Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Szybko, ale miał racje.

 

Ja proponuje odróżnić kilka rzeczy. Solidarność z momentem gdy powstała, solidarność u schyłku lat 80. gdy już większość kierownictwa była obsadzona agentami, i solidarność istniejącą dziś jako przybudówka PISu.

 

No i miał rację. Co, z resztą, widzimy obecnie.

 

Ciekawe czy jeszce pamięta tą wypowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej mnie rozsmieszyl dzisiaj "Kraszewski" :)

 

-Ja zacytowałem jej jedynie słowa klasyka Józefa Ignacego Kraszewskiego - mówił Jaworski.

 

Teraz jak bedziemy chcieli kogos obrazic np. mowiac "Ty glupia krowo", to wg przykladu, jaki daje nam PiS bedziemy cytowali np. Kraszewskiego ;)

 

Nie no, to co pokazuje PiS i (obecna) Solidarnosc to wiekszej obludy, chamstwa i debilizmu nie widzialem ;) Nawet Palikot i Lepper razem wzieci im nie dorownuja ;-)

 

PS. Nie jestem sympatykiem PO ;-P

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.youtube.com/watch?v=qjXKzkPBAB0

 

ciekawe czy ten Pan pamięta co mówił.

 

 

Co do jego słów o platformie, to były z 2001 roku, czyli w roku w którym powstała i tak naprawdę nikt nie wiedział w którym kierunku pójdzie. Pryzpominam że z czasem odeszły dwie ważne postacie Olechowski i Płażyński, a z założycieli został tylko Tusk.

Tylko glupiec powie że obecna PO jest taka sama jak ta z 2001 roku. Podobnie jest z osobami które Niesiołowski niby sprzecznie opisuje.

 

Zobacz jak PO i PIS(jak i pozostałe partie) opisują osoby pokroju Gilowskiej, Rokity, Marcinkiewicza, Sikorskiego.

Wystarczyło że zmieniły barwy klubowe, a dotychczasowi koledzy zaczęli ich całkiem inaczej postrzegać.

Tylko wół nie zmienia zdania. A podobny film można by zrobić o każdym polityku(i nie tylko polityku)

 

Z Jarkiem i Solidarnością jest natomiast taki problem że wtedy trząsł gaciami i tak naprawdę nei wiadomo gdzie wtedy był, a obecnie zgrywa ważniaka i przypisuję sobie zasługi innych.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do jego słów o platformie, to były z 2001 roku, czyli w roku w którym powstała i tak naprawdę nikt nie wiedział w którym kierunku pójdzie. Pryzpominam że z czasem odeszły dwie ważne postacie Olechowski i Płażyński, a z założycieli został tylko Tusk.

Tylko glupiec powie że obecna PO jest taka sama jak ta z 2001 roku. Podobnie jest z osobami które Niesiołowski niby sprzecznie opisuje.

 

masz całkowitą racje, nie jest taka sama. Wybrali ścieżkę socjalizmu i populizmu. pamiętam ich program z 2005 r. był naprawdę dobry. Sam nawet na nich zagłosowałem.

Z Jarkiem i Solidarnością jest natomiast taki problem że wtedy trząsł gaciami i tak naprawdę nei wiadomo gdzie wtedy był, a obecnie zgrywa ważniaka i przypisuję sobie zasługi innych.

 

Tu się zgodzę, nie mam absolutnie zamiaru go bronić. Aczkolwiek warto zauważyć że jego brat miał o wiele większe zasługi i tego nie sposób kwestionować.

 

Ja uważam że póki nie wymrze pokolenie post PRLowskie i solidarnościowe, póki nie będziemy zyć w normalnym kraju.

 

Ps. fotka pana PRmiera najlepiej komentuje ten news.

 

http://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-rzad-j...y-podatek-15401

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie, postanowili złupić "pazernych bankierów" którzy przerzucą ten podatek na nas. A durny lud to kupi i znów bedzie 40%. Na zachodzie opodatkowuje się w ten sposób banki bo tak poszła ogromna pomoc dla sektora bankowego z pieniędzy publicznych. W Polsce tego nie było.

 

Z każdym dniem zaskakuje mnie pan PRemier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cholera, a gdzie to "tanie państwo" w imię którego praktycznie rzecz biorąc Tusk wygrał wybory?

