Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

 

Dosyć ciekawe.

 

 

---------------------

 

Inny temat.

"Niech państwo odczepi się od ludzi".

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w sumie nie wiem na kogo głosować. Żadne spoty wyborcze do Euro-parlamentu mnie nie przekonują, są zbyt sztuczne.

 

Zawsze można pobrać kartę do głosowania, a nastepnie bez skreślenia jakiegokolwiek nazwiska podrzeć ją i wrzucić do urny. To też jest forma głosowania. Nieważna z punktu widzenia formalnego, ale jest. Albo w sposób bardziej formalny, można oddać głos nieważny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w sumie nie wiem na kogo głosować. Żadne spoty wyborcze do Euro-parlamentu mnie nie przekonują, są zbyt sztuczne.

 

 

Wystarczy czymś się kierować, żeby wiedzieć na kogo głosować. Jak chcesz mieć państwo totalitarne, to za unią, jak wybierasz wolność to przeciw.

 

Albo człowiek dał się ogłupić przez propagandę i wtedy robi to samo co całe stado, by się przypadkiem nie wychylić. Albo ma własne zdanie i wie, że skoro jest takie nasilenie propagandy to oznacza jedno, że ue jest tak zła, jak bardzo do niej namawiają, a wtedy wybór jest już prosty.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy czymś się kierować, żeby wiedzieć na kogo głosować. Jak chcesz mieć państwo totalitarne, to za unią, jak wybierasz wolność to przeciw.

 

Albo człowiek dał się ogłupić przez propagandę i wtedy robi to samo co całe stado, by się przypadkiem nie wychylić. Albo ma własne zdanie i wie, że skoro jest takie nasilenie propagandy to oznacza jedno, że ue jest tak zła, jak bardzo do niej namawiają, a wtedy wybór jest już prosty.

 

Od kiedy UE to państwo totalitarne? To w ogóle nie jest przecież państwo! Ludzie, nie dajcie się wrobić w podobną manipulację. Podobnie jeszcze kilka lat temu straszył PiS. Nie ma nic gorszego niż takie wymyślanie, jaka to UE jest zła. Ciekaw jak wyglądałaby Polska, gdybyśmy do UE nie weszli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy UE to państwo totalitarne? To w ogóle nie jest przecież państwo! Ludzie, nie dajcie się wrobić w podobną manipulację. Podobnie jeszcze kilka lat temu straszył PiS. Nie ma nic gorszego niż takie wymyślanie, jaka to UE jest zła. Ciekaw jak wyglądałaby Polska, gdybyśmy do UE nie weszli.

Jak to jak? Spójrzmy na Ukrainę. A Andro jadąc do UK skarżyłby się, że musi pokazać paszport na granicy jak w PRL-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jak? Spójrzmy na Ukrainę. A Andro jadąc do UK skarżyłby się, że musi pokazać paszport na granicy jak w PRL-u.

Straszenie paszportami albo raczej ich brakiem u obywatela za czasów PRL to taki sam mit jak ocet na półkach.

Podobny mit to mit emerytury - obywatel musi tyle a tyle odpracować za to, że w ogóle się urodził i stąpa po tej europejskiej ziemi, bo inaczej to umrze z głodu.

Budujecie sobie rzeczywistość tak jak małe dzieciaki, na podstawie bajek i baśni pisanych przez unijnych bajkopisarzy.

Co strasznego było w okazaniu paszportu. Policjantowi z drogówki trzeba okazać prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisę i dodatkowo dowód osobisty. Nie wspominam o karcie wozu, badaniach kierowców, zezwoleniach, winietach, tachografach i innych wynalazkach umilających podróż i ułatwiających życie.

Edited by maryuse
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy UE to państwo totalitarne? To w ogóle nie jest przecież państwo! Ludzie, nie dajcie się wrobić w podobną manipulację. Podobnie jeszcze kilka lat temu straszył PiS. Nie ma nic gorszego niż takie wymyślanie, jaka to UE jest zła. Ciekaw jak wyglądałaby Polska, gdybyśmy do UE nie weszli.

