Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

No teraz to jest inaczej :))) Prezydent Duda ułaskawił Kamińskiego...

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-duda-ulaskawil-mariusza-kaminskiego,595299.html

 

Wyrok sądu nie był o ile dobrze (?) pamiętam, prawomocny, więc w świetle prawa Kamiński był niewinny.

W rozumieniu prawa karnego i konstytucjonalnego ten człowiek był niewinny, o ile dobrze rozumuję bo prawnikiem nie jestem. Ergo: był niewinny.

W tym kontekście, działanie Prezydenta i to mój jedyny "zarzut", to raczej tautologia.

 

---------

 

Edit: to tylko jako dodatek.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpl1/v/t1.0-9/12246623_1026845377358588_6134854326388205287_n.jpg?oh=0119f8af073f1d6ad6912eb6d09cbabb&oe=56ED263D

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli proces był polityczny, a wszystko na to wskazuje, to ułaskawienie wskazane.

Jasne. Odwracanie kota ogonem. A może polityczne było podłoże "zrobienia afery gruntowej"?

 

***

 

@andro, zobacz:

5 krajów z najlepszym work-life balance. Tam pokazują, że można pogodzić jedno z drugim

 

Coś podobnego, same "lewackie" kraje i pośród nich nawet jeden, w którym dobrze się czuje twój guru z muchą! PS> Celowo użyłem słowa "lewackie", bo wiem, że cię to bardzo podnieca.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

a w kolejnym dniu PiS zarządza nocną zmianę w służbach... :) Mam większy ubaw niż myślałem, że będę miał a to dopiero kilka dni "dobrej zmiany" :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ułaskawienia, to sąd winien to rostrzygać po zapoznaniu się z materiałem, bo ogólnie jak wszyscy wiecie nie można ułaskawić kogoś bez winy więc jest do precedens lub był winny. Jeśli służby chcą sprawdzać "czystość" od łapówek wśród polityków czy biznesu, robiąc nawet podchody i używając dziwnych metod, to niech robią. Od tego są. Jesli ktoś mi napisze, że ktoś wziął, bo akurat ktoś ją rozkochał, albo ona go rozkochała(agent/agentka), pytam w czym to jest tayfą ulgową? W czym? Czyli dochodzimy do czasu kiedy kwestią czasu jest jak ta ów osoba mogłaby paść w ręce chęci wzbogacenia. Nie mniej, powinno być to wykonywane we wszystkich partiach, wszystkich, gdzie istnieje cień podejrzeń, a nie na zasadzie programu mamy cię. Każdy polityk winien wiedzieć, że za każdą decyzję odpowiada i nie może nawet pomyśleć o pieniądzach w zamian za coś. To nie etyczne z punktu widzenia wielopłaszczyznowego.

 

Co do wymienionych przez Ciebie krajów. Taka składanka multikulturalizmu praktycznie wyszła. W większości tych krajów jest wysoki socjal, co gubi te kraje. Kraje europy, które mają niskie socjale jakoś się bronią przed naporem ludzi, którzy W WIĘKSZOŚĆI NIE CHCĄ PRACOWAĆ, a poprawni lewicowi politycy, dziennikarze, środowiska rozpływają się nad zachwytem mieszania się między kulturami. Ja nie jestem rasistą gwoli ścisłować, ale jeśli ktoś chce przybyć tutaj, to niech pracuje, a nie siedzi w domu i żyje z socjalu płodzac na potęgo dzieci. Odnoszę to do wszystkich krajów, Polaków, którzy są na wyspach Anglia winna wydalać, jesli nie skarali się pracą, a jesli nie można, to oczywiście nie przyznawać środków socjalnych. Należy obniżać podatki, upraszczać zdecydowanie do minimum, ujednolicić, zmniejszyć koszty prowadzenia działalności poprzez obniżkę składek jakie ponoszą pracodawcy i pracownicy. Zmniejszyć ilość dziwnych tworów budżetowych rozbuchanych do niesamowitych rozmiarów, które sprawiają wrażenie sieldliska potencjalnych wyborców i kto wie, czy to nie główna siła podczas głosowań, poza ludźmi starszymi. Kiedy ludzie zaczną być mniej oddani władaniu ich zyciem przez Państwo i polityków. Sami tworzą problemy, sami je rozwiązują, komuna, socjalizm. Ludzi wystarczy uwolnić z jarzma niewolnictwa, a Państwo winno stanowić element zapewniający bezpieczeństwo w postaci służb wszelakich. Mnożenie przeszkód zatrzymuje rozwój, wstrzymuje ludzi. TAK JESTEM PRZECIWKO LEWICY, SOCJALIZMOWI I KOMUNIZMOWI. Śmiać mi się chcę, kiedy tak wiele osób krytykuje Kościół, a patrzę na palcę i obrączki, a dzieci ochrzczone, po komunii, bierzmowaniu. HIPOKRYZJA. Śmieje się z Was jak mocno jesteście zakłamani. Jestem za czystością w kościele, tzn. jesli znajdą pedofila, pozbawić kapłaństwa, osądzić, posadzić do więzienia, wbić w kwity do końca życia. Ale to nie znaczy, że nie pójdę do kościoła, bo jak jedna Pani jest nie miła w Biedronce, to całą sieć bojkotujecie? Śmiejecie się z czegoś co ukształtowało Was, Europę i naszą kulturę w imię poprawności politycznej. Prawdą jest iż mniejszości jakiekolwiek rozbijają Państwo, co widzimy teraz. Nie dajcie się podzielić i idźcie szukać informacji nie w Tv, bo tam jest propaganda i stanowi wyższy poziom, gdzie nalezy mieć odpowiednie przygotowanie do tego, aby móc odsiać prawdę o kłamstwa.

