Jump to content
Sign in to follow this  
Wujek

Pytanie o Sedo

Recommended Posts

Na początku witam wszystkich!

Przeczytalem artykul o Sedo i mam pare pytan odnosnie Sedo:

- rozumie to tak, ze mam swoja domene zarejestrowana np www.samochody.pl i zapisuje ja tam w sedo a oni autoamtycznei dodaja mi reklamy, ja nie ingeruje w tresc, nie tworze zadnej strony, tak?

- czytalem ze .pl jest nie oplacalne, czyli lepsze sa domeny jakbym mial z .com czy z innej domeny narodowej, tak?

- czy ktos z forumowiczow jest tam zarejsetrowany i czy ma juz jakies zyski?

- czy moge dodawac swoja strone do roznych katalagow zeby zwiekszyc jej ogladalnosc a tym samym klikniecia?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj wujek,

 

Nie ingerujesz w treść zaparkowanej domeny bezpośrednio. Jedynie przez zmiane słów kluczowych wyświetlanych reklam. Ależ domeny .pl są opłacalne. Na dzień dzisiejszy dostaje się od 3-6 eurocentów za klik, więc jest to zawsze jakiś zysk. Oczywiście domeny .com są bardziej opłacalne lecz bardzo ciężko jest tam coś wolnego znaleźć (z ruchem). Osobiście mam na Sedo zaparkowane tylko domeny .pl z których czerpie zyski. Co do reklamy, to niestety takowej nie możesz robić, jest to surowo zabronione.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz, z miłą chęcią odpowiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam tmi!

 

Widze to tak, ze wykupuje sobie 3-4 domeny polskie i zamieszczam je na sedo.Jezeli trafie z nazwami domen i slwoami kluczowymi to mam ok. 10 Euro.Czy mam racje?A bylem tez walsnie na stronie Sedo, zauwazylem ze tam tez wystepuje sprzedaż domen.Czy sa to tylko nowo załozone domeny czy juz strony lekko wypromowane.Czy takie sprzedajacy ma jakies komenatarze, czy caly system jest podobny np do Allegro?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4 domeny to za mało żeby się utrzymać z zysków :) No chyba że masz np. alegro.pl, gogle.pl i gooogle.pl. Nie koniecznie zarobisz 10 euro. Możesz nie zarobić nic, a możesz zarobić dziesiątku euro dziennie. Wszystko zalezy ile domena będzie miała ruchu i od clickrate. Przykładowo jeżeli będzie miała 100 wejść dziennie i clickrate 5% to masz 5*0.04 - 80 groszy dziennie.

 

Sedo to największy (?!) serwis aukcyjny domen internetowych, to właśnie tym głównie zajmuje się serwis. Są tam domeny i stare i nowe, wypromowane i niewypromowane, zaparkowanie i nie zaparkowane. Nie ma tam systemu komentarzy gdyż każda transakcja idzie przez escrow. Tzn. kupujący wpłaca pieniądze na konto Sedo, sprzedający wysyła authinfo (kod zaebzpieczajacy w przypadku domen .pl), nastepnie sedo wysyła pieniądze sprzedającemu a kod authinfo kupującemu. Nie ma szans na oszustwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam! :)

Mam na sedo jakieś 58 domen - różnych - com, net, biz, info, i de, część zaparkowana, część nie - i tego nie rozumiem, bo z pozycji registrar'a (Go Daddy) zaznaczyłem serwery Sedo jako N1 i N2 dla wszystkich domen, a już w Sedo przy większości mam znaczek Parked (?). Od czego to zależy? Serwery Sedo dla wszystkich moich domen z GoDaddy zaznaczyłem TAK SAMO!

 

Help ! i dziękuję

 

denver3000 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam!  :)  

Mam na sedo jakieś 58 domen - różnych - com, net, biz, info, i de, część zaparkowana, część nie - i tego nie rozumiem, bo z pozycji registrar'a (Go Daddy) zaznaczyłem serwery Sedo jako N1 i N2 dla wszystkich domen, a już w Sedo przy większości mam znaczek Parked (?). Od czego to zależy? Serwery Sedo dla wszystkich moich domen z GoDaddy zaznaczyłem TAK SAMO!  

 

Help ! i dziękuję

 

denver3000 :D

 

To znaczy "czy domena jest aby zaparkowana?" :D Dzieje się tak wtedy gdy nikt nie odwiedził jeszcze takiej strony. Najprawdopodobniej problemem jest to, że twoje domeny są mało ruchliwe (mówiąc ściślej, nie mają żadnego ruchu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli co powinienem zrobić?

1) Olać

2) Zmienić key words

3) Czekać na "ruch naturalny", czy

4) Sprzedać ???

 

Pozdrawiam

 

P.S. Niektórze z nich chyba mają fajne nazwy...

 

Witam!  :)  

Mam na sedo jakieś 58 domen - różnych - com, net, biz, info, i de, część zaparkowana, część nie - i tego nie rozumiem, bo z pozycji registrar'a (Go Daddy) zaznaczyłem serwery Sedo jako N1 i N2 dla wszystkich domen, a już w Sedo przy większości mam znaczek Parked (?). Od czego to zależy? Serwery Sedo dla wszystkich moich domen z GoDaddy zaznaczyłem TAK SAMO!  

 

Help ! i dziękuję

 

denver3000 :D

 

To znaczy "czy domena jest aby zaparkowana?" :D Dzieje się tak wtedy gdy nikt nie odwiedził jeszcze takiej strony. Najprawdopodobniej problemem jest to, że twoje domeny są mało ruchliwe (mówiąc ściślej, nie mają żadnego ruchu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli co powinienem zrobić?  

1) Olać

2) Zmienić key words

3) Czekać na "ruch naturalny", czy  

4) Sprzedać ???

 

Pozdrawiam

 

P.S. Niektórze z nich chyba mają fajne nazwy...

 

1) Odpada :)

2) Odpada, bo nie masz ruchu

3) Skoro teraz nie ma ruchu, ciężko będzie o ruch w przyszłości.

4) TAK! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.

 

Mam pewien problem. Zarejestrowałem się w sedo i dodałem swoją domenę.

 

Chciałbym ją odzyskać i zmienić serwery DNS dla tej domeny.

 

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to zrobić.

 

Wielkie dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odzyskać? Ależ ona ciągle jest Twoja.

Po prostu zmień delegacje domeny.

Rejestrator zapewne udostępnia Ci panel do zarządzania domeną, poszukaj tam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, już wszystko jest OK.

 

Miałem problem z DNS'ami.

 

Thx za help.

 

Pozdrawiam,

Bart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×