Jump to content
domeny.pl

Prywatne aukcje od 1 Lutego 2009

Recommended Posts

Wkoncu :-)

No to trzeba zaczac dodawac domeny, szkoda tylko ze przy tylu spadach latwo przeoczyc duza czesc ciekawych domen.

 

Dobrym sposobem dla cierpiących na brak czasu jest posortowanie domen wg daty rejestracji, najciekawsze zwykle są te starsze, a te ze stycznia 2008 to w 95%+ śmietnik. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy pomysł, pb, nie wpadłem na to. :rolleyes:

 

Faktycznie to w styczniu / lutym 2008 były te wszystkie promocje 100 domen po 0,90 zł, domeny po 1 zł itd. a większość z nich to rasowe ninje, może faktycznie trzeba zacząć oszczędzać wzrok i czaić się tylko na te <2008. :ph34r:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym zaśmiecać wątku...ale czy dobrze rozumiem ostatniego maila. Jeżeli nie dodałem do przechwycenia domeny xxxxx.pl n to nie będę miał możliwośći brania udziału w aukcji tejże xxxxx.pl domeny- nawet kiedy dojdę do wniosku , że jednak jest coś dla mnie warta ???? I jeżeli cena będzie taka, którą przebić mógłbym nawet 3 krotnie???

Nie blokujesz sobie wtedy większej kaski.???? :rolleyes: - jeżeli moj tok rozumowania jest poprawny :ph34r:

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie blokujesz sobie wtedy większej kaski.???? :rolleyes: - jeżeli moj tok rozumowania jest poprawny :ph34r:

 

Przecież tak jest od zawsze na Dropped, na przykład. I moim zdaniem na takich aukcjach prywatnych Przemek będzie osiągać wyższe ceny :-)

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież tak jest od zawsze na Dropped, na przykład. I moim zdaniem na takich aukcjach prywatnych Przemek będzie osiągać wyższe ceny :-)

 

Tutaj bym się nie zgodził...dobry przykład co było na mapadomen.pl z pewną domeną. Cieło się dwóch kolegów....przyszedł 3 wyłożył najwięcej ( a czy pod wpływem wartości domeny czy nicku ) to sądzę dla właścicieli portalu wsioryba :rolleyes: grunt że kasa wpada.

Sądzę , że to nie jest fajny pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym zaśmiecać wątku...ale czy dobrze rozumiem ostatniego maila. Jeżeli nie dodałem do przechwycenia domeny xxxxx.pl n to nie będę miał możliwośći brania udziału w aukcji tejże xxxxx.pl domeny- nawet kiedy dojdę do wniosku , że jednak jest coś dla mnie warta ???? I jeżeli cena będzie taka, którą przebić mógłbym nawet 3 krotnie???

 

Tak, niestety (dla mnie i dla ciebie) / stety (dla tych którzy są „w aukcji”) tak właśnie to działa.

 

Nie blokujesz sobie wtedy większej kaski.???? :rolleyes: - jeżeli moj tok rozumowania jest poprawny :ph34r:

 

Od początku staram się prowadzić serwis tak aby był przyjazny użytkownikom. Jak już kiedyś pisałem, projektując funkcjonalność kierowałem się głównie tym czego brakowało mi osobiście w innych serwisach aukcyjnych. Jedną z takich rzeczy była niemożność wzięcia udziału w aukcji gdy spóźniłem się z dodaniem domeny do przechwycenia, dlatego też założyłem że u mnie aukcje będą dostępne dla wszystkich. Okazało się jednak że wielu osobom nie odpowiada taki model, głosów krytyki jest więcej niż głosów poparcia, więc zdecydowałem się (niektórzy powiedzą: w końcu, ale to trudna kwestia i nie można jej podejmować ad hoc) na zmianę metodologii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I moim zdaniem na takich aukcjach prywatnych Przemek będzie osiągać wyższe ceny :-)

 

Nie spodziewam się takich cudów, natomiast przekonała mnie jedna rzecz – prawdopodobnie na aukcję będzie teraz trafiać więcej domen, które do tej pory były zamawiane przez jedną tylko osobę i schodziły bez aukcji za 20 zł. Mam więc nadzieję że w ostatecznym rozrachunku wszyscy na tym zyskają. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, niestety (dla mnie i dla ciebie) / stety (dla tych którzy są ?w aukcji?) tak właśnie to działa.