 

Dziękuje za uwagę jeśli ktoś wytrwał. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem jak Korwin coś powie to ręce opadają... ale, akurat to mi się podobało.

Reakcja eu-urzędników bezcenna.

 

https://www.youtube.com/watch?v=aCs0DX6Jn-o&feature=youtu.be

 

Widziałem to już jakiś czas temu. Trochę mi brakuje czasu w tygodniu, aby nadrobić zaległości z całego tygodnia. Nie mniej jednak to co powiedział to prawda. Powiedziana dosłownymi słowami, ale prawda, na którą ta Pani z pod numeru 92 chyba dostaje wstrząsu. Myśli sobie: "co on powiedział, jak on mógł... itd.". Nie mniej jednak sam jak rozmawiam ze znajomymi(co poniektórymi), to dziwię się KORWINOWI, że ciągle ma tyle sił walczyć z tą lewacką doktryną. Oczywiście ja zdaję sobie sprawę z tego, że to jest sterowane wszystko za sznurki. Nie mniej jednak musimy sie bronić. A nie pozostaje nam nic innego jak zapobieganie przyznawania socjalu! Socjal jest obecnie wrogiem Państw rozwiniętych w imię krzywo pojętej doktryny poprawności politycznej poplątanej z degradacją własnej historii i świadomości jako patrioty. A tych co czują się patriotami, tych którzy chcą bronić swojej tożsamości nazywa się nacjonalistami, ksenofobami, a od kiedy nie można mówić tego co jest poprawne politycznie i uznawane za prawdę jedyną? Nie wolno mi powiedzieć, że jestem przeciwny tej religii? Nie mogę powiedzieć iż nie podoba mi się ich życie na socjalu? Jestem już rasistą, ksenofobem czy jeszcze nie? Echhh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawo wstecz.

 

 

 

"[...] przepisy o informowaniu o korzyściach podatkowych mają mieć zastosowanie do operacji gospodarczych dokonywanych nie tylko po dniu wejścia w życie ustawy, ale także wcześniejszych, przynoszących skutki po 1 stycznia 2016 r. oraz do operacji, których zamiar dokonania nastąpił przed dniem wejścia w życie ustawy, ale mających skutki po 1 stycznia 2016 r."

[...] - To bardzo daleko idące posunięcie. Przerażające jest to, że zaplanowano 38-proc. stawkę podatkową w przypadku, gdy podatnik nie zaraportuje takiej korzyści."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ułaskawienia, to sąd winien to rostrzygać po zapoznaniu się z materiałem, bo ogólnie jak wszyscy wiecie nie można ułaskawić kogoś bez winy więc jest do precedens lub był winny. Jeśli służby chcą sprawdzać "czystość" od łapówek wśród polityków czy biznesu, robiąc nawet podchody i używając dziwnych metod, to niech robią. Od tego są. Jesli ktoś mi napisze, że ktoś wziął, bo akurat ktoś ją rozkochał, albo ona go rozkochała(agent/agentka), pytam w czym to jest tayfą ulgową? W czym? Czyli dochodzimy do czasu kiedy kwestią czasu jest jak ta ów osoba mogłaby paść w ręce chęci wzbogacenia. Nie mniej, powinno być to wykonywane we wszystkich partiach, wszystkich, gdzie istnieje cień podejrzeń, a nie na zasadzie programu mamy cię. Każdy polityk winien wiedzieć, że za każdą decyzję odpowiada i nie może nawet pomyśleć o pieniądzach w zamian za coś. To nie etyczne z punktu widzenia wielopłaszczyznowego.

 

 

Niestety nie rozróżniasz dwóch spraw:

- nakręcenie kontrolowanego wręczenia łapówki gdy istnieje podejrzenie, że osoba ma ochotę na wziątkę

- spreparowanie sytuacji tak, aby siłą perswazji zmusić osobę, która nie miała zamiaru niczego wziąć, a nawet znaleźć się w takiej sytuacji, do przyjęcia łapówki

Jesli tych dwóch spraw nie rozrózniasz to bardzo słabo z twoim pojmowaniem demokratycznego porzadku państwa. Ta druga sytuacja niczym nie różni się od wymuszania zeznań siłą (perswazji) na nielegalnie przetrzymywanych więźniach np. w Szymanach czy Guantanamo czyli działania operacyjne CBA mają takie same podstawy jak te z ww. tajnych więzień. Jeśli zaś Szymany kojarzą ci się z ostoją demokracji to jeszcze raz: gratuluję!

