Jump to content
Sign in to follow this  
tom_net

rejestracja domeny z znakiem towarowym

Recommended Posts

Witam!

Mam w swoich zbiorach domene zawierajaca znak towarowy zarejestrowany jako " znak towarowy: Słowno-graficzny". Wlasciciel znaku ma domene bez pl literek, ja mam ta z polskimi znakami. Jest to sytuacja podobna jak w przypadku np. "konta z lwem", czyli "zwykłe" słowa ułożone w jakieś hasło. Chciałem się dowiedzieć co mi grozi, za posiadanie tej domeny ( i za jej komercyjne oferowanie=sprzedaz)

pozdr.

tom_net

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!

Mam w swoich zbiorach domene zawierajaca znak towarowy zarejestrowany jako " znak towarowy: Słowno-graficzny". Wlasciciel znaku ma domene bez pl literek, ja mam ta z polskimi znakami. Jest to sytuacja podobna jak w przypadku np. "konta z lwem", czyli "zwykłe" słowa ułożone w jakieś hasło. Chciałem się dowiedzieć co mi grozi, za posiadanie tej domeny ( i za jej komercyjne oferowanie=sprzedaz)

pozdr.

tom_net

 

 

Za posiadanie - nic nie grozi.

Sytuacja sie komplikuje gdy np sprzedaz domene firmie x a wlasciciel znaku "poprosi" twojego kupca o zwrot domeny...

 

W przypadku gdy wlasciei znaku "poprosi" ciebie - tracisz co najwyzej koszt rejestracji (chyba ze bedziesz sie stawial - wtedy od xxxx pln wiecej)

 

Handel domenami z TM jest sliski...

Share this post


Link to post
Share on other sites
i za jej komercyjne oferowanie=sprzedaz)

pozdr.

tom_net

Jeżeli sprzedaż jąp rzed tym jak się o nią upomną to to już problem nowego właściciela a nie Twój. Jeżeli wystawisz na jakiś aukcjach i giełdach to zmniejszy to Twoje szanse na wygraną w przypadku sporu przed sądem.

 

Przeczytaj wyroki na piit.org.pl np przegladsportowy.pl - zbitka 2ch słów.

 

Wydaje mi się, że o domeny typu:

SamSmak.pl

ZawszeRazem.pl

ZobaczWięcej.pl

... nie musisz sie obawiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli sprzedaż jąp rzed tym jak się o nią upomną to to już problem nowego właściciela a nie Twój. Jeżeli wystawisz na jakiś aukcjach i giełdach to zmniejszy to Twoje szanse na wygraną w przypadku sporu przed sądem.

 

Przeczytaj wyroki na piit.org.pl np przegladsportowy.pl - zbitka 2ch słów.

 

Wydaje mi się, że o domeny typu:

SamSmak.pl

ZawszeRazem.pl

ZobaczWięcej.pl

... nie musisz sie obawiać.

 

a domeny typu: KontoZLwem.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a domeny typu: KontoZLwem.pl ?

Trudno powiedziec nie znajac konkretow. Ale to tylko moje zdanie i punkt widzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

też mam pytanie związane ze znakami towarowymi... Co jeśli posiadam kilka europejskich domen (specyficzna nazwa), a potem ktoś rejestruje nazwę jako znak towarowy. Czy ta osoba ma do moich domen prawa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
też mam pytanie związane ze znakami towarowymi... Co jeśli posiadam kilka europejskich domen (specyficzna nazwa), a potem ktoś rejestruje nazwę jako znak towarowy. Czy ta osoba ma do moich domen prawa?

 

A jak ktoś zarezerwuje twoje miejsce parkingowe po tym, jak tam zaparkujesz, to kto ma do niego prawo? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
też mam pytanie związane ze znakami towarowymi... Co jeśli posiadam kilka europejskich domen (specyficzna nazwa), a potem ktoś rejestruje nazwę jako znak towarowy. Czy ta osoba ma do moich domen prawa?

Nie ma żadnych praw.

 

A co do meritum. Jeżeli sprzedajesz domenę możesz zawrzeć w umowie odpowiednią klauzulę, że domenę sprzedajesz tratatata a nabywca ma pełną świadomość tratatata. I wtedy to jego problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×