Jump to content
szogun

Reklama na forum

Recommended Posts

Czy jest możliwość, aby reklama, która aktualnie znajduję się w prawej kolumnie na forum była jedynie wyświetlana w forumhome? (czyli jedynie na str. głównej forum?). Pytam się jedynie czy jest taka możliwość - irytujące jak dla mnie jest wyświetlanie reklamy na każdej stronie (nawet przy pisaniu posta) albo przynajmniej wprowadzenie "krzyzyka", który likwidował by wyświetlanie reklamy... Forum trochę się skurczyło, a jak zjedziemy trochę niżej widzimy białą otchłań.

Share this post


Link to post
Share on other sites
albo przynajmniej wprowadzenie "krzyzyka", który likwidował by wyświetlanie reklamy... Forum trochę się skurczyło, a jak zjedziemy trochę niżej widzimy białą otchłań.

Jaki jest wtedy sens reklamy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ankieta? Mi na przykład nie przeszkadza, szczególnie, że jest nieinwazyjna, wyszarzona. No i te pl-ki po 42.00. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość, aby reklama, która aktualnie znajduję się w prawej kolumnie na forum była jedynie wyświetlana w forumhome? (czyli jedynie na str. głównej forum?). Pytam się jedynie czy jest taka możliwość - irytujące jak dla mnie jest wyświetlanie reklamy na każdej stronie (nawet przy pisaniu posta) albo przynajmniej wprowadzenie "krzyzyka", który likwidował by wyświetlanie reklamy... Forum trochę się skurczyło, a jak zjedziemy trochę niżej widzimy białą otchłań.

 

Polecam Adblock Plus wraz z subskrypcją http://www.gattonero.cal.pl/adblock/. Reklama po prawej nie była blokowana automatycznie, ale wystarczy 'Otwórz listę blokowanych elementów', na obrazku prawym i 'Zablokuj ten element'.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki jest wtedy sens reklamy? :)

 

Też fakt... ;)

Reklama jest OK, a tym bardziej promocja jak już thomaso wspomniał, jednakże wiecie jak to jest jak już się człowiek do pewnych ustawień przyzwyczaił... :P Sami przyznajcie, że troche dziwnie to wygląda jak zjedziemy na sam dół forum.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie co to są za kwestie, w ogóle nie rozumiem o co chodzi?

To forum to czyjaś własność i ten ktoś o tym decyduje.

Ankieta? Porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też fakt ;)

Reklama jest OK, a tym bardziej promocja jak już thomaso wspomniał, jednakże wiecie jak to jest jak już się człowiek do pewnych ustawień przyzwyczaił... :) Sami przyznajcie, że troche dziwnie to wygląda jak zjedziemy na sam dół forum.

Przyzwyczaiłeś się raz, przyzwyczaisz i drugi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie co to są za kwestie, w ogóle nie rozumiem o co chodzi?

To forum to czyjaś własność i ten ktoś o tym decyduje.

Ankieta? Porażka.

 

Według twojego punktu myślenia to dział "Sugestie" jest zbędny ;)

 

Przyzwyczaiłeś się raz, przyzwyczaisz i drugi :P

Pewnie tak... :)

 

btw. dzieki ams

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według twojego punktu myślenia to dział "Sugestie" jest zbędny :)

btw. dzieki ams

Podaj mi adresy Swoich stron, to Ci powiem które reklamy mnie denerwują.

Zasugeruję ich zdjęcie.

Ten temat dał mi wniosek po wypowiedzi apze. Jak będę robił forum, reklamy będą od pierwszego dnia. Nawet za free aby nikogo nie przyzwyczajać do tego że ich nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet nie zauważyłem że jest jakaś reklama, bo jeszcze na etapie gdy pojawiła się prawa kolumna i w niej napis 'test', potraktowałem to ustrojstwo przyciskiem 'Remove It Permanently' w Firefoksie. Polecam. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ankieta to akurat był sarkazm z mojej strony, bo tu na wszystko zaraz leci ankieta, z której potem nic nie wynika. :P

 

Na wielu forach np. forum.optymalizacja.com jest prawa kolumna wykorzystana do reklam i jakoś jeszcze nikt nie protestował, wszystko jak zawsze się rozbija o to, co tam jest / będzie reklamowane, jak reklamy związane z tematyką to czemu miałyby razić, administracja zawiaduje forum i na pewno wie co robi, zwłaszcza, że promuje solidną firmę, a nie jakichś papraków, ja bym się wielce oburzył widząc tam promocję 007 z domeny.pl. ;) Poza tym reklamę można sobie łatwo zdjąć w AdBlocku/Firefoxie. :)

 

PS kto pamięta ankietę "domainer czy domeniarz" to zresztą wie, o czym mówię z tymi ankietami. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może zamiast reklamy zrzutka na utrzymanie forum ?

