Jump to content
alicjon

Zakładanie firmy w USA, Delaware

Recommended Posts

yczałtowany 250 $ / rocznie!

 

Mamy do zaoferowania konkretne i sprawdzone rozwiązania związane z założeniem i prowadzeniem firmy w Delaware:

 

Powołanie spółki LLC - 5-7 dni (odpowiednik sp z o.o. w Polsce) w skład usługi wchodzi: apostoła, certyfikat powołania spółki, świadectwo właścicielskie, przesyłka UPS - 2 600 pln (opłata jednorazowa)

Tłumaczenie przysięgłe dokumentów powołania spółki - 300 pln

Tłumaczenie przysięgłe za każdą następną stronę innych dokumentów - 50 pln

EIN (odpowiednik Polskiego NIP) - 1200 pln (opłata jednorazowa)

Przekierowanie poczty z adresu w USA - do 6 litów w miesiącu - 650 pln / rocznie, bez limitów w miesiącu (tylko listy) - 1400 pln / rocznie, bez limitów w miesiącu (listy i nie wielkie paczki) - 1700 pln / rocznie

Konto bankowe w Polskim banku - 300 pln (opłata jednorazowa)

Konto bankowe w banku w USA (bez obowiązkowego depozytu z obsługą przez internet) - 2200 pln (opłata jednorazowa)

Doradztwo prawno - podatkowe związane z prowadzeniem firmy - 800 pln / miesięcznie lub 60 pln za każdą rozpoczętą godzinę konsultacji

 

 

Aż nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera jak widzi się jak inni próbują zarabiać na niewiedzy innych.

 

przykład: EIN jest całkowicie bezpłatny. Musi go mieć każda firma nawet jak nie posiada pracowników.

Wszystkie formalnosci można zrobić online !!!

http://www.irs.gov/businesses/small/articl...d=98350,00.html

 

Wydanie takiego numeru kosztuje 0 ( słownie - zero!) dolarów czy też złotych, a nie 1200 PLN.

 

Otwiarcie konta bankowego równiez jest całkowiec bezpłatne, banki wymagaja czasami !!z łozenie tzw. minimaleego depozytu ( zazwyczaj 50 lub 100 dolarów) które w zaden sposób nie tracimy, a zostaje nim zasilone nasze konto. MOzna je wypłacić nawet nastepnego dnia.

Przy otwieraniu konta otrzymujemy karte debetową za darmo!!, która pracuje w podobny sposób jak kredytowa tzn możemy nią płacic przez internet, we wszystkich sklepach restauracjach itp. ale jedynie do kwoty jaką mamy obecie na koncie.

Tak samo pierwszą książeczke czekowa jest zazywczaj za darmo!!

Obecie nie ma juz chyba banku w usa, który by nie udostepniał dostepu do konta przez internet.

 

Wiec załozenie konta kosztuje 0 ( złownie zero) dolarów lub zł, a nie 2200 zł i zajmuje kilka minut na stronie internetowej. W momencie kiedy mamy dokumenty firmy, wypełniamy formularz przez internet i bank całą korespondecje, karty, czeki wyśle na wskazany adres. Jedynie musimy odesłać kopie podpisanej umowy.

 

Samo załozenie społki z wszystkimi opłatami, kosztuje mniej niz 200 $ łacznie ze wszystkimi niezbednymi dokumentami.

Odsyłam do oficjalnej strony- tam wszystko można znalesc.

 

http://corp.delaware.gov/fee.shtml

http://corp.delaware.gov/directweb.shtml

 

Jezeli ktos sie boi trudnosci to najlepiej skontaktować się z firmami na miejcu które zakładają firme ze ok 100 $ jednorazowej opłaty + plus podobna kwota roczna opłata ( gdyż ta firma bedzie tzw. waszym agentem). Pełno jest ich w google.

Do tego jedynie dochodzą koszty przekierownaine poczty na dowolny adres na swiecie.

I to jest wszystko co potrzeba - kilkaset dolarów, a nie kilka tysiecy jak zostało wymienione w poście powyzej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla leniwych (czyt. takich, którzy wolą wypełnić formularz na stronie, zapłacić kartą i po kilkunastu dniach dostać przesyłkę) ze swojej strony mogę polecić http://valisinternational.com?id=incorporate - znam kilka osób (w tym siebie), które skorzystały i każdy był zadowolony, podobno założyli już kilka tysięcy firm (w jakimś sensie potwierdza to to, co mozna znalezc w google nt. tej firmy).

- Założenie takiej firmy to $375 (1125zł)

- Apostilla (warto wziąć, gdyż bez tego dokumenty w naszym kraju są niewiele warte) - $50 (150zł)

- EIN (jeśli komuś nie chce się samemu tego załatwiać, ale tak jak pisał poprzednik - można za darmo) - $150 (450zł)

- Przekierowanie poczty (50 listów, każdy dodatkowy $0.50) oraz paczek (za dodatkową opłatą) z USA na adres w Polsce (plusem jest to, że adres jest identyczny z tym, jaki mamy rejestrując firmę, ale można skorzystać z tańszego - przy mniejszej ilości przesyłek - teksańskiego usa2me.com) - $350 (1050zł) za pierwszy rok lub $200 (600zł) za pol roku + $100 (300zł) depozyt na znaczki, a za każdy następny okres rozliczeniowy $300/rok lub $165/pol roku.

- Jeśli chodzi o konto bankowe w USA to wystarczy napisać do supportu - podadzą najlepsze (darmowe) rozwiązanie.

- Konto w polskim banku zajmie nam ok. godziny (wystarczy wziąć ze sobą przetłumaczone dokumenty) - sprawdzone wczoraj w PKO.

- Tłumaczenie przysięgłe można znaleźć za ok. 30zł/strona w google.pl

Jedyny minus to to, że (przynajmniej u mnie) są problemy z logowaniem przez firefox - w safari/ie/operze wszystko jest w porządku - podobno mają to naprawić po nowym roku wraz ze zmianą strony na nową wersję.

Aha, do wszystkiego dostajecie piękny pakiecik ze skórzanym segregatorem z nazwą firmy, pieczęć itp.

 

Podsumowując - można co najmniej dwa razy taniej.

Edited by erlend

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konto bankowe w Polskim banku - 300 pln (opłata jednorazowa)

Dziwne, jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją gdzie za założenie konta bankowego w Polsce trzeba płacić :)

 

PS. Co to jest apostoła?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No w/g saint'a założenie i prowadzenie takiej firmy to kupa kasy :)

 

edit

 

8050zl by wyszło na start...

Edited by kook

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś Michał z Dropped obiecywał taki mini przewodnik, jak założyć firmę w Deleware.

 

Zakładając konto w banku amerykańskim, oczywiście trzeba podać adres firmy w usa, czyli dokumenty z banku do nas trafią dopiero po przekierowaniu na polski adres ? Czy amerykańskie banki mają zwyczaj przesyłania korespondencji papierowej, wyciągi, itp. Jak bank amerykański polecacie.

 

Kto zajmuje się przekierowywaniem listów na polski adres. Prywatne agencje w Deleware, które oferują skrytkę pocztową, jakiś link ? Czy mają taki sam adres jak miejsce rejestracji firmy.

