Jump to content
Anmato

Maskowanie domeny sewera przy wyszukiwaniu..

Recommended Posts

Witam wszystkich masterów, jak zrobić, by w wynikach wyszukiwania np. google, pokazywał się adres strony - mam na myśli podpiętą domenę ,a nie adres rzeczywisty strony - serwera?

 

Da się tak zrobić?

 

Ps. foto w załączniku

Edited by Anmato

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy przypisać domenę do serwerów DNS hostingu, a nie robić zwykłe przekierowanie URL, lecz czy darmowy hosting umożliwia podpięcie własnej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz domenę pietr.pl dopisać do nazwy konta, którą masz w home.pl.

Następnie tworzysz katalog na serwerze home.pl (lub katalog główny) i na niego z panelu przekierowujesz swoją domenę.

Jesli domena pietr.pl jest zarejestrowana u innego rejestratora niż home.pl, musisz napisać do boku home aby dodał domenę do swoich dns serwerów.

Po tej operacji już logując się w panelu home znajdziesz domenę i wystarczy tylko ją przekierować na podkatalog lub zostawić na katalogu głównym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musisz domenę pietr.pl dopisać do nazwy konta, którą masz w home.pl.

Z tego co widać to autor tematu posiada w home tylko zarejestrowaną domenę, gdyż jakby posiadał też serwer to by nie robił przekierowań na yoyo...

 

Jesli domena pietr.pl jest zarejestrowana u innego rejestratora niż home.pl, musisz napisać do boku home aby dodał domenę do swoich dns serwerów.
Domena zarejestrowana jest w home.pl więc nie ma co dodatkowo mieszać autorowi w głowie.

 

@Anmato dowiedz się czy na yoyo.pl możesz podpiąc na konta WWW własną domenę, jeżeli tak to podepinij ją w swoim panelu do zarządzania kontem www, następnie serwery DNS które otrzymasz od yoyo wpisujesz w panelu rejestratora domeny czyli home w polach DNS1, DNS2.

 

Jeżeli jednak yoyo nie umożliwia podpinania własnych domen to jedyne rozwiązanie to zakup serwera płatnego.

Edited by MasterNET.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za rzetelne info. Podpiąłem domenę w yoyo.pl, następnie podane adresy DNS wpisałem w panelu home.pl danej domeny. Wyświetlił się komunikat, że jest ok i "propagacja domeny nastąpi do 30 godzin" - długo, ale ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym, że są to dwa różne adresy i Google traktuje pietr.pl jako nową stronę, nie zastąpi ona w wynikach wyszukiwania strony pietr.yoyo.pl. Jeśli docelową stroną ma być pietr.pl, to warto byłoby na stronie pietr.yoyo.pl zrobić przekierowanie 301 na stronę docelową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenia, co zostało zgłoszone. Zgłoszenie do Google tylko pomaga robotowi szybciej zaindeksować dany adres. Google indeksuje strony pod konkretnymi adresami www, nie trzeba ich nawet zgłaszać, robot sobie sam znajdzie. W tej chwili masz de facto dwie strony (jedną zawartość pod dwoma adresami), a grozi to nawet filtrem w Google za duplicate content - otrzymuje go zwykle nowsza domena, z identyczną zawartością.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale dlaczego "grozi"? Zgłosiłem tylko jedną domenę do google..

Czytaj uważnie co napisał Tobi.

Nie ważne czy zgłosiłeś, czy nie - spider google'a znajdzie ją ;)

A co do duplikatu - pomyśl. Przykładowo zrobię stronę identyczną do Twojej, z taka sama treścią i pozostałymi rzeczami. Google wbije, zaindexuje. I co wtedy? Pomyśl jaki byłby bajzel w katalogu google'a ;)

PS

Sam mam duplicate tzn nie chciało mi się zrobić 301 i mimo to nie mam filtru, a serwis najlepszy i największy tego typu w Polsce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie podpięcia własnej domeny:

 

http://www.yoyo.pl/pomoc/index.php?action=kb&article=25

 

Odnośnie prekierowania 301:

 

http://www.tarnaski.eu/blog/przekierowanie-301/

 

