Jump to content
szogun

Reklama na forum

Recommended Posts

skoro jestem "sprytniejszy" i potrafię sobie to wyłączyć to dlaczego by nie? I tak bym w nie nie klikał a tylko przeszkadzają :blush:

 

I dlatego się nie zdziwię jeśli dostęp do DI.pl pewnego pięknego dnia stanie się płatny.

Właśnie dzięki Tobie i innym podobnie postępującym. Gratuluję "sprytu".

Share this post


Link to post
Share on other sites
skoro jestem "sprytniejszy" i potrafię sobie to wyłączyć to dlaczego by nie? I tak bym w nie nie klikał a tylko przeszkadzają :blush:

 

Ja dzięki reklamie WebGielda.pl znalazłem nowego Copywrtera, więc na coś te reklamy się przydają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dlatego się nie zdziwię jeśli dostęp do DI.pl pewnego pięknego dnia stanie się płatny.

Właśnie dzięki Tobie i innym podobnie postępującym. Gratuluję "sprytu".

 

Dziękuję :lol:

 

Wytłumacz mi tylko jaki to ma ze sobą związek :blush: Póki co się wymądrzasz a nie wiem zupełnie o co Ci chodzi. Reklamy są wszędzie bo to główne źródła dochodu dla serwisu. Ja nie klikam w reklamy ale też nie neguję ich zamieszczania - tym bardziej, że tak jak wspomniał blaugrana są to aktualnie reklamy mało inwazyjne (z tego co pamiętam miałem wykonać banner statyczny, nie animowany).

 

Tak btw. jak myślisz, dlaczego Adblock cieszy się taką popularnością wśród internautów? Jeśli wolisz korzystać z internetu w ten sposób - czyli na co drugiej stronie latające reklamy, w których często "x" nie działa, zakrywające treść itd. to proszę bardzo - wolny kraj, wolny wybór, Twój wybór. Nie życzę sobie takich komentarzy w moją stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jestem jakimś "dinozaurem" ale czuję się wręcz zobligowany spojrzeć na te reklamy, a nawet niekiedy kliknąć w baner by zapoznać się z ofertą reklamodawcy. Może będzie interesująca. Nie mógłbym inaczej, gdyż to forum dostarcza mi nieocenionej wiedzy i możliwość komunikacji z I-ligowymi ekspertami. Mam poczucie przynajmniej bycia "w porządku" względem wydawcy serwisu. A opisywane tu lamenty i cierpienia z powodu reklam nie dość, że są żenujące to w dodatku są "nie w porządku".

 

Pewnie wielu z lamentujących zarabia na reklamach z parkingów i nie chcieliby automatycznych blokad parkingów ND, Sedo itd. A łatwo taką wtyczkę blokującą reklamy na parkingach można opracować i rozprowadzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie wielu z lamentujących zarabia na reklamach z parkingów i nie chcieliby automatycznych blokad parkingów ND, Sedo itd. A łatwo taką wtyczkę blokującą reklamy na parkingach można opracować i rozprowadzić.

to jakaś groźba?

 

Może jestem jakimś "dinozaurem" ale czuję się wręcz zobligowany spojrzeć na te reklamy, a nawet niekiedy kliknąć w baner by zapoznać się z ofertą reklamodawcy. Może będzie interesująca. Nie mógłbym inaczej, gdyż to forum dostarcza mi nieocenionej wiedzy i możliwość komunikacji z I-ligowymi ekspertami. Mam poczucie przynajmniej bycia "w porządku" względem wydawcy serwisu. A opisywane tu lamenty i cierpienia z powodu reklam nie dość, że są żenujące to w dodatku są "nie w porządku".

jeśli klikasz w reklamy tylko dla tego, że czujesz się w obowiązku do klikania to również gratuluję. Reklamodawca na pewno na tym skorzysta! Jeśli klikasz bo Cię na prawdę interesuje - ok, też tak robię :blush:

 

Aktualnie pracuję na rozdzielczości 1024x768 - prawy box zawęża mi dość mocno obszar czytanego tekstu w postach na forum. Na początku (kiedy zablokowałem reklamy) było ok - mogłem komfortowo przeglądać forum. Teraz znów problem powrócił - nie widzę reklam ale box i tak jest. Siła przyzwyczajenia jednak jest duża... dlatego zapytałem czy da się coś z tym zrobić. Jeśli nie - zapewne przywrócę reklamy bo miejsce i tak mam zajęte...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aktualnie pracuję na rozdzielczości 1024x768 - prawy box zawęża mi dość mocno obszar czytanego tekstu w postach na forum...

