Jump to content
kilofek

rodzice.pl - Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny

Recommended Posts

Jestem strasznie ciekaw samego wyroku jak i uzasadnienia.

 

Mam nadzieję, że tym razem doczekamy się go szybciej bo aż strach jakikolwiek serwis otwierać po takich informacjach.

 

Troche mnie dziwi co was tak dziwi ?:)

Jest przyznana ochrona na slowny w zakresie dwoch klas nicejskich ? JEST ! 41 i 16

Widac byly/sa jakies przeslanki ze sedzia uznal ze jest naruszenie tej ochrony ale to zobaczymy jak bedzie orzecznie

Przeciez nie zostala ta ochrona przyznane na wszystko co sie rusza a jedynie do ochrony tytulu prasowego bo sam tytul prasowy nie daje w zaden sposob ochrony a jest jedynie elementem odrozniajacym.

Jedna rzczy ktora jest dla mnie niezrozumiala to fakt dlaczego Agora nie zaskarzyla przyznania tej ochrony jako podmiot posiadajacy domene czyli majacy interes prawny ? Taki "zaskarżenie " musialoby zawiesci postepowanie np.przed sadem polubownym lub powszechnym do czasu wydania z UPRP decyzji .

To tak na oko to jakies 2-3 lat a jak ktos zdolny to i dluzej :)

 

Tak naprawde to nie wiemy co sie wydarzyło ale moze sie dowiemy z czasem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak naprawde to nie wiemy co sie wydarzyło ale moze sie dowiemy z czasem

 

Być może doszło do ugody i dlatego domena została przekazana.

Ciekawe ile trwał spór. Co najmniej pół roku na pewno, bo już pod koniec czerwca była ta adnotacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

J+R ostatnio stał się bardzo aktywny jesli chodzi o ochrone swoich praw ;) a wiem co mówię....no cóż dział prawny jednak u nich nie stoi jeszcze na wysokim poziomie ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena kieruje na rodziceonline.pl. Whois pokazuje już nowego abonenta. Natomiast nadal jest informacja o sporze dotyczącym domeny.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena kieruje na rodziceonline.pl. Whois pokazuje już nowego abonenta. Natomiast nadal jest informacja o sporze dotyczącym domeny.

Mam na oku inną domenę, która działa a pisze, że jest spór (nie jest zablokowana) - czy może ktoś wyjaśnić ocb?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena kieruje na rodziceonline.pl. Whois pokazuje już nowego abonenta. Natomiast nadal jest informacja o sporze dotyczącym domeny.

 

Proste, pewnie już czekał w kolejce kolejny wniosek do arbitrażu i domena po rejestracji znów wpadła w spór. ;-)

 

 

 

domeny.pl: a dlaczego miałaby nie działać? co ma jedno do drugiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie ciekawa sprawa. Znak rodzice.pl praktycznie nie ma żadnej zdolności odróżniającej i taki znak można unieważnić. Należałoby zawiesić postepowanie przed SP i skierować wniosek o unieważnienie. Może wobec tego doszło do ugody?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie sprawy rozpatrują ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o internecie, a co dopiero o domenach. Orzecznictwo pokazuje jak bardzo nie kumają bazy. Każdy ma prawo do rodzice.pl, tak jak każdy ma rodziców.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie możesz mieć racje. Moja babcia mimo, że ma 97 lat i demencje starczą też śmiga w necie. :P

Szacun dla babci:)

 

A co do calej tej sprawy to naprawde trzeba miec albo nie rowno pod sufitem, albo miec swietnego prawnika zeby wpasc na pomysl ze skoro ma sie domene rodziceonline*pl to ma sie do rodzice*pl wieksze prawa...niby jakim cudem? trzeba bylo zarejestrowac albo odkupic rodzice.pl. W ogole to poprawilo mi to humor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do calej tej sprawy to naprawde trzeba miec albo nie rowno pod sufitem, albo miec swietnego prawnika zeby wpasc na pomysl ze skoro ma sie domene rodziceonline*pl to ma sie do rodzice*pl wieksze prawa...niby jakim cudem? trzeba bylo zarejestrowac albo odkupic rodzice.pl. W ogole to poprawilo mi to humor.

