejmował tym czy jest potrzebny "resident director" bo to 100 Euro/mies. mniej więcej wychodzi.

 

Natomiast pod koniec dnia tego typu firmy nic Ci nie dadzą jeśli mieszkasz np. w Europie bo nie jest zgodne z prawem prowadzenie sobie takiej firmy stąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast pod koniec dnia tego typu firmy nic Ci nie dadzą jeśli mieszkasz np. w Europie bo nie jest zgodne z prawem prowadzenie sobie takiej firmy stąd.

 

To ja już nie wiem na czym polegają spółki offshore...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 : Szanowny pan Saint wmawia ludziom że to problem założyć taką firmę a najbardziej mi się śmiać chce z założenia konta bankowego w USA, jest to totalna bzdura. !!!!!

Nie trzeba zakładać konta bankowego w USA !!

1. Niczego nikomu nie wmawiam.

2. Nie zawsze wszystko jest rzeczą prosta. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku i wymagań.

3. Nigdzie nie powiedziałem, że są wymogi posiadania konta bankowego w USA więc nie opowiadaj głupot.

4. Zwroty grzecznościowe takie jak: "Pan" czy "Pani" piszemy z dużej litery.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Natomiast pod koniec dnia tego typu firmy nic Ci nie dadzą jeśli mieszkasz np. w Europie bo nie jest zgodne z prawem prowadzenie sobie takiej firmy stąd.

 

No dobrze ... Sytuacja hipotetyczna: firma taka posiadałaby oczywiście stronę www, ludzie z całego Świata sobie tam wchodziliby, klikali, sami się obsługiwali i płacili za jakąś usługę ... Pieniądze przez pośrednika (dotPay, PayU lub inny podobny) przelewane byłyby na konto firmy.

 

Prezes mieszkający w Polsce mieszkałby sobie po prostu i generalnie działań nie podejmował ...

Może to prosty schemat, ale taki mi się nasunął.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

wnioski z dyskusji:

 

1. żeby prowadzić firmę offshore w danym kraju muszę tam mieszkać, żeby korzystać z ulg podatkowych (@betman)

2. skoro mieszkam w takim kraju, to nie jest możliwe obejście przepisów na zaoszczędzeniu na podatku (@betman)

 

 

Poproszę jasno i wyraźnie, bez wyrażania emocji jaka to Ameryka straszna.

Z jakiego kraju mam/Z jakiego kraju mogę prowadzić firmę zarejestrowaną w Delaware - USA ??!!

Nie znam ani jednej osoby, która by posiadała firmę w omawianym DE i mieszkała w USA, a takich osób na samym forum jest co najmniej kilkanaście. Poza tym punkt 1 wyklucza punkt 2 i nijak to ma się do celu posiadaniu spółki offshore.

 

Dziękuje

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze ... Sytuacja hipotetyczna: firma taka posiadałaby oczywiście stronę www, ludzie z całego Świata sobie tam wchodziliby, klikali, sami się obsługiwali i płacili za jakąś usługę ... Pieniądze przez pośrednika (dotPay, PayU lub inny podobny) przelewane byłyby na konto firmy.

 

Prezes mieszkający w Polsce mieszkałby sobie po prostu i generalnie działań nie podejmował ...

Może to prosty schemat, ale taki mi się nasunął.

 

Niestety nie jest to zgodne z prawem gdyż kierujesz firmą z zewnątrz, czyli rzeczywista kontrola nad firmą jest w Twoich rękach. To, że automatyzowano wiele rzeczy, nie zmienia statusu firmy.

 

Ludzie próbują to na różne sposoby obejść, stąd bierze się local directors, directors' meetings też się ustawia by odbywały się tam gdzie firma jest założona, nawet można posiadać akcje przez proxy shareholders. Ale pod koniec dnia nie jest to legalne pod względem prawa podatkowego, takie coś jest tylko ok jeśli jesteś właścicielem ale w ogóle nie angażujesz się w prowadzenie firmy: masz prawdziwą firmę poza krajem, w której są prawdziwi dyrektorzy, pracownicy, itd. A nie tylko tacy na papierze.

 

Delaware jest przykładem braku myślenia ich ustawodawców bo jeśli nie ma żadnego lokalnego dyrektora (choćby tego papierowego) to urzędy skarbowe jakiegokolwiek kraju nie muszą mieć dodatkowych pytań bo sprawę mają z góry wygraną. Firme jest np. w Delaware, ale dyrekcja się tam nie mieści czyli decyzje strategiczne firmy (są jeszcze inne określenia tego typu, np. kontrola nad firmą, itd.) nie są tam podejmowane. Jeśli prezes/dyrektor mieszka w Polsce to w tym momencie pod względem podatkowym będą traktowali ten podmiot tak jak by się mieścił w Polsce. Do tego pewnie też dochodzą jakieś kary finansowe, itd. Wszystko działa dopóki nikt się tym nie zainteresuje, czyli mimo że jest prawna firma itd. to tak naprawdę wszystko jest "na czarno" robione. Przy pierwszej kontroli cały układ się rozpada jak domek z kart.