 

 

Kraje europy, które mają niskie socjale jakoś się bronią przed naporem ludzi, którzy W WIĘKSZOŚĆI NIE CHCĄ PRACOWAĆ,

Chyba jednak nie wiesz o czym piszesz:

- Niemcy - wysoki socjal: np. pracowałeś 2 lata za 1500 EUR, dostajesz przez rok zasiłek 1500 EUR. Pracowałeś Więcej niż 2 lata, dostajesz przez 2 lata zasiłek.

- Polska: wysokość zasiłków: http://www.pup.rzeszow.pl/index.php?id=b2

- stopa bezrobocia niemcy: 4,7% (kwiecień 2015)

- stopa bezrobocia Polska: 7,9% (kwiecień 2015)

Z twojej logiki by wynikało, że w Niemczech powinno być więcej niepracujących leni, bo dostają wyższy (nie tylko nominalnie) zasiłek. Ciekawe zatem dlaczego liczba bezrobotnych (procentowo) jest mniejsza. Tak własnie jest z logiką JKM i Petru-Swetru - liberałów.

 

ale jeśli ktoś chce przybyć tutaj, to niech pracuje, a nie siedzi w domu i żyje z socjalu płodzac na potęgo dzieci.

ja też jestem za jakościową polityką imigracyjną, ale jestem przeciw "uogólnianiu" czyli paplaniu "bo mię się tak wydaje", że bezrobotni to nieroby. nie życzę ci zostania bezrobotnym na choćby dzień w tym kraju. Ale nigdy nie wiesz, kiedy ci się noga powinie.

, a patrzę na palcę i obrączki, a dzieci ochrzczone, po komunii, bierzmowaniu.

nie dziwi mnie to uogólnianie i wsadzanie wszystkich do jednego worka, skoro dla ciebie obecność obrączki na palcu oznacza, jak się dpomyślam, wzięcie ślubu KOŚCIELNEGO wyłącznie! Coś chyba nie tak z tobą. Może ludzie lubią obrączki nosić? A niektórzy nawet nie mają, chocby chcieli, bo mają alergię np. na nikiel. I co, to tacy co bez ślubu? Niezła logika!

Śmiejecie się z czegoś co ukształtowało Was, Europę i naszą kulturę w imię poprawności politycznej.

nie wiem, czy wiesz, co ukształtowało Europę, jak również Polskę: to narzucone siłą chrześcijaństwo. ogniem i mieczem. Ciekawe, że ci, co tak łatwo to akceptują, tak bardzo się bronią przez innym barbarzyństwem narzucanym siłą: islamem przez fundamentalistów. A to przecież ten sam wzór, ta sama ścieżka. Toz jets dopiero HIPOKRYZJA! Wynika to z braku logiki: żadnej religii! Każda religia jest złem. Ale jedno zło jest akceptowalne, a drugie już nie. Mnie to nie dziwi, skoro większość, w tym wszyscy, którzy wierzą w mzimu, nie używa mózgu niestety.

To oczywiście nie znaczy, że będę wychwalał wszystko w imię tzw. poprawności politycznej, gdyż jak wspom,niałem, jestem za jakościową polityką imigracyjną, a przede wszystkim za stworzeniem i przestrzeganiem pewnych reguł. Problem jest tylko taki, że niestety masy ludzkiej nie da się ubrać we wzór matematyczny i rodzielić wg parametrów. Innymi słowy: każdy ma prawo szukać szczęścia gdziekolwiek chce, ale państwo ma prawo stworzyć reguły do imigracji i przyjmowania osób.

 

***

 

PS. Kolejny przykład braku logiki:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19207117,w-ue-wroca-kontrole-na-granicach-po-zamachach-francja-chce.html#MT

Jaki sens ma przywrócenie kontroli na wewnętrznych granicach UE, skoro ONI już tu są? To tylko uderzy w zwykłych obywateli. Zamiast tego trzeba wzmocnić zewnętrzne granice UE. Ale Frontex śpi na rondzie ONZ w Warszawie. Ale pech polega na tym, że akurat najwięcej osób przedostaje się ,przez Grecję, Włochy, Hiszpanię, Bałkany - kraje, w których hasło "ordnung" nie znaczy po prostu nic.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy kazus pojawił się wraz z ulaskawieniem Kamińskiego wraz z grupą jego harcerzy...W bodajże 2006 roku Sąd Najwyższy wypowiedział się iż ulaskawieniu podlegają tylko osoby pracomocnie skazane.