 

UE to nie jest państwo ? A wiesz co to jest traktat lizboński ? Odnośnie pis to kłamiesz, bo to Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński, i nikogo nie straszył, tylko namawiał do głosowania za wprowadzeniem traktatu.

 

Głosowania poprzedziły wystąpienia premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obaj jednoznacznie opowiedzieli się za Traktatem. - Po premierze na mównicę wyszedł prezydent Lech Kaczyński. "Jestem przekonany, że poparcie dla Traktatu przekroczy w tej izbie partyjne podziały" - powiedział. "Zachęcam do głosowania za Traktatem. To solidny fundament" - dodał.

 

Państwo, polityczne zorganizowanie społeczeństwa, wyposażone w suwerenną władzę oraz zajmujące określone terytorium. Atrybutem państwa jest suwerenność rozumiana jako całkowita niezależność od jakiejkolwiek siły zewnętrznej i wewnętrznej.

 

Polska utraciła suwerenność w dniu wejścia w życie traktatu lizbońskiego, czyli 1 XII 2009.

 

Zasada pierwszeństwa prawa unijnego:

- prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego,

- krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym,

- w razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego.

 

Hymn UE, Flaga UE, Bank centralny Unii Europejskiej, itd.

 

Jaka flaga w Polsce jest najważniejsza ?

 

Do daty wejścia w życie traktatu lizbońskiego można było spalić flagę UE bez konsekwencji. Spróbuj teraz spalić flagę UE, a przekonasz się czy jest to flaga państwowa.

 

A jakby Polska wyglądałaby ? Z pewnością znacznie lepiej.

 

W odpowiedzi zwykle jest zero argumentów i głos oburzenia, człowieka ogłupionego propagandą, którego mózg nie radzi sobie z sytuacją, ta rozbieżność pomiędzy tym do czego jest ćwiczony, a faktami. Nie ty pierwszy, nie ty ostatni, po śmierci Stalina nie brakowało w Polsce takich, którzy płakali po stracie wodza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakby Polska wyglądałaby ? Z pewnością znacznie lepiej.

 

Pan z Muchą cały czas bezczelnie kłamie przedstawiając wzięte z sufitu liczby.

 

Kilka stron dalej pisałem już na ten temat osmieszając jakiegoś innego pajaca z nowej prawicy, który przeinaczał (nie piszę, że mylił, bo po prostu świadomie wprowadzał w błąd) liczby nt. dotacji z Unii i wydatków, czyli bilansu netto-brutto.

 

I znów nalezy zadać pytanie panu Musze: no dobra, wydaliśmy pieniądze, w większości były to pieniądze innych krajów (Polska nie jest płatnikiem netto) i powstała u nas infrastruktura. Gdzie do bilansu Mucha wliczył wartość tej infrastruktury zgodnie z najlepszymi standardami księgowania? Gdzie są zapisane te wartości? Niestety, analfabetyzm ekonomiczny społeczeństwa to bardzo dobra pożywka dla takich nielogicznych klaunów jak JKM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka stron dalej pisałem już na ten temat osmieszając jakiegoś innego pajaca z nowej prawicy, który przeinaczał (nie piszę, że mylił, bo po prostu świadomie wprowadzał w błąd) liczby nt. dotacji z Unii i wydatków, czyli bilansu netto-brutto.

 

Inwektywami ośmieszasz tylko samego siebie, to propaganda tak ci buzuje w mózgu. Najpierw odnieś się do każdej pozycji i kwestii podanej na tej konferencji, to dopiero zrobisz pierwszy krok do czegokolwiek. Ogólnie się nie zgadzasz, żadne odkrycie, socjalizm to choroba, to oczywiste.