 

Mają znak słowny w grupie dotyczącej wydawnictw i czasopism (bodajże 16) więc jeśli rodzice.pl kierowała na serwis poświęcony innemu czasopiśmie "Dziecko" to chyba jednak naruszali ich prawa do ochrony znaku ;) Tym bardziej, że nawet tematycznie są konkurencją dla siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skandalem nie jest wyrok lecz przyznanie praw ochrony na powszechne słowo. Załóżmy czysto teoretycznie, że ktoś postarał się o prawa na mniej powszechne słowo niż 'rodzice', np. 'forum'. I co teraz z domeną forum i pochodnymi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skandalem nie jest wyrok lecz przyznanie praw ochrony na powszechne słowo. Załóżmy czysto teoretycznie, że ktoś postarał się o prawa na mniej powszechne słowo niż 'rodzice', np. 'forum'. I co teraz z domeną forum i pochodnymi?

Dokładnie.. Do czego to już dochodzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugerujesz, że nie przejmą tej domeny ?

 

ABONENT:

firma: G+J GRUNER+JAHR POLSKA SP. Z O.O. & CO SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Widze ze sa posty z 31 grudnia ale chyba nie bylo info ze domena ma juz nowego abonenta zreszta zgodnie z przewidywaniem .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jak w ogóle można zastrzec takie słowo jak "rodzice"? OD 1993 roku nie ma już rodziców, tylko "spokrewnieni genowo" bo inaczej trzeba będzie płacić firmie Gruner + Jahr AG & Co grubą kasę za użycie w domu słowa "rodzice"

 

Generalnie zgadzam się z pytaniem co do"rodzice". Każdy ma w jakiś tam sposób rodzica. Dla mnie ustanawianie praw do tego typu słów to tylko kasa. No i może chęć władzy i posiadania wpływu.

Parafilozoficznie poleciałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie zgadzam się z pytaniem co do"rodzice". Każdy ma w jakiś tam sposób rodzica. Dla mnie ustanawianie praw do tego typu słów to tylko kasa. No i może chęć władzy i posiadania wpływu.

Parafilozoficznie poleciałem :)

 

moje skormne zdanie jest takie ze rozstrzygniecie ( wyroku nie czytalem ) w tej sprawie jest jak najbardziej ok i sluszne tak samo jak sluszne jest przyznanie ochrony na znak slowny "rodzice"

Prosze zrocic uwage co najwazniejsze ze ta ochrona dotyczy bardzo konkretnej swery nie "wszystkich rodzicow" nie spokrewnienia a jedynie ochrony TYTULU prasowego i to jest pole ochrony tego znaku na ktory Agora wkroczyla myslac ze chyba jej wolno !

Poprostu uzywajac domene rodzice.pl Agora naruszyla prawo publikujac tam nic innego jak gazete/czasopismo !

Gdyby sprzedawala tam ksiazki dla rodzicow albo miala szkole rodzenia nie byloby tematu a tak uwazam zarowno przyznanie ochrony na slowny rodzice jak i wyrok w tej konkretnej sprawie za bardzo zgodny ze kazdym mozliwym prawem .Poprostu starly sie dwa duze koncerny i nie moglobyc sytuacji zeby w takiej sprawie wydac orzecznie ktore mozna latwo podwazyc

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena kieruje na rodziceonline.pl. Whois pokazuje już nowego abonenta. Natomiast nadal jest informacja o sporze dotyczącym domeny.

 

 

ABONENT:

firma: G+J GRUNER+JAHR POLSKA SP. Z O.O. & CO SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Widze ze sa posty z 31 grudnia ale chyba nie bylo info ze domena ma juz nowego abonenta zreszta zgodnie z przewidywaniem .