 

Mówię to trochę z ironią, bo jakby zaczęli ciąć wydatki w rządzie, to by ich z tego sejmu wynieśli. To jest szach mat, wszyscy dostaniemy w dupę przez to cholerne socjalne Państwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 lat krzykaczy z Solidarności - co nam zostało?

 

Sytuacja Fabryki Samochodów Osobowych jest bardzo zła, w 2009 r. strata netto wyniosła 190 mln zł. Pod znakiem zapytania staje dalsze istnienie spółki

http://biznes.onet.pl/paiiiz-spieszy-fso-z...8,1,prasa-detal

 

Na 40-lecie Solidarności nie ostanie się raczej już ani jeden zakłąd, który wywalczył postulaty strajkowe.

 

Sytuacja pracowników super,- i hipermarketów jest coraz gorsza. Pracodawcy oszczędzają na kosztach osobowych. - Mamy najwięcej w Unii Europejskiej umów na czas określony. - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". - Ale pracodawcy znaleźli jeszcze tańsze rozwiązanie. W miejsce zwalnianych osób przyjmują pracowników leasingowych z agencji pracy tymczasowej lub bezpośrednio od producentów. Oni zgadzają się pracować nawet za 5 zł za godzinę.

 

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,...tach__Beda.html

 

Pytanie: ile zarabiają tzw. szefostwo związkowców, któe sobie co jakiś czas pokrzyczy, popali opony, a wszelkiej maści kontrole mogą na pracodawców nałożyć niebagatelnie wysokie bo 500-złotowe mandaty?

 

PS Chcieli mieć wolny rynek, no to mają. Aż boję się pomyśleć, ile zarabialiby ci ludzie w tzw. szczęśliwym wariancie kapitalizmu kłębiącym się w umyśle np. JKM.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 lat krzykaczy z Solidarności - co nam zostało?

 

 

http://biznes.onet.pl/paiiiz-spieszy-fso-z...8,1,prasa-detal

 

Na 40-lecie Solidarności nie ostanie się raczej już ani jeden zakłąd, który wywalczył postulaty strajkowe.

 

No i co z tego? Te firmy są prywatne, jeśli sobie nie radzą to znaczy że nie są konkurencyjne i powinny zniknąć. Po za tym większość tych postulatów woła o pomstę do nieba.

Pytanie: ile zarabiają tzw. szefostwo związkowców, któe sobie co jakiś czas pokrzyczy, popali opony, a wszelkiej maści kontrole mogą na pracodawców nałożyć niebagatelnie wysokie bo 500-złotowe mandaty?

 

W państwowych firmach koszą całkiem nieźle np. w Gdańskiej Energa to średni 9k brutto, lotos 10k brutto etc.

PS Chcieli mieć wolny rynek, no to mają. Aż boję się pomyśleć, ile zarabialiby ci ludzie w tzw. szczęśliwym wariancie kapitalizmu kłębiącym się w umyśle np. JKM.

 

Nie ma żadnego wolnego rynku, jesli twierdzisz inaczej jesteś albo niedouczony albo jesteś ignorantem. Gdyby panował kapitalizm to miał byś z miejsca min. 50% więcej po likwidacji kosztów pracy. Straszna wizja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alleluja, może nie będzie podwyżki VAT-u ;)!

 

http://biznes.interia.pl/news/zaplacimy-ko...podatek,1525532

 

POkręcą jak tylko mogą, będą zgłaszane różne alternatywne propozycje, a rząd będzie je skwapliwie wprowadzał, idąc za "dobrą radą", w ten sposób wzrosną wszystkie podatki i wprowadzą nowe, aby im się żyło lepiej,

 

PiS wzorując się na Niemczech, zaproponował kilka dni temu podatek od banków zamiast podniesienia VAT. Ułatwił robotę rządowi, chociaż bardzo tego nie chciał. Premier Tusk tylko na to czekał - podniesie VAT i wprowadzi daninę nakładaną na banki bowiem... chciała tego opozycja. Z taką opozycją gabinet PO rządzić będzie długie lata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://wiadomosci.onet.pl/2217072,11,propo...wazam,item.html

 

Już widzę jak ta pani osiąga sukces. Od zawsze wiedziałem że SLD to żałosna partia, ale nie sądziłem że aż tak.