 

Nie rozumiesz podstawowych kwestii ekonomicznych. Inwestycja jest wtedy kiedy będziesz później na tym zarabiał. Wymień tę infrastrukturę, na której to państwo będzie zarabiać, oraz tę, do której będzie dopłacać. Ta druga lista będzie bardzo długa: opery, stadiony, niepotrzebne lotniska, uniwersytety dla urzędników. Na dodatek koszt wszystkiego jest zwykle zawyżony dwa razy, wystarczy spojrzeć na koszty stadionów zakładane i ostatecznie poniesione.

 

Jednak największą stratą jest demoralizacja ludzi, zabijanie przedsiębiorczości, bo unię budują komuniści. Sam napisałeś, że na rozkaz banksterów wprowadzili euro, czy coś pokręciłeś jak zwykle.

 

I wytłumacz czemu jesteś za przymusem zus i podatkiem dochodowym, które zabijają biznes. Każdy normalny człowiek jest za zmianą tego chorego systemu. Tylko z tego powodu straty przebijają wielokrotnie wpływy pieniężne z ue.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Nie rozumiesz podstawowych kwestii ekonomicznych. Inwestycja jest wtedy kiedy będziesz później na tym zarabiał. Wymień tę infrastrukturę, na której to państwo będzie zarabiać, oraz tę, do której będzie dopłacać. Ta druga lista będzie bardzo długa: opery, stadiony, niepotrzebne lotniska, uniwersytety dla urzędników. Na dodatek koszt wszystkiego jest zwykle zawyżony dwa razy, wystarczy spojrzeć na koszty stadionów zakładane i ostatecznie poniesione.

 

Nie za bardzo kumasz, na czym polega idea inwestycji publicznych. Przeczytaj moje poprzednie wpisy. Naprawdę. Nie czytasz, a potem się niepotrzebnie plujesz ośmieszając siebie.

 

 

I wytłumacz czemu jesteś za przymusem zus i podatkiem dochodowym, które zabijają biznes. Każdy normalny człowiek jest za zmianą tego chorego systemu. Tylko z tego powodu straty przebijają wielokrotnie wpływy pieniężne z ue.

 

Jestem za sprawiedliwym w granicach rozsądku podatkiem dochodowym i ucywilizowanym ZUS-em. Oczywiście, że najlepiej by było, gdyby nie musieć nic płacić. Obecny system to bandytyzm niestety, w dodatku popełniany na najbiedniejszych ludziach, a nie tych, którzy powinni płacić.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego euro należy rozpatrywac na kilku płaszczyznach.

 

Euro to objaw skrajnej głupoty i arogancji czerwonej hołoty, większość młodych ludzi to wie, dzięki internetowi trudniej ludzi jest ogłupiać. To oni najlepiej oceniają system, kiedy muszą wkroczyć w dorosłe życie: Prawybory - 47% dla Nowej Prawicy.

 

Edited by Andro
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post pod postem. Sorry/usuwam.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy UE to państwo totalitarne?

 

Tam dokładnie zmierza unia pod przywództwem ideowych komunistów. Kiedy odczujesz to na własnej skórze będzie już za późno. "Postęp" jest czyniony małymi krokami więc niektórzy są ślepi.

 

Ale to co zrobiono z Portugalią pokazuje, że unia już jest państwem totalitarnym, dla tych którzy wpadają w kłopoty. "Głównym celem europejskiego bailoutu Portugalii było uratowanie przed bankructwem banków, które pożyczyły pieniądze Lizbonie. Gotówka płynąca z krajów UE i MFW trafiła nie do portugalskiej gospodarki, lecz do wierzycieli kraju, a Portugalczycy obciążyli siebie i swoje dzieci niemożliwym do spłacenie długiem, fundując krajowi straconą dekadę bez wzrostu i bez perspektyw."