 

Z polskich banków, to chyba najłatwiej jest założyć konto w BPH.

 

Czy jest potrzebne jest jakieś księgowanie faktur, czy tylko ryczałt i pit roczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać kolega alicjon nie mógł się powstrzymać i mimo zasad (regulamin) panujących na forum kolejny raz je narusza komentując ogłoszenia i kolejny raz robi to w niewłaściwym dziale mimo iż wcześniej jego post był moderowany (usuwany) do tego nie cytuje całości ogłoszenia oraz przytacza informacje nie będące prawdą.

 

1. Niczego nie ma za darmo lub prawie za darmo.

2. Nigdzie nie napisałem, że usługa założenia u mnie firmy jest najtańsza, ale najdroższa także nie jest jeśli porównać moją ofertę z ofertą innych firm w Polsce zajmujących się tego rodzaju usługami. Chciałbym także zaznaczyć, że w przypadku pośredników amerykańskich mamy do czynienia z osobami w wielu przypadkach nie będących prawnikami czy notariuszami, a posiadającymi jedynie uprawnienia agenta. Ja współpracuje z lokalnym notariuszem, który załatwia wszystkie niezbędne dokumenty. W kwestii ceny to usługi są podzielone nie bez powodu i nie każdy musi od razu korzystać ze wszystkiego. Do każdego podchodzę indywidualnie i określam z nim to co jest de facto niezbędne i oczywiście jeśli ktoś woli pewne rzeczy zrobić sam może to uczynić bez mojego pośrednictwa. Na samym początku działalności udzielam także niezbędnych wskazówek wynikających z własnego doświadczenia prowadzenia firm. Warto także dodać, że support w wykonaniu firm pośredniczących w zakładaniu spółek w Delaware ogranicza się do odesłania do dokumentów bez wskazania konkretnego ich zastosowania lub stwierdzenia, że rzecz wymaga konsultacji, która jest odpowiednio płatna, z drugiej strony osoby w tych firmach nie mają pojęcia jak wygląda sytuacja takiej firmy w Polsce więc nie pomogą nikomu w tej materii.

3. EIN nie da się zrobić obcokrajowcowi za darmo - tu mój oponent powinien zapoznać się z instrukcjami załączonymi do odpowiednich formularzy - ponieważ właściciel lub właściciele muszą stać się najpierw indywidualnymi podatnikami tj. posiadaczami TIN lub posiadać SSN. Wszystkie operacje związane z nadaniem numeru i wydaniem przez IRS dokumentu potwierdzającego, który by miał moc wiążącą także w Polsce kosztują. Wiem dokładnie jak robią to firmy pośredniczące w USA i w wielu przypadkach dokument - o ile można go tak nazwać - nie jest opatrzony żadnym podpisem nie mówiąc już o jakiejkolwiek pieczęci, a to gdyby ktoś nie wiedział jest od razu podejrzane i instytucje oraz banki w wielu przypadkach mówią o braku wiarygodności takich dokumentów.

4. Konto w Stanach Zjednoczonych może założyć osoba reprezentująca firmę pod warunkiem posiadania SSN, dwa ID ze zdjęciem (niektóre banki honorują wyłącznie amerykańskie ID), odpowiednie dokumenty firmowe. Oczywiście założenie konta w taki sposób wymaga obecności osobistej w banku i bredniami są twierdzenia, że konto można założyć korespondencyjnie ponieważ po 9/11 weszły w życie przepisy, które nie dopuszczają takiej możliwości! Oczywiście w jakiś nieco skomplikowany sposób da się to zrobić ustanawiając pełnomocnika w formie aktu notarialnego, a następnie uwierzytelniając dokumenty w ambasadzie, uwierzytelniając odpowiednie dokumenty tożsamości właściciela czy właścicieli firmy, a wszystkie te procedury wymagają wiedzy i zaangażowania oraz biegania po różnych miejscach, a także są dość kosztowne ze względu na to że czynności potwierdzenia muszą być wykonane przez pracownika administracji USA lub amerykańskiego notariusza. Banki amerykańskie czasami wymagają także depozytu w wysokości od 1 500 do 5 000 $, a w przypadku konta jakie ja proponuje w swojej ofercie takiego obowiązku niema.

5. Konto w Polsce nie jest tak proste do założenia jak napisali moi przedmówcy ponieważ co placówka to inny pracownik i tak w różnych oddziałach PKO BP możemy spotkać się z różnymi opiniami na temat kont bankowych i ich zakładania dla firm będących "nie rezydentami", a ponieważ kilka firm ma już tam konta PKO BP dowiadywałem się osobiście jak to tam wygląda (w kilku placówkach), a także w przytaczanym już wielokrotnie banku BPH oraz jeszcze w kilkunastu innych bankach. Sytuacja jest następująca - wymagane dokumenty poza otrzymanymi o formacji spółki i tłumaczeniami przysięgłymi to także: odpisu z zagranicznego rejestru firm handlowych lub innego aktualnego dokument urzędowego zawierającego podstawowe dane o nierezydencie, jego statusie, reprezentantach, uwierzytelnionego przez polską placówkę dyplomatyczną (w oryginale), certyfikatu rezydencji wystawionego przez właściwą administrację podatkową i przetłumaczoną przez tłumacza przysięgłego na język polski i uwierzytelnioną przez polską placówkę dyplomatyczną (w oryginale). Większość banków w tym PKO BP i BPH jak i kilka innych, w których zakładano konta firmą z Delaware w tej chwili już zakazało pracownikom zakładania rachunków dla takich firm twierdząc, że dokumenty nie są wystarczające lub nie chcąc sobie robić dodatkowych problemów, a pracownicy kilku następnych banków wcale nie mają ochoty się takimi rachunkami zajmować, gdyż jest to dla nich dodatkowy kłopot. Wśród 30 placówek różnych banków jakie odwiedziłem znalazły się dwa banki z czego jeden wydał mi się bardzo przyjazny i nie sprawiający kłopotów, dodatkowo udało mi się wynegocjować takie warunki, w których nie pobierana jest żadna opłata za prowadzenie konta (w tym 20 darmowych przelewów w miesiąc, wydanie karty, wypłatę w każdym bankomacie bez prowizji itd.), a także nie ma ukrytych opłat dlatego właśnie mówimy o koszcie założenia konta w wysokości 300 pln, która jest dość nie wielka w porównaniu do opłat za prowadzenie konta dajmy na to BPH, który za tę usługę pobiera bodaj 58 pln + 2 pln za każdy przelew.

 

Chciałbym także napisać cytując klasyka z pewnego forum "Firma to nie caritas, zarabiać musi", a tak na poważnie to nie wiem skąd tyle agresji przecież to jest oferta handlowa podlegająca wolnemu rynkowi zatem jeśli komuś nie odpowiada nie musi z niej korzystać i znaleźć ofertę, która będzie mu bardziej odpowiadała zupełnie jak w przypadku domen.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać kolega alicjon nie mógł się powstrzymać i mimo zasad (regulamin) panujących na forum kolejny raz je narusza komentując ogłoszenia i kolejny raz robi to w niewłaściwym dziale mimo iż wcześniej jego post był moderowany (usuwany) do tego nie cytuje całości ogłoszenia oraz przytacza informacje nie będące prawdą.