 

Takie reklamy są rzeczywiście źle wdrożone. Tak samo wskakujące reklamy na ekran z uciekającym krzyżykiem to przegięcie i z tym należy walczyć. Sprawy techniczne jak najbardziej należy poprawiać i nikogo z tego powodu nie miałem zamiaru krytykować.

Chodzi jednak o skrajności. Czyli sprawa Wielkiej Opozycji wobec reklam. To może pasuje do internautów, którzy nie są świadomi sensu tych reklam. Natomiast domainerzy są przedstawicielami tej strony, która właśnie partycypuje w rynku emitującym e-reklamy. Nie możemy sobie strzelać w kolano. To tak jak prezes NASKu, który zwiastuje rychły koniec domen. Domainerzy zarabiają na reklamach z parkingów i liczą na duże transakcje, które będą uzasadnione wówczas, gdy rynek e-reklam będzie kwitł. Nie możemy tutaj zachwalać systemów blokujących reklamy i to jeszcze emitowane na DI.pl. Nie podkopujmy sobie sami dołków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korzystając z danego serwisu zgadzasz się z jego regulaminem i robisz to dobrowolnie. Jeśli mi się dany serwis nie podoba, to po prostu z niego nie korzystam. A wiadomo, że serwisy www finansowane są między innymi z reklam i bardzo dobrze, że tak jest!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie reklamy są rzeczywiście źle wdrożone. Tak samo wskakujące reklamy na ekran z uciekającym krzyżykiem to przegięcie i z tym należy walczyć. Sprawy techniczne jak najbardziej należy poprawiać i nikogo z tego powodu nie miałem zamiaru krytykować.

Chodzi jednak o skrajności. Czyli sprawa Wielkiej Opozycji wobec reklam. To może pasuje do internautów, którzy nie są świadomi sensu tych reklam. Natomiast domainerzy są przedstawicielami tej strony, która właśnie partycypuje w rynku emitującym e-reklamy. Nie możemy sobie strzelać w kolano. To tak jak prezes NASKu, który zwiastuje rychły koniec domen. Domainerzy zarabiają na reklamach z parkingów i liczą na duże transakcje, które będą uzasadnione wówczas, gdy rynek e-reklam będzie kwitł. Nie możemy tutaj zachwalać systemów blokujących reklamy i to jeszcze emitowane na DI.pl. Nie podkopujmy sobie sami dołków.

 

ok, inaczej.

 

wchodzę na jakąś interesującą mnie stronę - widzę ogromny latający banner, którego nie mogę wyłączyć - klikam zablokuj.

wchodzę na stronę gdzie reklama przysłania mi treść - klikam zablokuj.

reklama przeszkadza mi w komfortowym przeglądaniu treści - klikam zablokuj.

 

widzę reklamę w topie strony czy innym miejscu gdzie zupełnie mi nie przeszkadza i nie dostaję od niej oczopląsu - nie blokuję chyba, że mi się znudzi (ciągle jedna i ta sama).

 

 

btw. zysk z parkingu emitującego reklamy to ostatnio porażka a nie zysk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie ten boczny pasek przeszkadzał, więc od razu potraktowałem go rozszerzeniem RIP w Firefoksie. Reklamy na górze mi nie przeszkadzają, i niech tam sobie AZ czy netart mruga. Gwoli ścisłości, reklamy na di.pl nie są płatne od kliknięć ani wyświetleń, tylko ryczałtem, więc to bez różnicy kto co blokuje (chociaż może pisanie tego na forum wpłynie w przyszłości na popularność bądź nie- danego miejsca reklamowego ;-).