 

Przykład z Polski, pokazuje jak traktuje się dowolnie prawo na niekorzyść jednostki. Dzisiaj wyjątki, jutro codzienność. Celnicy zablokowali mu konta, zajęli emeryturę i żądają zapłaty 10 mln zł. Wszystko przez zastosowanie prawa wstecz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KNP kontra OKW - 40% podpisów odrzucone. Absurdu ciąg dalszy.

 

 

Wprawdzie JKM nie jest politykiem z mojej bajki, ale czy się z kimś zgadzam, czy nie, czy popieram, czy wręcz przeciwnie, to powinna być ta demokracja chociaż pozorowana, a nie jak w powyższym linku, gdzie zasady są rodem z głębokiego PRL. Tak nawiasem mówiąc, to ten temat powinien być połączony z "Szok w jakim..." bo to, co się ostatnio wyprawia na scenie politycznej, przechodzi wszelkie normy absurdu :)

 

http://www.mpolska24.pl/blogi/post/6317

Share this post


Link to post
Share on other sites

dołączam sie do dyskusji. Lubię z ludźmi na poziomie dyskutować o Polityce.

Filmik Pana Zbigniewa,który wrzucił yarowa już skasowany ale społeczność sie zabezpieczyła :)

Dzięki czemu istnieje dalej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xr_SIMCzDNA

 

Wpis z fanpage`a Zbigniewa Stonogi

 

Nigdy nie słyszałem lepszego opisu III RP zawartego w jednym zdaniu niż to użyte przez Z. Stonogę, że: Polska to kraj, gdzie w ciągu jednego dnia z szanowanego człowieka można zrobić śmiecia i ze śmiecia zrobić człowieka.

 

 

polecam wywiad, w którym jest bardzo rzeczowe wyjaśnienie, co to TO GENDER jest, a o czym ostatnio wszyscy dyskutują i wszyscy się tego boją jak czarnej Wołgi.

 

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,15184397,Barbara_Limanowska_tlumaczy_co_to_jest_gender.html

tutaj doskonałe pokazana jest istota tego całego genderyzmu i szerzej współczesnego feminizmu, czyli co za tym stoi i czemu ten cyrk służy:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, w necie ma ponoć "milijony" głosów, tłum go uwielbia, a w realu jest tylko brudnym odpryskiem błędu statystycznego. Gdzie te głosy duszyczek się podziewają? Co się z nimi dzieje?

 

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

horacemu i umberto dawno już "latarki zgasły".

Biedne chłopaki - świat im się przewraca.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Wydaje mi się, że gimbaza powinna być w tym czasie w szkołach na lekcjach. Czy zostaną wyciągniete wobec tego konsekwencje?

 

z15994071Q,Janusz-Korwin-Mikke-jest-niek

 

z15994052Q,Janusz-Korwin-Mikke-jest-niek

 

Mam pytanie:

 

Czy JKM przedstawił gdzies jakieś konkrety swojego programu, czy też liczy na mdłości w niedzielę wyborczą odgrzewając swoje stare już do znudzenia postulaty:

- wymordować lewactwo

- polityków do więzienia

- rozp...ic UE

- wszystko to spisek żydo-komuno-masonów pod przywództwem Niemców?

 

No i najwazniejsze: Obniżyć podatki, ba, zlikwidować podatek dochodowy.

 

Ale czy kiedykolwiek zaprezentowano jakiekolwiek wyliczenia, jaki miałoby to wpływ na budżet?Czy pokazano coś oprócz mamlania ozorem, że zrobimy, spalimy, rozpier...imy system? Czekam na konkrety. Bo że jakiś dziennikarz dzisiejszego establishmentu zada takie pytanie, to nie mam nadziei niestety.

 

Ja nawet jestem za tym, żeby JKM porządził sobie. Na początek proponuję jakąs zapuszczoną republikę bantustanu. jak z niej zrobi krainę mlekiekm i miodem płynącą to będę pierwszym, który skoczy w ogień.

 

z15994149Q,Janusz-Korwin-Mikke-jest-niek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×