Jump to content
razors

Wykonam Twoje portfolio - loga domenek

Recommended Posts

Mowa byla o moim portfolio.

Dla klienta tworze wszystko od zera.

 

 

Oto pierwsze wykonane loga :

 

1cc.jpg

 

 

2cc.jpg

 

To jak to w końcu będzie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakis chyba nadgorliwiec podkablował Ciebie u administracji allegro bo zdjeli ci aukcję. Zawsze znajdzie się jakaś szuja w stadzie.

Edited by Szymon80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, a co było złego w tej aukcji? Mi się spodobał taki sposób wystawiania domen (chodzi o wybór jednej domeny przez wygranego). Allegro nie dopuszcza czegoś takiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm, a co było złego w tej aukcji? Mi się spodobał taki sposób wystawiania domen (chodzi o wybór jednej domeny przez wygranego). Allegro nie dopuszcza czegoś takiego?

 

 

Dokladnie....jutro Wam wysle co odpisali.

Troche bezsens, poniewaz takie wystawienie domen jest chyba korzystne dla kupujacego i sprzedajacego...

A nie mam ochoty wystawiac kazdej domeny osobno....eh to allegro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladnie....jutro Wam wysle co odpisali.

Troche bezsens, poniewaz takie wystawienie domen jest chyba korzystne dla kupujacego i sprzedajacego...

A nie mam ochoty wystawiac kazdej domeny osobno....eh to allegro

 

Jak się chce korzystać z jakiegoś serwisu,m to warto zapoznać się z jego regulaminem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się chce korzystać z jakiegoś serwisu,m to warto zapoznać się z jego regulaminem... :)

 

 

 

Masz racje...ale nie rozumiem tego. Domeny sa moje, jest jeden wygrywajacy. On wybiera sobie jedna z domen. I co to komu szkodzi ?

 

Popatrz na inne aukcje. W kazdej aukcji znajdzie sie cos co mozna podciagnac pod lamanie zasad...

Edited by razors

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto dlaczego usunieto aukcje :

 

"W opisie znajdowała się propozycja wyboru towaru z listy (w tym wyboru rodzaju przedmiotu, np. rozmiaru, kroju, modelu, tytułu, smaku, zapachu, marki, kształtu). Nie jest to dozwolone. W aukcjach wieloprzedmiotowych (także "Kup Teraz!") wszystkie przedmioty powinny być identyczne. Można oferować jedynie wybór koloru/wzoru. Sprzedający musi zapewnić pełną liczbę oferowanych przedmiotów w określonym kolorze/wzorze. Niedozwolone jest zatem informowanie w opisie, np.: "brak koloru zielonego", "w kolorze żółtym dostępne 3 sztuki, w kolorze niebieskim 5 sztuk", "zapytaj o dostępność kolorów". "

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak się chce korzystać z jakiegoś serwisu,m to warto zapoznać się z jego regulaminem... :)

 

Masz rację. Co nie zmienia jednak faktu, że jest on kretyński. Z drugiej strony nie ma się co dziwić bo zamiast 20 aukcji wystawia się tylko 1. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto dlaczego usunieto aukcje :

 

"W opisie znajdowała się propozycja wyboru towaru z listy (w tym wyboru rodzaju przedmiotu, np. rozmiaru, kroju, modelu, tytułu, smaku, zapachu, marki, kształtu). Nie jest to dozwolone. W aukcjach wieloprzedmiotowych (także "Kup Teraz!") wszystkie przedmioty powinny być identyczne. Można oferować jedynie wybór koloru/wzoru. Sprzedający musi zapewnić pełną liczbę oferowanych przedmiotów w określonym kolorze/wzorze. Niedozwolone jest zatem informowanie w opisie, np.: "brak koloru zielonego", "w kolorze żółtym dostępne 3 sztuki, w kolorze niebieskim 5 sztuk", "zapytaj o dostępność kolorów". "

 

W głowach im się już poprzewracało od tej kasy. Żeśmy sobie monopolistę na własnej piersi wyhodowali, to teraz mamy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie o to chodzi.

Zamiast wystawic jedna aukcje musisz wystawic 100 aukcji Kup Teraz.

Dzieki temu zamiast zysku 50 gr allegro bedzie mialo 50 zl (+ prowizja od sprzedazy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, że kierownictwu Allegro już się w dupie przewraca. Prowizja od towarów sprzedawanych przez sklepy założone na Allegro to 8% od ceny końcowej plus opłaty za wystawienie, obrazki, płatności, inne duperele. Przy niskiej marży, jaka jest np, na sprzęcie agd/rtv itd. trzeba by sporo dołożyć, żeby coś wystawić. Przy takiej żydowskiej marży za nic nierobienie i durnych zasadach daleko się nie zajedzie, co może i w dłuższej perspektywie będzie dobre dla rynku.

