Jump to content
heden.pl

Sposób na PORZĄDNEGO bana w google?

Recommended Posts

Jako, że nie znam się zbytnio na domenach a na pozycjonowaniu już w ogóle mam pytania.

Pytanie pierwsze, poniekąd marketingowe. Jak w szybki i skuteczny sposób złapać na domenę bana w google? Mam na myśli takiego porządnego bana, po którym trzeba by sie bardzo namęczyć aby domena znów zaczęła być ponownie indeksowana przez google.

 

Drugie. W jaki sposób sprawdzić czy kupowana domena nie ma bana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Najszybszy ban na stronę jest za spamowanie linkami do strony na forach (ale automatem, takie po kilka - kilkadziesiąt tysięcy linków dziennie na tysiącach for), Google strasznie to tępi. Strona czasem wybija w wynikach w górę, ale prawie zawsze przychodzi ban (przeważnie już niezdejmowalny). Każdy, kto choć raz spróbował, wie, że nie jest to dobry pomysł na pozycjonowanie strony, obecnie nikt już tego nie robi, bo ban może być nawet po jednym dniu. :)

2. Na przykład http://www.banchecker.com/

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Najszybszy ban na stronę jest za spamowanie linkami do strony na forach (ale automatem, takie po kilka - kilkadziesiąt tysięcy linków dziennie na tysiącach for), Google strasznie to tępi. Strona czasem wybija w wynikach w górę, ale prawie zawsze przychodzi ban (przeważnie już niezdejmowalny). Każdy, kto choć raz spróbował, wie, że nie jest to dobry pomysł na pozycjonowanie strony, obecnie nikt już tego nie robi, bo ban może być nawet po jednym dniu. :)

Ciekawe co dzieje się gdy to konkurencja tak "pomaga" pozycjonować moja stronę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe co dzieje się gdy to konkurencja tak "pomaga" pozycjonować moja stronę?

 

Nie chodzi mi o zakladanie bana na czyjeś domeny. Natomiast wydaje mi się, że w pewnej sytuacji można by takiego porządnego bana założyć na szybko na którąś ze swoich domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co sam doświadczyłem, to z tymi banami jest różnie i czasami nie wiadomo za co. Czasami jest to ban całkowity a czasami tylko filtr na niektóre frazy. Najbardziej denerwujący jest fakt, że nawet dowiedzieć się za co się dostało bana jest praktycznie niemożliwe - narzędzie dla webmasterów od google nie za bardzo się przydaje.

 

Czy się dostało bana najprościej sprawdzić poprzez wpisanie w google nazwę domeny i jeśli jej nie ma w wynikach, to ban.

 

Z tego co sam się nauczyłem to do bana prowadzi sprzedaż linków lub reklamy na allegro - teraz już wiem jak umieszczać linki aby nie dostać bana: konieczny jest znacznik rel=”nofollow”, ale to jest wymysł G i mnie on bardzo denerwuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co sam się nauczyłem to do bana prowadzi sprzedaż linków lub reklamy na allegro - teraz już wiem jak umieszczać linki aby nie dostać bana: konieczny jest znacznik rel=”nofollow”, ale to jest wymysł G i mnie on bardzo denerwuje.

 

przecież nikt ci nie kupi linków na twojej stronie, które będa miały atrybut "nofollow"! ;)

 

BTW, ja zawsze na swoich stronach stosuję dla wychodzacych llinków atrybut "nofollow"

Share this post


Link to post
Share on other sites
przecież nikt ci nie kupi linków na twojej stronie, które będa miały atrybut "nofollow"! ;)

 

BTW, ja zawsze na swoich stronach stosuję dla wychodzacych llinków atrybut "nofollow"

Bo ja już ich nie zamierzam sprzedawać. Mam gdzieś ten ich PageRank ;) , a linki używam jako reklama, jak się je dobrze umieści , to w te linki ludki klikają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Bana najłatwiej załatwić poprzez wstawienie jakiegoś skryptu generującego dużą ilość podstron na podstawie skopiowanej treści.

2. Jeśli nie była nigdy w indeksie, to się nie da. Jeśli do danej domeny prowadzi dużo linków i nie ma jej w indeksie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma bana.