 

Niestety nie mam wpływy na moderacje, Administrator przeniósł post z wątku, http://www.di.pl/index.php?showtopic=21708

a cytowany był fragment wystaczający.

Przy pisaniu nie zostało przeze mnie zauważone, iż nie można tam komentować- jednak jeżeli Cię tak boli że ktoś psuje Ci Twój biznes, uczciwie pisząc jak jest, to będzie to mój ostatni post w tym temacie.

 

 

3. EIN nie da się zrobić obcokrajowcowi za darmo - tu mój oponent powinien zapoznać się z instrukcjami załączonymi do odpowiednich formularzy - ponieważ właściciel lub właścicielemuszą stać się najpierw indywidualnymi podatnikami tj. posiadaczami TIN lub posiadać SSN. Wszystkie operacje związane z nadaniem numeru i wydaniem przez IRS dokumentu potwierdzającego, który by miał moc wiążącą także w Polsce kosztują. Wiem dokładnie jak robią to firmy pośredniczące w USA i w wielu przypadkach dokument - o ile można go tak nazwać - nie jest opatrzony żadnym podpisem nie mówiąc już o jakiejkolwiek pieczęci, a to gdyby ktoś nie wiedział jest od razu podejrzane i instytucje oraz banki w wielu przypadkach mówią o braku wiarygodności takich dokumentów.

 

 

NIe bardzo wiem co znaczy oponent w tym wypadku.

Jedynie informuje osoby ze mogą otrzymać to samo za dużo mniejsze !!! pieniadze, i nie płacić kolejnym osobą które zarabiją na niewiedzy innych, żeby nie użyć słowa "naciągają".

 

 

Informacja o TIN http://www.irs.gov/businesses/small/intern...96,00.html#itin

http://www.irs.gov/individuals/article/0,,...87,00.html#what

 

- jest on całkowicie darmowy!!! i również wypełnia sie online. Każda osoba oraz firma ma obowiazek go posiadać, nieważne gdzie mieszka jeżeli osiąga dochody na teranie USA.

Przy zakładaniu firmy nie potrzebe go jeszcze posiadać. W momecie zakładania firmy, jezeli go jeszcze nie posiadamy zostanie nam automatycznie nadany razem z EIN lub mozna wystapić o niego osobno w tym samym czasie, jezeli mamy do tego równiez inne przesłanki czy też ta firma to będzie tylko cześć dzialalności z jakich osiągniemy dochód na terenie USA (ale to jest osobny temat).

Jednak jest to ciągle bezpłatnie!!

 

NIe bardzo wiem o jakie "operacje" chodzi żeby dokumenty czyli numery podatkowe( EIN, ITIN) miały moc wiązącą w Polsce?? Bo jezeli chodzi o tłumaczenie na jezyk polski to mozna iśc do dowolnego tłumacza przysiegłego, ale wtedy prosze nie ściemniać i nie kłamac userów że trzeba jakies specjalne legalizacji dokumentów.

 

Już od 3 lat nie ma w Polsce obowiązku legazlizacji zagranicznych dokumentów urzędowych

!!

tutaj odsyłacz http://www.msz.gov.pl/Apostille,-,poswiadc...entow,1796.html

 

Jedynie dokumenty trzeba opatrzyć tzw. apostillą, o czym poinformuje was każda firma w usa widząc ze zakładacie firme z innego Państwa, za dodatkowa opłatą lub nawet w opłacie załozenie firmy.

odsyłam http://corp.delaware.gov/apost_info.shtml - potwierdzenie jednego dokumentu kosztuje tylko 20$ - a nadanie numeru jest na jednej kartce papieru.

 

Jeden z poprzedników ERLEND w cenniku innych firm podał iż życzą sobie za to 50$ - ale Ty podałeś tą opłate jakie wytłumaczenie pobieranie 1200 pln opłaty za EIN, mimo ze w cenniku podajesz ze wchodzi to w skład załozenia firmy 2600 pln i nazywasz to "apostoła".

 

Powołanie spółki LLC - 5-7 dni (odpowiednik sp z o.o. w Polsce) w skład usługi wchodzi: apostoła, certyfikat powołania spółki, świadectwo właścicielskie, przesyłka UPS - 2 600 pln (opłata jednorazowa)

 

 

A dokumenty nie są opatrzone żadna pieczęcią czy podpisem, bo tak jest zgodnie z wymogami obowiązujacego prawa federalnego czyli prawa ponad wszystkimi stanami, więc podpisy czy pieczątki umieszone tam gdzie nie powinny być, dopiero wydają się dziwne i podejrzane.

Apostilla jest osobnym dokumentem!

 

Jedynie co mi przychodzi do głowy, to moze piszesz że notariusz podbije z nudów swoją pieczątką dokumenty ze przyszły pocztą do niego ;)) , bo zakładasz w Polsce moze ciągle myśla im wiecej pieczatek, czy podpisów tym bardziej prawdziwy dokument.

 

 

 

4. Konto w Stanach Zjednoczonych może założyć osoba reprezentująca firmę pod warunkiem posiadania SSN, dwa ID ze zdjęciem (niektóre banki honorują wyłącznie amerykańskie ID), odpowiednie dokumenty firmowe. Oczywiście założenie konta w taki sposób wymaga obecności osobistej w banku i bredniami są twierdzenia, że konto można założyć korespondencyjnie ponieważ po 9/11 weszły w życie przepisy, które nie dopuszczają takiej możliwości! Oczywiście w jakiś nieco skomplikowany sposób da się to zrobić ustanawiając pełnomocnika w formie aktu notarialnego, a następnie uwierzytelniając dokumenty w ambasadzie, uwierzytelniając odpowiednie dokumenty tożsamości właściciela czy właścicieli firmy, a wszystkie te procedury wymagają wiedzy i zaangażowania oraz biegania po różnych miejscach, a także są dość kosztowne ze względu na to że czynności potwierdzenia muszą być wykonane przez pracownika administracji USA lub amerykańskiego notariusza. Banki amerykańskie czasami wymagają także depozytu w wysokości od 1 500 do 5 000 $, a w przypadku konta jakie ja proponuje w swojej ofercie takiego obowiązku niema.

 

Bzdury.

Jezeli zakładamy firme poprzez dowolną firme przez internet, to oni są naszymi tzw. Agentami, i oni występują w naszym imieniu. Zakładamy konto w banku przez internet, i papiery trafiają do Agenta który działa w naszym imieniu. lub wręcz on nam zakłada w pakiecie załozenia firmy.

 

W innym przypadku trafiają do nas, czyli najpierw na adres w stanach, gdzie mamy przekierowanie poczty, pozniej do nas, my podpisujemy i odsyłamy, a oni odsyłąją go dalej do banku.

Nigdzie nie napisałem ze nie musimy mieć przekietowania poczty, ale takie usługi swiadczą min pakmail.com ups.com itp. więc firmy niezwiązane z zakładaniem firmy.

