Jump to content
sanit

Sport

Recommended Posts

Proponuję topic sportowy.

Co jakiś czas dzieje się coś ciekawego w sporcie, a fanów na forum jest wielu.

 

Jeżeli wątek nie przypadł administracji do gustu, to proszę usunąć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz, zaraz. Stolica? A co to takiego? :D

Widzisz, stolica to jest takie piękne miasto, gdzie niektórzy zapominają o debrach. :) Nie przeszkadza im to jednak, w waleniu k****mi po ikonie poznańskiej. Tu już nawet nie chodzi o ikonę, ale o forum. :ph34r:

 

Derby o których piszę były znamienite, bo zatrzymano kilkaset osób za widelec w d**e. Niektórzy piszą o piłce i szukają zwarcia, ale jak przyjdzie co do czego, to się okazuje że na meczu nie byli( lub zapomnieli). Najważniejsze żeby k****mi strzelać, jak z dubeltówki. :D

Edited by sanit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlejemy dzisiaj kolonię hiszpańską 3:0 i Manu przejdzie do historii. :D

 

ManU nie ma szans, jeśli Barca zagra tak jak potrafi to robić... :D (nie jestem za żadną drużyną)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zlejemy dzisiaj kolonię hiszpańską 3:0 i Manu przejdzie do historii. :D

 

Zgadzam się. Mam sentyment o Barcy ale nie dziś :D

Król jest tylko jeden :D

 

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
ManU nie ma szans, jeśli Barca zagra tak jak potrafi to robić... :D (nie jestem za żadną drużyną)

Dzisiaj wygra twarda angielska piłka....zresztą zawsze wygrywa. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz, zaraz. Stolica? A co to takiego? :D

 

Wiadomo ...:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krak%C3%B3w

 

 

Zlejemy dzisiaj kolonię hiszpańską 3:0 i Manu przejdzie do historii. wink.gif

 

Nikt mi nie uwierzy, bo mecz trwa, ale od początku jako fan Barcy wierzyłem i wierzę w Mistrza :D

(tak jak wierzyłem i wierzę w Mistrza dla Wisły) :D.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak dziś finał dziesięć lat temu. Za kawalera mieliśmy knajpę Iron Pub, a właścicielem tej knajpy był zagorzały kibic 55 letni Bayernu. Założyliśmy się o 200 zł które poszły do baru, w sumie 400 zł. Taki był szczęśliwy, że zaczął wódkę odkręcać za moje pieniądze w 85 minucie. Ja mówię "hola kierowniku czekamy do końca, bo to ja mogę odkręcać tą wódkę". I to ja odkręcałem i dzieliłem wódkę po finale. :D

 

Czekam na to samo dzisiaj, ale już nie w knajpie. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co ja teraz będę jadł? :D

Kurde, mogłem za tą kwotę zagrać w kasynie. :D

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj wygra twarda angielska piłka....zresztą zawsze wygrywa. :D

 

Ano widzisz - nie zawsze ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to trzymajcie kciuki za zawodniczkę którą trenuje mój ojciec ;) Barbara Bieganowska-Niewiedział :) (złota medalistka z paraolimpiady w Sydney na 800m)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

to trzymajcie kciuki za zawodniczkę którą trenuje mój ojciec ;) Barbara Bieganowska-Niewiedział :) (złota medalistka z paraolimpiady w Sydney na 800m)

 

Chyba mocno trzymaliście kciuki :P bo wygrała bieg na 1500m :)

http://eurosport.onet.pl/igrzyska-paraolimpijskie/paraolimpiada-kolejne-zlote-medale-dla-polski,1,5238343,wiadomosc.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wysłano juz zaproszenie do Janusza Korwina-Mikke?

 

czy udział już jest obowiązkowy ?, bo JKM ma zupełnie inną wizję, więc całkiem prywatnie założył fundację do wspierania gier umysłowych wśród "niepełnosprawnych" (pełnosprawnych umysłowo), bo nie uznaje urzędowego pojęcia niepełnosprawności

>

 

więc ile wpłacisz na wsparcie jako obywatel (tu znajdziesz numer konta), zapewne nic ?

bo wiadomo, że dla ciebie do tego jest potrzebne państwo i urzędnicy, którzy zmienią świat wg państwowej ideologii (identycznie jak naziści), metody inne, ale tak samo ideologia wykorzystywana przez państwo do celów propagandowych, aby przykryć inne działania