Przypuśćmy, że A. Tysiąc dostanie mandat.. I co ona biedna pocznie? Będzie tylko błyszczeć ząbkami a "inni" będą się bawić.

Taka to jest właśnie nasza polityka ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wykopałem coś lepszego, nowe 21 postulatów na XXIw.

 

http://wiadomosci.onet.pl/2215897,11,legal..._wiek,item.html

 

Zgadzam się ze wszystkimi po za 12,16, 17, 19, 20.

 

Nie wiem kto układał te postulaty ale te powyższe wykluczają się z resztą ;] Ciekawi mnie jeszcze co robi tu ten postulat ekologiczny, mimo że tylko jedna osoba o niego zabiegała.

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wykopałem coś lepszego, nowe 21 postulatów na XXIw.

http://wiadomosci.onet.pl/2215897,11,legal..._wiek,item.html [...]

wlasnie rano to dzis czytalem, to sa propozycje internautow wiec niektore postulaty sie kłócą --> 17 z 4.

Generalnie sie zgadzam, ale ogródki działkowe, delikatnie mówiąc, mnie rozbawiły ;)

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
wlasnie rano to dzis czytalem, to sa propozycje internautow wiec niektore postulaty sie kłócą --> 17 z 4.

Generalnie sie zgadzam, ale ogródki działkowe, delikatnie mówiąc, mnie rozbawiły :)

 

Też mnie to zastanawiało co do cholery robia tam te ogródki działkowe. Przecież jest milion ważniejszych spraw. Chyba że Pan "redaktor" posiada takowy.

 

 

Niestety z akt wynika że tą Panią nieco fantazja poniosła :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozostaje jednak pytanie, czemu dziennikarze umacniają fałszywa legendę, skoro dotrzeć do prawdy nie jest trudnym zadaniem?

 

Czyjej prawdy?

 

Ich prawda jest ichniejsza niz tamtejsza?

 

"Moja racja jest mojsza niz twojsza"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto "liberalny" rząd wprowadzi nam kolejny podatek:

 

Nową obowiązkową składkę szykują pracującym senatorowie Platformy Obywatelskiej. (...)

 

Nowe obciążenie, które wyniosłoby 1 proc. wynagrodzenia, ma zapewnić finansowanie pomocy osobom potrzebującym stałej opieki.

Więcej: http://podatki.onet.pl/nowa-skladka-czyli-...agencyjne-detal

 

Już nie wiem czy śmiać się czy płakać ;-) Śmiać mi się chce z ludzi, którzy głosowali na PO wierząc, że oni faktycznie obniżą podatki, jak obiecywali :-) A płakać mi się chce z tych, którzy mimo to zagłosują na nich w następnych wyborach!

 

1% wynagrodzenia.. Przecież to jest kolejny wałek i skok na naszą kasę, żeby tylko "załatać" dziurę budżetową. W skali roku to są gigantyczne pieniądze, w życiu nie zostaną wykorzystane zgodnie z założeniem, ale Tusk będzie miał więcej pieniędzy na zwiększenie liczby urzędasów.

 

(O tym się nie mówi głośno w mediach, bo one są zajęte krzyżem, ale nie wiem czy wiecie, że powstał nowy urząd - "pełnomocnik szefa rządu do walki ze zbędną biurokracją" !!! - można przeczytać o tym tutaj albo tutaj)

 

Nie wspominając już o tym, że gwałtownie zwiększy się liczba "osób potrzebujących stałej opieki" :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od 1999 r. funkcjonuje tworzony przez media, głównie ?Gazetę Wyborczą?, a ostatnio także środowisko ?Krytyki Politycznej?, mit Henryki Krzywonos, bohaterki ?Solidarności?, która zatrzymując tramwaj, rozpoczęła strajk komunikacji miejskiej w Trójmieście w sierpniu 1980 r.