 

Dokumenty potwierdzajace załozenie firmy łącznie z numerem podatkowym EIN oraz kopie dwóch dokumentów tożsamości ( ID) są wystarczające do założenia konta w banku.

 

Jezeli zakładasz konto na firme wystaczy EIN ( ewentualnie razem z ITIN w zależności od banku) na osobą prywatną wystaczy sam ITIN.

 

I nie pisz żę niektóre banki to czy tamto. Jest to oczywiste ze nie wszystkie banki maja takie same przepisy wewnętrzne i że nie w kazdym banku założysz konto dla obcokrajowca czy na odległosc bez osobistej obecności, jednak ciągle jest wiele w których tak zrobisz jak pisze.

 

Tak samo pisanie, że niekóre banki żadają depozytu 5000$ na początku, jest takim samym stwierdzeniem jak to, że niektóre firmy sprzedają działaki na Marsie w tej cenie - ciekawe czy ktoś mądry je kupi?

Banków jest pełno, jezeli jeden nam nie pasuje można iśc do nastepnego, wiekszośc oferuje zazwyczaj 20$ do 100$ depozytu bo taki jest stadard.

I powtarzam jeszcze raz, te pieniadze z depozytu trafiają na nasze konto i mozemy z nimi zrobić co chcemy nawet następnego dnia.

 

 

Równiez taka uwaga - jezeli piszesz skrótami wytłumacz innym co one znaczą, min piszesz ID jako o dwóch tajemniczych dokumentach, a jest to powszechne określenie dokumentów tozsamości np. paszport dowolnego kraju lub prawo jazdy .

 

Nie potrzeba mieć SSN ( czyli tzw, numeru ubezpieczenie społecznego które działa w USA jak numer PESEL w Polsce) bo obcokrajowcy bez prawa pracy, lub którzy nie studiują w USA (*wyjątek jest jeszcze tylko kilku innych wypadkach), nie maja prawa otrzymać i nie otrzymają SSN.

 

Czyli reasumująćc- Dokumenty potwierdzajace załozenie firmy łącznie z numerem podatkowym TIN oraz kopie dwóch dokumentów tożsamości są wystarczające do załozenia konta w banku.

 

 

Ciekawe ze piszesz ze jest z tym tyle starań, zachodu i prawie nie do załatwienia, Ty to jednak jakims cudem załatwiasz ;)

 

 

 

5. Konto w Polsce nie jest tak proste do założenia jak napisali moi przedmówcy ponieważ co placówka to inny pracownik i tak w różnych oddziałach PKO BP możemy spotkać się z różnymi opiniami na temat kont bankowych i ich zakładania dla firm będących "nie rezydentami",

 

 

 

Jest to analogincza sutuacja jak do kont bakowych w usa.

Nie wszystkie banki akceptują i zakładają, jednak wiele zakłada, co nie znaczy ze trzeba miec jakies tajemnicze moce i specjalne znajmości aby to załatwić. Wystaczy zadzwonic lub poszukać na internecie.

 

 

 

 

Sytuacja jest następująca - wymagane dokumenty poza otrzymanymi o formacji spółki i tłumaczeniami przysięgłymi to także: odpisu z zagranicznego rejestru firm handlowych lub innego aktualnego dokument urzędowego zawierającego podstawowe dane o nierezydencie, jego statusie, reprezentantach, uwierzytelnionego przez polską placówkę dyplomatyczną (w oryginale), certyfikatu rezydencji wystawionego przez właściwą administrację podatkową i przetłumaczoną przez tłumacza przysięgłego na język polski i uwierzytelnioną przez polską placówkę dyplomatyczną (w oryginale).

 

 

ehh ... odesle do wypowiedzi które napisałem powyzej łącznie z linkiem do źródła. Od jakis 3 lat nie ma prawa i obowiazku żadnego uwierzytalniania dokumentów przez placówki dyplomatyczne.

Z Twojego postu dodatkowo wnioskuje że tłumaczenie dokumantów na język Polski ma sie odbyc za granicą Polski skoro musi je uwierzytelnic poslka placówka dyplomatyczna ( czyli ambasada prościej pisząc)

 

Podałem link, no ale skory Ty wiesz wiecej i tą drogą, wprowadzajac w błąd inne osoby bez doświadczenia, chcesz zarabiać pieniadze to ....... to Twoja sprawa.

 

 

 

 

Chciałbym także napisać cytując klasyka z pewnego forum "Firma to nie caritas, zarabiać musi", a tak na poważnie to nie wiem skąd tyle agresji przecież to jest oferta handlowa podlegająca wolnemu rynkowi zatem jeśli komuś nie odpowiada nie musi z niej korzystać i znaleźć ofertę, która będzie mu bardziej odpowiadała zupełnie jak w przypadku domen.

 

 

Ale to nie jest agresja.

I dobrze że firma zarabia, bo po to jest.

Tylko szkoda że zarabia w niewłasciwy sposób.

Bo nie chodzi o to, że zarabia tylko na niewiedzy innych osób, ale również o to, że zarabia na specjalnym wprowadzaniu osób w błąd, gdy pisze się i podaje inne rzeczy niż stan faktyczny, wyolbrzymiając trudnosci i podając nieprawdziwe zobowiązania i płatności.

 

I nie wierze ze tego nie wiesz, skoro jak podałes, załozyliscie już kilkadziesiat firm w usa.

I szkoda ze pisze to osoba z takim dorobkiem na tym formu.

 

 

Ale najlepiej niech chwile znajdzie osoba z dropped oraz AMS, oni zakładali firmy w usa wiec się będą mogli wypowiedzić na temat kont w banku itp. jak im się udało załatwić te wprost niemożliwe rzeczy.

To juz ostatni mój post w tej sprawie.

 

pozdr

 

P.S. przepraszam za literówki ale nie mam czasu sprawdzać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja odkąd otrzymałem oryginalne dokumenty założyłem polskie konto bankowe w ciągu 2 dni.

W pierwszym dniu dałem je tłumaczowi przysięgłemu, który następnego dnia rano przywiózł mi tłumaczenia.

W tym samym dniu poszedłem do BPH i (trochę tam siedziałem, bo nie jest to dla nich rutynowe konto) w ciągu godziny dostałem dokumenty z danymi do konta. Z umową pani podjechała kilka dni później.

 

Całkowity czas jaki poświęciłem na założenie konta to może z 2 godzinki (kilka telefonów z pytaniami + siedzenie w banku).

Nic ode mnie nie wymagali prócz tłumaczeń i oryginałów dokumentów, które dostałem kurierem z USA.

 

Dodam, że nie musiałem szukać specjalnej placówki, po prostu podjechałem do najbliższego oddziału (dla klientów biznesowych).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie mam wpływy na moderacje, Administrator przeniósł post z wątku, http://www.di.pl/index.php?showtopic=21708

a cytowany był fragment wystaczający.

Przy pisaniu nie zostało przeze mnie zauważone, iż nie można tam komentować- jednak jeżeli Cię tak boli że ktoś psuje Ci Twój biznes, uczciwie pisząc jak jest, to będzie to mój ostatni post w tym temacie.