 

BTW, na większości forów reklamy emitowane są tylko niezalogowanym użytkownikom, a zalogowani reklam nie widzą wcale lub mogą je sobie wyłączyć w panelu. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok, inaczej.

wchodzę na jakąś interesującą mnie stronę - widzę ogromny latający banner, którego nie mogę wyłączyć - klikam zablokuj.

wchodzę na stronę gdzie reklama przysłania mi treść - klikam zablokuj.

reklama przeszkadza mi w komfortowym przeglądaniu treści - klikam zablokuj.

widzę reklamę w topie strony czy innym miejscu gdzie zupełnie mi nie przeszkadza i nie dostaję od niej oczopląsu - nie blokuję chyba, że mi się znudzi (ciągle jedna i ta sama).

 

I bardzo dobrze. Też jestem przeciwnikiem agresywnych form reklamy.

Swój komentarz kierowałem bardziej do tych wypowiadających się, którzy generalnie traktują reklamy jako największe Zło internetu. Taka postawa jest podobnie szkodliwa jak agresywne reklamy. Najgorsze w tym jest jednak to, że to wygląda jak wyścig zbrojeń. Kolejne techniki blokowania, coraz większa niechęć, a z drugiej strony, większ reklamy, bardziej agresywne, filmowo-dźwiękowe, bez możliwości wyłączenia itd. Przynajmniej na tym forum tego nie eskalujmy... i niech te reklamy się wyświetlają, bo jeszcze są znośne w swojej formie.

 

btw. zysk z parkingu emitującego reklamy to ostatnio porażka a nie zysk...

 

O właśnie. Pewnie wszyscy mają jakieś blokady powłączane. Tak to niestety wygląda z tej drugiej strony. I pewnie za jakiś czas na parkingach pojawią się pełnoekranowe filmowo-dźwiękowe reklamy bez możliwości wyłączenia :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie ten boczny pasek przeszkadzał, więc od razu potraktowałem go rozszerzeniem RIP w Firefoksie. Reklamy na górze mi nie przeszkadzają, i niech tam sobie AZ czy netart mruga. Gwoli ścisłości, reklamy na di.pl nie są płatne od kliknięć ani wyświetleń, tylko ryczałtem, więc to bez różnicy kto co blokuje (chociaż może pisanie tego na forum wpłynie w przyszłości na popularność bądź nie- danego miejsca reklamowego ;-).

 

BTW, na większości forów reklamy emitowane są tylko niezalogowanym użytkownikom, a zalogowani reklam nie widzą wcale lub mogą je sobie wyłączyć w panelu. :blush:

dzięki wielkie za add-ona, działa!

 

podpisuję się pod całą wypowiedzią pb obiema rękoma i nogami :lol: to chciałem od początku przekazać ale widać nie wyszło mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(chociaż może pisanie tego na forum wpłynie w przyszłości na popularność bądź nie- danego miejsca reklamowego ;-).

 

Pewnie wpłynie na wysokość ryczałtu.

 

Moderator?.... :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
I dlatego się nie zdziwię jeśli dostęp do DI.pl pewnego pięknego dnia stanie się płatny.

Właśnie dzięki Tobie i innym podobnie postępującym. Gratuluję "sprytu".

 

 

Może jestem jakimś "dinozaurem" ale czuję się wręcz zobligowany spojrzeć na te reklamy, a nawet niekiedy kliknąć w baner by zapoznać się z ofertą reklamodawcy. Może będzie interesująca. Nie mógłbym inaczej, gdyż to forum dostarcza mi nieocenionej wiedzy i możliwość komunikacji z I-ligowymi ekspertami. Mam poczucie przynajmniej bycia "w porządku" względem wydawcy serwisu. A opisywane tu lamenty i cierpienia z powodu reklam nie dość, że są żenujące to w dodatku są "nie w porządku".

 

Pewnie wielu z lamentujących zarabia na reklamach z parkingów i nie chcieliby automatycznych blokad parkingów ND, Sedo itd. A łatwo taką wtyczkę blokującą reklamy na parkingach można opracować i rozprowadzić.