> Kto wykorzystuje inwalidów

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego, mylą ci się pojęcia. Osoby lżące niepełnosprawnych pochwalasz czy usprawiedliwiasz, próbujesz tworzyć jakieś własne definicje, teorie, że istnieje jakaś "niepełnosprawność państwowa" i "niepełnosprawność niepaństwowa", albo, że nie ma ludzi niepełnosprawnych, tylko są nie w pełni sprawni. Zrozum, że definicja niczego nie zmienia. Jak "gówno" zdefiniujesz jako "czekolada" to nie zmienisz tego, że śmierdzi. Po tej wypowiedzi JKM, zapraszanie tego idioty do jakiegokolwiek programu polityczno-społecznego jest moim zdaniem samobójstwem dla dziennikarzy. Miejsce każdego faszysty jest w więzieniu obok Breivika. Do końca życia. A wszelkie próby rozmywania odpowiedzialności JKM za jego karygodne słowa, rozmywania tym, że niby tam jakąś fundacyjkę prowadzi, świadczą tylko niezrozumieniu tematu.

 

Na koniec, człowieku, jakie znaczenie ma to, czy to państwo zajmuje sie niepełnosprawnymi, czy też osoby prywatne? Jakie? To jest po prostu mielenie ozorem dla mielenia, niczego to nie zmienia, nikomu to nie pomaga. Jest to po prostu kierowanie kwestii integracji niepełnosprawnych na niewłaściwe tory.

 

Niech JKM zosatwi tę swoją fundacyjkę w spokoju, da se siana i naprawdę niech zajmie się poważnymi rzeczami. Psioczy na państwo, a co sam robi?

Niech pokaże, co umie. Pobudowano, wyremontowano tyle dworców PKP, mało który jest przystosowany do tego, żeby osoba na wózku mogła wjechać czy zjechać na peron. Człowieku, w tym kraju nawet na ściezkach rowerowych są wysokie krawężniki, bo nikt nie mysli o tym, że po prostu zrobić odpowiedni wjazd i zjazd z chodnika, a co dopiero kwestia mobilności niepełnosprawnych. Proszę, tu jest pole do działania dla JKM. Niech pokaże co umie. Fundacyjka może zając sie organizacją funduszy np. na zamontowanie wind na takich dworcach. Skoro wg niego "Państwo" jest chore, to sam może się wykazać. No ale po co, nie? lepiej mleć ozorem pisząc pseudofelieton czy kręcąc kolejny videocast.

 

http://majawloszczowska.natemat.pl/30511,lekcja-pokory

Share this post


Link to post
Share on other sites

jakie znaczenie ma to, czy to państwo zajmuje sie niepełnosprawnymi, czy też osoby prywatne? Jakie?

 

Tym zdaniem jasno pokazałeś, że nie masz pojęcia jaki jest sens wypowiedzi JKM. Sprawa kto organizuje i finansuje jest główną kwestią, "para" olimpiada to nie jest prywatne przedsięwzięcie, tylko współorganizowane i wspierane finansowo przez państwa. Ten problem dotyczy także "zwykłej" olimpiady. Dla jasności w ogóle nie chodzi o to co pisał JKM, choć mógł lepiej przedstawić swoje racje, by zostać zrozumianym, ale przynajmniej wywołał temat. Różnica pomiędzy tym co narzuca państwo, a działaniem obywateli, jest na wzór różnicy pomiędzy państwem totalitarnym i wolnością.

 

Umberto miałeś okazję przedstawić chociaż jeden argument, nie przedstawiłeś żadnego, tylko piana, nienawiść, piana, nienawiść. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, to widać wyraźnie, że sprawa dotyczy ideologii i wiary w nią, inaczej nikt by tak się nie pienił, tylko przedstawił swoje racje. Poprzednio tak samo było w temacie konieczności wprowadzenia Euro w Polsce, trochę czasu upłynęło i sprawa sama się wyjaśniła. Właśnie takim napadami nienawiści "wygrywa" się racje w mediach, metoda feministek, więc masz tyle racji i argumentów, co feministki, czyli nic. Co do Umberto to tyle wystarczy, jak chce, to niech dalej się pieni, został nawiedzony przez totalitarne ideologie, więc taki jest rezultat.

 

Oczywiście ludzi niepełnosprawnych, którzy przełamują bariery jest za co podziwiać, to jest kwestia bezdyskusyjna, ale sprawa dotyczy naprawdę czego innego, państwa, ideologii i propagandy.