Post nie był przesunięty tylko usunięty bo łamiesz regugulamin co nie zmienia faktu, że napisałeś go ponownie w nie właściwym dziale. Nic mnie nie boli i bo nie widze w tym problemu, że sobie piszesz, ale co do prawdy to się znacząco z nią mijasz. Jeśli jest to Twój ostatni post w tym temacie to całeszczęście.

 

NIe bardzo wiem co znaczy oponent w tym wypadku.

Jedynie informuje osoby ze mogą otrzymać to samo za dużo mniejsze !!! pieniadze, i nie płacić kolejnym osobą które zarabiją na niewiedzy innych, żeby nie użyć słowa "naciągają".

Najpierw piszesz, że to wszystko jest za darmo dwa zdania niżej, że dużo taniej teraz także, że za darmo lub dużo taniej i tak sam nie możesz się zdecydować? Poza tym nie dosyć, że z pisaniem masz problemy to widzę, że także z czytaniem ponieważ wyraźnie napisałem, że nikogo nie zmuszam do korzystania z moich usług więc nie musisz mnie czy mojej firmy oczerniać pisząc, że kogoś oszukuje czy naciągam.

 

Skoro tak świetnie znasz adres to może zajrzał byś chociaż do instrukcji dołączonych do formularza?

 

- jest on całkowicie darmowy!!! i również wypełnia sie online. Każda osoba oraz firma ma obowiazek go posiadać, nieważne gdzie mieszka jeżeli osiąga dochody na teranie USA.

Tu dochodzimy do spraw kluczowych, gdyż z tego co widzę pomieszałeś kilka rzeczy, gdyż TIN jest indywidualnym numerem podatnika, a EIN numerem firmy co zasadniczo trzeba rozgraniczyć. W kwestii tego czy online to o ile ten drugi można wypełnić online to da się to zrobić wyłącznie posiadając ten pierwszy, którego nie da się wypełnić online. Dodam jeszcze, że w przypadku firm w Delaware miejscem przychodu jest miejsce faktycznego wykonywania działalności, a nie jej rejestracji. Nigdzie nie napisałem, że trzeba zapłacić IRS za wydanie tych numerów.

 

Przy zakładaniu firmy nie potrzebe go jeszcze posiadać. W momecie zakładania firmy, jezeli go jeszcze nie posiadamy zostanie nam automatycznie nadany razem z EIN lub mozna wystapić o niego osobno w tym samym czasie, jezeli mamy do tego równiez inne przesłanki czy też ta firma to będzie tylko cześć dzialalności z jakich osiągniemy dochód na terenie USA (ale to jest osobny temat).

To w końcu jak jest potrzebny czy nie potrzebny bo widz, że i tu nie jesteś specjalnie dokładny? Wypisujesz już farmazony ponieważ w przypadku kiedy właścicielem / właścicielami są nie rezydenci lub osoby nie będące obywatelami USA, każdy dochód nawet jeśli jest to np. AdSense czyli de facto Google jest traktowany jako dochód z poza Stanów. Numer EIN jest bardziej potrzebny w Polsce, gdyż odpowiedników polskiego NIP wymagają często banki i kontrahenci.

 

NIe bardzo wiem o jakie "operacje" chodzi żeby dokumenty czyli numery podatkowe ( EIN, ITIN) miały moc wiązącą w Polsce?? Bo jezeli chodzi o tłumaczenie na jezyk polski to mozna iśc do dowolnego tłumacza przysiegłego, ale wtedy prosze nie ściemniać i nie kłamac userów że trzeba jakies specjalne legalizacji dokumentów.

Litości człowieku czy ty na prawdę czytać nie potrafisz? Od IRS dostajesz jedynie wydruk, a od agenta tylko numer jeśli chodzi o EIN. Jeśli chcesz wystąpić o TIN musisz uwierzytelnić dokumenty tożsamości w placówce dyplomatycznej, a ta nie robi takich rzeczy charytatywnie. Jeśli dostajesz wydruk z IRS o EIN to także powinien być potwierdzony, a tego nie zrobi Ci tłumacz przysięgły tylko pracownik placówki konsularnej.

 

Dokument – w uogólnionej definicji rzeczowe świadectwo jakiegoś zjawiska sporządzone w formie właściwej dla danego czasu i miejsca. W prawie to przedmiot stanowiący dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności, która może mieć znaczenie w sprawie lub fakty będące podstawą ustalenia stanu prawnego. Zwykle sporządzony w formie określonej przepisami i zaopatrzony w środki uwierzytelniające (podpisy, pieczęcie).

 

Już od 3 lat nie ma w Polsce obowiązku legazlizacji zagranicznych dokumentów urzędowych!!

tutaj odsyłacz http://www.msz.gov.pl/Apostille,-,poswiadc...entow,1796.html

 

Jedynie dokumenty trzeba opatrzyć tzw. apostillą, o czym poinformuje was każda firma w usa widząc ze zakładacie firme z innego Państwa, za dodatkowa opłatą lub nawet w opłacie załozenie firmy.

odsyłam http://corp.delaware.gov/apost_info.shtml - potwierdzenie jednego dokumentu kosztuje tylko 20$ - a nadanie numeru jest na jednej kartce papieru.

 

Jeden z poprzedników ERLEND w cenniku innych firm podał iż życzą sobie za to 50$ - ale Ty podałeś tą opłate jakie wytłumaczenie pobieranie 1200 pln opłaty za EIN, mimo ze w cenniku podajesz ze wchodzi to w skład załozenia firmy 2600 pln i nazywasz to "apostoła".

Nie bardzo rozumiem oo co tu chodź, gdyż sposób w jaki to napisałeś jest tak chaotyczny, że na prawdę trudno znaleźć jakiś konkretny sens, ale spróbuje to zrobić. Nie neguje reguły braku obowiązku legalizacji tej części do dokumentów jakim jest apostoła to są wyłącznie Twoje domysł, które jak widzę na każdym kroku usiłujesz sobie dopowiadać, ale rozmawiamy o EIN do którego korespondencje IRS wysyłać musi bezpośrednio na dany adres, który jest adresem fizycznym, a nie skrytką pocztową czy miejscem przekierowania poczty. Jeśli chodzi o uwierzytelnianie dokumentów ja robię to w ambasadzie USA.

 

A dokumenty nie są opatrzone żadna pieczęcią czy podpisem, bo tak jest zgodnie z wymogami obowiązujacego prawa federalnego czyli prawa ponad wszystkimi stanami, więc podpisy czy pieczątki umieszone tam gdzie nie powinny być, dopiero wydają się dziwne i podejrzane.

Kolejny raz piszesz coś czego ja nie napisałem, nigdzie nie napisałem, że to co dostaje się z IRS musi być opatrzone pieczęciami i podpisami, a napisałem, że tego typu wydruk z IRS nasuwa wątpliwości w różnych instytucjach.

 

Jedynie co mi przychodzi do głowy, to moze piszesz że notariusz podbije z nudów swoją pieczątką dokumenty ze przyszły pocztą do niego ;)) , bo zakładasz w Polsce moze ciągle myśla im wiecej pieczatek, czy podpisów tym bardziej prawdziwy dokument.