 

 

 

Od początku staram się prowadzić serwis tak aby był przyjazny użytkownikom. Jak już kiedyś pisałem, projektując funkcjonalność kierowałem się głównie tym czego brakowało mi osobiście w innych serwisach aukcyjnych. Jedną z takich rzeczy była niemożność wzięcia udziału w aukcji gdy spóźniłem się z dodaniem domeny do przechwycenia, dlatego też założyłem że u mnie aukcje będą dostępne dla wszystkich. Okazało się jednak że wielu osobom nie odpowiada taki model, głosów krytyki jest więcej niż głosów poparcia, więc zdecydowałem się (niektórzy powiedzą: w końcu, ale to trudna kwestia i nie można jej podejmować ad hoc) na zmianę metodologii.

 

Tym samym blokujesz możliwość wejścia do gry nowych graczy. Tych , którzy się zalogują( zarejestrują )w czasie trwania aukcji ( być może z pokaźnym portfelem ) i ich już skreślasz na początku .

 

jest takie coś jak choroba, brak netu ..nie wiem....

 

 

może ankieta?? :rolleyes:

 

ja jestem na NIE - a chociażby z tego że pojawia się ograniczenie, które jest zbędne. Wyobraź sobie siedze obserwuję aukcje...pije jednego drina za dużo..bach wpada mi pomysł do głowy co zrobić z domeną xxxxx.pl i nagle chce dać za nią nawet 10 k chociaż licytacją jest na poziomie 4 k.

 

6 koła koło nosa Ci przechodzi :ph34r:

 

Edit:

 

No ale ok - Twoj biznes nie mój :)

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja jestem na NIE - a chociażby z tego że pojawia się ograniczenie, które jest zbędne. Wyobraź sobie siedze obserwuję aukcje...pije jednego drina za dużo..bach wpada mi pomysł do głowy co zrobić z domeną xxxxx.pl i nagle chce dać za nią nawet 10 k chociaż licytacją jest na poziomie 4 k.

 

6 koła koło nosa Ci przechodzi :rolleyes:

 

Zawsze możesz zaoferować te + 6k zwycięzcy aukcji :ph34r:

 

 

Generalnie pomysł uznaję za dobry. Zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyobraź sobie siedze obserwuję aukcje...pije jednego drina za dużo..bach wpada mi pomysł do głowy co zrobić z domeną xxxxx.pl i nagle chce dać za nią nawet 10 k chociaż licytacją jest na poziomie 4 k.

 

6 koła koło nosa Ci przechodzi :rolleyes:

 

Żaden problem, szybko kontaktujesz się z jednym z licytujących i proponujesz odkupienie od niego domeny za cenę końcową + x% jeśli zalicytuje tyle a tyle w twoim imieniu. Oczywiście trzeba umieć poznać kogoś po nicku, ale to przecież żaden problem, można np. odszukać domeny które wygrał kiedyś i sprawdzić whois, albo zwykle wystarczy poszukać do na di lub w google. ;-)

 

Tak czy siak, była to dla mnie trudna decyzja, ale mail poszedł i jest nieodwołalny. Nie ukrywam że znaczny udział w procesie decyzyjnym miała obserwacja sukcesów konkurencji, a także ich braków w zależności od podejścia do aukcji. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żaden problem, szybko kontaktujesz się z jednym z licytujących i proponujesz odkupienie od niego domeny za cenę końcową + x% jeśli zalicytuje tyle a tyle w twoim imieniu. Oczywiście trzeba umieć poznać kogoś po nicku, ale to przecież żaden problem, można np. odszukać domeny które wygrał kiedyś i sprawdzić whois, albo zwykle wystarczy poszukać do na di lub w google. ;-)

 