 

Stąd firmy offshore służą głównie jako wehikuły do trzymania pieniędzy, akcji innych firm (holdingi), itd. Nie służą do działalności operacyjnej, tym bardziej jeśli chodzi o mały biznes prowadzony np. przez jedną osobę, która tak naprawdę zarządza wszystkim z innego kraju.

 

Drugi powód, dla którego warto być w normalnym kraju, gdzie są niskie podatki a nie zerowe podatki, jest przejrzystość operacji finansowych. Coraz więcej krajów ma swojego rodzaju czarną listę, i każda transakcja do/z takiego kraju jest specjalnie rejestrowana i władze skarbowe się bliżej im przyglądają. Tu można mieć nadzieję, że firmę z Delaware niedziałającą na amerykańskim rynku nie da się odróżnić od zwykłej amerykańskiej firmy. Bo jeśli firma jest np. na Bahamas to już pies pogrzebany.

 

Tak więc podsumowując, firmę operacyjną jeśli bierze się w niej udział powinno się założyć w kraju, w którym się mieszka. Natomiast holdingowa można jak najbardziej umiejscowić za granicą w jakimś raju podatkowym, i ta firma może mieć 100% udziałów w tej firmie operacyjnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytałem kiedyś, o możliwości prowadzenia zgodnie z prawem RP firmy wykonującej działalność w Polsce a nie posiadającej rezydencji w Polsce, i nie posiadającej tutaj zakładu (filii, przedstawicielstwa). Warunkiem byłby maksymalnie półroczny okres takiej działalności. Później zawiadamiamy odpowiednie organa w RP, iż zawieszamy działalność na pół roku. Po półrocznym okresie znowu informujemy organa RP, że wznawiamy działalność ...

 

Nie potrafię odnieść się teraz do konkretnych przepisów o jakich mówię, bo ich po prostu nie pamiętam, ale może takie rozwiązanie (jeśli czegoś nie pokręciłem albo mi się nie śniło...) ew. byłoby pomocne w rozważaniach nt. np Delaware?

 

Biorę też pod uwagę, że coś pomieszałem, jeśli tak proszę mnie poprawić.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakich konkretnie dokumentów wymaga polski bank do otwarcia konta na firmę zarejestrowaną w Delaware?

 

Czy wystarczy:

 

- Certificate of Incorporation lub/i

- Certificate of Formation with Apostille de la Hague

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mając taką firmę, nie działającą w pełni z prawem polskim jeśli ktoś jest także rezydentem Polski, ostatnią rzecz jaką powinno się zrobić to... zakładać konto na taką firmę... w Polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mając taką firmę, nie działającą w pełni z prawem polskim jeśli ktoś jest także rezydentem Polski, ostatnią rzecz jaką powinno się zrobić to... zakładać konto na taką firmę... w Polsce.

 

Ja od lat nie jestem polskim rezydentem.

Za to potrzebne mi będzie konto w Polsce, żeby np. móc przyjmować płatności przez DotPay.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mając taką firmę, nie działającą w pełni z prawem polskim jeśli ktoś jest także rezydentem Polski, ostatnią rzecz jaką powinno się zrobić to... zakładać konto na taką firmę... w Polsce.

 

 

Betman tyle się napisałeś, a nadal nie dostałem odpowiedzi dlaczego prowadząc firmę w Delaware, nie mogę mieszkać w USA (w innym stanie) i dlaczego nie mogę używać amerykańskiego konta bankowego? Ruch na tym koncie będzie znikomy :D

Firmę zakładam po to żeby zakładać, nie będę świadczył żadnych usług w USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SWAGGER, to by trzeba było dobrze sprawdzić pod kątem bycia rezydentem USA. Wiele stron oferując zakładanie firmy w Delaware powinna posiadać na stronie informacje dotyczące rezydentów.

 

Nawet jak ruch na koncie ma być znikomy to i tak bym to sprawdził, bo nie ma drugiego kraju na świecie z tak restrykcyjnym systemem podatkowym i tak drakońskimi karami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałem na ten temat z konsultantem i powiedzieł, że nie mogą dać żadnej odpowiedzi, ale dużo osób (rezydentów) USA prowadzi działalność w DE i tylko tam płaci podatki.

Dzisiaj doszedłem do wniosku, że nie będę zakładał konta firmowego, bo po co?

DotPay pozwala na wypłaty na konta niefirmowe, zagraniczne czyli będę korzystał z aktualnego konta, bo jak wspomniałem ruch z działalności będzie znikomy i nie wystawie się Obamie na tacy :D

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×