Widać mało mądrych rzeczy przychodzi Ci do głowy skoro wypisujesz takie idiotyzmy.

 

Bzdury.

Jezeli zakładamy firme poprzez dowolną firme przez internet, to oni są naszymi tzw. Agentami, i oni występują w naszym imieniu. Zakładamy konto w banku przez internet, i papiery trafiają do Agenta który działa w naszym imieniu. lub wręcz on nam zakłada w pakiecie załozenia firmy.

Niestety sam piszesz kompletne bzdury ponieważ w punkcie 3. Sentement Of Authorized Person agent formalnie rezygnuje ze swojego stanowiska na rzecz właściciela dla, którego spółkę powołał zatem w żadnym wypadku nie może występować w jego imieniu!

 

W innym przypadku trafiają do nas, czyli najpierw na adres w stanach, gdzie mamy przekierowanie poczty, pozniej do nas, my podpisujemy i odsyłamy, a oni odsyłąją go dalej do banku.

Nigdzie nie napisałem ze nie musimy mieć przekietowania poczty, ale takie usługi swiadczą min pakmail.com ups.com itp. więc firmy niezwiązane z zakładaniem firmy.

 

Dokumenty potwierdzajace załozenie firmy łącznie z numerem podatkowym EIN oraz kopie dwóch dokumentów tożsamości (ID) są wystarczające do założenia konta w banku.

 

Jezeli zakładasz konto na firme wystaczy EIN (ewentualnie razem z ITIN w zależności od banku) na osobą prywatną wystaczy sam ITIN.

 

I nie pisz żę niektóre banki to czy tamto. Jest to oczywiste ze nie wszystkie banki maja takie same przepisy wewnętrzne i że nie w kazdym banku założysz konto dla obcokrajowca czy na odległosc bez osobistej obecności, jednak ciągle jest wiele w których tak zrobisz jak pisze.

Świetnie chciałbym zobaczyć to w praktyce. Polecam też lekturę The Uniting and Strengthening America by Providing Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Terrorism – USA PARTIOT szczególnie w fragmencie, który wprowadza poprawki do federalnego ustawodawstwa związanego ze zwalczaniem prania brudnych pieniędzy, szczególnie dotyczącego transakcji międzynarodowych.

 

Tak samo pisanie, że niekóre banki żadają depozytu 5000$ na początku, jest takim samym stwierdzeniem jak to, że niektóre firmy sprzedają działaki na Marsie w tej cenie - ciekawe czy ktoś mądry je kupi? Banków jest pełno, jezeli jeden nam nie pasuje można iśc do nastepnego, wiekszośc oferuje zazwyczaj 20$ do 100$ depozytu bo taki jest stadard.

I powtarzam jeszcze raz, te pieniadze z depozytu trafiają na nasze konto i mozemy z nimi zrobić co chcemy nawet następnego dnia.

Proponuje abyś zapoznał się z definicją depozytu jako zabezpieczenia określonych czynności prawnych i zapewniamcię, że takie środki nie pozostają do dyspozycji na koncie. Jeśli chodzi o "iść" po będzie dość długi i wyczerpujący spacer z Polski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równiez taka uwaga - jezeli piszesz skrótami wytłumacz innym co one znaczą, min piszesz ID jako o dwóch tajemniczych dokumentach, a jest to powszechne określenie dokumentów tozsamości np. paszport dowolnego kraju lub prawo jazdy .

 

Nie potrzeba mieć SSN ( czyli tzw, numeru ubezpieczenie społecznego które działa w USA jak numer PESEL w Polsce) bo obcokrajowcy bez prawa pracy, lub którzy nie studiują w USA (*wyjątek jest jeszcze tylko kilku innych wypadkach), nie maja prawa otrzymać i nie otrzymają SSN.

Nigdzie nie napisałem o ID jako o dwóch tajemniczych dokumentach i tu wracamy do punktu gdzie usiłujesz sobie dopowiedzieć to czego ja nie napisałem. Wyjaśnienie jest zbędne, gdyż każdy średnio inteligentny człowiek naszej społeczności jest w stanie skorzystać z Google jeśli czegoś nie wie, a w większości przypadków skrót taki jak ID nie przysparza nikomu problemów ze zrozumieniem.

 

Czyli reasumująćc- Dokumenty potwierdzajace załozenie firmy łącznie z numerem podatkowym TIN oraz kopie dwóch dokumentów tożsamości są wystarczające do załozenia konta w banku.

Teraz piszesz, że firma powinna mieć TIN? Wydawało mi się że EIN cóż ... poza tym w tym zdaniu potwierdzasz to co już napisałem czyli dwa dokumenty torzsamości oraz dokument amerykański bo nie bez powodu użyłem implikacji pisząc o TIN lub SSN.

 

Ciekawe ze piszesz ze jest z tym tyle starań, zachodu i prawie nie do załatwienia, Ty to jednak jakims cudem załatwiasz ;)

Nie cudem tylko przez konkretne rozwiązanie jakie opisałem w swoim ostatnim poście.

 

Jest to analogincza sutuacja jak do kont bakowych w usa.

Nie wszystkie banki akceptują i zakładają, jednak wiele zakłada, co nie znaczy ze trzeba miec jakies tajemnicze moce i specjalne znajmości aby to załatwić. Wystaczy zadzwonic lub poszukać na internecie.

 

ehh ... odesle do wypowiedzi które napisałem powyzej łącznie z linkiem do źródła. Od jakis 3 lat nie ma prawa i obowiazku żadnego uwierzytalniania dokumentów przez placówki dyplomatyczne.

Z Twojego postu dodatkowo wnioskuje że tłumaczenie dokumantów na język Polski ma sie odbyc za granicą Polski skoro musi je uwierzytelnic poslka placówka dyplomatyczna ( czyli ambasada prościej pisząc)

Opierasz się wyłącznie na swoich domysłach po raz kolejny dopowiadając sobie różne rzeczy, o których nigdy nie napisałem. Nigdy nie negowałem tego, że apostoła nie musi być uwierzytelniana, numer EIN przesłany pocztą, który jest zwykłym wydrukiem nie jest traktowany przez więkrzość instytucji jako dokument tak samo jak wszystkie dokumenty nie posiadające orginalnego (odręcznego) podpisu wystawcy czy pieczęci.

 

Podałem link, no ale skory Ty wiesz wiecej i tą drogą, wprowadzajac w błąd inne osoby bez doświadczenia, chcesz zarabiać pieniadze to ....... to Twoja sprawa.

 

Ale to nie jest agresja.

I dobrze że firma zarabia, bo po to jest.

Tylko szkoda że zarabia w niewłasciwy sposób.

Bo nie chodzi o to, że zarabia tylko na niewiedzy innych osób, ale również o to, że zarabia na specjalnym wprowadzaniu osób w błąd, gdy pisze się i podaje inne rzeczy niż stan faktyczny, wyolbrzymiając trudnosci i podając nieprawdziwe zobowiązania i płatności.

 

I nie wierze ze tego nie wiesz, skoro jak podałes, załozyliscie już kilkadziesiat firm w usa.