 

Wyręczanie medali, statystyki medalowe, to ładnie wygląda. Jednak dla uczciwości w temacie olimpiady powinno się znać także dokładnie zasady klasyfikacji, tworzenia bardzo szczegółowych podziałów, dodawania i odejmowania punktów, wykluczania zawodników, co robi specjalna komisja, i zastanowić czy ich postępowanie oraz te zasady są moralne. Odpowiedzieć dlaczego dochodzi do sytuacji, że zabiera się złote medale, bo ktoś nie spełnił normy na bycie dostatecznie niepełnosprawnym. Tutaj można o tym przeczytać.

 

Olimpiada była już wykorzystywana w historii przez totalitarne państwa w celach ideologicznych do propagandy, to nie pierwszy przypadek. A teraz jak wygląda rzeczywistość:

 

Plakat piłkarski, patroni: PZPN (już nie ma afery, już jest ok ?), Prezydent Warszawy (wybory trzeba wygrać); standardowa informacja w państwie: dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki (a więc są pieniędze).

 

Pieniądze są, tylko nie na drogi, a w ten sposób jest coraz więcej niepełnosprawnych. Liczba zabitych w wypadkach jest powszechnie znana, a liczba niepełnosprawnych to wielokrotność. Jeżeli ktokolwiek chce się oburzać na JKM, to musi najpierw odpowiedzieć co zrobiła w tym temacie władza, na którą głosował przez wiele lat, i która ma monopol na budowę dróg. Głosując na polityków jest się odpowiedzialnym moralnie za ich działania.

 

Krawężniki i inne bariery są także finansowane przez państwowe ministerstwo, więc tu widać wyraźnie jak państwowi urzędnicy potrafią naprawdę "troszczyć się".

 

Okradani przez państwo ludzie obniżają swój standard życia, kupują najtańsze jedzenie, skutkiem czego z wiekiem są poważne choroby, tak więc nawet nie trzeba wypadku, żeby stracić sprawność w tym państwie.

 

W tym czasie rodziny niepełnosprawnych nie cieszą się z olimpiady, tylko organizują protesty.

Podobnych argumentów można przedstawić jeszcze bardzo dużo.

 

Na koniec można przeczytać jak przedstawiciele tego państwa potrafią potraktować starszych i chorych ludzi. To państwo jest tak rozbudowane i ma tylu urzędników, że zajmuje się coraz większą liczbą spraw, i dlatego niczym nie potrafi zająć się dobrze, tak więc do przykrywania rzeczywistości propaganda jest niezbędna.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałeś tyle tekstu, ale dla mnie to zwykła mielonka. Nie za bardzo wiem, co chciałeś przekazać. Dla mnie najważniejsze jest to:

 

Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety.

 

to jest dokładny cytat, niezmanipulowany, słów Janusza Korwina-Mikkego.

 

Jest w nim słowo "powinniśmy (...) niestety". Jeśli taki jest przekaz poglądu JKM naświat, to jest to przekaz czysto faszystowski.

 

Nie wiem, utożsamiasz się z tymi słowami swojego guru, że POWINNIŚMY oglądać WYŁĄCZNIE ludzi zdrowych, pieknych, silnych?

 

Gdyby JKM napisał np:

 

"Ludzkość pełna jest zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, ale NIESTETY w obecnych czasach znacznie częstsza jest apoteoza ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych"

 

to byłby to jak najbardziej słuszny przekaz.

 

Ten jeden drobny szczegół "powinniśmy (...) niestety" dyskwalifikuje JKM całkowicie.

 

gdyby napisał tak jak w mojej propozycji - nic bym do tego nie miał. Stwierdzenie faktu, takie mamy czasy, są tacy i tacy, niech sobie będa. jednych się bardziej gloryfikuje, drudzy żyją w swoim świecie itp. Proste.

 

Czy chcesz jeszcze o czymś dyskutować w tej kwestii?

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo wiem, co chciałeś przekazać.

 

pienisz się dobrze, ale jesteś bezużyteczny

 

ps. w żadnym wypadku nie napisałem tego ze względu na ciebie, nie jesteś w stanie uważnie przeczytać dłuższego tekstu, więc i zrozumieć, dlatego też wklejasz obrazki, powinieneś mieć oddzielny temat dla nawiedzonych w rodzaju "Lenin na drzewie" i tam bujać się swobodnie,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×