Jednak jak widac prawo swoje a życie swoje...Jak się chce to można...

O tym ulaskawieniu będzie sie jeszcze dlugo mówiło ale chyba dłużej o TK i zmianach w ustawie...

Odnoszę wrażenie iż ostatnie lata pisiorki brały lekcje demokracji u Putina i Łukaszenki...

Wszystko niestety zmierza do rządów totalitarnych...Na miejscu opozycji zrzeklym bym się mandatów poselskich i senatorskich bo tylko niepotrzebnie grzeja ławki...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Odnoszę wrażenie iż ostatnie lata pisiorki brały lekcje demokracji u Putina i Łukaszenki...

 

 

Jeszcze Hitlera, jeszcze Hitlera trzeba wymienić. W porównaniu z PiS-dzielcami, Adi88 to ślimak - tylko więcej pokazów pirotechnicznych dawał, ale jeszcze i u nas coś zapłonie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

1. Niestety nie rozróżniasz dwóch spraw:

- nakręcenie kontrolowanego wręczenia łapówki gdy istnieje podejrzenie, że osoba ma ochotę na wziątkę

- spreparowanie sytuacji tak, aby siłą perswazji zmusić osobę, która nie miała zamiaru niczego wziąć, a nawet znaleźć się w takiej sytuacji, do przyjęcia łapówki

Jesli tych dwóch spraw nie rozrózniasz to bardzo słabo z twoim pojmowaniem demokratycznego porzadku państwa. Ta druga sytuacja niczym nie różni się od wymuszania zeznań siłą (perswazji) na nielegalnie przetrzymywanych więźniach np. w Szymanach czy Guantanamo czyli działania operacyjne CBA mają takie same podstawy jak te z ww. tajnych więzień. Jeśli zaś Szymany kojarzą ci się z ostoją demokracji to jeszcze raz: gratuluję!

 

Twój pierwszy myślnik nic nie wnosi. Jeśli ta osoba ma ochotę wziąć łapówkę i taka inofrmacja dociera do służb, czy nie zasadnym jest poddanie tej osobie próbie sprawdzenia? Pamiętaj, że piastuje stanowisko państwowe więc reprezentuje mnie czy Ciebie. Czy Ty wiedząc iż osoba z Twojej firmy ma skłonności do przekupienia jej, a tym samym ujawnienia tajemnic Twojej firmy, trzymałbyś ją u siebie czekając aż je wyjawi. Czy jednak postanowiłbyś w cudzysłowie sfingować hipotetyczne założenie i sytuację, podstawiając złe informacje i osobę, która ułatwiłaby identyfikację i ukazanie zamiarów tej osoby? A tak, dobry szef i wolisz czekać na skutki, a nie przeciwdziałać.

Co do drugiego myślnika, to nie jestem za żadnym preferowaniu sytuacji, która wymusi w jakiś sposób wymuszenie wzięcia strasząc tą osobę kim lub czym kolwiek. Tutaj masz moje pełne poparcie.

 

2. Chyba jednak nie wiesz o czym piszesz:

- Niemcy - wysoki socjal: np. pracowałeś 2 lata za 1500 EUR, dostajesz przez rok zasiłek 1500 EUR. Pracowałeś Więcej niż 2 lata, dostajesz przez 2 lata zasiłek.

- Polska: wysokość zasiłków: http://www.pup.rzeszow.pl/index.php?id=b2

- stopa bezrobocia niemcy: 4,7% (kwiecień 2015)

- stopa bezrobocia Polska: 7,9% (kwiecień 2015)

Z twojej logiki by wynikało, że w Niemczech powinno być więcej niepracujących leni, bo dostają wyższy (nie tylko nominalnie) zasiłek. Ciekawe zatem dlaczego liczba bezrobotnych (procentowo) jest mniejsza. Tak własnie jest z logiką JKM i Petru-Swetru - liberałów.

 

Gwoli ścisłości jestem za likwidacją Urzędów Pracy, które w moim mniemaniu są kolejnym tworem tworzącym miejsca pracy dla urzędników, a co więcej nie są one wydolne. Ostatnio w rodzinie była sytuacja, że zaproszone tą osobę na rozmowę do Urzędu, co się okzało przyszło 15 osób, a miejsc pracy 3, dojazd daleko, godziny pracy dziwne. I choć potrzebowali 3 osoby to pytali się kto się decyduje. Na 15 osób zgodę wyroziły osoby, a reszta nie. 9 osób wykreślono to z listy dla bezrobotnych. Wyglądało to tak, jakby celowo aż tyle osób zaprosili, aby ich wykreślić. Dodam iż w miejscowości, gdzie były te miejsca pracy też jest Urząd Pracy. I wiele patologii z tym związanych. Przede wszystkim ludzie winni sami myśleć o zabezpieczeniu swojego życia próbując oszczędzić pieniądze na tzw. "czarną godzinę". Wiem, że obecnie jest to ciężko w wielu rodzinach, ale należy dążyć kompleksowo do wygaszania takiego sposobu finansowego. Teraz pokutuje sterdzenie, że pracuję, płacę tyle podatków więc coś mi się należy. I tu po części się zgodzę i w obecnym scojalistycznym ustroju tak będzie. Należy ograniczać grabienie ludziom pięniędzy, aby sami mogli decydować o sobie.

