Jump to content
domeny.pl

Prywatne aukcje od 1 Lutego 2009

Recommended Posts

Uparliście się na te płatności i nie wiem czemu. Czy to ma jakiś wpływ na % opłaconych domen? Nie sądzę. Jak ktoś nie chce zapłacić to nie zapłaci czy o będzie zwykły przelew czy szybkie płatności. Poza tym dla pb to będzie dodatkowy koszt :)

 

A tak to pb ma kupę roboty:

- przegląda każdą płatność identyfikując ją po nazwie domeny,

- sprawdza czy kwota jaką wpłacono jest równa kwocie wylicytowanej.

 

Brak automatycznych płatności obecnie cholernie zniechęca do ich dokonywania. Zastanawiam się heden w jakim banku masz konto i czy osobiście dokonujesz płatności czy je komuś zlecasz. Poza tym automatyczne płatności pozwoliłyby na zgromadzenie większej kwoty na koncie Złapane.

Ale co ja się będę czepiał... Będzie dobra aukcja to będę licytował a jeśli takiej nie zobaczę bo parę dni będę poza domem i nie zlecę przechwycenia domeny to trudno - będzie aukcja prywatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się heden w jakim banku masz konto i czy osobiście dokonujesz płatności czy je komuś zlecasz.

 

Konto w Millennium. Płacę zawsze sam. Mam zapisanego stałego odbiorcę i tylko w tytule zmieniam nazwę domeny. Płacę za każdą domenę wylicytowaną na załapane.pl oddzielnie żeby się nie pogubić więc nie widzę problemu. No chyba, że ktoś tam rejestruje albo łapie kilkadziesiąt szt. dziennie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, na 99,5% będą szybkie płatności 1 lutego, a na 102% w lutym. Między innymi dlatego funkcjonalność zmienia się nie „od zaraz”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro został już poruszony temat funkcjonalności czy też użyteczności serwisu to proszę o zwiększenie czasu trwania sesji. Poza tym kiedy usuwam domenę z listy domen do złapania to sortuje się ona na nowo (a raczej antysortuje) i kolejną domenę, którą chcę usunąć muszę szukać na nowo. Więc można byłoby umożliwić zaznaczenie wielu domen do usunięcia (nie mówię już o tym, że zalega tam sporo przechwyconych już gdzie indziej).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z niewielkim zainteresowaniem prywatnymi aukcjami ze strony osób które są do nich dopuszczone, oraz z częstymi pytaniami o te aukcje ze strony innych osób, zastanawiam się nad przywróceniem poprzedniego modelu aukcji (gdzie domena zlecona do przechwycenia przez dwie lub więcej osób wystawiana jest na aukcję publiczną). Ostateczną decyzję podejmę jutro, ewentualne zmiany będą wprowadzone od 1.04.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy informacja o takich aukcjach trafiala mailem do osob ktore zlecily przechwycenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy informacja o takich aukcjach trafiala mailem do osob ktore zlecily przechwycenie?

 

Był wysyłany mail w momencie odnotowania przechwycenia domeny, a aukcja była wystawiana w mniej-więcej tym samym czasie. Mail o zakończeniu aukcji był rozsyłany do osób które dodały aukcję do obserwowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ewentualne zmiany będą wprowadzone od 1.04.

Rozumiem, że aukcje domen dodanych do przechwytywania przed dniem 1.04 oczywiście będą przeprowadzone na zasadach obowiązujących obecnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na przykład bardzo cenię sobie prywatne aukcje na Złapane.pl. Wcześniej (przed 1.02) można było mieć wrażenie, iż przygotowując listę domen do przechwycenia robi się to także niejako "za innych", gdyż domeny z listy, które udało się przechwycić tak, czy inaczej trafiały na aukcję publiczną.

 

Bardzo często zdarza się też, że dana domena nabiera na wartości w oczach potencjalnego licytującego dopiero, gdy zobaczy, że została ona dodana do przechwycenia przez pewnych użytkowników, bądź gdy jest licytowana na takim, a nie na innym poziomie. Bez aukcji prywatnych wyglądało to często na zasadzie "o, skoro on licytuje to chyba ta domena musi być coś warta, więc i ja zalicytuję, mimo iż wcześniej na tę domenę nawet bym nie spojrzał".

 

Z opisywanej powyżej sytuacji z pewnością mogłoby cieszyć się Złapane.pl, jednak użytkownicy, którzy poświęcają swój czas na "wyłowienie" tych wartościowych (w ich oczach) domen - już mniej, gdyż jeśli dojdzie do skutecznego przechwycenia i domena trafia na aukcję publiczną - licytować mogą także i Ci, którzy wcześniej tej domeny nie zauważyli, czy nie docenili.