 

Oczywiście budowana od jakiegoś czasu legenda pani Krzywonos jako osoby, która zatrzymując tramwaj, miała rozpocząć strajk komunikacji miejskiej w Trójmieście, jest z gruntu nieprawdziwa. Na miasto nie wyruszyli kierowcy autobusów z zajezdni przy ul. Karola Marksa i motorniczowie z Gdańska Wrzeszcza. Henryka Krzywonos była motorniczą w Gdańsku Nowym Porcie i stamtąd tramwaje w trasę wyjechały. Henryka Krzywonos mogła się co najwyżej do strajku dołączyć, jednak z pewnością nie ona go rozpoczęła.

 

15 sierpnia z zajezdni autobusowej miał o godzinie 4.07 wyjechać kierowca Marian Posyniak. Gdy wyruszył ze swojego miejsca w zajezdni, zamiast jechać w trasę, postawił autobus w poprzek bramy, uniemożliwiając tym samym wyjazd innym. Jego koledzy dołączyli się do protestu.

 

Warto wspomnieć też o tym, że sama Krzywonos podaje różne wersje na temat przebiegu tamtych wydarzeń. Według jednej z nich porzuciła tramwaj na trasie, udając się bezpośrednio do stoczni. Według innej ? wcześniej miała pojechać do zajezdni i dopiero stamtąd udać się na strajk. We wtorek 31 sierpnia w bezpłatnej gazecie ?Metro? ze zdumieniem przeczytałem wywiad, w którym opowiada, jak to tramwajem numer piętnaście jechała w stronę Stoczni Gdańskiej. Problem w tym, że ten tramwaj nigdy tam nie jeździł!

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto "liberalny" rząd wprowadzi nam kolejny podatek:

 

 

Więcej: http://podatki.onet.pl/nowa-skladka-czyli-...agencyjne-detal

 

To mi przypomina niemiecki podatek o nazwie Solidaritätszuschlag (Solidarity surcharge). Wprowadzenie tego podatku w 1991 roku w wysokości 5,5% miało zrekompensować koszty zjednoczenia Niemiec, straty wynikające z Wojny w Zatoce i koszty wspierania demoratycznych przemian w Europie Środkowej i Wschodniej. POdatek miał byc wprowadzony na krótko i miał zniknąć 30 czerwca 1992 roku.... jednak jest pobierany do dziś. Niejednokrotnie próbowano zaskarżać ten podatek jako niezgodny z prawem, ale nie udało się. A pieniądze z podatku wydawane są obecnie na co popadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto "liberalny" rząd wprowadzi nam kolejny podatek:

 

 

Więcej: http://podatki.onet.pl/nowa-skladka-czyli-...agencyjne-detal

 

Już nie wiem czy śmiać się czy płakać ;-) Śmiać mi się chce z ludzi, którzy głosowali na PO wierząc, że oni faktycznie obniżą podatki, jak obiecywali :-) A płakać mi się chce z tych, którzy mimo to zagłosują na nich w następnych wyborach!

 

1% wynagrodzenia.. Przecież to jest kolejny wałek i skok na naszą kasę, żeby tylko "załatać" dziurę budżetową. W skali roku to są gigantyczne pieniądze, w życiu nie zostaną wykorzystane zgodnie z założeniem, ale Tusk będzie miał więcej pieniędzy na zwiększenie liczby urzędasów.

 

(O tym się nie mówi głośno w mediach, bo one są zajęte krzyżem, ale nie wiem czy wiecie, że powstał nowy urząd - "pełnomocnik szefa rządu do walki ze zbędną biurokracją" !!! - można przeczytać o tym tutaj albo tutaj)

 

Nie wspominając już o tym, że gwałtownie zwiększy się liczba "osób potrzebujących stałej opieki" :-)

 

 

Trzeba dodać, że podatek będą płacić wszyscy a jednocześnie Rząd zabierze emerytom niedołężnym i mającym duże problemy ze zdrowiem tzw. dodatek opiekuńczy. W wys. 181 zł bodajże. Nie jestem za Państwem socjalnym ale biorąc pod uwagę głodowe emerytury obecnych emerytów za kilkadziesiąt lat odprowadzania przez nich składek do SRUS-u czyli złodziejskich macek wszechobecnego "Państwa", uważam ten pomysł za skandaliczny! 181 zł "dodatku opiekuńczego" przy tej głodowej emeryturze naprawdę "robi różnicę" (np. zakup lekarstw, bo organizm na stare lata po prostu się psuje).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×