 

3. ja też jestem za jakościową polityką imigracyjną, ale jestem przeciw "uogólnianiu" czyli paplaniu "bo mię się tak wydaje", że bezrobotni to nieroby. nie życzę ci zostania bezrobotnym na choćby dzień w tym kraju. Ale nigdy nie wiesz, kiedy ci się noga powinie.

 

Masz rację, nie wiem, bo kiedy skończyłem technikum ekonomiczne pracowałem: budowlaniec, spawacz, kierowca i tak zostało do dzisaj. Nie uogólniam, ale w większości krajów zachodnich promujących model socjalistyczny, imigranci stanowią większość. W Holandii grupą, która najmniej pobiera zasiłki są m.in. Polacy, a w większości Somalijczycy, Erytrejczycy itp. państwa. Na to, aby mi się noga nie podwinęła, staram się zabezpieczać odkładając.(tak wiem nie każdy może)

 

 

4. nie dziwi mnie to uogólnianie i wsadzanie wszystkich do jednego worka, skoro dla ciebie obecność obrączki na palcu oznacza, jak się dpomyślam, wzięcie ślubu KOŚCIELNEGO wyłącznie! Coś chyba nie tak z tobą. Może ludzie lubią obrączki nosić? A niektórzy nawet nie mają, chocby chcieli, bo mają alergię np. na nikiel. I co, to tacy co bez ślubu? Niezła logika!

Swoją logikę Umberto, oparłem na dośwaidczeniu z moich kręgów rodzinnych i znajomych. Przez cały rok słucham, że nie ma sensu chodzić do kościoła, że każdy ksiądz to złodziej i pedofil, a obrączka na palcach po ślubie kościelnym. Rozumiesz czy nie? A w święta siedzą i w nich uczestniczą, dzieci dają do chrztu, komunii, bierzmowania, bierzmowania, a na moje pytanie dlaczego, po co to Wam? Słyszę, bo tak trzeba. Ich nastawnie powoduje nastawienie negatywne tych dzieci do kościoła. Moja mama nigdy nie mówiła źle o kościole, co nie znaczy, że jest za surowym karaniem księży za pedofilię i za przejrzystością. Ja chodzę do kościoła i się tego nie wstydzę więc siadam do stołu wigilijnego i nie czuję hipokryzji w stosunku do samego siebie. Nie jestem katotalibem i mocherem.

 

 

nie wiem, czy wiesz, co ukształtowało Europę, jak również Polskę: to narzucone siłą chrześcijaństwo. ogniem i mieczem. Ciekawe, że ci, co tak łatwo to akceptują, tak bardzo się bronią przez innym barbarzyństwem narzucanym siłą: islamem przez fundamentalistów. A to przecież ten sam wzór, ta sama ścieżka. Toz jets dopiero HIPOKRYZJA! Wynika to z braku logiki: żadnej religii! Każda religia jest złem. Ale jedno zło jest akceptowalne, a drugie już nie. Mnie to nie dziwi, skoro większość, w tym wszyscy, którzy wierzą w mzimu, nie używa mózgu niestety.

To oczywiście nie znaczy, że będę wychwalał wszystko w imię tzw. poprawności politycznej, gdyż jak wspom,niałem, jestem za jakościową polityką imigracyjną, a przede wszystkim za stworzeniem i przestrzeganiem pewnych reguł. Problem jest tylko taki, że niestety masy ludzkiej nie da się ubrać we wzór matematyczny i rodzielić wg parametrów. Innymi słowy: każdy ma prawo szukać szczęścia gdziekolwiek chce, ale państwo ma prawo stworzyć reguły do imigracji i przyjmowania osób.

 

Gdyby nie to chrześcijaństwo, to dzisiaj modliłbyś się do islamskiego boga, gdzie tak swobodnie nie mógłbyś wyrażać swoich opnii na temat jak teraz. Twierdząc, że "Każda religi jest złem", sądze iż nie obchodzisz świąt, a jeśli masz dzieci, to zostawiasz im decyzję czy chcą być lub jakiego rodzaju wiary. Nie jestem katotalibem narzucającym Ci swoje przekonania, bo mam znajomych prawosławanych, kolegów ateistów, zielonoświątkowców, ale nikomu nie przychodzi zabijać w imię religi. Niejednokrotnie to modlitwa pomagała przezwyciężać bezsilność i dodawała otuchy w boju podczas obrony własnego kraju lub cywilizacji. Jeśli jest demokracja, a większa część narodu jest z założenia katolikami to raczej nasza polityka winna być tak skonstuowana, aby nie dawała pola do popisu religii, która jest zgoła religią nie zgodną z Twoimi przekonaniami i moimi. Polityka winna być tak konstruowana, aby zabepieczać swoich obywateli w pierwszej kolejności. Nie mniej nie osiągnie się tego poprzez socjalistyczne rządy PiSu, czy nie udolne rządy PO. Oba ugrupowania chcą maksymalnie zadłużyć Polskę, co w konsekwencji doprowadzi nas do bycia podnóżkiem wielkich korporacji na usługach USA.