Tak czy siak, była to dla mnie trudna decyzja, ale mail poszedł i jest nieodwołalny. Nie ukrywam że znaczny udział w procesie decyzyjnym miała obserwacja sukcesów konkurencji, a także ich braków w zależności od podejścia do aukcji. ;-)

 

Konkurencja właśnie mam nadzieję ,ze nie popełni tego błedu. :rolleyes:

 

jak już ktoś daje do przechwycenia domenę - to stworzyć lepiej takie rozwiązanie, że ten co daje do przechwycenia domenę xxxxx.pl a poźniej nie bierze udziału w licytacji płacił jakas część. I do by rekompensowało Twoje przechwyty.

 

A odkupić to wiem , że mogę ;p ale to już nie aukcja wtedy :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie dobra decyzja, na Dropped.pl to działa. Świadomość, że i tak praktycznie większość domen na Złapane.pl była na aukcji publicznej odbierało motywację do tego żeby w ogóle dawać cos do złapania, bo skoro i tak będzie na liście głównej to po co będę robił listy, poczekam aż się same pojawią. Ponieważ wiesz że na okazje nie masz zbytnio co liczyć, zaglądasz tam rzadziej i rzadziej aż w końcu wcale nie zaglądasz. Przy dodawaniu w dropped, zawsze jest ta myśl, że może uda ci się wyszukac domenę, którą inni przeoczą i masz szansę ja wyhaczyć taniej, okazyjnie.

 

Na początku PB może odczuć spadek dochodów bo ceny będa niższe na aukcjach, ale to tylko do czasu, aż ludzie zaczną rywalizować o domeny między sobą jak w dropped.pl i zarówno zyski jaki i liczba klientów, powinny się podwoić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie dobra decyzja, na Dropped.pl to działa. Świadomość, że i tak praktycznie większość domen na Złapane.pl była na aukcji publicznej odbierało motywację do tego żeby w ogóle dawać cos do złapania, bo skoro i tak będzie na liście głównej to po co będę robił listy, poczekam aż się same pojawią. Ponieważ wiesz że na okazje nie masz zbytnio co liczyć, zaglądasz tam rzadziej i rzadziej aż w końcu wcale nie zaglądasz. Przy dodawaniu w dropped, zawsze jest ta myśl, że może uda ci się wyszukac domenę, którą inni przeoczą i masz szansę ja wyhaczyć taniej, okazyjnie.

 

Na początku PB może odczuć spadek dochodów bo ceny będa niższe na aukcjach, ale to tylko do czasu, aż ludzie zaczną rywalizować o domeny między sobą jak w dropped.pl i zarówno zyski jaki i liczba klientów, powinny się podwoić.

 

To tylko teoria w drugą stronę. Mam nadzieję , że ostatni portal , tego nie wdroży . Ja jestem przykładem że nie będę wydawał kasy na złapane ale na.......... pl :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tylko teoria w drugą stronę. Mam nadzieję , że ostatni portal , tego nie wdroży . Ja jestem przykładem że nie będę wydawał kasy na złapane ale na.......... pl :rolleyes:

 

ale z ciebie malkontent :ph34r:

przecież to jest rozwiązanie bardziej korzystne dla ciebie. Dzieki temu będziesz mógł kupowac domeny taniej. Pb zarobi więcej, świat będzie piękniejszy, domeny szczęśliwsze, po prostu żyć nie umierać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale z ciebie malkontent :rolleyes:

przecież to jest rozwiązanie bardziej korzystne dla ciebie. Dzieki temu będziesz mógł kupowac domeny taniej. Pb zarobi więcej, świat będzie piękniejszy, domeny szczęśliwsze, po prostu żyć nie umierać :ph34r:

 

 

Poprostu te narzędzie ukruca takiego coś jak : licytowanie pod wpływem emocji , nicku, czegokolwiek.

A jak będe chciał sam coś upolowac to załorzę opcję sam - jeżeli jeszce będzie taka możliwość na daną domenę.