 

Myślę, że gdyby Złapane.pl wprowadziło np. zasadę, że pierwsza osoba dodająca daną domenę do przechwycenia w przypadku braku złożonych ofert na aukcji prywatnej zobowiązana byłaby do jej zakupu (bądź po prostu jawnie jej oferta równa cenie wywoławczej składana byłaby automatycznie), rozwiązałoby to w jakiś sposób problem aukcji prywatnych zakończonych bez sprzedaży, co może nie tyle bije aż tak po kieszeni Złapane.pl, co z pewnością samo w sobie nie mobilizuje do dalszego rozwoju - gdy operator widzi, że domenę dodało do przechwycenia x osób, on się postarał, aby domenę przechwycić (poniósł koszty), a z tych x osób nagle żadna nie zdecydowała się na złożenie oferty chociażby w wysokości ceny startowej.

 

Może uda się w jakiś sposób poprawić funkcjonowanie aukcji prywatnych tak, aby pb również był z nich zadowolony, przynajmniej w stopniu pozwalającym na ich dalsze utrzymanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że aukcje domen dodanych do przechwytywania przed dniem 1.04 oczywiście będą przeprowadzone na zasadach obowiązujących obecnie.

 

Oczywiście. W momencie podjęcia decyzji zostanie wysłane ogłoszenie z podaniem dokładnej daty zmiany zasad.

 

 

@abc: obecnie ponad 90% domen jest dodawanych do przechwycenia przez jedną tylko osobę, więc aukcje zdarzają się rzadko, co zresztą widać: na kilkanaście-kilkadziesiąt złapanych domen dziennie na aukcję trafia w porywach jedna dziennie. A więc zmiana zasad nie powinna uderzyć tych którzy wyławiają sobie perełki, bo oni robią to nadal niezależnie od zasad. Sam niemal codziennie przechwytuję domeny których nikt inny nie chciał, a w moich oczach są wartościowe. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W związku z niewielkim zainteresowaniem prywatnymi aukcjami ze strony osób które są do nich dopuszczone, oraz z częstymi pytaniami o te aukcje ze strony innych osób, zastanawiam się nad przywróceniem poprzedniego modelu aukcji (gdzie domena zlecona do przechwycenia przez dwie lub więcej osób wystawiana jest na aukcję publiczną). Ostateczną decyzję podejmę jutro, ewentualne zmiany będą wprowadzone od 1.04.

 

Pozwolisz pb, że przytoczę fragment swojej wypowiedzi z tego tematu kilka postów wyżej:

Co miało wpływ na sukces Dropped? Nie przypuszczam, że były to aukcje prywatne.

 

Złapane kierowało się innym podejściem (właśnie brakiem aukcji prywatnych) i wcale nie jest powiedziane, że nie byłby to sukces.

 

Uważam, że powrót do sytuacji sprzed 1 lutego (aukcje prywatne) ozdrowiłby trochę aukcje w Złapane (jest totalny zastój - nie bójmy się tego słowa).

Jest wiele dobrych domen w innych serwisach przechwytujących, w których nie ma możliwości dodawania domen do złapania i jakoś aukcje pięknie przebiegają - nikt się nie "wybija". Wręcz przeciwnie - jawna aukcja nabiera uroku, dodaje adrenaliny i głośno o takich sprzedażach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście. W momencie podjęcia decyzji zostanie wysłane ogłoszenie z podaniem dokładnej daty zmiany zasad.

 

@abc: obecnie ponad 90% domen jest dodawanych do przechwycenia przez jedną tylko osobę, więc aukcje zdarzają się rzadko, co zresztą widać: na kilkanaście-kilkadziesiąt złapanych domen dziennie na aukcję trafia w porywach jedna dziennie. A więc zmiana zasad nie powinna uderzyć tych którzy wyławiają sobie perełki, bo oni robią to nadal niezależnie od zasad. Sam niemal codziennie przechwytuję domeny których nikt inny nie chciał, a w moich oczach są wartościowe. ;-)

Tak jak jest teraz jest zdecydowanie lepiej. Aukcje prywatne są widoczne dla wszystkich. Wydaje mi się natomiast, że złapane nic nie łapie ostatnio. W tym momencie odbywają się dwie aukcje prywatne, a przeważnie jedna. Nie wiem jaka jest dokładnie skuteczność, ale wydaje mi się, że nie przekracza 10%.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak jest teraz jest zdecydowanie lepiej. Aukcje prywatne są widoczne dla wszystkich. Wydaje mi się natomiast, że złapane nic nie łapie ostatnio. W tym momencie odbywają się dwie aukcje prywatne, a przeważnie jedna. Nie wiem jaka jest dokładnie skuteczność, ale wydaje mi się, że nie przekracza 10%.

 

Skuteczność jest niższa niż kiedyś, ale to naturalna konsekwencja zwiększania się liczby partnerów łapiących domeny (sam mam opory aby mnożyć byty w celu floodowania EPP, więc pozostaje mi tylko jedna 'wtyczka'), natomiast ok. 95% domen zamawianych jest przez jedną tylko osobę, stąd niewielka liczba aukcji domen złapanych.

 

W najbliższych dniach planuję wystawić aukcje domen nieopłaconych przez zwycięzców dawnych aukcji, a potem niektóre (te ciekawsze) z nieopłaconych domen które były zamówione przez jedną tylko osobę (i nie znalazły się przez to na aukcji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×