 

 

Im więcej Państwo zabiera Ci pieniędzy, tym więcej roścci sobie do zarządzania Twoim życiem, a Ty masz pozorne wrażenia iż swoim żcyiem kierujesz. Sami tworzą problemy i sami je rozwiązują. Maksymalne uproszczenie przepisów podatkowych, które nie będą dawać pola do nadużyć. Zmniejszenie składek do prowadzenia działalności gospodarczej, nie zabieranie pieniędzy z tytułu podatku od dochodu, bo kara się człowieka, że pracuje. Państwo winno czuwać nad bezpieczeństwiem kraju w wymairzem całościowym z planem długoletnim, a nie czasem na rok lub 4 lata.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawy kazus pojawił się wraz z ulaskawieniem Kamińskiego wraz z grupą jego harcerzy...W bodajże 2006 roku Sąd Najwyższy wypowiedział się iż ulaskawieniu podlegają tylko osoby pracomocnie skazane.

Jednak jak widac prawo swoje a życie swoje...Jak się chce to można...

O tym ulaskawieniu będzie sie jeszcze dlugo mówiło ale chyba dłużej o TK i zmianach w ustawie...

Odnoszę wrażenie iż ostatnie lata pisiorki brały lekcje demokracji u Putina i Łukaszenki...

Wszystko niestety zmierza do rządów totalitarnych...Na miejscu opozycji zrzeklym bym się mandatów poselskich i senatorskich bo tylko niepotrzebnie grzeja ławki...

Nie wieszałabym jeszcze psów na PiS-iorach. Może władza absolutna pozwoli im naprawić to i owo, oraz wsadzić do więzienia złodziei i hochsztaplerów. Jest parę spraw do rozwiązania - między innymi zniknięcie części pieniędzy przy transferze z ofe do zus, czy też szybko zamiecione pod dywan amber gold, drogi gaz z Rosjii, upadek stoczni szczecińskiej, EuRoPol Gaz, Eureko, HGW i jej oczyszczalnia za około 560 mln euro, i mnóstwo mniejszych "grzeszków" PO.

 

A co do ostatniego tematu z TK to PiS i Duda "bronią się" przed sprytnym posunięciem PO

Polecam ten artykuł:

http://nowyekran.info/dlaczego-prezydent-nie-mogl-powolac-sedziow-trybunalu-konstytucyjnego-przed-zmiana-ustawy/

 

Na miejscu opozycji zrzeklym bym się mandatów poselskich i senatorskich bo tylko niepotrzebnie grzeja ławki...

Ponoć PO i PSL wydało 200 mln złotych na super glu co by się do stołków na wiejskiej poprzyklejać. Więc Twój scenariusz jest mało prawdopodobny ;)

 

Wszystko niestety zmierza do rządów totalitarnych

PO i PiS nie różnią się niczym od siebie. PO-PSL rozkradali Polskę i obywateli, PiS za pewne też coś sobie do kieszeni bokiem odprowadzi, co na pewno dobrze rozdmuchają agencje współpracujące z PO. Choć wątpię, że PiS wyprowadzi tyle co PO.

Ale, żeby od razu totalitaryzm? Czas pokaże jak PiS "poszaleje". Ale jak mają wsadzać złodziei z PO (bazująca na ogłupianiu swoich wyborców) to jestem za.

Byle nam PiS wojny nie wywołał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komitet Obrony D*py (własnej zresztą).

Z bezpiecznikiem w klapie.

Każdy może mieć własne zdanie. My w przeciwieństwie do obecne władzy Ci tego nie zabronimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że są ludzie, którzy są szczęśliwi pod obecną władzą PiS, choć jeszcze nie wiedzą co ona zmajstrowała. Najbardziej z zamordystycznych zapędów PiS cieszą się ci, którzy nie lubią, jak politycy i urzędasy wtrącają się im w życie prywatne - to jest niezwykle ciekawa zagadka logiczna, ba, to jest zmaterializowane pojęcie "jestem za, a nawet przeciw".

Zobaczymy za 4 lata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że są ludzie, którzy są szczęśliwi pod obecną władzą PiS, choć jeszcze nie wiedzą co ona zmajstrowała. Najbardziej z zamordystycznych zapędów PiS cieszą się ci, którzy nie lubią, jak politycy i urzędasy wtrącają się im w życie prywatne - to jest niezwykle ciekawa zagadka logiczna, ba, to jest zmaterializowane pojęcie "jestem za, a nawet przeciw".

