Jump to content
rekin

Zawieszona domena: /

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum i nowy w ogóle jeśli chodzi o 'domenowanie'.

Poczyniłem wstępne kroki co do parkowania domen; kupiłem dwie domeny (które okazały się fiaskiem) zaparkowałem je na ND; no, ale spodziewałem się, że nic z tego nie będzie!

Teraz mam problem a propos danej domeny (literówki) sprawdziłem czy domena jest wolna; była wolna więc ją nabyłem! Zadowolony, wrzucam ją na parking ND i co… okazało się, że domena jest zawieszona i …? Nie wiem co mam teraz zrobić?<br>

Pierwsze pytanie to dlaczego w ogóle sprzedają (home.pl) w ogóle takie domeny, z którymi nic nie można zrobić (zaparkować?). <br>

Jak sprawdzam w ogólnym rejestrze krajowym to domena należy do mnie (bo ją kupiłem), ale nic z nią nie mogę zrobić. <br>

Co w takiej sytuacji począć? <br>

Czy home.pl odda kasę zań? Zwróci ją i będzie po problemie, czy jak…?<br>

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edited by rekin

Share this post


Link to post
Share on other sites

co to znaczy zawieszona? może nie możesz jej wrzucić do ND bo ktos ja juz wcześniej testował i jest juz zapisana w jego panelu. Musisz zatem wybrac opcję Ownership Review i potwierdzić że nalezy teraz do ciebie.

Podaj nazwe domeny i napisz dokładnie o co z nią chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena to: googlq.pl

Próbowałem wcisnąć w swym portfelu na ND opcję: Ownership Review i nic się nie dzieje...

Nadal mam komunikat:<br>

Ta domena była już w przeszłości zablokowana i nie może zostać ponownie wprowadzona do systemu NameDrive. Ewentualne pytania prosimy kierować do supportu technicznego.<br>

Pisze do nich od wczoraj, ale jeszcze nie uzyskałem żadnej odpowiedzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena to: googlq.pl

i wszystko jasne. literówka Google. Naruszenie znaku towarowego. Blokada dodania tej domeny. standard. Spróbuj z inna domena nie naruszajac przy tym czyjegos znaku towarowego

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to tylko znaczy, że ze wzlędów "politycznych" ( ND współpracuje z google) nie możesz tej domeny umieścić na parkingu, możesz za to robić z nia poza tym co ci sie żywnie podoba i czekaż tylko aż google ci wytoczy sprawę :)

możesz ja przekierować na inną stronę i wykorzystać jej ruch jeśli ma jakiś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale to jest pop....: /

Literówki danego znanego portalu - wszystkie są zastrzeżone? wp.pl, onet.pl, nasza-kalasa.pl?

To nic nie można z nimi wymyślać i parkować na ND? Czy tylko z google tak jest?

Gdzie mogę sprawdzić przed zakupem danej domeny czy nie jest ona zablokowana na ND? (tam pytać na ND?)

I dlaczego w ogóle sprzedają taką zablokowaną domenę?

No to co teraz w takim przypadku mam zrobić? Czekać, aż minie termin (1 roku), aby powróciła tam gdzie pierwotnie się znajdowała - abym już nie był jej właścicielem.<br>

No bo w takim razie to nic z nią nie mogę zrobić - bzdura! (nawet na allegro nikt ode mnie jej nie kupi:/).

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiesz co rekin, weż może przeczytaj forum od deski do deski, bo wypisujesz straszne banialuki :)

to kopalnia wiedzy, więc poczytaj trochę a znajdziesz odpowiedzi na każde nurtujące cie pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dziwię się oburzeniu rekina.

Ponieważ Google ma monopol z mocy prawa na wszystko co internetowe, więc rekina pomysł na biznes upadł tylko dlatego, że taki monopol na biznes ma Google - z mocy prawa. Im więcej możliwości prawnych da się takim korporacjom-gigantom tym mniej pomysłów jednostki zostanie zrealizowanych.

 

Wynika z powyższego, że nikomu na klawiaturze nie wolno się pomylić aby Google o tym nie wiedziało.

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=22932

Tutaj można podyskutować.