 

Szkoda mi tylko tych, uczciwych sprzedawców, którzy poszli z torbami bo ich monopolista wydoił do końca. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, Allegro stacza się coraz bardziej, w obecnej formie to bardziej platforma "sklepowa" niż serwis aukcyjny c2c.

Ostatnio też wywalili mi jedną aukcję (wystawianą w takiej samej formie przez chyba 3 lata), poza w sumie słusznym zarzutem o zbytnią złożoność oferowanej usługi i koniecznością rozbicia jej na 2-3 prostsze, rozwinęła się "ciekawa" dyskusja z adminem.

 

Otóż był na aukcji link do strony gdzie w jednym z działów z dokładnym opisem usługi, jednak bez formularzy, sklepu itp. Poza tym jest to strona informacyjna o pewnym regionie naszego kraju.

 

Powodem żądania usunięcia linku był mały baner reklamowy wydawnictwa kartograficznego i panel AdSense w stopce strony. No i korespondujemy sobie, pytam czy jak wyrzucę z podstrony owe reklamy to będzie dobrze, a w odpowiedzi dostaję informację że "na żadnych podstronach strony xxxxx.xxx nie mogą znajdować się reklamy innych serwisów". Super teraz Allegro będzie decydowało co i gdzie się może znaleźć (żeby rozwiać wątpliwości to dokładny cytat i nigdzie w mailu nie było informacji że chodzi o możliwość zamieszczenia linku na aukcji), może od razu zanegują cały internet. Niby drobiazg, zabrakło dwóch słów i przecinka, a ośmiesza "zespół Allegro". Przy takich dochodach mogli by chociaż zatrudnić osoby sprawnie i poprawnie posługujące się językiem polskim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

polaczyly sie 2 watki - loga i Allegro - jak ktos chce rozmawiac o Allegro to najlepiej zalozyc oddzielny watek

 

 

wracajac do logow to mysle ze wiecej takich inicjatyw by sie przydalo - skrypty, banery, ministrony, mini serwisy za tanie pieniadze (powtarzalne do zagospodarowania dziesiatek - setek domen)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moze ktos chcialby userbar lub taki button dla swojej domenki...np. do stopki na forum

Cena 5 zl. Podawac swoje maile na PW.

 

userbar11.jpg

 

userbar22.jpg

 

userbar33.jpg

 

button11.jpg

 

button22.jpg

 

button33%20kopia.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

razors: nie no, bez przesady. :) W sieci pełno tego stuffu jest, nawet na forach graficznych zrobią za free, a już na pewno nie za 5zł. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać, że dopiero zaczynasz przygodę z grafiką :) Buttony wykonuje się zazwyczaj w wymiarach 80x15px i do tekstu na buttonie używaj czcionki VISITOR - bez efektów antyaliasingu itd. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać, że dopiero zaczynasz przygodę z grafiką :) Buttony wykonuje się zazwyczaj w wymiarach 80x15px i do tekstu na buttonie używaj czcionki VISITOR - bez efektów antyaliasingu itd. ;-)

 

 

Niestety sie mylisz co do mojej przygody. Dobrze wiem ze takie wymiary to standardy. Czcionka to wlasnie Visitor.

Specjalnie powiekszylem wymiary buttonow poniewaz wielu domeniarzy ma bardzo dlugie nazwy domen...na mniejszym buttonie nie wyglada to ladnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladnie....jutro Wam wysle co odpisali.

Troche bezsens, poniewaz takie wystawienie domen jest chyba korzystne dla kupujacego i sprzedajacego...

A nie mam ochoty wystawiac kazdej domeny osobno....eh to allegro

 

była zbyt dobra i pomysłowa, dlatego :)

 

 

To ja pokażę to trochę inaczej:

 

Dla uproszczenia:

 

Mamy domeny Jadźka.com i Staśka.com.

Załóżmy, że obu dziewczynom zależy żeby mieć domenę ze swoim imieniem)

 

Cena wywoławcza za domenę to 50 zł

I dwóch kupców - chłopak Jadźki i chłopak Staśki

Przy 2 aukcjach - kupujący dostanie 100 zł a kupujący zapłacą po 50.

A przy jednej ?

 

Taki typ aukcji jest dobry dla sprzedawcy, ale bardzo kiepski dla kupującego.

 

Dlatego nawet nie patrzyłem na domeny.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety sie mylisz co do mojej przygody. Dobrze wiem ze takie wymiary to standardy. Czcionka to wlasnie Visitor.

Specjalnie powiekszylem wymiary buttonow poniewaz wielu domeniarzy ma bardzo dlugie nazwy domen...na mniejszym buttonie nie wyglada to ladnie.

 

Ekhm.. skoro tak twierdzisz.

 

Powodzenia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×