Zobaczymy za 4 lata.

 

Z tym się zgodzę, partia PIS, nie będzie partią, która zwróci władzę ludziom, czyli nam i nie popieram tego, nie mniej jednak patrząc na ostatnie wybory i moje rozmowy z innymi ludźmi, czasami zastanwiam się nad ułomnością demokracji. Dlaczego? Otóż: jedna sąsiadka idzie głosować na PIS, bo mają dać 500zł na dziecko, kiedy próbuję jej tłumaczyć iż to będzie rujnować gospodarkę, że w ten sposób nie równo traktuje się dzieci z zwiąków, gdzie jest jedno dziecko, że zwiększy to prawdopodobieństwo iż nie wszyscy, ale będą rodziny patologiczne korzystały z tego przywileju, nie trafia nic do niej, bo słyszy "masz", "dostaniesz". Z kolei przychodzi sąsiadka do mojej mamy i mówi: "idę zagłosować, aby PIS nie wygrał", podkreślam "aby", czyli objętnie, bo pomysłu nie ma, ale żeby tylko nie PIS. Z kolei koleżanka mojej żony, twierdziła przy wyborach prezydenkcich, że odda głos na B.K, tylko dlatego, że on taki spokojny się wydaje i fajny. W takich momentach zastanawiam się nad ideą demokracji. PIS jest partią socjalistyczną, która nie w inny sposób jak w sposób nierówny dzielić będzie społeczeństwo socjalami. Musi przyjść partia, która zniesie nierówny podział pomiędzy ludźmi. Nie powinno być dopłat do kupna mieszkania, nie powinno być socjalu na dziecko itp., nie powinno być tylu posłów w 36mln społeczeństwie i senatu w ogóle. Winien być system prezydencki i to prezydent powinien podejmować decyzje, a Naród winien go oceniać. Należy skończyć z nieudolną polityką poprawności politycznej. Jasno określić się w stosunku do islamu zakazując budowy ich świątyń jeżeli my u nich kościołów stawiać nie możemy to i oni u nas, wydać przepis zakazujący przystąpywaniu do wyborów ludzi z mniejszości narodowych, muszą być to tylko ludzie pochodzenia polskiego, gdyż dostanie się do parlamentu osoby z mniejszości powoduje głosowanie nie zgodne z interesem Polski. Może wydawać się to dziwne, ale poprawność polityczna doprowadzi nas do zagłady cywilizacji europejskiej. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to raczej ma mylne spojrzenie na świat, patrząc przez różowe okulary. Ja też bym chciał miłować każdego człowieka bez wyjątku na kolor skóry czy wyznania, ale jak widzicie, Europy to do niczego dobrego nie doprowadziło. Obyśmy my okazali się na tyle silni, aby stawić opór tej całej lewackiej poprawności politycznej.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydać przepis zakazujący przystąpywaniu do wyborów ludzi z mniejszości narodowych, muszą być to tylko ludzie pochodzenia polskiego, gdyż dostanie się do parlamentu osoby z mniejszości powoduje głosowanie nie zgodne z interesem Polski

Ostatnio polskie stanowisko na szczycie UE reprezentowały Czechy, mam do nich większe zaufanie i wierzę że starali się lepiej zadbać o mój interes jako Polaka niż tzw. "władze polskie", gdyż te z kolei reprezentują interes żydowski. Tak, że z tymi mniejszościami to bym nie przesadzał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Należy skończyć z nieudolną polityką poprawności politycznej. Jasno określić się w stosunku do islamu zakazując budowy ich świątyń jeżeli my u nich kościołów stawiać nie możemy to i oni u nas,

 

Ja jestem za tym, żeby również kościołów w Polsce nie budowano i sądzę, że wielu mieszkańców tego kraju, nie tylko ateistów, ale również osoby wierzące, by sobie tego życzyły. Zatem zakaz budowy meczetów owszem, ale również zakaz wszelkich innych przybytków wielbienia mzimu i pambuków wszelakich. Tego jakoś twoja wizja nie obejmuje. Do tego zniesienie świąt kościelnych oficjalnych "państwowych", jedynie dceyzja administracyjna, iż kjażdy, bez względu na przekonania, ma np. 5 dni "hoiliday" i sobie tam może robić co chce: wciągać indyka, całować chrystusa w grobie, albo ofiarować zakat czy udać się na hadż do WC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio polskie stanowisko na szczycie UE reprezentowały Czechy, mam do nich większe zaufanie i wierzę że starali się lepiej zadbać o mój interes jako Polaka niż tzw. "władze polskie", gdyż te z kolei reprezentują interes żydowski. Tak, że z tymi mniejszościami to bym nie przesadzał.