A może ktoś chciałby zostać sponsorem i umieszczać tam swoje zdjęcia ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklamy jak najbardziej. O ile zostanie zachowany zdrowy rozsądek i nie będą przeszkadzać w zgłębianiu jakże cennych informacji.

 

W końcu każdy kto rozwinął fajny projekt ma prawo czerpać z niego zyski i satysfakcję. Ale to chyba oczywiste :)

 

 

Jeżeli jeszcze byłby przewidziany jakiś dumping cenowy dla skromnych branżowych blogerów, to byłoby super ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że forum odwiedza na tyle dużo niezalogowanych osób, że ta reklama, która jak szogun słusznie zauważył zwęża całe forum może być wyświetlana tylko dla niezalogowanych osób.

Napisałem sobie prosty skrypt na własny użytek, ale skoro już powstał, to czemu miałbym się nie podzielić.

Wystarczy korzystać z opery i w: edit site preferences -> scripting -> user javascript files podać ścieżkę do pliku.

 

http://www.wrzuta.pl/pliki/3RdZ7tF6oH/di

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość, aby reklama, która aktualnie znajduję się w prawej kolumnie na forum była jedynie wyświetlana w forumhome? (czyli jedynie na str. głównej forum?). Pytam się jedynie czy jest taka możliwość - irytujące jak dla mnie jest wyświetlanie reklamy na każdej stronie (nawet przy pisaniu posta) albo przynajmniej wprowadzenie "krzyzyka", który likwidował by wyświetlanie reklamy... Forum trochę się skurczyło, a jak zjedziemy trochę niżej widzimy białą otchłań.

 

ciesz sie, ze tematyka reklamy pasuje do forum, a nie jakies bzdury sa tam. poza tym, nawet na blogach nie spotkalem sie z tym, aby uzytkownicy mowili wlascicielowi czy moze wyswietlac reklamy i jakie :) . (no moze poza jedna reklamą - Adsense - swego czasu: - Cudownego Medalika cudownymedalik.pl :) ), ktora jakos nie pasowala do tematyki bloga technologicznego szczerbatyhv5.gif

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może zróbmy sondę czy wolimy reklamy czy może każdy będzie płacił 100 zł/miesiąc za dostęp do forum? Osobiście głosuję na reklamy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość, aby reklama, która aktualnie znajduję się w prawej kolumnie na forum była jedynie wyświetlana w forumhome? (czyli jedynie na str. głównej forum?). Pytam się jedynie czy jest taka możliwość - irytujące jak dla mnie jest wyświetlanie reklamy na każdej stronie (nawet przy pisaniu posta) albo przynajmniej wprowadzenie "krzyzyka", który likwidował by wyświetlanie reklamy... Forum trochę się skurczyło, a jak zjedziemy trochę niżej widzimy białą otchłań.

Tam mi się nasunęło, że tytuł psuje do Twojej prośby :)

http://zyciegwiazd.onet.pl/64420,0,1,ekstr...zd,galerie.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej ilość, bo przecież pl-ki po 42 zł masz za 1 zł dopiero jak masz 500 domen. :) Sprytnie pokazane, tak patrzę teraz. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciesz sie, ze tematyka reklamy pasuje do forum, a nie jakies bzdury sa tam. poza tym, nawet na blogach nie spotkalem sie z tym, aby uzytkownicy mowili wlascicielowi czy moze wyswietlac reklamy i jakie ;) . (no moze poza jedna reklamą - Adsense - swego czasu: - Cudownego Medalika cudownymedalik.pl :) ), ktora jakos nie pasowala do tematyki bloga technologicznego szczerbatyhv5.gif

 

Chyba niektórzy nie zrozumieli mojego tematu, ale cóż. Kulturalnie złożyłem sugestię jeżeli chodzi o format reklamy. Chyba do tego dział jest przeznaczony? Nie dziwię się, że na forum są reklamy - bo jest to proceder normalny - utrzymanie forum darmowe nie jest.

 

 

Tam mi się nasunęło, że tytuł psuje do Twojej prośby :)

http://zyciegwiazd.onet.pl/64420,0,1,ekstr...zd,galerie.html

 

Aż się boję, że z rękawa sypniesz mi jakimś linkiem do pudelka. Co Ty robisz w dziale dla kobiet na onecie? :) Aż się boję odpowiedzi :D

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×