Nask i inni rejestratorzy zezwala rejestrować, zakładać opcje, zdzierać kasę z przedłużeń nie dając żadnych gwarancji utrzymania żadnej domeny w przyszłości lub nawet jej wykorzystania bo grozi to zawsze sądem.

 

Szkoda gadać.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Literówki google możesz testować na SEDO. Nie spodziewaj się jednak kokosów - tego typu literówki mają niską klikalność.

 

sedo tez je zaczyna banowac. Tzn. mozesz parkowac, ale wyswietla Ci sie jedynie portal, nie mozesz go zmienic i masz max klikalnosc 1% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co wy starzy wyjadacze byście zrobili na moim miejscu z tą bzdurną domeną?

Edited by rekin

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to co teraz mam z tym zrobić? Co wy starzy wyjadacze byście zrobili na moim miejscu z tą bzdurną domeną?

 

Z tym "pasztetem" można zrobić kilka rzeczy:

- czekać aż się zepsuje (spadnie),

- podrzucić komuś innemu - nie będę dalej rozwijał,

- zaparkować na parkingu w Chinach - tam rząd robi Tej wielkiej korporacji na złość - jeszcze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nask i inni rejestratorzy zezwala rejestrować, zakładać opcje, zdzierać kasę z przedłużeń nie dając żadnych gwarancji utrzymania żadnej domeny w przyszłości lub nawet jej wykorzystania bo grozi to zawsze sądem.

 

bez jaj, co ma NASK, do tego na ile wartościowa w twoich oczach jest domena? Nask daje ci mozliwość zarejestrowania dowolnej domeny, ale to ty ja rejestrując musisz wiedzieć co robisz i jakie będzie to miało konsekwencje. Jeszcze by tego brakowało, żeby NASK pełnił funkcję cenzora i mówił ci jaką domenę możesz sobie zarejestrować a jaką nie. Oczywiście, że NASK nie da ci gwarancji bo to byłoby chore jakby NASK przed zarejestrowaniem przeprowadzał śledztwo czy ty masz prawo korzystać z domeny czy nie. To byłby absurd. Pretensje można mieć jedynie do sądów arbitrażowych o sposób w jaki interpretują przepisy prawne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nask daje ci mozliwość zarejestrowania dowolnej domeny...

Oprócz tych, których nie można zarejestrować i pewnie nigdy nie będzie można. To nie jest cenzura?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oprócz tych, których nie można zarejestrować i pewnie nigdy nie będzie można. To nie jest cenzura?

Zgadzam się, mamy prawie wolny rynek. Prawie robi wielką różnicę.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dlaczego w ogóle sprzedają taką zablokowaną domenę?

 

Ale zaraz, zaraz, chcesz aby home.pl sprawdzał czy dana domena nie jest zablokowana we wszystkich systemach parkingowych, a może jeszcze czy jeszcze nie jest na spamliście wszystkich portali na świecie?

 

Piszesz, że nic się z nią nie da zrobić, ale się da zrobić absolutnie wszystko, postawić stronę www, forum, mieć tam maila, wszystko oprócz postawienia jej na ND.

 

Ja ostatnio kupiłem wwwpcworld.pl - również została zablokowana i pretensje mogę mieć tylko do siebie, bo co tu dużo ukrywać wiadomo dzięki jakiemu magazynowi miałbym na tej domenie ruch. Nie udało się, trudno. Ale nie będę z nikim walczył, bo to niczyja wina. A do tego jeszcze koszt domeny jest niesłychanie niski, więc o czym my tu w ogóle mówimy. O 90gr?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszesz, że nic się z nią nie da zrobić, ale się da zrobić absolutnie wszystko, postawić stronę www, forum, mieć tam maila, wszystko oprócz postawienia jej na ND.

 

nie wiem czy widziałeś o jaka domenę chodzi? --> googlq.pl, na takiej udziwnionej literowce nikt przy zdrowych zmysłach nie postawił by nic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem czy widziałeś o jaka domenę chodzi? --> googlq.pl, na takiej udziwnionej literowce nikt przy zdrowych zmysłach nie postawił by nic :)

 

Oczywiście, że masz rację :-) Mi chodziło jedynie o obalenie twierdzenia: domena zablokowana na ND = nic nie da się z nią zrobić :)

Ja na wwwpcworld.pl też nic nie postawię. Spadnie za rok :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×