Takie jest moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tylko teoria w drugą stronę. Mam nadzieję , że ostatni portal , tego nie wdroży . Ja jestem przykładem że nie będę wydawał kasy na złapane ale na.......... pl :rolleyes:

 

Przecież nadal możesz wydawać pieniądze na aukcjach publicznych: domen użytkowników i moich.

No ale jak tam uważasz. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież nadal możesz wydawać pieniądze na aukcjach publicznych: domen użytkowników i moich.

No ale jak tam uważasz. ;-)

 

Spoko dam zarobić :rolleyes:

 

Ale chciałbym wiedzieć co się dzieje :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, jeszcze jedno. Od 1.02 będą również *dużo bardziej* restrykcyjnie przestrzegane terminy płatności. Po prostu po pięciu dniach domena trafi na aukcję publiczną lub przejdzie do mojego portfolio – dotyczy zarówno domen z aukcji prywatnych, jak i zamówionych przez jedną osobę. (Słowem wyjaśnienia: do tej pory terminy oczywiście obowiązywały, ale przymykałem oko gdy ktoś się spóźniał z opłaceniem aukcji, bo ponowne wystawianie nie miało większego sensu.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, jeszcze jedno. Od 1.02 będą również *dużo bardziej* restrykcyjnie przestrzegane terminy płatności. Po prostu po pięciu dniach domena trafi na aukcję publiczną lub przejdzie do mojego portfolio – dotyczy zarówno domen z aukcji prywatnych, jak i zamówionych przez jedną osobę. (Słowem wyjaśnienia: do tej pory terminy oczywiście obowiązywały, ale przymykałem oko gdy ktoś się spóźniał z opłaceniem aukcji, bo ponowne wystawianie nie miało większego sensu.)

 

Czy zatem od 01.02 będą także dostępne szybkie płatności? Restrykcje oczywiście powinny być, natomiast nie kosztem nerwów użytkowników ("dojdzie przelew na czas czy nie dojdzie?").

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decyzja pb zapadła ale muszę tę decyzję skomentować:

Co miało wpływ na sukces Dropped? Nie przypuszczam, że były to aukcje prywatne.

Moim zdaniem na sukces wpłynęły: "pierwszeństwo" na rynku, szybkie internetowe płatności, ceny (raj podatkowy) oraz możliwość wyeksponowania własnych domen w panelu oraz parę innych rzeczy....

 

Błędem Złapane jest niski poziom automatyzmu tego serwisu - pb wiele rzeczy robi ręcznie i to pewnie mogło go zmęczyć.

 

Złapane kierowało się innym podejściem (właśnie brakiem aukcji prywatnych) i wcale nie jest powiedziane, że nie byłby to sukces.

Brak możliwości zmiany nick'ów też ma swoją zaletę (za chwilę to się zmieni) co mogło m.in. nakręcać spiralę aukcyjna.

FV ("normalne" faktury VAT) też decydują o tym, kto bierze udział w aukcjach, "jakość" klienta jest inna.

Złapane było drugim poważnym serwisem aukcyjnym ale innym dodatkowo bardzo przejrzystym. W tej chwili będzie tylko drugim chociaż nadal intuicyjnym.

 

Żałuję - a miałem taki zamiar - że nie zrobiłem ankiety o plusach i minusach serwisów aukcyjnych. Taka ankieta wiele spraw mogłaby unaocznić, nie tylko userom ale przede wszystkim właścicielom.

 

Myślę, że pb źle obrał punkt krytyczny i za bardzo skupił się na ocenie konkurencji zamiast wziąć sobie do serca "zalecenia" użytkowników w sprawie chociażby płatności.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy zatem od 01.02 będą także dostępne szybkie płatności?

 

właśnie czekamy na szybkie płatności

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest - platnosci podstawa.

 

Uparliście się na te płatności i nie wiem czemu. Czy to ma jakiś wpływ na % opłaconych domen? Nie sądzę. Jak ktoś nie chce zapłacić to nie zapłaci czy o będzie zwykły przelew czy szybkie płatności. Poza tym dla pb to będzie dodatkowy koszt :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×