 

Forum to takie skomplikowane zjawisko gdzie administrator sam nic nie zrobi. :-) To dzięki użytkownikom di istnieje i się rozwija i czasem można się odezwać i wtrącić swoje trzy grosze, a nie schować się i udać, że nic się nie stało. Na wielu forach internetowych administratorzy przed emisją reklam pytają się użytkowników - jaka forma reklamy najbardziej im odpowiada. Prowadzisz nadgorliwie dyskusje, ale zarejestrowałeś się już tu gdy reklamy już były, więc może Ci one nie przeszkadzały, ale przy rozdzielczości 800x600 forum czytało się strasznie dlatego też zapytałem czy nie dałoby rozwiązać jakoś tego problemu. Wiadomo, że utrzymanie forum kosztuję i sama idea nie będzie rozwijana za darmo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pragnę podkreślić że nigdy nie chcieliśmy na forum zarabiać i dlatego za pieniądze z reklam idzie wszystko na utrzymanie serwera, modyfikację skryptu, sponsoring przy różnych akcjach czy konkursy. Myślę, że reklamy nie są uciążliwe - mi osobiście nie przeszkadzają ale wiadomo, że znajdą się ludzie za i przeciw. Jeśli chodzi o rozdzielczość 800x600 to korzysta z niej 0,43% użytkowników forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może jakaś jednorazowa zrzuta na serwer na rok? :lol:

 

No problem.

Proponuję zamieścić temat i czekać na jazgot. Dopiero się zacznie :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tam ludzie czepiacie się :) ... takie tam reklamki nie robią jakiegoś spustoszenia w serwisie, tym bardziej że są zgodne z tematyką portalu.

Serwis musi na czymś zarabiać.

 

Ale swoja drogą nie jest zły pomysł aby otworzyć konto na przelewy charytatywne dla di.pl, w końcu wielu domainerów na tym forum skorzystało.

A taka osoba która wpłaci jakiś datek dostanie wyróżnienie na forum :blush:

Jestem pewien że nie jeden pomógłby di.pl < przecież to są tylko pieniądze ;) a społeczność jaka na nim się tworzy jest bezcenna :lol:

 

 

Taka moja mała propozycja.

 

 

 

Pozdrawiam

Janusz

Edited by jahptb

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nadmiar" pieniędzy za reklamę mamy zamiar wydać na zwiększanie świadomości domen wśród ludzi/firm np. wykupując artykuły sponsorowane w popularnych serwisach, co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam lubię te reklamy, dobra podprogowa i darmowa reklama dla mojej domeny jest, tylko zapytań coś nie ma, jak ktoś jest spostrzegawczy to pewnie znajdzie. :blush:

 

#emerytalne.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Nadmiar" pieniędzy za reklamę mamy zamiar wydać na zwiększanie świadomości domen wśród ludzi/firm np. wykupując artykuły sponsorowane w popularnych serwisach, co o tym myślicie?

I tak trzymać! :blush:

 

A myśleliście o wstawienia okienka z reklamami AdTaily.com? To fajne i automatyczne rozwiązanie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak trzymać! :blush:

 

A myśleliście o wstawienia okienka z reklamami AdTaily.com? To fajne i automatyczne rozwiązanie.

 

DD

 

Okienko z AdTraily.com odpada. Myśleliśmy raczej o czymś coś w rodzaju "Adwords dla treści" gdzie były by tylko linki do aukcji domen. Myślę, że nikt nie miałby nic nie przeciwko takiej reklamie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okienko z AdTraily.com odpada. Myśleliśmy raczej o czymś coś w rodzaju "Adwords dla treści" gdzie były by tylko linki do aukcji domen. Myślę, że nikt nie miałby nic nie przeciwko takiej reklamie :blush:

O, to też fajny pomysł.

 

Ale dlaczego AdTaily odpada? :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, to też fajny pomysł.

 

Ale dlaczego AdTaily odpada? :lol:

 

DD

 

Bo nie chcemy większej ilości typowych reklam na stronie a wątpie czy AdTraily bo nam to umożliwił :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×