 

Tutaj wystąpiła niestety ułomność demokracji, gdzie Prezydent jest w zasdzie twarzą o ile można tak napisać i jest premier. Kiedy są z przeciwnych ugrupowań, ciężko jest liczyć na dobrą współpracę. Nie twierdzę, że lepiej jest, jak władza jest w jednych rękach i jest władzą homogeniczną. Dlatego nie jestem zwolennikiem obecnego układu rządzenia. Powinniśmy głosować na Prezydenta i on powinien być osobą, na którą głosujemy i rozliczamy za jego decyzje. Co do reprezentowania interesu żydowskiego: ZUS ma wypłacać 240 mln rocznie dodatek emerytalny - tutaj. Podpisał BK, a z tego co kiedyś oglądałem to tylko 2 posłów głosowało przeciw - Przemysła Wipler i jakiś poseł na Sz. To nie Polska wypowiedziała wojnę, nie my ją rozpętaliśmy, a my mamy im płacić, a Żydzi na stwierdzenie, że przecież to Niemcy napadli na Polskę, a nie odwrtonie i dlaczego oczekują wypłat od Polaków, stwierdzili, cytuję w przybliżeniu: " w sumie to nie Polacy, ale moga nam płacić". Gdzie tu sens i logika? Muzeum Historii Żydów, Polska dołożyła 180mln złotych, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polska dołożyła 60mln złotych. Więc zgadzam się z pojęciem, że do tej pory nie rządzili i nie rządzą patrioci.

Ja jestem za tym, żeby również kościołów w Polsce nie budowano i sądzę, że wielu mieszkańców tego kraju, nie tylko ateistów, ale również osoby wierzące, by sobie tego życzyły. Zatem zakaz budowy meczetów owszem, ale również zakaz wszelkich innych przybytków wielbienia mzimu i pambuków wszelakich. Tego jakoś twoja wizja nie obejmuje. Do tego zniesienie świąt kościelnych oficjalnych "państwowych", jedynie dceyzja administracyjna, iż kjażdy, bez względu na przekonania, ma np. 5 dni "hoiliday" i sobie tam może robić co chce: wciągać indyka, całować chrystusa w grobie, albo ofiarować zakat czy udać się na hadż do WC.

 

Nie napisałem, że jestem za budową Kościołów, uważam iż jest ich wystarczająco jak na tą ilość, która uczęszcza do nich. Co więcej, uważam, tylko iż jesteśmy krajem mimo wszystko katolickim więc jeśli parafianie chcą, aby wybudowano Kościół, to niech sami na niego uzbierają. A samo finansowanie parafii winno odbywać się tylko i wyłącznie z tego co ofiarują parafianie. Budowa meczetów jest odrębną historią, gdyż każdy wie jakie jest ich podejście do kobiet, religii i ogólnego poszanowania praw człowieka. Z założenia islam jest w pewnym sensie zagróżeniem niesącym poważne naruszenia godności człowieka i tego w czym Ty żyjesz. Raczej Kościół Ci niczego nie nakazuje, nie chcesz, nie wierz, nie chcesz to zatrudnij się na święta i popracuj, nie chcesz to wypisz się z Kościoła. Z islamu już Ci tak łatwo nie pójdzie. Nie jest tak, że chcę ich zniszczyć, ale niech żyją w swoich stronach i tam ustają sobie takie reguły. Sposób myślenia lewackiego umysłu niesie za sobą zagrożenia, gdyż mimo miłości do wolności i do człowieka, to nie potrafią bronić swoich przekonań. Śmieszne flagi w profilach, tweety, komenty, ów uzbierało się tego przeciwko terroryzmowi. Do tego, chcą ograniczenia prawa do posiadania prawa, bo Ci terroryści mają legalnie kupioną brón. Widzisz do czego prowadzi Twój pośredni sposób myślenia? Jeśli chcecie żyć w kraju sekularyzacyjnym to przynajmniej rządźcie twardo, a jeśli nie potraficie to zostawcie to dla konserwatystów(prawicowców), którzy nie szukają przyjaciół wśród państw, a partnerów biznesowych i militarnych, bo przyjaźnie jak wiesz, wyszły nam już raz bokiem.

 

Pozdrawiam

Edited by saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam obejrzeć , Mariusz Kolonko nt zamachow w Paryzu.

 

 

Od Maxa :

 

Do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy: Referendum w sprawie prawa do powszechnego posiadania broni

 

Zwracamy się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, o przeprowadzenie ogolnonarodowego referendum konstytucyjnego w sprawie wprowadzenie prawa do powszechnego posiadania broni

Patrioci, którzy Mówią Jak Jest

https://secure.avaaz.org/en/petition/Do_Prezydenta_Rzeczypospolitej_Polskiej_Andrzeja_Dudy_Referendum_w_sprawie_prawa_do_powszechnego_posiadania_broni/?tvgEVjb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×