 

Było :)

 

Natomiast rzeczywiście nie ma się co dziwić wyrokowi.

Pisałem też wcześniej:

 

Mają znak słowny w grupie dotyczącej wydawnictw i czasopism (bodajże 16) więc jeśli rodzice.pl kierowała na serwis poświęcony innemu czasopiśmie "Dziecko" to chyba jednak naruszali ich prawa do ochrony znaku :P Tym bardziej, że nawet tematycznie są konkurencją dla siebie.

 

Taka nauczka na przyszłość aby raz np. na pół roku przelecieć po bazie UP swoimi generykami i posprawdzać czy czasami ktoś nie dokonał zgłoszenia, które w przyszłości pomoże odebrać nam domenę a jeśli nawet nie odebrać to mocno ograniczy jej wykorzystanie. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taka nauczka na przyszłość aby raz np. na pół roku przelecieć po bazie UP swoimi generykami i posprawdzać czy czasami ktoś nie dokonał zgłoszenia, które w przyszłości pomoże odebrać nam domenę a jeśli nawet nie odebrać to mocno ograniczy jej wykorzystanie. :)

Domena zarejestrowana przed zgloszeniem jest bezpieczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena zarejestrowana przed zgloszeniem jest bezpieczna.

 

:)

 

Teraz dowaliłeś.

A niby dlaczego ma być bezpieczna?

Skoro ktoś uzyska ochronę na znak słowny dajmy na to "majtki" w klasie dotyczącej np. pośrednictwa finansowego a Ty masz majtki.pl od 10 lat tylko tak się złoży, że będą wyświetlać reklamy kredytów to jak myślisz, naruszasz ochronę ich znaku czy nie? Będą mieli powód do arbitrażu, czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moje skormne zdanie jest takie ze rozstrzygniecie ( wyroku nie czytalem ) w tej sprawie jest jak najbardziej ok i sluszne tak samo jak sluszne jest przyznanie ochrony na znak slowny "rodzice"

Prosze zrocic uwage co najwazniejsze ze ta ochrona dotyczy bardzo konkretnej swery nie "wszystkich rodzicow" nie spokrewnienia a jedynie ochrony TYTULU prasowego i to jest pole ochrony tego znaku na ktory Agora wkroczyla myslac ze chyba jej wolno !

Poprostu uzywajac domene rodzice.pl Agora naruszyla prawo publikujac tam nic innego jak gazete/czasopismo !

Gdyby sprzedawala tam ksiazki dla rodzicow albo miala szkole rodzenia nie byloby tematu a tak uwazam zarowno przyznanie ochrony na slowny rodzice jak i wyrok w tej konkretnej sprawie za bardzo zgodny ze kazdym mozliwym prawem .Poprostu starly sie dwa duze koncerny i nie moglobyc sytuacji zeby w takiej sprawie wydac orzecznie ktore mozna latwo podwazyc

Ok, rozumiem kwestie prawne co do znaku towarowego. Tylko nie podoba mi się to że zwyczajne słowa stają się znakami towarowymi. To prowadzi do przegięć. Dojdzie do tego że wszyscy będą się o wszystko procesować jak w usa. Trochę mi to Orwellem pachnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I na dodatek .pl nie robi różnicy. Czy użycie domeny rodzi.ce było by legalne?

 

Odpowiedz sobie sam na tak zadane pytanie .Wiekszosc kwestii w tym temacie byla omawiana w Karkowie przez pania dr Justyna Ożegalska-Trybalska mowie o podobienstwie znakow . To czy tam jest przed rodzice przedrostek "fajni" "mili " czy na koncu 123 lub xx to bez znaczenia :)

Podobienstwo znaku da sie zdefiniowac i kazdy sad to umie zrobic a rodzi.ce nie podlega tak poza wszystkim polskiej jurysdykcji

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok heden moze masz racje, ale co mozna na popularnych slowach np majtki co mozna wyswietlac jak nie reklamy o bieliznie? nic tylko zakladac majtki sp. z.o.o i odbierac generyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×