Jump to content
Chris

Dropped.pl - nie polecam!

Recommended Posts

Postanowiłem przetransferować domenę .net do dropped.pl Wpisałem authinfo, zasiliłem konto odpowiednią kwotą. Dostałem także mejl z linkiem, w który mogę kliknąć, jeżeli nie zgadzam się na trasfer.

 

Odczekałem kilka dni i dzisiaj dokonał się transfer... tylko że domena nie została przypisana do mojego konta. Zmieniły się wpisy serwerów dns na dropped.pl. Moja domena przestała działać. Nie działają mi moje adresy e-mail. Wybrałem opcję skontkatuj się z właścielem, to wyskoczył mi komunikat, że taka domena nie jest zarejestrowana w dropped.pl Sam dropped natomiast zwrócił na moje konto kase za nieudany transfer.

 

Oczywiście kontakt z dropped.pl jest beznadziejny. Nie ma telefonu kontaktowego, a na mejla pewnie sobie poczekam... a strona leży, mejle leżą... Nie polecam!! ;(

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma na stronie. Jest tylko adres e-mail. A strona leży i to jeszcze z komunikatem, że domena zostałą przechwycona przez dropped.pl ;(

 

Kontakt z właścicielem serwisu

 

Właścicielem i operatorem serwisu Dropped.pl jest firma Michau Enterprises, LLC. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz na adres:

 

kontakt@dropped.pl

 

Adres naszej firmy:

 

Michau Enterprises, LLC

16192 Coastal Highway

Lewes, Delaware 19958

Stany Zjednoczone Ameryki

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites
A strona leży i to jeszcze z komunikatem, że domena zostałą przechwycona przez dropped.pl ;(

Przynajmniej nie kłamią. :)

 

A tak serio - jeśli poruszyłeś temat na forum to dostaniesz odpowiedź, inaczej czekałbyś pewnie jeszcze długo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takową nadzieję, bo oprócz tego lęzą ważne adres e-mail. Niestety w tym przypadku, zostały także zmienione wpisy DNS :[

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak serio - jeśli poruszyłeś temat na forum to dostaniesz odpowiedź, inaczej czekałbyś pewnie jeszcze długo.

 

Hmmm.... to i ja się dopiszę. Już kilka tygodni czekam na transfer doradca.net z netartu. Podałem authinfo i ściągnęło mi kasę z konta a domena nadal jest w netarcie. :) Nadal mam do niej dostęp w panelu nazwa.pl

 

I żeby nie było, że narzekam to jedyny problem z dropped.pl, który do tej pory nie został rozwiązany więc ja polecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tak serio - jeśli poruszyłeś temat na forum to dostaniesz odpowiedź, inaczej czekałbyś pewnie jeszcze długo.

 

No ale trzeba przyznać rację, że helpdesk leży, ba - nie ma go wcale.

Jest to niepoważne zachowanie moim zdaniem albo inaczej - olanie klientów.

Wiele wątków już na ten temat było poruszanych ale zero odpowiedzi po stronie Dropped.

Co by było gdyby nie to forum? Inaczej, czy poprzez forum odbywać ma się komunikacja Dropped - klient?

Monopolista na aukcyjnym rynku domen wyrósł i może sobie na takie traktowanie "petentów" pozwolić. Szkoda tylko, że mimo wszystko, ma tylu popleczników bo jak sadzę, zaraz odezwą się zwolennicy Dropped/AfterMarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem przetransferować domenę .net do dropped.pl Wpisałem authinfo, zasiliłem konto odpowiednią kwotą. Dostałem także mejl z linkiem, w który mogę kliknąć, jeżeli nie zgadzam się na trasfer.

 

 

Mam nadzieje ze kliknales w tego linka...zatwierdza transfer.

 

Ale prawda jest ze kiepsko dziala przenoszenie domen globalnych do dropped.

Przenosilem testowo domeny miedzy enom i dynadot, a do dropped nie udalo mi sie przeniesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam nadzieje ze kliknales w tego linka...zatwierdza transfer.

 

Dear Customer,

 

Az.pl s.j. Albert Jerka, Andrzej Kostrzewa received notification on Wednesday, Jan 7, 2009 that you have requested a transfer to EuroDNS S.A. for [domena] If you want to proceed with this transfer, you do not need to respond to this message. If you wish to cancel the transfer, please click on the below link before Monday, Jan 12, 2009:

 

Cancel Transfer Link:

 

Click Here to cancel the transfer of [domena]

 

If we do not hear from you by Monday, Jan 12, 2009, the transfer will proceed.

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież w ogłoszeniu jest "poszukiwana osoba do moderowania giełdy domen", a nie do supportu.

Ja tylko zadałem pytanie gdyż nie wiem co Noname miał na myśli ale nie zdziwię się jeśli zgłoszeń było więcej a Michau dostrzegł przy okazji problem supportu i postanowił poszerzyć zespół.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bym chciał wreszcie odzyskać swoją domenę, bo zaraz wszystkim wygasną stare wpisy dns i dopiero będzie cipa ;( Zero odpowiedzi na mejla. hyh ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

dodaje swoja opinie - support dropped.pl = masakra

 

czekam na odpowiedz mailowa kilka dni i du.... za przeproszeniem

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby Michał ( dropped.pl ) omijał niewygodne tematy? Był na forum, jednak to zdanie, dwa należy się użytkownikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby Michał ( dropped.pl ) omijał niewygodne tematy? Był na forum, jednak to zdanie, dwa należy się użytkownikom.

Zauważyłem, że Michau zazwyczaj po przeczytaniu takich opinii, najpierw sprawdza co się dzieje, następnie usuwa problem a dopiero później odpisuje.

 

Choć gdyby nie to forum, to miałby zapewne gorszą opinię przy tylu spóźnieniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedź i moja domena wreszcie znalazła się na moim koncie. Niestety google już zindeksowało przechwyconą stronę, zaś użytkownicy zdążyli nawysyłać kilka postów i mejli z pytaniami co jest grane i dlaczego nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena została przywrócona ręcznie na konto. Niestety, z transferami domen w EuroDNS dzieją się dość dziwne rzeczy, czasami transfer trwa o wiele dłużej niż 5 dni, czasami jest odrzucany mimo że AuthInfo jest poprawne, itd. Przepraszam za zaistniały problem.

 

Na wszystkie otrzymane emaile staram się odpisywać z max. 1-dniowym opóźnieniem; sprawa opisana w tym wątku została rozwiązana o wiele szybciej. Nie widzę w tej chwili emaila czekającego kilka dni na odpowiedź - byłbym wdzięczny za podesłanie go ponownie.

 

W lutym zostanie wdrożona w serwisie aplikacja do wsparcia obsługi klientów (tickety), i zatrudnieni zostaną pracownicy do takiej obsługi. Przepraszam jeszcze raz za przejściowe trudności i proszę o chwilę cierpliwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czemu jak wstawia sie moja domene na aukcje z gwiadka to nie jestem o tym informowany?? nawet o fakcie ze nie bylo ofert nic......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×