3. Bana można się łatwo pozbyć (oczywiście, warunkiem koniecznym jest zaprzestanie "nieregulaminowych" zagrań).

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlatwiejszym sposobem na dostanie bana jest chyba tworzenie tzw spamów, czyli stron na których jest mnostwo podstron, ale niczego konkretnego na nich nie ma oprócz jakiegoś tekstu bez ładu i składu (pomieszane wyrazy ze słownika po prostu, które wyglądają jak zdania) aha i jeszcze na stronie jest jeszcze przeniesienie na strone z reklamami, ale zakamuflowane w javascripcie by boty wyszukiwarki nie zauważyły

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzucić na stronę 1000 linków do przeróżnych stron. Najprościej system komentarzy bez zabezpieczeń i roboty spamerskie same się tym zajmą. Potem dodać ją przez Addera (skrypt katalogujący strony w darmowych katalogach) do wszystkich stron jakie ma w bazie w ciągu jednego dnia. Warto też zapoznać się z innymi skryptami spamującymi. Na samym końcu zgłosić na siebie raport do Google o niespełnianiu przez stronę wytycznych dla webmasterów ;)

 

PS. Jak komuś nie żal kasy to można jeszcze kupić po parę tysięcy punktów w systemach wymiany linków i wszystkie skierować na najważniejsze frazy dla danej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bana mozna rowniez dostac za uzytą ''nadmierną' ilosc słow kluczowych w zrodle strony

maks to 3 - 4 keywordy... kiedy dalem kilkadziesiat ..na poczatku calkiem fajnie domenka pnęłła sie w górę ale po tygodniu spadla gdzies na 20 strone w googlach... na szczescie szybka moja reakcja nie dpuscila do bana... trafilem w dobry czas kiedy domena spadala z pozycji na googlach..pozniej bylby tylko ban... zmienilem w pore slowa kluczowe i po okolo 2 miesiacach domenka znowu jest widoczna na calkiem przyzwoitej pozycji...

a skad to wiedzialem?? wyczytalem to na stu roznych forach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
bana mozna rowniez dostac za uzytą ''nadmierną' ilosc słow kluczowych w zrodle strony

maks to 3 - 4 keywordy... kiedy dalem kilkadziesiat ..na poczatku calkiem fajnie domenka pnęłła sie w górę ale po tygodniu spadla gdzies na 20 strone w googlach... na szczescie szybka moja reakcja nie dpuscila do bana... trafilem w dobry czas kiedy domena spadala z pozycji na googlach..pozniej bylby tylko ban... zmienilem w pore slowa kluczowe i po okolo 2 miesiacach domenka znowu jest widoczna na calkiem przyzwoitej pozycji...

a skad to wiedzialem?? wyczytalem to na stu roznych forach...

Wyssane z palca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bana mozna rowniez dostac za uzytą ''nadmierną' ilosc słow kluczowych w zrodle strony

maks to 3 - 4 keywordy... kiedy dalem kilkadziesiat ..na poczatku calkiem fajnie domenka pnęłła sie w górę ale po tygodniu spadla gdzies na 20 strone w googlach... na szczescie szybka moja reakcja nie dpuscila do bana... trafilem w dobry czas kiedy domena spadala z pozycji na googlach..pozniej bylby tylko ban... zmienilem w pore slowa kluczowe i po okolo 2 miesiacach domenka znowu jest widoczna na calkiem przyzwoitej pozycji...

a skad to wiedzialem?? wyczytalem to na stu roznych forach...

coś kojarzysz, ale nie do końca ;)

 

oraz mylisz pojęcia filtr i ban

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje nie informowac jak dostac bana, gdyz sprytni "koledzy" czyt. dzieci neostrady moga to wykorzystac do banowania dowolnej osoby.

 

Tak łatwe to chyba nie jest ale w razie jakiś ciekawych pomysłów proszę o PW :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie trudne - tak samo jeśli chcesz bana w sedo, od dziś będę klikał 20x dziennie w linki na twoich domenach, gwarantuję Ci że następnej wypłaty nie dostaniesz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety nie trudne - tak samo jeśli chcesz bana w sedo, od dziś będę klikał 20x dziennie w linki na twoich domenach, gwarantuję Ci że następnej wypłaty nie dostaniesz :)

 

A proszę bardzo ;)

Zazwyczaj nie parkuję domen ale jak znajdziesz jakąś zaparkowaną to możesz klikac do woli :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem jest taka możliwość, że dzieciak neo rozłączy sie 100 razy i Ci będzie klikał, ale wystarczy mail zwrotny o zaistniałej informacji i ban zdjęty - także nie wiem w czym problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×