I szkoda ze pisze to osoba z takim dorobkiem na tym formu.

Kolejny raz posuwasz się za daleko pomawiając mnie o oszustwo, wprowadzanie w błąd, wyolbrzymianie, podawanie nieprawdziwych zobowiązań i płatności. Nigdzie nie napisałem, że stawki jakie podałem są tylko kosztami jakie należy zapłacić za założenie spółki LLC w Delaware! Są to kwoty poszczególnych usług razem z pracą jaką wykonuje i wszystkimi opłatami.

 

Ale najlepiej niech chwile znajdzie osoba z dropped oraz AMS, oni zakładali firmy w usa wiec się będą mogli wypowiedzić na temat kont w banku itp. jak im się udało załatwić te wprost niemożliwe rzeczy.

Sam korzystałem z rady Michała w sprawie zakładania swojej pierwszej firmy, ale też wielu rzeczy dowiedziałem się sam i od znajomych, którzy są obywatelami USA i prawnikami, księgowymi, notariuszami oraz prowadzą własne firmy w Delaware.

 

To juz ostatni mój post w tej sprawie.

Całe szczęście.

 

P.S. przepraszam za literówki ale nie mam czasu sprawdzać

Nie tylko literówek. Nie wiem czy tak ciężko użyć edytora tekstu do sprawdzenia poprawności tekstu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym samym dniu poszedłem do BPH i (trochę tam siedziałem, bo nie jest to dla nich rutynowe konto) w ciągu godziny dostałem dokumenty z danymi do konta. Z umową pani podjechała kilka dni później.

Tak jak pisałem co placówka to obyczaj, ale ja byłem w kilku palcówkach BPH w Warszawie w tym także w najbardziej centralnym ze wszystkich w Polsce chyba i powiedziano mi, że dział prawny zakazał zakładania kont takim firmą ponieważ wynalazł jakieś braki itp. oraz po kontroli wewnętrznej mają z tego powodu jakieś problemy. Widziałem pobieżnie czym się różnią dokumenty firm zarejestrowanych na Cyprze oraz w Lichtensztajnie i w porównaniu do tych z Delaware to prawdziwa encyklopedia.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] w tym także w najbardziej centralnym ze wszystkich w Polsce [..]

 

Nie popadajmy w nadmierny centralizm ;)

Siedziba statutowa BPH jest w Krakowie. Bank ma również swoja centralę w W-wie,

ale na pewno nie jest to "najbardziej centralny oddział" ;)

To trochę czepianie się słówek, ale tak ostatnio mam ...

---

 

Ad rem, chociaż ja nic nie wniosę do dyskusji ...

Z uwagą czytam ten temat. Był on reakcją na ogłoszenie Sainta dot. Delaware, a

ewoluuje, uważam, w dobrym kierunku. Wydzielenie wątku z tematu Sainta, i przeniesienie go przez Administrację w inne miejsce (uzasadnienie: "w zw. z licznymi OT"), powoduje, że jest tym czym jest. I dobrze. Osobnym tematem, nie dotyczącym wprost ogłoszenia Sainta, tylko poruszającym bardziej szczegółowe kwestie "Delaware". Konkretnie, temat brzmi: "Zakładanie firmy w USA, Delaware".

(Kiedyś założyłem na di.pl temat, który mógłby, po jego ewentualnym rozwinięciu, służyć osobom chcącym zaangażować się w Delaware. Niestety, trwa on gdzieś tutaj, jako jedynie tytuł ;)).

Rozumiem osoby, które chronią swój dorobek, i szanują swój czas, spędzony na wypracowywaniu swojej koncepcji działalności w Delaware.

(Wiem, że była też poruszana kwestia ebooka ...Chyba upadła?)

Niemniej, cieszę się z tego, że alicjon, erlend niejako "otworzyli" temat, nowe "rozdanie" :P . Podzielił się doświadczeniem Interson.

Myślę, że osoby zainteresowane tematyką Delaware, chętnie usłyszeliby wypowiedzi innych prezesów z tego Stanu. Tych oczywiście, którzy byliby skłonni podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie popadajmy w nadmierny centralizm ;)

Siedziba statutowa BPH jest w Krakowie.

Siedziba jest też w Warszawie i jest równoznacznie ujęte na stronie samego banku.

 

Ad rem, chociaż ja nic nie wniosę do dyskusji ...

Z uwagą czytam ten temat. Był on reakcją na ogłoszenie Sainta dot. Delaware, a

ewoluuje, uważam, w dobrym kierunku. Wydzielenie wątku z tematu Sainta, i przeniesienie go przez Administrację w inne miejsce (uzasadnienie: "w zw. z licznymi OT"), powoduje, że jest tym czym jest. I dobrze. Osobnym tematem, nie dotyczącym wprost ogłoszenia Sainta, tylko poruszającym bardziej szczegółowe kwestie "Delaware". Konkretnie, temat brzmi: "Zakładanie firmy w USA, Delaware".

Nie został przesunięty tylko usunięty i słusznie. Tutaj napisany ponownie nadal jest jednak:

1. Komentarzem mojego ogłoszenia.

2. Nie jest we właściwym dziale.

Poza tym jest biciem piany i moim zdaniem zmierza nie we właściwym kierunku ponieważ sprowadza się do oskarżania mnie przez jedną osobę o oszustwo itd. i gdyby nie to to wcale bym się w tym temacie nie wypowiadał. Pozostali liczą, że w jakiś sposób skorzystają na tym wwszystkim z wiedzy innych osób, ale wolał bym aby jeśli tak ma być odbywało się to w innym temacie przez jakieś konkretne pytania lub bezpośrednio na privie.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Saint' date='czw, 25 gru 08' post='145463']

 

Nie został przesunięty tylko usunięty i słusznie. Tutaj napisany ponownie nadal jest jednak:

1. Komentarzem mojego ogłoszenia.

2. Nie jest we właściwym dziale.

 

 

Nie piszę tego, aby się kłócić,

ale:

czw, 18 gru 08

Post

#2

av-150.gif

 

Uzależniony

pip.gifpip.gifpip.gifpip.gifpip.gifpip.gif

 

Grupa: Administrator

Postów: 2,414

Dołączył: śro, 01 lis 06

Użytkownik nr: 150

 

 

spacer.gif

W związku z licznymi OT wątek dyskusyjny tutaj:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=21722

 

 

 

[...] Poza tym jest biciem piany i moim zdaniem zmierza nie we właściwym kierunku ponieważ sprowadza się do oskarżania mnie przez jedną osobę [...]

 

Proponuję więc,

aby po prostu nie odnosić się więcej do treści ogłoszenia Sainta,

tylko przedstawiać sprawę, w świetle własnych doświadczeń.

 

Pozostali liczą, że w jakiś sposób skorzystają na tym wwszystkim z wiedzy innych osób, ale wolał bym aby jeśli tak ma być odbywało się to w innym temacie przez jakieś konkretnepytania lub bezpośrednio na privie.

 

Nie widzę niczego złego w tym, że pozostali na to liczą.