Najlepszym sposobem jest przekierowanie w pliku .htaccess (bo automatycznie przekierowuje wszystkie podstrony), ale na yoyo.pl go nie zrobisz, bo serwer nie obsługuje takowych plików. Jedyne co możesz zrobić w obecnej sytuacji to:

- podpiąć domenę pietr.pl na serwerze yoyo.pl (tak jak w pierwszym linku),

- umieścić na serwerze plik przekieruj.php o następującej treści:

 

<?php
if($_SERVER['HTTP_HOST']=='www.pietr.yoyo.pl' || $_SERVER['HTTP_HOST']=='pietr.yoyo.pl')
{
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://pietr.pl".$_SERVER['REQUEST_URI']);
header("Connection: close");
exit;
}
?>

 

- wszystkim podstronom, które mają teraz rozszerzenie .html dać rozszerzenie .php np. index.php, kontakt.php itd. (treść zostawić taką samą) oraz w każdym możliwym pliku na samym początku, w pierwszych linijkach dostawić:

 

<?php
include('przekieruj.php');
?>

 

co dopiero przekieruje wszystko z pietr.yoyo.pl oraz www.pietr.yoyo.pl na pietr.pl (jako 301) oraz pokaże botom Google, że adres pietr.yoyo.pl jest już nieaktualny. ;) Jest to maksymalnie kłopotliwe, bardziej by już nie mogło być, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest po prostu rozejrzenie się za lepszym i normalnym serwerem obsługującym .htaccess (już od 20 zł rocznie czy coś). ;)

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzupełnienie do 301:http://www.tarnaski.eu/blog/przekierowanie...1/#comment-2145

 

Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia, zdecydowałem się na podpięcie domeny, bo tak jak mówicie, yoyo.pl nie obsługuje .htaccess, jeśli wyniki nie będą satysfakcjonujące, podopisuję kody php do tylu stron ilu się da:)

 

A jak kiedyś będę miał lepszy serwer do dyspozycji, to skorzystam z .htaccess bo widzę korzyści z jego tytułu jest wiele.

 

Pozdrawiam.

Edited by Anmato

Share this post


Link to post
Share on other sites

* * * * *

 

Otrzymałem po kilkunastu dniach od wpisania adresów DNS w panelu domeny, takiego maila od home.pl:

 

"Ponizsze dane zostaly wpisane do glownego rejestru domeny .pl przez Home.pl Sp. J., któremu zleciles obsługę swoich danych.

 

Ta informacja zostala wyslana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ na nia.

Jesli masz jakies pytania, skontaktuj sie z Home.pl Sp. J., który obsługuje Twoje dane.

 

Jezeli jestes abonentem domeny Twoje dane beda widoczne w powszechnie dostępnej bazie abonentów domen WHOIS (nie dotyczy osob fizycznych, ktore nie wyrazily zgody na opublikowanie swoich danych osobowych):

 

(...)"

 

 

A google dalej wyszukuje stronę pokazując inny adres serwera:( (foto wyżej- załącznik)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już Ci pisałem - Google nie wyszukuje. Google zaindeksowało stary ADRES. Ty próbujesz podsunąć mu nowy ADRES, musi on zostać zaindeksowany, a druga rzecz, to że nie wiesz na jakiej pozycji on się ukaże. To jest dla google inna strona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK OK, już kumam:P Usunę indeks starej strony, trwa to parę dni wg google, i zgłoszę dla robotów nowy, już oparty na DNSach etc. Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

wpisałem pietr.pl z ciekawości, myślałem że przy tak nietypowym słowie będzie wysoko na liście, ale nie było wcale.

Jedyne zo zaindeksowane na tę chwilę z pietr.pl to podstrona z galerią.

Trzeba czekac i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda usuwać, masz jakąś tam pozycję w Google. Zrób przekierowanie 301, będziesz miał ruch ze starej strony, poza tym jest szansa, że PR przeniesiesz na nową stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruch właśnie mały więc nie ma co żałować, to tylko "wizytówka". 301 serwer mi nie obsługuje a dopisywać skryptu do stron nie mam czasu:P W tym przypadku się nie pali akurat:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×