Jump to content
mishel

Aftermarket

Recommended Posts

Witajcie

 

Jeżeli pytanie było podajcie link, jeżeli w niewłaściwym miejscu temat to przenieście...:-)

 

Pytanie: ;)

Jestem zarejestrowany w dropped (czyli również w AM)

Chciałem sprzedać domene poprzez aukcję prywatną.

Wysłałem zaproszenie na podanego przez klienta maila.

Klient wprowadził swoje dane.

Pytanie sprowadza się do tego: klient kupując ode mnie domene otrzyma FV od AM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie

 

Jeżeli pytanie było podajcie link, jeżeli w niewłaściwym miejscu temat to przenieście...:-)

 

Pytanie: ;)

Jestem zarejestrowany w dropped (czyli również w AM)

Chciałem sprzedać domene poprzez aukcję prywatną.

Wysłałem zaproszenie na podanego przez klienta maila.

Klient wprowadził swoje dane.

Pytanie sprowadza się do tego: klient kupując ode mnie domene otrzyma FV od AM ?

 

Jeśli nie przekazujesz domeny między kontami tylko sprzedajesz poprzez AM to klient dostaje fakturę a AM a Ty rozliczasz się ze sprzedaży we własnym zakresie.

Nie bardzo zrozumiałem po ci aukcja prywatna? Jeśli chcesz sprzedać domenę danemu klientowi to zlecasz transakcję escrow na jego dane ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie dodałem, że klient nie korzysta z AM czy w takim razie wszystko pozostaje tak jak napisał heden ?

 

Jak nie korzysta? Przecież, żeby kupić musi się zarejestrować, płatność też przechodzi przez AM (dropped)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

Sprzedają domene poprzez transakcje escrow lub aukcje. Po przeprowadzeniu transakcji kupujący otrzymuje fv od AM.

 

Dzięki za cierpliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak powinno się rozliczyć sprzedaż przez AM? Pieniądze ze sprzedaży trafiają na konto AM, czy jakaś faktura jest wystawiana podczas wypłaty tych środków na konto w banku? Bo teraz niby mam zysk, ale jest on tylko cyfrą w AM, jak księgujecie wypłatę z AM? Na podstawie jakiego dokumentu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Michał. Rozumiem, że na kwotę z potrąconą prowizją, przy czym oryginał do pieca? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki Michał. Rozumiem, że na kwotę z potrąconą prowizją, przy czym oryginał do pieca? ^_^

 

Skoro już się dyskusja toczy...

Oryginał nie jest potrzebny?

 

A co jeśli wystawiam FV na Dropped ale środki pieniężne pozostawiam na koncie Dropped? lub wypłacam je do banku po kilku sprzedażach na AfterMarket?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michałowi nie, nam też nie, z tym że my powinniśmy oryginał wystawić i dostarczyć, ale Michał w pomocy pisze, że nie chce. Pewnie nie ma pieca i nie potrzebuje podpałki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co jeśli wystawiam FV na Dropped ale środki pieniężne pozostawiam na koncie Dropped? lub wypłacam je do banku po kilku sprzedażach na AfterMarket?

 

tez mnie to interesuje ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ile orientuję się w księgowości, to FV wystawiasz zawsze po sprzedaży, i księgujesz, podobnie jak księgujesz FV od kupna. Nie ma znaczenia czy wypłaciłeś pieniądze na konto czy nie - tak czy siak są na twoim "koncie" w AfterMarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×