Jeśli są chętni nadawcy i odbiorcy, nie będzie żadnego problemu. To nie jest wiedza alchemiczna, dotycząca przemiany kamienia filozoficznego w złoto? Oczywiście, masz przecież prawo Saint, do swojego ogłoszenia, do treści takiej, jaką uważasz za stosowną (masz prawo chronić swój dorobek). Taki temat/ogłoszenie otworzyłeś. Istnieje. Kilka osób nie zgadza się z Tobą. Nie ma ich już w Twoim temacie.

Natomiast formalnie, Autorem niniejszego tematu, jest, jak widzę, alicjon. Wypowiadamy się tutaj,

w topic'u alicjona.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba najlepiej zrobię jeśli otworze forum o tej tematyce co już dawno miałem zrobić, ale brakowało mi czasu i w ten sposób problem sam się rozwiąże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jak to jest z tymi firmami?

ktoś założył taką firmę sam i chciałby mi podpowiedzieć ja kto zrobić - mieszkam w USA i nie miałbym z tym problemu a mógłbym się odwdzięczyć :)

dodatkowo jak to jest z podatkami?

podejrzewam że to można wytłumaczyć w kilku linijkach a ja spędziłem kilak godzin i dalej jestem w kropce - masło maślane.

potrzebuje mieć firmę w PL do tego?

 

w dodatku, czy mogę mieszkać w USA i prowadzić firmę w delaware??

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jak to jest z tymi firmami?

ktoś założył taką firmę sam i chciałby mi podpowiedzieć ja kto zrobić - mieszkam w USA i nie miałbym z tym problemu a mógłbym się odwdzięczyć :)

dodatkowo jak to jest z podatkami?

podejrzewam że to można wytłumaczyć w kilku linijkach a ja spędziłem kilak godzin i dalej jestem w kropce - masło maślane.

potrzebuje mieć firmę w PL do tego?

 

w dodatku, czy mogę mieszkać w USA i prowadzić firmę w Delaware??

Ideą spółek typu offshore jest to, że przedsiębiorstwo działa poza granicami jurysdykcji, w której jest zarejestrowane. Nie inaczej jest w Delaware, nie możesz prowadzić działalności na terenie USA oraz co ważne otrzymywać żadnych dochodów ze źródeł pochodzących z USA. Odnośnie pytania czy jako osoba zamieszkująca teren USA możesz mieć działalność zarejestrowaną w DE to nie ma z tym problemu, pod warunkiem że nie naruszasz tego co napisałem wyżej.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ideą spółek typu offshore jest to, że przedsiębiorstwo działa poza granicami jurysdykcji, w której jest zarejestrowane. Nie inaczej jest w Delaware, nie możesz prowadzić działalności na terenie USA oraz co ważne otrzymywać żadnych dochodów ze źródeł pochodzących z USA. Odnośnie pytania czy jako osoba zamieszkująca teren USA możesz mieć działalność zarejestrowaną w DE to nie ma z tym problemu, pod warunkiem że nie naruszasz tego co napisałem wyżej.

 

czyli, zamiast wysyłać zarobione pieniądze do PL i płacić ryczałt 8% mogę przelewać je na swoje prywatne amerykańskie konto?

czy z tego też muszę się rozliczać..? przyznaje, że w kwestii podatków to jestem cieńki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli, zamiast wysyłać zarobione pieniądze do PL i płacić ryczałt 8% mogę przelewać je na swoje prywatne amerykańskie konto?

czy z tego też muszę się rozliczać..? przyznaje, że w kwestii podatków to jestem cieńki :)

Pieniędzy nie musisz przelewać na polskie konto, możesz je trzymać na amerykańskim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pieniędzy nie musisz przelewać na polskie konto, możesz je trzymać na amerykańskim :)

 

Dobrze ale jak je wydawać na prywatne cele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam wszystkich

 

Z tego co wyczytalem w roznych watka na temat Delaware wynika iz jezeli chcemy wydawac firmowa kase na cele prywatne w Polsce robimy przelew na wlasne prywatne konto (placimy w tedy 8,5% o dywidendy).

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, po co zakladac firmowe konto w polsce, jaki jest jego cel do czego niby ma sluzyc?

 

Jezeli ktos z doswiadczony moglby polecic dobry, godny zaufania bank w USA w ktory wszystkie formalnosci zwiazane z zalozeniem konta i poznijsza obluga mozna zalatwic online bardzo ale to bardzo bede wdzieczny.

 

dziekuje i pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezeli ktos z doswiadczony moglby polecic dobry, godny zaufania bank w USA w ktory wszystkie formalnosci zwiazane z zalozeniem konta i poznijsza obluga mozna zalatwic online bardzo ale to bardzo bede wdzieczny.

Nie da się tego zrobić "zdalnie" po 9/11 jest coś takiego jak Patriot Act gdzie są pewne restrykcje nałożone na banki odnośnie prania pieniędzy i przesyłania ich do USA przez organizacje terrorystyczne więc bez osobistego stawiennictwa nic się nie ruszy. Ogólnie polecam Wells Fargo chudź momentami ciężko się dogadać z ich konsultantami na infoliniach, ale to standard tak jak u nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saint, dzieki za namiar na Wells Fargo.

 

Czyli rozumiem ze dla potencialnego wlasciela firmy w Delaware podroz za ocean w celu zalozenia konta w banku jest nieuniknoa.

 

w zwiazku z tym jak rozumiec oferte twoja (twojej firmy) czy jakiejkolwiek innej ktore oferuja zalatwienie wszelkich formlnosc.

Czy istniej mozliwosc aby upowazniec tak firme do zalozenie rachunku bankowego w stanach na nasze nazwisko?

 

Jezeli ktos juz przez to przeszedl i wie cos na ten temat prosze o pomc.

 

Dzieki

Share this post


Link to post
Share on other sites
w zwiazku z tym jak rozumiec oferte twoja (twojej firmy) czy jakiejkolwiek innej ktore oferuja zalatwienie wszelkich formlnosc.

Czy istniej mozliwosc aby upowazniec tak firme do zalozenie rachunku bankowego w stanach na nasze nazwisko?

Powiedzmy to tak ja mam takie możliwości aby to zrobić "zdalnie" chodź ty możesz ich nie mieć, ale i tak aby je mieć musiałem być w banku/bankach osobiście aby je uzyskać. Poza tym mam miejscowych pracowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że według prawa polskiego, brytyjskiego lub tego obowiązującego praktycznie w każdym innym kraju nie można prowadzić sobie zdalnie takie firmy i w ten sposób obchodzić wymogi podatkowe państwa, w którym się mieszka.

 

Po drugie jeśli już mieć firmę offshore to na pewno nie jakiś Delaware tylko od razu BVI czy gdzieś, gdzie jest 0% podatku a nie jakichś ryczałt (skoro offshore to po co w ogóle płacić obcemu skarbowi?).

 

Ogólnie możesz mieć firmę offshore i czerpać zyski z niej, ale tylko jeśli ta firma sama sobie działa bez Twojej ingerencji w nią. Jeśli nią kierujesz, itd. z innego kraju, w którym mieszkasz, to pies pogrzebany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×